eurovaistinė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eurovaistinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eurovaistinė“.
Kosmetikos ir grožio priemonių galiojimo laikas: kada jas būtina keisti?
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Liepa pateikė klausimą: Savo kosmetinėje ir vonios spintelėje turiu nemažai priemonių. Kartais susimąstau, kaip dažnai turėčiau jas keisti? Kai kurias taip gaila išmesti. Tačiau turbūt ir jos turi galiojimo terminą. Taigi, kaip dažnai keisti kosmetikos priemones, kad išvengčiau sveikatos ir odos problemų?
Į šį klausimą atsakė „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
Ar įmanoma sulėtinti raukšlių atsiradimą? Grožio specialistės patarimai
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Dalia pateikė klausimą apie odos senėjimą: Anksčiau tiek daug dėmesio nekreipdavau, o dabar vis labiau pastebiu raukšles ant veido. Turbūt, kad jau atėjo laikas susitaikyti, kad metai daro savo. Visgi norėtųsi pristabdyti tą senėjimą. Ką patartumėte?
Kaip prižiūrėti veido odą siekiant sustabdyti jos senėjimą bei raukšlių atsiradimą, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
„Mūsų oda pradeda senti nuo 25 metų.
Gydytoja įspėja: reguliariai tikrintis reikia ne tik kraują – nekviestus organizmo svečius parodys vienas tyrimas
Vasara – šviežių daržovių ir vaisių sezonas, kurio metu organizmas užkraunamas natūralių vitaminų doze. Tačiau gamtos gėrybės turi ir tamsiąją pusę. Valgant neplautas, šviežias daržoves ir vaisius, didėja rizika užsikrėsti parazitais. Pasak ekspertų, lietuviai nelinkę tikrintis nuo parazitų, o tai daryti vertėtų. Pastarieji žmogaus kūne gali gyventi ištisus metus ir iš lėto trikdyti gyvybiškai svarbių organų veiklą.
Menopauzė: kada ji prasideda ir kaip sumažinti simptomus?
TV3 „Kviečiame daktarą“ laidos žiūrovė Danutė uždavė klausimą apie menopauzę. Kada ji prasideda, kokie simptomai vargina ir kaip sau padėti atsakė „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Skundžiasi nemaloniais simptomais
Danutė iš Jonavos klausia:
„Gerbiamas profesoriau, nebežinau, ką daryti, todėl kreipiuosi į Jus. Jau keturis metus mane pila stiprus prakaitas, su manim nesusikalba nei mano vyras, nei aš pati.
Grybavimo sezonas rudenį: vaistininkė perspėja – rimtai žiūrėkite į apsinuodijimo simptomus
Rugsėjis – tai idealus metas grybautojams papildyti savo pintines tokiomis sezoninėmis gėrybėmis kaip ūmėdės, voveraitės, lepšės, raudonviršiai ir baravykai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad šiuo laikotarpiu padidėja apsinuodijimų ir virškinimo problemų rizika. Ji įspėja, kad apsinuodijus grybais būtina nedelsti ir iš karto vykti į gydymo įstaigą.
Minint pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diagnozuojama apie 1,6 mln. naujų prostatos vėžio atvejų. Nors skaičiai yra dideli, ankstyva diagnostika ir gydymas gali padėti daugeliui vyrų, todėl labai svarbu neignoruoti simptomų ir reguliariai tikrintis sveikatą. Tad „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė dalijasi patarimais, kaip kiekvienas vyras gali pasirūpinti savo sveikata.
„Ši vasara tikrai išskirtinė“: lietuviai šlavė vaistines net ir šiltu oru – kas laukia rudenį?
Šią vasarą lietuviai sirgo kur kas daugiau nei ankstesniais metais. Vaistininkai pastebi, kad žmonės ieškojo vaistų nuo peršalimo, virškinamojo trakto sutrikimų, dažniau pirko antibiotikus. Tikėtina, kad rudenėjant šios sveikatos problemos niekur nedings, todėl ruošiamasi ne mažesniam, o tikriausiai dar didesniam sergančiųjų antplūdžiui.
BENU vaistinės vedėja vaistininkė Inga Norkienė pastebi, kad ši vasara išsiskyrė dideliu sergančiųjų skaičiumi.
Vasaros sezonas įsibėgėjo: sužinokite, kurios vaistinės pajūrio kurortuose dirba ilgiau
Įsibėgėjant vasaros sezonui vis daugiau gyventojų vyksta atostogauti į Lietuvos kurortus pajūryje. Siekiant prisitaikyti prie poilsiautojų poreikių, kurortuose esančios „Eurovaistinės“ ilgina savo darbo laiką bei įvardija, kurios iš jų dirbs ilgiausiai.
„Vasarą Lietuvos pajūrio kurortuose ne tik sulaukiama daugiau poilsiautojų, bet ir vaistinėse išauga apsilankančių žmonių skaičius.
Ar įvykus branduolinei nelaimei galima vartoti spiritinį jodą? Atsako vaistininkė
Šalia Lietuvos esanti Baltarusijos atominė elektrinė kelia didelę grėsmę, todėl pasiruošti ir žinoti, kaip elgtis įvykus branduolinei avarijai privalo kiekvienas. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė uždavė klausimą apie spiritinio jodo naudojimą branduolinės nelaimės atveju.
Ona iš Šiaulių klausia: „Bijau atominės bombos sprogimo. Jodo tablečių vaistinėje be recepto neduoda.
„Eurovaistinė“ kviečia nemokamai naudotis apsaugos nuo saulės priemone vaistinėse!
Kartu su vasariškais orais sugrįžta ir suintensyvėję ultravioletiniai spinduliai. Nesisaugant jų gali padidėti skausmingų odos nudegimų, spartesnio odos senėjimo, pigmentinių dėmių atsiradimo bei odos vėžio rizika. Dėl to „Eurovaistinė“ antrus metus tęsia socialinės atsakomybės projektą ir kviečia gyventojus grožio ir kurortinėse vaistinėse pasinaudoti nemokama SPF priemone.
REKLAMA
REKLAMA
Vyrų veido odos priežiūra nebėra tabu tema: įvardija, kaip teisingai ja pasirūpinti
Dar galima prisiminti, kai vyrai vengdavo veido odos kosmetikos priemonių, teigdami, kad tai „nevyriška“. Visgi, pastaruoju metu vis daugiau vyrų įtraukia jas į savo vonios rutiną. Tad „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kuo gi vyrų oda skiriasi nuo moterų, bei įvardija, kaip teisingai ja pasirūpinti.
Kuo vyrų oda skiriasi nuo moterų?
„Vyrų oda kur kas storesnė ir šiurkštesnė negu moterų, tačiau elastingesnė.
Internetinėse vaistinėse ieško ne tik vaistų: atskleidžia, ką žmonės perka internetu
Internetinėse vaistinėse žmonės ne tik ieško vaistų ir maisto papildų, bet ir dairosi iki šiol neišbandytų naujovių. „Eurovaistinės internete“ farmacijos specialistė Karolina Liumparaitė pastebi, kad internete žmonės dažniau susidomi išbandyti naujausias kosmetikos ar maisto papildų naujoves, o dar kiti nepabijo pasikonsultuoti dėl priemonių, kurios palengvintų audringų vakarėlių sukeltas pasekmes.
Sodininkystės sezonui įsibėgėjant – saugokitės stabligės: pataria, kaip prižiūrėti žaizdą
Su pavasariu sugrįžo ir sodininkystės sezonas. Tai metas ne tik suskubti į sodus, bet ir persodinti kambarines gėles. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pastebi, kad sodininkystės sezono pradžioje ne visiems pavyksta išvengti įsipjovimų ir įsibrėžimų. Todėl prieš užsiimant augalų priežiūra, ji pataria pasikartoti pirmos pagalbos taisykles susižeidus bei įvardija svarbius ženklus, kada reikėtų skubėti pas gydytoją dėl stabligės arba sepsio rizikos.
Pavasarį keičiasi ne tik orai, bet ir avalynė: pataria, kaip užkirsti kelią pėdų grybeliui
Pėdų ir nagų grybelis – jo neišvengsi nė vienu metų sezonu, nors daugelis iki šiol galvoja, kad didžiausia rizika juo susirgti vasarą. Visgi, būtent pavasarį, šiuo permainingu sezonu, galima susidurti su nemažai faktorių, kurie gali iššaukti grybelines infekcijas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė. Ji išskiria nusilpusį imunitetą, padidėjusį streso lygį bei avalynę, kuri neleidžia pėdų odai kvėpuoti arba yra per ankšta ir spaudžia pirštus.
„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?
„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms.
Pavasaris gali tapti puikia motyvacija pradėti sveikiau gyventi.
Per Velykas apsinuodijote maistu? Pataria, kaip ateinančiomis dienomis rūpintis savo skrandžiu
Per šventes daugelis su artimaisiais susėdome prie velykinio stalo ir valgome daugiau nei įprastai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad po švenčių padaugėja apsinuodijimų maistu. Kartais pilnai atsigauti prireikia ir keleto dienų, todėl vaistininkė pataria, kaip po apsinuodijimo ateinančiomis dienomis reikėtų rūpintis savo sveikata.
Unikauskas įspėja: dėl hipotirozės gali būti kalta visai ne skydliaukė
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo apie hipotirozės priežastis. Pasak laidos vedėjo, dėl šio sutrikimo gali būti kalta ne skydliaukė, o sutrikusi kepenų veikla.
Susiduria vis daugiau pacientų
Vanda iš Panevėžio A. Unikauskui uždavė klausimą apie hipotirozės sukeliamą riebalų kaupimąsi organizme:
„Man diagnozuota hipotirozė. Priaugau 14 kg svorio. Sunkiai laiko stuburas. Problema su koja atsirado; tai skauda petį, negaliu, tai per kelią sustingus.
Unikauskas atskleidė, kurios liaudiškos priemonės nuo peršalimo veiksmingos, o kurios ne: įsidėmėkite
Nors orai jau pamažu šyla, tačiau peršalimo ligų sezonas dar toli gražu nesibaigia. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė patarė, kokios natūralios priemonės iš tikrųjų gali palengvinti slogą, gerklės skausmą ar kosulį, o kokios – tik pramanai.
Po ilgos darbo dienos skauda nugarą ir pečius: pataria, kokių priemonių imtis
Darbą prie kompiuterio dažnai lydi tokios bėdos kaip nugaros ir pečių skausmai. Nereta to priežastis – valandų valandos, praleistos sėdint toje pačioje pozoje, o taip pat ir stresas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalijasi paprastais patarimais, kaip po ilgos darbo dienos numalšinti atsiradusį skausmą nugaros ir pečių skausmą.
Vyriška higiena: kaip ją suprantame šiandien?
Ar žinojote, jog vyrų oda yra daugybę kartų jautresnė nei moterų? Taip yra, nes ją kone kasdien metų metus braižo peilių ašmenys. Didelę įtaką taip pat daro ne retu atveju atšiaurios darbo sąlygos, aktyvaus laisvalaikio padariniai, o kartais – nors daug rečiau, bet dar sutinkama nuomonė, jog vyro odai pakaks muilo, vandens ir dezodoranto. Apie vyriškos higienos subtilybes, problemas ir kaip jas išspręsti pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
Moterys vs.
Šie 5 maisto produktai gali sunaikinti kepenis: Unikauskas pataria įsidėmėti
TV3 žiūrovų pamėgtos „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas atviras – tiems, kurie nesirūpina kepenų sveikata gresia hepatitas ir kepenų suriebėjimas. Jam pritaria „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė ir pataria, kokie maisto produktai gali padėti kepenims atsinaujinti ir išlikti sveikoms.
Įspėja apie plintantį užkratą: iš vaistinių jau šluoja šiuos preparatus
Nors utėlės aktyviausios šiltuoju sezonu, šių metų pradžioje vaistinių tinklai fiksuoja padidėjusią priemonių nuo pedikuliozės (užsikrėtimo utėlėmis) paklausą. Specialistai pažymi, kad apie pedikuliozę vis dar sklando daug mitų, tačiau užsikrėsti gali bet kas ir bet kuriuo metų laiku.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) fiksuoja pedikuliozės atvejus, tačiau oficialioji statistika dažnai neatspindi realybės, nes ne apie visus užsikrėtimus utėlėmis pranešama.
Kamuoja nepaaiškinami skausmai? Unikauskas pasakė, kas gali būti dėl to kaltas
Žiūrovų pamėgtoje TV3 „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, jog dažnai konsultuoja pacientus, kurie skundžiasi nepaaiškinamais skausmais ir kūno sąstingiu. Nors atlikti tyrimai jokių pakitimų nerodo, tačiau pacientai ir toliau kenčia diskomfortą. A. Unikauskas aiškina, kad tokiais atvejais dažniausiai būna kalta susitraukusi fascija.
Unikauskas atskleidė TOP3 priemones, kurios padės jaunyste džiaugtis ilgiau: išbandykite
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasidalijo 3 būdais, kurie padės prailginti gyvenimą ir gera sveikata džiaugtis ilgiau.
Pasak laidos vedėjo, norintieji gerai jaustis ir nesenti turėtų reguliariai atlikti jėgos pratimus ir sportuoti.
„Svarbu nepamiršti, kad nuo 50-ties metų, kas metus žmogus praranda apie 1 proc. savo raumenų masės, todėl sportas yra būtinas“, – aiškina profesorius.
Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės
Šiuo metų laiku serga daugelis lietuvių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kad dažniausiai pasitaiko virusinės COVID-19 ir gripo infekcijos. Laidos vedėjas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene patarė, kaip elgtis persirgus koronavirusu ir greičiau atgauti jėgas.
Peršalimo gydymas liaudiškomis priemonėmis: kurios iš jų veiksmingos, o kurios ne?
Peršalus dažnai žmonės griebiasi ne tik vaistų simptomams malšinti, bet ir, norėdami pasijusti geriau, išbando įvairias liaudiškas priemones. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad tikrai yra naudingų liaudiškų sveikatos patarimų peršalimui gydyti, tačiau kita pusė gali pridaryti daugiau žalos negu naudos.
Tvarkome ne tik namus, bet ir vaistinėles: ką daryti su nebereikalingais vaistais?
Žengimas į Naujus metus gali tapti puikia proga peržvelgti savo namų vaistinėlę – ar joje nėra nebereikalingų ar pasibaigusio galiojimo vaistų bei maisto papildų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė primena svarbiausias taisykles, kaip rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.
Kamuoja podagra? Unikauskas atskleidė, kas tai sukelia
Su podagra dažniausiai susiduria 40 metų ir vyresni vyrai bei menopauzę patyrusios moterys. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo, kas kaltas dėl podagros atsiradimo ir kaip to išvengti.
Pasireiškia senstant
Laidos vedėjas A. Unikauskas pasakoja, jog amžėjant dažnam pacientui pasireiškia hiperurikemija – šlapimo rūgšties kiekio kraujyje padidėjimas.
Lietuvoje sparčiai plinta COVID-19, o vaistų nebeliko: vilniečiams tenka važiuoti į Uteną
Nors sergamumas kovidu Lietuvoje tik įsibėgėja, susirgusieji šia liga jau neberanda vaistų nuo COVID-19 – Vilniuje jie išpirkti, nėra nė vienoje vaistinėje, kituose miestuose šiek tiek dar likę.
O kada nauja vaistų partija pasieks Lietuvos vaistines – apie tai TV3 žinių reportaže.
Vaistinės aiškina, kad dėl tiekimo trikdžių kalta Sveikatos apsaugos ministerija. Pati ministerija teisinasi, kad vaistų užsakė gruodžio pradžioje, kai tik padidėjo sergamumas kovidu.
Žiemą ne tik peršalimas, bet ir šlapimo pūslės uždegimas: ką daryti, kai vaistai nepadeda?
Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima paprasčiausiai peršalus kojas, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė. Ji dalinasi naudingais praktiniais patarimais, kurie palengvins šlapimo pūslės uždegimo skausmus ir padės greičiau pasijusti gerai.
Apsinuodijote maistu? „Eurovaistinės“ farmacininkė pataria, kokių klaidų geriau nedaryti
Apsinuodijimo maistu simptomai gali būti atpažįstami daugumai – tai vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmai, kartais ir karščiavimas. „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad reikėtų ne vien pasirūpinti simptomus malšinančiais vaistais, bet ir, svarbiausia, vengti dažniausių klaidų gydant apsinuodijimus.
Skiepas nuo gripo: neįprasta, bet vertinga dovana
Nors Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC) sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis skaičiai reikšmingai auga, šiuo metu „Eurovaistinėse“ fiksuojamas kone identiškas besiskiepijančių skaičius kaip ir pernai. Kad šventinės nuotaikos ir planų nesujauktų ligos, vaistininkė Jovita Aleknienė siūlo apsvarstyti, ar skiepas galėtų būti vertinga dovana.
Prieš šventes susitvarkykite ne tik namus, bet ir vaistinėlę: kuo svarbu pasirūpinti iš anksto?
Artėjant gražiausioms metų šventėms dauguma gali norėti iš pagrindų susitvarkyti savo namus, o „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pataria prieš šventes nepamiršti atsinaujinti ir savo vaistinėlės. Dauguma jau žino, kad vaistinėlėje šventiniu periodu svarbu turėti vaistų nuo skausmo ir virškinimo sutrikimų. Tačiau vaistininkė išskiria, kokius dar vaistus ar priemones reikėtų turėti su savimi pasitinkant didžiąsias šventes, jog vėliau jų prireikus nereikėtų skubėti į vaistinę.
Pasunkėjęs ir skausmingas šlapinimasis vyrams: tai išduoda ne tik apie prostatos vėžį
Lapkritis – tai vyrų sveikatos mėnuo, o viena dažniausiai aptariamų ligų – prostatos vėžys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad vyrai, susidūrę su tokiais simptomais kaip dažnas, pasunkėjęs ir skausmą sukeliantis šlapinimasis, iš karto sunerimsta, kad tai gali būti prostatos vėžys. Visgi vaistininkė nuramina – dažnu atveju tai išduoda apie ligas, kurias galima lengvai pagydyti, bei įvardija, kaip greičiau pasveikti.
„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką prieššventiniu periodu galite įsigyti pigiau?
„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms.
Kuo svarbiausia pasirūpinti gruodį?
Belaukiant didžiųjų metų švenčių svarbu pasirūpinti ne tik kalėdinėmis dovanomis, bet ir savo bei artimųjų sveikata.
Šį sezoną kankina pleiskanos: praktiniai patarimai, kaip su jomis atsisveikinti
Pleiskanos plaukuose ir ant rūbų gali neretu atveju sukelti diskomfortą ir nepasitikėjimą savimi. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė nuramina, kad yra įmanoma sustabdyti galvos odos pleiskanojimą, tačiau pirmiausia svarbu atsižvelgti į vieną faktorių – riebios ar sausos jūsų pleiskanos.
Hormonų pusiausvyros sutrikimai, stresas, netinkama plaukų priežiūra ir odos ligos – šias kaip dažniausias pleiskanų atsiradimo priežastis įvardija vaistininkė Elvyra Ramaškienė.
Kamuoja nemiga? Unikauskas įspėja nedaryti vienos klaidos
TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė prakalbo daugeliui aktualia tema – kaip įveikti nemigą. Laidos vedėjas atskleidė, kodėl esame linkę pabusti tam tikru nakties metu ir, kokią klaidą dažniausiai daro su miego sutrikimais susidūrę pacientai.
Prabusti naktį – normalu
Vida iš Kauno pasakoja, kad dažnai naktimis prabunda apie 3 valandą ir nebegali užmigti.
Primena atsinaujinti „Eurovaistinės“ lojalumo korteles: tai padaryti galima iki gruodžio 31 d.
Nuo spalio 1 dienos „Eurovaistinė“ kviečia klientus atsinaujinti savo lojalumo kortelių duomenis. Tai padaryti bus galima iki gruodžio 31 dienos. Nuo sausio 1 dienos neatnaujintos kortelės bus blokuojamos.
Kam svarbiausia atnaujinti kortelės duomenis?
Iki šių metų pabaigos „Eurovaistinė“ kviečia klientus atsinaujinti savo lojalumo kortelių duomenis. Duomenis reikės atsinaujinti tiems žmonėms, kurie lojalumo kortelę išsiėmė seniau nei 2020 metų spalį ir iki šiol jos duomenų nebuvo atsinaujinę.
Pirmasis sniegas: pataria, kaip apsaugoti rankas ir kojas nuo šalčio?
Pirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi paprastais patarimais, kaip greičiau sušildyti savo rankas ir kojas.
Kamuoja kosulys? Unikauskas pasakė, kodėl svarbu atskirti jo tipą
Orai tampa vis labiau žiemiški, o su šalčiu daugelis pacientų neišvengia ir peršalimo ligų bei kosulio. TV3 žiūrovų pamėgtoje „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ farmacininke Jovita Alekniene papasakojo, kuo pasižymi sausas ir drėgnas kosulys, bei kodėl svarbu atskirti kosulio tipą.
Daugybė skirtingų priežasčių
Laidos svečias Rimas Tamulevičius pasakoja, kad kosulys jį kankina jau maždaug 20 metų.
Namų vaistinėlė: kokiems netikėtiems atvejams turėtume pasirengti geriau?
Angliukų ar vaistų nuo galvos skausmo turbūt galima rasti kone kiekvienoje namų vaistinėlėje. Visgi, sutrikusi skrandžio veikla ar įsiskaudusi galva yra nedidelė dalis atvejų, kam turėtume būti pasirengę reaguoti greitai. Todėl „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė dalinasi 5 patarimais, ką vertėtų prisiminti atsinaujinant savo namų vaistinėlę.
Karščiavimo numalšinimui – ne vien vaistai: praktiniai patarimai, kaip „numušti“ temperatūrą
Karščiavimas – tai simptomas, su kuriuo yra tekę susidurti kone kiekvienam. Pakilus temperatūrai gali atsirasti noras kuo greičiau namų vaistinėlėje ieškoti vaistų nuo karščiavimo, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pataria neskubėti ir primena, kad vaistais malšinti temperatūrą patartina tik nuo 38 laipsnių. Ji dalinasi praktiniais patarimais, kaip iki tol gintis nuo karščiavimo.
„Eurovaistinė“ ragina imtis veiksmų: nesuspėjus jūsų kortelę užblokuos
Nuo spalio 1 dienos „Eurovaistinė“ kviečia klientus atsinaujinti savo lojalumo kortelių duomenis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Tai padaryti bus galima iki gruodžio 31 dienos. Nuo sausio 1 dienos neatnaujintos kortelės bus blokuojamos.
Kam svarbiausia atnaujinti kortelės duomenis?
Iki šių metų pabaigos „Eurovaistinė“ kviečia klientus atsinaujinti savo lojalumo kortelių duomenis.
Kai graužia rėmenį: kokias dažniausiai klaidas darome gydantis namie?
Graužimas gerklėje, skausmas už krūtinkaulio ir rūgštaus skrandžio turinio atpylimas, – visi šie simptomai gerai atpažįstami žmonėms, linkusiems į gastroezofaginį refliuksą. „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis teigia, kad su šiuo negalavimu susiduria itin daug žmonių, tačiau ne kiekvienas žino, kaip teisingai ir greitai atsisveikinti su keliamais simptomais.
„Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką lapkritį galite įsigyti pigiau?
„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms.
A. Unikauskas pasakė, kada mažinti pakilusią temperatūrą: įspėja neskubėti
Rudens sezono metu daugelį lietuvių aplanko nelauktas svečias – peršalimas. Apart bėgančios nosies ir perštinčios gerklės, neretai pakyla ir temperatūra. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene papasakojo, kada vertėtų griebtis temperatūrą mažinančių vaistų, o kada pakanka natūralių sprendimų.
Rudenį auga alergijos pelėsiui rizika: kiti ją sumaišo su peršalimo simptomais
Įsivyraujant vėsiems ir lietingiems orams šį rudenį sugrįžta ne tik peršalimo ligos, bet ir padidėja alergijos pelėsiui rizika. „Eurovaistinės“ vaistininkas Paulius Raudonis pasakoja, kad pasitaiko nemažai atvejų, kada dėl kone identiškų simptomų žmonės sunkiai atskiria, ar jiems peršalimas, ar gilesnė problema – alergija pelėsiui. Jis atskleidžia, kaip atpažinti šią alergiją bei su ja atsisveikinti.
Šią klaidą daro daugelis su sloga susidūrusių pacientų: įsidėmėkite
Kas gali būti nemaloniau už varvančią, užgultą ir paburkusią nosį? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad nors sloga yra itin dažnas peršalimo simptomas, vis dėlto, pacientams dar trūksta žinių, kaip su tuo kovoti.
Organizmo gynyba
„Iš pirmo žvilgsnio sloga gali pasirodyti, kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi ilgainiui, šis nemalonus simptomas gali ne juokais apsunkinti kasdienybę“, – teigia A. Unikauskas.
Nuolat norite ko nors saldaus? Jums gali trūkti chromo
Jeigu pastaruoju metu daugiau nei įprastai jus traukia saldumynai arba sūrus maistas, tai gali signalizuoti apie kai kurių vitaminų ir mineralų trūkumą. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pasakoja, kad mūsų valgio poreikiai kartais gali išduoti apie chromo, magnio ir geležies trūkumą. Jis dalijasi, kaip juos atpažinti.
Jei norite saldumynų, jums gali trukti chromo
„Jeigu dažnai norime suvalgyti ką nors saldaus, tai gali būti vienas iš požymių, kad mums trūksta chromo.
Unikauskas įspėja: magnio trūkumas gali sukelti vieną itin nemalonų simptomą
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo apie neramių kojų sindromą ir išdavė, kad kartais šį nemalonų pojūtį gali sukelti magnio stoka.
Kviečia pasitikrinti
„Absoliučiai visiems pacientams, kurie kenčia nuo neramių kojų sindromo trūksta magnio. Magnis padeda efektyviai atpalaiduoti raumenis, tačiau kartu su magniu reikalingas ir kalis“, – sako A. Unikauskas.