vidurių užkietėjimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vidurių užkietėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vidurių užkietėjimas“.
Profesorius Urbonas – apie net kuriozinius atvejus: atrodo, banali liga, bet daug tėvų nesusivokia
Vidurių užkietėjimas gali atrodyti visai banali liga, kur net nereikia gydytojo. Vis tik vaikų gastroenterologas prof. Vaidotas Urbonas teigia, kad tai yra labai didelė problema, apie kurią ne visada pagalvojama. Pasak jo, ne tik pats vaikas gali nesuprasti, kad kažkas negerai, bet apie tai neįtarti ir tėvai.
„Tuštinimasis yra intymus procesas.
Šis gėrimas pilvo pūtimą panaikina akimirksniu: ragina išbandyti
Pilvo pūtimas, pilnumo jausmas – kartais šiuos pojūčius lemia persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Pilvo pūtimą arba meteorizmą gali sukelti ir netinkamai sukramtytas maistas, ir vaistai.
„Virškinamajame trakte dujų yra visuomet. Jos ten atsiranda, kai valgydami ir gerdami nuryjame po truputį oro, šiek tiek – virškinant maistą. Problema, kai šių dujų per daug ir dėl to pasireiškia pilvo skausmas, tempimas, pilnumo jausmas.
Žarnyno sutrikusią veiklą išduoda šie ženklai: neignoruokite jų
Žarnyno sutrikimai gali turėti įvairių pasekmių kasdieniam gyvenimui. Šie sutrikimai gali sukelti diskomfortą ir trukdyti įprastam funkcionavimui.
Dietistė Laura Pušinskienė sako, kad vienas akivaizdžiausių sutrikusios žarnyno veiklos požymių – nuolatinės virškinimo problemos.
„Tai apima tokius simptomus, kaip pilvo pūtimas, dujos, pilvo spazmai, vidurių užkietėjimas ir (arba) viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, nesuvirškintas maistas išmatose.
Moters simptomus medikai nurašė vidurių užkietėjimui: sužinojusi diagnozę nesulaikė ašarų
Anglė Dot Bailey taip kankinosi, kad vos pajėgė nueiti pas šeimos gydytoją. Moters pilvas buvo toks išsipūtęs, kad ji atrodė kaip aštuonis mėnesius nėščia, tačiau medikai tai nurašė vidurių užkietėjimui. Tik vėliau paaiškėjo tiksli diagnozė – kiaušidžių vėžys.
Vaikų vidurių užkietėjimas: gydytoja pasakė, kada delsti gydyti negalima
Daugelis šeimų susiduria su vaikų vidurių užkietėjimu ir su juo susijusiomis komplikacijomis. Skaičiuojama, kad per paskutinį dešimtmetį iš visų apsilankymų pas vaikų ligų gydytojus net 3–10 proc. yra susiję su šia būkle. Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja vaikų chirurgė Jurgita Gailienė atkreipia dėmesį, kad jis pasireiškia skirtingu etapu kas trečiam vaikui.
„Būdingi trys vaiko gyvenimo laikotarpiai, kai dažniausiai pasireiškia vidurių užkietėjimas.
Šie simptomai išduoda nemalonią ligą: štai, kaip jos išvengti
Sėdimas darbas, prastas mitybos režimas, stresas, nusilpęs imunitetas bei laikas tualete su mobiliuoju telefonu rankose – dažniausi rizikos faktoriai, vedantys į nemalonią ligą – hemorojų. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas ir chirurgas-proktologas Tomas Manelis papasakojo, kokie dažniausi šios ligos simptomai ir kaip jos išvengti.
„Hemorojus – tai išsiplėtusi venos dalis.
Sutrikusią kasos veiklą išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Kasos vėžio išgyvenamumo rodikliai yra vieni mažiausių – dėl to jis vadinamas tyliuoju žudiku. Tačiau yra mažai žinomų matomų ligos požymių, kuriuos labai svarbu pastebėti. Žmonės įspėjami apie du ankstyvuosius kasos vėžio požymius, kuriuos būtina pastebėti laiku.
Kasos vėžys vėl atsidūrė dėmesio centre, kai nuo šios ligos mirė vos prieš kelis mėnesius diagnozę išgirdęs TV laidų vedėjas Džeris Sprindžeris.
Perspėja dėl į jaunus žmones nusitaikiusios ligos: neretas pasitikrinti atskuba tik jau išsigandęs vėžio
Hemorojus – vis dar mitais visuomenėje apgaubta, bet ypač dažnai žmones varginanti liga. Nors vis dar pasitaiko tokių, kurie metų metais kentėdami nemalonius simptomus vengia kreiptis į gydytojus, kiti gi pas juos, išvydę kraują ir nuogąstaudami dėl vėžio, skuba kuo greičiau. Gydytojas dr. Donatas Danys turi vieną patarimą – į bet kokius simptomus reaguoti ramiai, bet savieigai nepalikti.
Šis produktas – aukso gysla: padeda kovoti su svoriu, vidurių užkietėjimu
Šparaginės pupelės yra vienos skaniausių ankštinių daržovių. Pigios, sveikos, nekaloringos ir labai lengvai paruošiamos. Tačiau ar žinote, kuo skiriasi geltonos ir žalios šparaginės pupelės?
Prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė atskleidžia, kad skiriasi tiek jų nauda sveikatai, tiek paruošimas.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per dieną suvalgyti apie 400 g daržovių ir vaisių, padalytų į penkias mažesnes porcijas.
Vargina vidurių užkietėjimas? Išbandykite 1 produktą
Pasaulyje yra daugiau kaip 2 000 slyvų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliu skoniu, dydžiu ir spalva. Jų būna tiek raudonų ar violetinių, tiek geltonos ar žalios spalvos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, šie vaisiai dėl savo maistinių medžiagų gali ne tik praturtinti mitybą, bet ir sumažinti kai kurių lėtinių ligų riziką.
REKLAMA
REKLAMA
Šiuolaikinio gyvenimo rykštė – užkietėję viduriai: kaip pasijusti geriau?
Sėslus gyvenimo būdas, netinkami mitybos įpročiai ir nuolatinis stresas sutrikdo net ir ištvermingiausio virškinamojo trakto veiklą bei sukelia nemalonius negalavimus, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimą. Nors su šia problema susiduriame visi, tačiau garsiai apie tai prabyla retas. Taigi, ką daryti ir kaip pasijusti geriau?
Daugybė priežasčių
Dėl užkietėjusių vidurių dažniausiai kaltinama netinkama mityba. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad šią problemą gali sukelti ir daugiau priežasčių.
Vargina užkietėję viduriai? Išbandykite šį paprastą sprendimą
Vidurių užkietėjimu skundžiasi daugybė jaunų, daug dirbančių žmonių. Manoma, kad virškinamojo trakto sutrikimus sukelia nuolatinis stresas, sėslus gyvenimo būdas ir netinkama mityba. Vis dėlto, išeitis yra – pasirodo, kad atsikratyti vidurių užkietėjimo gali padėti gerosios bakterijos, dar kitaip vadinami – probiotikai.
Hemorojų pamirškite visam laikui: išdavė, kas padės jį išgydyti
Pandemija pakeitė daugelio žmonių kasdienio gyvenimo ritmą. Darbas iš namų, nuolatinis sėdėjimas, fizinio krūvio sumažėjimas, mitybos ritmo ir principų pokytis turėjo įtakos hemorojaus atsiradimui arba paūmėjimui.
Hemorojus – tai veninių rezginių, esančių aplink išangę, suvešėjimas ir padidėjimas. Liga dažniau atsiranda žmonėms, dirbantiems nuolatinį sėdimą ar stovimą darbą, nesportuojantiems ir besiskundžiantiems vidurių užkietėjimu, rašoma pranešime spaudai.
Pamirškite vidurių užkietėjimą: štai, ką reikia daryti
Vidurių užkietėjimas šiandien – įprastas jaunų ir daug dirbančių žmonių skundas. Kaip šiuolaikinis gyvenimo būdas ir stresas veikia virškinimo sistemą, išsamiau pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologė Dalia Gruslienė.
Virškinimo procesas valdomas per vadinamąją „smegenų–žarnų“ ašį.
Pamirškite vidurių užkietėjimą: atskleidė 1 paprastą gudrybę
Kitą kartą, kai pajusite vidurių užkietėjimą, galite panaudoti paprastą rankų triuką, kad pajustumėte palengvėjimą. Licencijuota akupunktūrininkė Anita Tadavarthy neseniai „TikTok“ pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame paaiškino, jog rankų šonų trynimas gali padėti jums išsituštinti, jei tai padarysite teisingai.
Ji parodė triuką naujausiame savo vaizdo įraše, kuris sulaukė šimtų tūkstančių teigiamų įvertinimų.
Kankina užkietėję viduriai? Šiukštu nevalgykite šių produktų
Dėl vidurių užkietėjimo nereikia nerimauti, nes tai nesunkiai išsprendžiama problema. Štai produktų sąrašas, kurių reikia vengti, kai jums užkietės viduriai.
Kai kurie maisto produktai yra geresni jūsų virškinimui nei kiti. Dažniausiai viduriai užkietėję nevalgant pakankamai skaidulų arba negeriant pakankamai skysčių. „Express“ pasikalbėjo su gydytoja Deborah Lee, kad išsiaiškintų, kokių maisto produktų vengti užkietėjus viduriams.
Populiari dieta gali sukelti net impotenciją: be gydytojų priežiūros ji labai pavojinga
Baltymas yra statybinė ląstelių medžiaga, todėl būtinas kiekvienam. Daugeliui jau yra žinoma, kad baltymus vartoti sveika, tačiau kur yra riba? Atsakymo į šį klausimą ieškojo TV3 laida „Būk sveikas“.
Žmogui, kuris neserga lėtinėmis ligomis, neturi tam tikrų rizikų ir vidutiniškai aktyviai leidžia laiką, baltymų reikia iki 1 gramo 1 kilogramui kūno masės.
Štai kas didina hemorojaus atsiradimo riziką: dalinamės būdais, kaip to išvengti
Hemorojus gali užklupti kiekvieną, nepaisant lyties, amžiaus ar sveikatos būklės. Nors šios ligos atsiradimo priežastys nėra iki galo išsiaiškintos, dažnai teigiama, kad hemorojus – gyvenimo būdo liga, atsirandanti dėl pasyvaus gyvenimo ir netinkamos mitybos.
Pastarieji įpročiai iššaukia tokias sveikatos problemas, kaip vidurių užkietėjimas ar apsunkintas tuštinimasis bei antsvoris.
Liga, apie kurią garsiai nekalbama: pirminiai simptomai ir profilaktika
Apie nemalonią, dažnai net gėdinga vadinamą ligą – hemorojų, nenoriai kalbamasi net su šeimos gydytoju, tačiau pasirodo, ši problema pasitaiko gana dažnai. Apskaičiuota, kad tai viena dažniausių proktologinių ligų Vakarų šalyse, kuria serga 36 proc. žmonių., o maždaug 50 proc. žmonių tam tikrtu savo gyvenimo laikotarpiu patiria hemorojaus simptomus.
Šiuos produktus valgykite nuolat: padės išvengti vidurių užkietėjimo
Amerikiečiai kasmet išleidžia daugiau nei 250 milijonų dolerių vaistams nuo tokios paprastos problemos kaip vidurių užkietėjimas. Ši skausminga būsena daugeliu atvejų atsitinka dėl netinkamų mitybos įpročių: valgoma per mažai skaidulų arba geriama per mažai skysčių, rašoma brightside.me.
Siūlome keletą patarimų, kurie padės išvengti šios problemos.
1. Arbata su medumi ir citrinos griežinėliu
Pasigaminkite arbatos, įdėkite į ją medaus ir citrinos.
5 slyvos per dieną: organizmas jums padėkos!
Nuo seno žinoma, kad džiovintos slyvos puikiai tinka visiems, turintiems virškinimo problemų. Tačiau medikai įsitikinę, kad džiovintos slyvos, valgomos kiekvieną dieną, turi neįtikėtiną poveikį organizmui. Jei kasdien prieš pusryčius suvalgysite po 5 džiovintas slyvas, jau netrukus jūsų kūnas jums padėkos. Slyvos padeda išvelgti kaulų trupėjimo. Ši problema itin aktuali menopauzės metu moterims.
Klastingą ligą slepia gėdingas simptomas: neišdrįsus prabilti gali būti vėlu
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis, Lietuvoje standartizuotas mirtingumo nuo piktybinių navikų rodiklis yra didesnis už ES valstybių narių vidurkį. Esame šeštoje vietoje po Vengrijos, Latvijos, Kroatijos, Estijos ir Slovakijos. Kiekvienais metais nustatoma apie 1600 naujų storosios žarnos vėžio atvejų ir apie 1000 žmonių nuo jo miršta. Šis skaičius kasmet vis didėja. Dažniausiai storosios žarnos vėžys auga riestinėje (40 proc.
Kodėl negalima numoti ranka į vidurių užkietėjimą?
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologė D.Gruslienė sako, kad vidurių užkietėjimas šiandien – įprastas jaunų ir daug dirbančių žmonių nusiskundimas ir atkreipia dėmesį, jog tai nėra paprasta liga. Kartais vidurių užkietėjimas gali būti įvairių ligų pasekmė.