Krapai dažnai naudojami lašišai ir kitoms jūrų gėrybėms gardinti, bulvių salotose ir padažuose, taip pat su kepta vištiena, su varške, ir dar daugelyje patiekalų, rašoma thespruceeats.com. Kadangi krapai turi stiprų skonį, vienu kartu daug jų dėti nereikia.
Vis dėlto, pirktiniai krapai yra brangūs, o jų užsiauginti – pigu ir lengva. Savo žolelių lysvėje krapų sodinkite tiek, kad užtektų visiems metams. Tuomet savo derlių užšaldykite, kad niekuomet nereikėtų šviežių ar džiovintų krapų pirkti parduotuvėje.
Šviežius krapus užšaldyti yra paprasta ir tam užtenka vos penkių minučių ar net mažiau. Be krapų, jums reikės tik vandens, kepimo popieriaus ir šaldymo maišelio ar kitokio šaldikliui tinkančio konteinerio.
Kai prireiks panaudoti šaldytų krapų, pasiimkite jų tiek, kiek reikia, ir naudokite taip pat, kaip šviežius krapus. Krapai atitirpsta taip greitai, kad jų atšildymui jokių ypatingų procesų nereikia – tiesiog įmeskite juos į savo gaminamą patiekalą.
Štai kaip šaldyti krapus
Krapų šaldymas yra nesudėtingas darbas.
1. Pirma, krapus nuplaukite šaltu vandeniu ir nukratykite ar nusausinkite virtuviniu rankšluostėliu.
2. Tuomet stiebelius išdėliokite ant kepimo popieriaus ir sudėkite juos į šaldiklį, kad jie greitai užšaltų.
3. Kai krapai bus užšalę, perkelkite juos į šaldymo maišelį ir vėl padėkite juos į šaldiklį.
• Krapai bus šviežiausi, jei juos skinsite anksti ryte ir iškart juos užšaldysite.
• Šviežios žolelės prekybos centruose dažnai nukainojamos. Jei nemėgstate sodininkauti ar neturite tam vietos ir sąlygų namuose ar sode, galite krapų įsigyti parduotuvėje ir juos užsišaldyti.
• Taip pat gali praversti ir džiovinti krapai. Nedidelius jų ryšulėlius iškabinkite apverstus šiltame, sausame kambaryje ir palikite juos taip, kol palietus krapai nebus sausi. Kol jie visiškai išdžius, gali prireikti savaitės ar dviejų. Kai krapai bus gerai išdžiovinti, ant stalo pasidėkite lėkštę ar kepimo popieriaus.
Tuomet virš lėkštės tarp delnų trinkite krapus taip, kad jie atsiskirtų nuo stiebelių. Surinkite visus džiovintus krapus į lėkštę ar ant kepimo popieriaus. Perkelkite juos į hermetišką konteinerį ir laikykite juos kartu su kitomis džiovintomis žolelėmis ir prieskoniais.
• Krapai yra metinis augalas, kuris greitai persisėja. Jei auginate krapus patys, palaukite, kol sezono pabaigoje jie duos sėklų. Taip sėklos pačios sukris į lysvę ir kitais metais jų nereikės pirkti iš naujo.