Maždaug kas tris dienas nešvarius rankšluosčius turėtumėte keisti švariais, tačiau tai nereiškia, kad juos reikia iš karto skalbti. Jie gali būti laikomi skalbinių dėžėje iki skalbimo dienos, tačiau pirmiausia reikia padaryti kelis veiksmus.
Negyvos odos ląstelės, bakterijos ir net prakaitas kaupiasi rankšluosčiuose, todėl paprasta taisyklė yra keisti rankšluostį maždaug kas tris dienas, rašo nytimes.com.
Žinoma, galite juos keisti ir dažniau. Suze Dowling iš „Pattern Brands“ sako, kad jei prausiatės po dušu kasdien, tuomet rankšluosčius turėtumėte keisti kas tris dienas, tačiau jei prausiatės po dušu dažniau, rankšluosčius taip pat reikėtų keisti dažniau.
Taip pat galima keisti rankšluosčius po kiekvieno naudojimo. Taip daro Patricas Richardsonas iš „The Laundry Evangelist“, kad kelias dienas iš eilės nesišluostytų kūno rankšluosčiais, kuriuose kaupiasi įvairios bakterijos.
Patarė, kaip užtikrinti švarą
Kai ruošiatės dėti rankšluostį į skalbinių krepšį, pirmiausia reikia leisti jam išdžiūti, kad jis nebūtų drėgnas. Kitu atveju, rankšluostis gali pradėti skleisti nemalonų kvapą, jame susikaups dar daugiau bakterijų. Tačiau geriausia, anot ekspertų, nieko nelaukti ir iškart dėti rankšluostį į skalbimo mašiną – taip užtikrinsite švarą.
Ekspertai taip pat pataria prieš naudojant naujus rankšluosčius bent kartą juos išskalbti. Gamintojai prideda kondicionierių, kad rankšluosčiai būtų minkšti ir cheminių medžiagų, kad spalva būtų sodri.
Ant daugumos rankšluosčių etikečių nurodyta juos skalbti šaltame vandenyje, švelniu skalbimo ciklu. Ekspertai pritaria, kad taip skalbti galima, tačiau geriau juos skalbti šiltesniame arba karštame vandenyje su šiek tiek skalbiklio – taip efektyviau pašalinami nešvarumai ir bakterijos. Tačiau nepadauginkite skalbimo priemonės, kad rankšluostyje neliktų jos likučių.
Ekspertai vieningai sutaria, kad skalbiant rankšluosčius niekada negalima naudoti audinių minkštiklio. Minkštikliai laikui bėgant sudaro tarsi plėvelę, dėl kurios rankšluostis prasčiau sugeria drėgmę.
Jei negalite visiškai atsisakyti audinių minkštiklio, naudokite jį kuo rečiau, kad rankšluostyje nesikauptų jo likučiai.
Taip pat patariama rankšluosčius skalbti atskirai nuo kitų skalbinių, kad šie nenudažytų rankšluosčių, jų nesugadintų ar nesuplėšytų, pavyzdžiui, užkliuvęs užrauktukas.