• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po daugiau nei prieš metus atlikto sėdmenų didinimo moteris susirgo sepsiu.

Po daugiau nei prieš metus atlikto sėdmenų didinimo moteris susirgo sepsiu.

REKLAMA

29-erių moteris sėdmenų didino procedūrą pasidarė prieš 14 mėnesių, o dabar pasijuto prastai. Ji buvo paguldyta į ligoninę su infekcija, injekcijos vietoje atsiradus abscesui (pūlių telkiniui).

Pacientę pykino ir atsirado maždaug 15 cm celiulito, kurį sukėlė bakterijos, vadinamos staphylococcus lugdunensis. Kraujo tyrimai atskleidė aukštą baltųjų kraujo kūnelių ir reaktyvių baltymų, kurie yra uždegimo žymuo, kiekį.

Sėdmenų didinimo komplikacijos

Jai buvo paskirta vartoti antibiotikus, o kitą dieną pūliniai iš organizmo buvo pašalinti. Taip pat buvo pastebėtas vidinio odos sluoksnio patinimas abiejose sėdmenyse, buvo oro kišenių.

Gydytojai mano, kad taip atsitiko dėl infekcinių medžiagų, susidariusių užpilduose, todėl taip ilgai užtruko. Po penkių dienų pūliniai vėl buvo nusausinti ir pašalinta 500 ml negyvų audinių ir užpildo.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris buvo išrašyta po 18 dienų ligoninėje, o namuose dar turėjo užbaigti 6 savaičių trukmės antibiotikų terapijos kursą, ir šiuo metu ji gydosi likusias žaizdas.

REKLAMA

Gydytoja dr. Siobhan Quirke iš Dublino pristatė atvejį Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongresui.

Ji teigė, kad komplikacijų pasitaiko retai, tačiau pridūrė, kad „komplikacijų daugėja, nes užpildai tampa viena iš sparčiausiai populiarėjančių kosmetinių procedūrų“.

„Tai turi žinoti tiek pacientai, tiek sveikatos priežiūros specialistai. Neaišku, kodėl buvo toks didelis tarpas tarp operacijos ir infekcijos. Tai gali būti dėl neįprastų organizmų, kurie gali gyventi ant užpildo (žinomo kaip bioplėvelė) paviršiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Pseudomonas oryzihabitans yra neįprasta infekcijos priežastis žmogui, tačiau pastaraisiais metais ji vis labiau siejama su ligoninėse įgytomis infekcijomis. Laimei, gydymas nėra sunkus dėl mažo atsparumo įprastiems antibiotikams. Nepaisant to, šis atvejis primena, kad svarbu pasirinkti patikimą plastinių ir kosmetinių operacijų chirurgą“, – sako gydytoja.

Užpakaliuko užpilduose naudojamos tūrinės medžiagos, pavyzdžiui, silikonas. Jie gali būti pavojingi, nes ne visada žinai, kas švirkščiama, ir užpildas gali nukeliauti į kitas kūno dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų