Rasa pasakojo, kad viskas prasidėjo dar prieš 3 metus. Moters tėtis turėjo sutrikimų su širdimi ir kraujagyslėmis, jam buvo atliktas šuntavimas, įdėtas stentas. Nors galiausiai vyras gydymo sulaukė, problemų su ligonine kilo jau tada.
„Į Panevėžio ligoninę paguldė tik iš kokio 6 karto, nes visad sulašina vaistų ir paleidžia. Tada į skyrių jį paguldė pati to skyriaus daktarė. Pavardės nepamenu, bet jai didelis ačiū“, – pasakojimą pradėjo moteris.
Keletą metų viskas buvo gerai, tačiau rugpjūčio mėnesį vyrui vėl kilo sveikatos problemų. Pasak moters, spaudimas jos tėčiui kartais pakildavo net iki 240. Moteris vis kviesdavo greitąją pagalbą tačiau tinkamos pagalbos, jos teigimu, nepavyko sulaukti.
Į ligoninę guldyti nesutiko
Vyro spaudimas, net ir geriant vaistus, nemažėjo. Moteris įtarė, kad tėčiui vėl kemšasi kraujagyslės, tačiau vyrą apžiūrėjęs gydytojas jo guldyti į ligoninę nesutiko. Pasišnekėti su daktaru pavyko tik po ilgų prašymų, tačiau pokalbis nesiklostė maloniai.
„Atėjo gydytojas į priimamąjį, sako: „ko nori iš manęs?“. Klausiu, kodėl neguldo į ligoninę, jam tikrai negerai. Šalia priėjo tėtis, jis tėčiui sako: „eik tu, durniau, sėdėk ir nesikišk.“ Sakau kaip galit taip su mano tėčiu šnekėti. Sako: „ir tu tokia pati durnė“, nes jam vaistų nesuduodu.
Aš jam aiškinu, kad aš tėtį prižiūriu, girdau vaistus, ir mano tėčio daktarė stebisi, kodėl į ligoninę neguldo. Pasakė, kad net jei siuntimą ir iš Prezidentūros gautume, vis tiek neguldytų. Apie 12 valandą nakties išvažiavom namo“, – pasakojo Rasa.
Pašnekovė atskleidė, kad šio vizito metu jos tėtį nemaloniai pavadino ir kiti ligoninės darbuotojai. Ji taip pat sakė, kad tėtis buvo labai ramus žmogus, nemėgo skųstis, todėl toks darbuotojų elgesys moterį nemaloniai šokiravo.
„Atvažiavusi nuėjau pas tėtį, klausiu, kas buvo. Jis man pasakoja, kad jo klausė, kokius vaistus geria, jis neprigirdi, neišgirdo, ko klausia, o kažkokia daktarė sako: „jis durnas, nėra ką su juo šnekėti.“ Sako atėjo kitas daktaras, vėl tą patį sako, kad durnas, kad vaistų negeriu“, – išgyvenimais dalijosi pašnekovė.
Prasidėjo ir kitokie sutrikimai
Rasa pasakojo, kad kaip ir kas rytą išvyko į darbą ir paliko tėčiui maisto, kurį galėtų pasišildyti. Grįžusi per pietų pertrauką moteris nustebo pamačiusi, kad jos tėtis lėkštę su sriuba deda tiesiai ant viryklės, o įėjusi į vidų pamatė dar keistesnį vaizdą.
„Žiūriu, patalynių priklota namuose, ko niekada nėra buvę. Sako jis man: „žiūrėk, čia moteris, čia antra moteris, o va ir mama tavo sėdi“, nors mano mamos jau keturi metai nebėra. Viską išjungiau, užrakinau jį, kad niekur neišeitų, ir grįžau į darbą. Važiuoju ir galvoju, viešpatie, kas dabar bus“, – pasakojo moteris.
Moteris atskleidė tikėjusis, kad tai – vienkartinis atvejis. Vis dėlto situacija tik dar labiau pablogėjo. „Praėjo trys savaitės, aš grįžtu iš darbo, o jis guli ant žemės apsituštinęs. Tikėjausi, kad tai vienkartinis atvejis, bet visą tą mėnesį jis manęs jau nebepažino.
Taip dvi savaites tęsėsi, kol galiausiai lapkričio pradžioje aš jį vėl radau iškritusį ir jis man pasakė, kad aš mirštu. Iškviečiau greitąją, atvažiavo, sako: „jis gi nenormalus žmogus, jį tik prie lovos pririšti“, – atskleidė pašnekovė.
Moteris teigė parą laiko praleidusi nežinomybėje, kol galiausiai sužinojo, kad tėtį perkėlė į kardiologinį skyrių. Ji pasakojo, kad kardiologinio vedėja, gydžiusi vyrą prieš trejus metus, teiravosi, kodėl vyras nebuvo atgabentas anksčiau.
„Ji man sako, kad stentuoti nebegali, o šuntuoti nebėra šansų, širdis neatlaikys. Viskas, pavėlavom“, – sakė moteris. Jos teigimu, daktarė patvirtino, kad prieš keletą mėnesių turėti įtarimai buvo teisingi – vyrui kimšosi kraujagyslės.
Kreipėsi visur
Moteris pasakojo, kad uždelstas gydymas galėjo sukelti ir mikroinsultą, o pastarasis – neadekvatyvų vyro elgesį. „Ir man slaugos ligoninėje sakė, kai jį jau perkėlė, kad jam insultas buvo. Klausiu, kur parašyta, sako, gal ir niekur. Jam anksčiau buvo pripaišę senatvinę demenciją, bet ar gali žmogui per vieną naktį demencija atsirasti? Aš manau, kad ne“, – svarstė Rasa.
Vyras slaugoje praleidęs du mėnesius paliko šį pasaulį. „Praktiškai per du mėnesius aš jo netekau“, – sakė moteris. Tėčio gydymu nusivylusi moteris atskleidė, kad kreipėsi bene visur.
„Rašiau skundą ir į ligoninę, rašiau ministrui, ministerijai. Iš Vilniaus atsakymas – laukit ligoninės, o iš ligoninės vienintelis atsakymas, kad jūs neturite įgaliojimo atstovauti tėčio, jis pats turi rašyt skundą. Ką jis žmogus gali parašyti, jei jis net mano vardo neatsimena“, – sakė moteris.
Ligoninė komentuoti nesutiko
Penktadienį Panevėžio ligoninei buvo išsiųsta užklausa, prašanti pakomentuoti ligoninėje įvykusią situaciją.
Antradienį Panevėžio ligoninės portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme teigiama, kad „Mirusios pacientės dukra norėdama gauti informaciją privalo pateikti giminystės ryšį įrodančius dokumentus, kaip tai nustato teisės aktai, tačiau kol kas Ligoninė šių dokumentų negavo. Kadangi vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, visa informacija apie pacientą Ligoninėje ir jo medicininiai duomenys yra konfidencialūs, daugiau duomenų apie šį atvejį Jums suteikti negalime."