• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galbūt buvo neišvengiama, kad prasidės kosmetinės procedūros, skirtos sėdmenims patobulinti, ir nors žmogaus sprendimas pakeisti savo išvaizdą yra ne kiekvieno, o jo paties reikalas, svarbu būti atsargiems dėl galimos tokios medicininės intervencijos rizikos.

Galbūt buvo neišvengiama, kad prasidės kosmetinės procedūros, skirtos sėdmenims patobulinti, ir nors žmogaus sprendimas pakeisti savo išvaizdą yra ne kiekvieno, o jo paties reikalas, svarbu būti atsargiems dėl galimos tokios medicininės intervencijos rizikos.

REKLAMA

Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongresas (ECCMID 2021) aprašo vieną iš tokių pavojų naujausiame dokumente dėl sėdmenų injekcijų. Atvejo analizė, kuri bus pristatyta konferencijoje liepos 9–12 d., apibūdina 29 metų moters patirtį, kuri 14 mėnesių po sėdmenų didinimo procedūros buvo pristatyta į Šv. Džeimso ligoninę Dubline.

Užpildai, plačiai naudojami lūpų putlinimo procedūrose, taip pat yra naudojami sėdmenis didinančiose procedūrose, tačiau jų tiksli cheminė sudėtis gali skirtis priklausomai nuo prekės ženklo. Injekciniai užpildai dažnai yra pigesnės chirurginių procedūrų, susijusių su implantais, alternatyvos.

REKLAMA
REKLAMA

Pacientė į ligoninę buvo atvežta dėl pykinimo ir pūlinio toje vietoje, kur prieš 14 mėnesių buvo suleisti užpildai. Ligonei taip pat išsivystė infekcija po oda esančiame riebaliniame sluoksnyje, kuris žinomas kaip celiulitas. Negydomas jis gali tapti pavojingas gyvybei. Reikėjo išspausti pūlinį, pacientei išrašyti antibiotikus ir stebėti. Buvo nustatyta, kad dėl sunkios infekcijos kalti Staphylococcus lugdunensis ir Pseudomonas oryzihabitans. Pastarasis yra reta žmogaus odos ir minkštųjų audinių infekcijos rūšis.

REKLAMA

Vaizdo tyrimas taip pat atskleidė, kad uždegimas išsiplėtė iki giliausio odos sluoksnio ant abiejų sėdmenų, kurį suvalgė dujas formuojantys organizmai, sudarydami oro kišenes audinyje. Norint kovoti su gilia infekcija, pacientei teko pašalinti pusę litro negyvų audinių ir užpildo. Po to jos kraujyje cirkuliuojanti infekcija netrukus nurimo.

Galiausiai ji buvo išleista praėjus 18 dienų po priėmimo, o namuose atlikusi šešių savaičių antibiotikų kursą, ji pasveiko. Kodėl infekcija prasidėjo vėliau nei po vienerių metų, nėra žinoma, tačiau pagrindinė autorė dr. Siobhan Quirke iš Dublino Šv. Džeimso ligoninės paaiškino, kad tai greičiausiai yra susiję su bakterijomis, prisitvirtinusiomis prie įšvirktos medžiagos paviršiaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Neaišku, kodėl infekcija pasireiškė taip vėlai po operacijos. Taip galėjo nutikti dėl neįprastų organizmų (biofilmų), kurie gali gyventi ant odos užpildo paviršiaus, – sakė S. Quirke. – Pseudomonas oryzihabitans yra neįprasta žmonių infekcijos priežastis, tačiau pastaraisiais metais ji vis labiau susijusi su ligoninėse pasigautomis ir oportunistinėmis infekcijomis.“

„Laimei, gydymas nėra sunkus dėl mažo atsparumo įprastiems antibiotikams. Nepaisant to, šis atvejis primena, kad svarbu pasirinkti patikimą kosmetikos chirurgą“, – įspėjo S. Quirke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dokumento autoriai teigia, kad odos užpildo komplikacijos šiuo metu yra gana retos, tačiau procedūros dažnumas reiškia, kad vis daugės netikėtų ir nemalonių šalutinių poveikių, nes tai vis labiau populiarėja.

„Komplikacijų daugėja, nes užpildai tampa viena iš sparčiausiai augančių kosmetikos procedūrų“, – sakė pagrindinė autorė dr. S. Quirke. „Tai turi žinoti tiek kosmetikos pacientai, tiek sveikatos priežiūros specialistai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų