• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pilvo pūtimas, pilnumo jausmas – kartais šiuos pojūčius lemia persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Pilvo pūtimą arba meteorizmą gali sukelti ir netinkamai sukramtytas maistas, ir vaistai.

Pilvo pūtimas, pilnumo jausmas – kartais šiuos pojūčius lemia persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Pilvo pūtimą arba meteorizmą gali sukelti ir netinkamai sukramtytas maistas, ir vaistai.

REKLAMA

„Virškinamajame trakte dujų yra visuomet. Jos ten atsiranda, kai valgydami ir gerdami nuryjame po truputį oro, šiek tiek – virškinant maistą. Problema, kai šių dujų per daug ir dėl to pasireiškia pilvo skausmas, tempimas, pilnumo jausmas. Jei pilvo pūtimas dažnas, rekomenduoju kreiptis į gydytoją ir ieškoti priežasties“, – sako „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Šnirpūnienė.

Svarbu tinkamai kramtyti

Trumpalaikį pilvo pūtimą gali sukelti ankštinės daržovės, įvairių rūšių kopūstai, džiovinti ir žali vaisiai, gazuoti gėrimai, net juoda duona. Paprastai žmonės žino produktus, kurių pavalgius jaučiasi prastai.

REKLAMA
REKLAMA

Pilvo pūtimui mažinti tinka pankolių, kmynų, krapų arbatos. Jei dar ir virškinimas sutriko, galima šias vaistažoles maišyti su ramunėlėmis, pelynais, pipirmėtėmis. Jei norisi greito dujų sumažinimo – gali padėti simetigastas, aktyvuota anglis.

REKLAMA

Dažna meteorizmo priežastis – vidurių užkietėjimas. Šiuo atveju būtina pašalinti to priežastis, pakeisti mitybą, vartoti vaistus, skatinančius žarnyno peristaltiką.

Pilvo pūtimą gali sukelti ir netinkamas kramtymas. Virškinimas prasideda burnoje, čia pradedami skaidyti angliavandeniai ir maistas turi būti susmulkinamas taip, kad jam patekus į skrandį nekiltų sunkumų jį toliau virškinti. Jei žmogus valgo paskubomis, blogai sukramtydamas, arba neturi dantų ar nešioja netinkamus protezus, blogai susmulkintą maistą sunkiau suvirškinti ir dėl to gali pasireikšti pilvo pūtimas.

REKLAMA
REKLAMA

Su maistu bei žarnyno mikrofloros formavimusi susijęs ir kūdikių bei vaikų pilvo pūtimas. Labiausiai pilvą kūdikiams pučia pirmuosius 3-4 gyvenimo mėnesius, pūtimą lydi diegliukai – tai susiję su žarnyno mikrofloros formavimusi.

Tuomet gali būti taikomas simptominis gydymas simetigastu, homeopatinėmis žvakutėmis, lašeliais. Jei pūtimas užsitęsė, vaikutis gausiai atpila, paviduriuoja, atsiranda bėrimų, nepriauga svorio, viena  dažniausių ligų yra alergija kokiam nors produktui. Gali būti laktozės netoleravimas, celiakija – gliuteno netoleravimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaistų poveikis

Yra daug virškinamojo trakto ligų, kurios taip pat sukelia pilvo pūtimą: kepenų fermentų trūkumas, kasos ligos, blogas tulžies nutekėjimas, kurį sukelia tulžies pūslės ligos ar jos neturėjimas, dirgliosios žarnos sindromas, virusinės bei bakterinės žarnyno ligos, disbakteriozės ir kitos.

Meteorizmas bei sunkumo jausmas skrandyje kartais būna vieninteliai dispepsijos simptomai. Tuomet gydytojo skiriamais vaistais sureguliuojamas skrandžio rūgštingumas, skiriami virškinimo fermentai. Kaip papildoma priemonė gali būti skiriamas simetigastas, po to jo nebereikia. Tinka minėti pankoliai, kmynai, ramunėlės, o štai pelynai ir pipirmėtės nerekomenduojami.

REKLAMA

Meteorizmas gali pasireikšti ir kaip vaistų šalutinis poveikis, daug vaistų gali turėti šalutinį poveikį būtent virškinamajam traktui.

„Didesnė dalis nuskausminamųjų didina skrandžio rūgštingumą, antibiotikai sukelia disbakteriozes, dėl kurių gali būti ne tik viduriuojama, bet ir pūsti pilvą, dalis kardiologinių vaistų gali turėti neigiamos įtakos virškinimui ir tuo pačiu sukelti pilvo pūtimą. Todėl jei meteorizmas pasireiškė pradėjus vartoti naują vaistą, reiktų pasidomėti, ar tai ne vaisto šalutinis poveikis“, – sako K. Šnirpūnienė.

Tai koks tas gėrimas,,,, ar straipsnis apie priežastis, ar apie priežasties šalinimą,,,, gal straipsnio šaukinys klaidingas, o gal rašytojas pamiršo apie ką žadėjo rašyti,,,,, šis straipsnis turėtų
Laiką skaciaukai ką girdėjau turguileokit ptusciazodziausiu..

Issiperdi ir viskas gerai.
Aišku galima juokaut komentaruose, kai tavęs ši bėda nepaliečia. Tai yra labai ne tik, kad nemalonu, bet ir skausminga. Jei žmogus turi dirglų žarnyną, praktiškai nepadeda jokie vaistai, tuo labiau arbatos. Tai negydoma bėda, o išbandyta viskas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų