Mitybos specialistas sako, kad siekiant pagerinti kepenų veiklą, į mitybos racioną rekomenduojama įtraukti kavą.
„Kava gali padidinti glutationo antioksidanto lygį organizme. Šis antioksidantas neutralizuoja kenksmingus laisvuosius radikalus, kurie natūraliai gaminasi organizme ir taip pagerina kepenų funkciją”, – sako M. Liekis.
Greipfrutas
Taip pat Mantas Liekis teigia, kad greipfrutai – puikus produktas gerinant kepenų veiklą.
„Greipfrutuose yra antioksidantų, kurie natūraliai apsaugo kepenis. Du pagrindiniai greipfrutuose esantys antioksidantai – naringeninas ir naringinas. Jie mažina uždegimą ir apsaugo organizmo ląsteles”, – komentuoja mitybos specialistas.
Kryžmažiedės daržovės
M. Liekis teigia, kad siekiant pagerinti kepenų veiklą į mitybos racioną rekomenduojama įtraukti kryžmažiedes daržoves, pavyzdžiui: briuselio, žiedinį, baltagūžį kopūstą, brokolį.
„Kryžmažiedės daržovės yra naudingos dėl jose esančių augalinių junginių. Šie augaliniai junginiai padeda detoksikuoti organizmą ir apsaugo nuo kenksmingų junginių”, – teigia Mantas Liekis.
Kiti naudingi produktai sklandžiai kepenų veiklai
Taip pat mitybos specialistas įvardina, kad yra ir kitų produktų, kurie gerina kepenų veiklą: arbata, spanguolės, mėlynės, vynuogės, kriaušės, burokėliai, riebi žuvis, migdolai, graikiniai riešutai, alyvuogių aliejus.
Kokie produktai kepenims kenkia?
Mitybos specialistas teigia, kad alkoholis kepenis veikia itin neigimai: „Alkoholio vartojimas skatina riebalų kaupimąsi kepenyse. Taip pat, gali sukelti uždegimą, kepenų cirozę.”
Mitybos konsultantas sako, jog žmonės neretai nesupranta alkoholio daromos žalos ir juo piktnaudžiauja. Mantas Liekis taip pat akcentuoja, kad šis produktas turėtų būti vartojamas saikingai.
„Alkoholio vartojimas nėra naudingas žmogaus organizmui visomis prasmėmis. Visgi, sveikas žmogus gali pasimėgauti keliomis vyno taurėmis kelis kartus per mėnesį dėl jame esančių antioksidantų, bet tai derėtų daryti saikingai”, – sako M. Liekis.
Mitybos specialistas teigia, kad kepenims taip pat kenkia keptas maistas bei perdirbta mėsa, dėl juose esančių sočiųjų riebalų, kurie padidina kepenų riebalinį kiekį ir blogina jų veiklą.
„Keptas maistas, pavyzdžiui: vištienos piršteliai ir gruzdintos bulvytės, traškučiai, riebi mėsa, turi daug sočiųjų riebalų. O perdirbta mėsa, pavyzdžiui: saliamis, šoninė, dešrelės ir dešrainiai, turi labai daug sočiųjų riebalų ir per laiką suvartojant jų per daug, galima pakenkti kepenų veiklai”, – teigia Mantas Liekis.
valgyti pokariais visa gyvenima valge mesa, lasinius ir viska kas cia minima PAVOJINGA....gere irgi visa gyvenima...ir gyveno 87 metus...o dabartatiniai SVEIKUOLIAI KRENTA 40-60 METU. TAI KAS CIA SVEIKIAU???