Organizmo gynyba
„Iš pirmo žvilgsnio sloga gali pasirodyti, kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi ilgainiui, šis nemalonus simptomas gali ne juokais apsunkinti kasdienybę“, – teigia A. Unikauskas.
Sloga pasireiškia, kuomet į organizmą patenka virusas ir kūnas ima gintis – sukeliamas čiaudulys ir nosies tekėjimas. Laidos vedėjas pabrėžia, kad šie simptomai sufleruoja, kad sumanymas stabdyti varvančią nosį nėra pats geriausias, nes mes trukdome organizmui išplauti virusus.
Pacientai linkę persistengti
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad itin dažnai susiduria su klientais, kurie nosies purškalus naudoja ne pagal rekomendacijas. Pavyzdžiui, vietoje septynių dienų, vartoja 14 ar net ilgiau. Taip pat specialistė pastebi, kad nemaža dalis pacientų mėgsta nosies purškalus naudoti dažniau nei nurodyta instrukcijoje.
„Tokie blogi įpročiai sukelia daug problemų – išsausinama nosies gleivinė, todėl ją tenka drėkinti, be to, išsivysto pripratimas prie nosies lašų“, – įspėja „Eurovaistinės“ vaistininkė ir sako, kad prieš pradedant gydyti slogą svarbu išsiaiškinti kiek ji trunka, kas ją sukėlė, kokie vaistai buvo vartoti prieš tai ir panašiai.
Ilgai užsitęsusi ar negydoma sloga gali virsti sinusitu. Nors gali skambėti keistai, tačiau pagrindinė sinusito priežastys yra nusilpęs imunitetas, dantų bei burnos gleivinės uždegimai ir alergijos.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!