• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei rytais skubate ir taupydami laiką valotės dantis duše, gydytoja jums turi svarbų įspėjimą – šis įprotis gali padidinti pavojingų ligų riziką. 

Jei rytais skubate ir taupydami laiką valotės dantis duše, gydytoja jums turi svarbų įspėjimą – šis įprotis gali padidinti pavojingų ligų riziką. 

REKLAMA

Pasak odontologės, dantų valymas duše nekenkia patiems dantims, tačiau gali turėti neigiamą įtaką jūsų organizmui – į jūsų burną gali patekti bakterijų, su kuriomis įprastai neturima sąlyčio, ir taip pakenkti sveikatai

Odontologė Payal Bhalla taip pat teigė, kad valantis dantis duše įvykstanti kryžminė tarša su be to, jei prausiatės po karštu dušu, galite sugadinti savo dantų šepetėlį. 

Įspėja visus, kurie valosi dantis duše

Ekspertė pasakojo: „Dėl to, kad naudojate tą patį vandens šaltinį kūno prausimui ir dantų valymui, mikrobai nuo kitų kūno dalių gali patekti į burną. Tai gali pakenkti jūsų imuninei sistemai ir padidinti pavojingų ligų riziką. 

Dušo galvutėje veisiasi daugybė bakterijų, tad valantis dantis duše jos gali patekti ant dantų šepetėlio ir tada į jūsų burną, todėl didėja susirgimo tikimybė. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei dušu naudojatės ne vienas, kyla dar didesnis kryžminės taršos pavojus. Dalijantis vienu dantų šepetėliu arba ant jo patekus bakterijų nuo kito žmogaus, kyla pavojus sveikatai.“

REKLAMA

P. Bhalla taip pat sakė, kad valantis dantis duše kyla dar vienas pavojus – grindys gali tapti slidžios, nes vanduo ir dantų pastos perteklius susikaupia jums po kojomis, o tai didina riziką paslysti ir susižeisti.

Kalbėdama apie vandens temperatūros įtaką, ji pridūrė: „Jei prausiamasi po karštu vandeniu, nuo jo gali suminkštėti dantų šepetėlio šereliai, todėl prasčiau išsivalysite dantis. 

REKLAMA
REKLAMA

Be to, dantų priežiūros ekspertai rekomenduoja naudoti elektrinį dantų šepetėlį, kad dantys būtų kruopščiau išvalyti. Ir nors dauguma elektrinių dantų šepetėlių yra atsparūs vandeniui, nerekomenduojama jų ilgą laiką laikyti po vandeniu.“

Odontologė pridūrė, kad, daugelio manymu, dantų valymasis duše padės sutaupyti vandens, tačiau tai – netiesa, nes valantis dantis paliksite bėgantį vandenį, tad jo išeikvosite dar daugiau nei įprastai. 

„Efektyvesnis būdas sutaupyti vandens valantis dantis yra tai daryti prie kriauklės ir užsukti čiaupą, kol neprireikia vandens. 

Laikui bėgant sutaupysite nemažą kiekį vandens, nes duše valydamiesi dantis jo išleistumėte daug didesnį kiekį“, – pridūrė ekspertė.

dantų iš vis nevalau - užtat - jokios pašalinės bakterijos nebaisios... :D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų