Liaudies medicinoje tvirtinama, jog šis augalas padeda, esant įvairiems moterų negalavimams ir odos problemoms.
Rasakilos nauda
Tai daugiametis augalas augantis beveik visur - miškuose, pievose, paupiuose. Šis augalas dar kitaip vadinamas ,,moterų žolelė", o senovėje jai buvo priskiriama stebuklinga galia.
Mūsų senoliai susikaupusį vandenį ant rasakilos lapelių naudojo veidui plauti, nes nėra gamtoje geresnės priemonės veido priežiūrai nuo bet kokių problemų.
Geriant rasakilą po mėnesio truputį nukrenta svoris, susitvarko skrandžio ir žarnyno veikla, sugrįžta gera nuotaika. Rasakilos arbata švelniai valo organizmą nuo šlakų, normalizuoja medžiagų apykaitą.
Kai iš organizmo pasišalina kenksmingos medžiagos, tai žymiai pagražėja išorė. Tai pirmiausia parodo oda - dingsta išbėrimai, oda pasidaro lygi. O jei dar rytais prausitės su ta pačia rasakilos arbata - tai laikui bėgant neatspės kiek jums metų, nes ši arbata atnaujina veido odą.
Rasakilos lapus galima vartoti ir išoriškai – šunvotėms ar pūliniams gydyti. Senovėje žolės nuoviras naudotas išbertai odai apiplauti.
Šviežiai išspaustos pievinių rasakilų lapų sultys padeda nuo įvairios kilmės spuogų, riebalų liaukų uždegimų ir kitokių odos ligų.
Rasakilos arbata
1 valgomąjį šaukštą rasakilos užpilti 250 ml vandens, užvirinti, iš karto nuo ugnies nukelti ir palaikyti 15 minučių šiltoje vietoje, po to perkošti. Gerti po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.