Deja, jei neteisingai suskaičiuosite laiką, galite atsibusti besijausdami dar prasčiau, nei prieš atsiguldami pasnausti, rašoma dailystar.co.uk.
Galite jaustis praradę orientaciją, be jėgų ar sutrikę, o taip pat gali būti labai sunku atsikelti. Kodėl taip nutinka ir kaip išmokti pogulio miegoti tinkamai?
Dr. Karanas Rajas, į „TikTok“ vaizdo įrašus keliantis medikas paaiškino, kaip geriausia kokybiškai numigti – pasirodo, tam reikalinga labai subtili pusiausvyra.
Viename iš savo vaizdo įrašų jis aiškina: „Noriu atskleisti jums paslaptį, kokia yra tobulo pogulio trukmė ir kuris laikas tam yra tinkamiausias. Auksinis standartas yra 90 minučių pogulis. 90 minučių leidžia išmiegoti visą miego ciklą – visas miego stadijas. Jei miegosite ilgiau, rizikuojate pabudę justi miego inerciją – tą nemalonų išsekimo jausmą.
Geriausias laikas poguliui yra nuo 13 iki 16 valandos. Jei miegosite vėliau, jūsų adenozino lygis nukris labai žemai, todėl vakare nebenorėsite miegoti. Adenozinas yra miego molekulė – kai jo daug, jaučiamės mieguisti, kai jo mažai, jaučiamės žvalūs. Miegas sumažina adenozino kiekį organizme.“
Deja, per pietų pertrauką ne visada pavyksta išmiegoti 90 minučių, bet poilsio dienomis tai gali būti pats geriausias sprendimas. Dr. K. Rajas taip pat rekomenduoja ryte atsikėlus nesikloti lovos. Jis pataria bent kuriam laikui palikti patalynę netvarkingai, kad dėl saulės šviesos ir oro dulkių erkutės dehidratuotų ir žūtų – juk nė vienas nenorime, kad jos mus kandžiotų naktį.