• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai su savo mylimaisiais pykstatės būtent dėl knarkimo? Pasirodo, kad tam tikras maistas prieš miegą gali padėti atsikratyti šio įkyraus įpročio.

Neretai su savo mylimaisiais pykstatės būtent dėl knarkimo? Pasirodo, kad tam tikras maistas prieš miegą gali padėti atsikratyti šio įkyraus įpročio.

REKLAMA

Medicinos portalas medicaldaily.com sudarė trejetuką produktų, kurie gali padėti įveikti erzinantį knarkimą:

SOJŲ PIENAS

Sojų pienas yra geresnė alternatyva karvės pienui, ypač kai kalbama apie laktozės netoleravimą ir knarkimą. Jautrumas laktozei gali sukelti alerginę reakciją, dėl kurios nosies kanalai gali išsipūsti, todėl padidėja knarkimas. Be to, tokie pieno produktai kaip karvės pienas, intensyviai formuoja gleives. Tai gali būti kelių kvėpavimo takų negalavimų priežastis.

MEDUS

Arbatos ir medaus mišinys prieš miegą gali padėti sumažinti knarkimą, atpalaiduojant gerklę. Medus turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių, kurios gali sumažinti gerklų susitraukimą. Prieš devynerius metus atliktas tyrimas parodė, kad medus gali padėti kovoti su infekcija ir nuraminti membranas ne tik dėl peršalimo, bet ir dėl gerklėje ar viršutiniuose kvėpavimo takuose vykstančio proceso. Pasak gydytojų, arbatos ir medaus mišinys gali sumažinti gerklės užgulimą ir patinimą.

REKLAMA
REKLAMA

SVOGŪNAI

Svogūnai gali daug kam nepatikti dėl savo kvapo, tačiau kalbant apie pagalbą, norint sustabdyti knarkimą, jie yra puiki priemonė. Yra žinoma, kad svogūnas padeda sumažinti peršalimo ir gripo simptomus. Taip pat svogūnai gali išvalyti jūsų nosies kanalus, jog pro juos praeitų daugiau oro.

REKLAMA

Keli veiksniai

Naujienų portalo tv3.lt kalbinta Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja Ernesta Morozaitė tv3.lt portalui yra sakiusi, kad knarkimui turi įtakos ne vienas veiksnys.

„Knarkimą gali lemti burnos, nosies, sinusų ir veido kaulų anatomija: kvėpavimo takų susiaurėjimas, gomurio tonzilių padidėjimas, didesnės apimties minkštasis gomurys bei gomurio liežuvėlis, aukšta liežuvio padėtis ar liežuvio tonzilės išvešėjimas, nosies pertvaros iškrypimas, apatinių nosies kriauklių išvešėjimas, nosies landų ir sinusų polipozės“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Knarkia įvairaus amžiaus žmonės

Tiesa, gydytoja pabrėžia, kad žalingi įpročiai, tokie kaip piktnaudžiavimas alkoholiu ar rūkymas, taip pat gali lemti atsiradusį knarkimą. Jį sukelti gali ir peršalimo ligos, alergija ar antsvoris:

„Knarkimas atsiranda dėl audinių vibracijos, kai giliosios miego fazės metu atsipalaiduoja burnos, gerklės ir minkštojo gomurio raumenys. Kuo siauresni kvėpavimo takai, tuo didėja audinių vibracija dėl išeinančios oro srovės, kas sąlygoja knarkimo garso stiprėjimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui kyla klausimas, ar knarkti žmonės pradeda tik vyresniame amžiuje, tačiau gydytoja patikina, kad knarkimas galimas bet kokio amžiaus žmonėms. Tiesa, statistiškai pastebėta, kad ši rizika didėja su amžiumi.

„Tačiau jeigu reikėtų apibūdinti tipinį knarkiką, tai būtų vyriškis, vyresnis nei 40 metų, vartojantis alkoholį, rūkantis bei turintis antsvorį“, – sako E. Morozaitė.

REKLAMA

Kaip kovoti su knarkimu?

Taigi, kaip kovoti su knarkimu? E. Morozaitė pastebi, kad knarkimas gali praeiti ir pakeitus gyvenimo būdą.

„Tarkime, stengiantis sumažinti antsvorį, nevartoti alkoholio prieš miegą, vengti tam tikrų miego pozų: nemiegoti ant nugaros, nerūkyti, gydyti peršalimą ar alergiją. Tačiau miego apnėjos gydymas skiriamas, atsižvelgiant į sunkumą. Jos stadijos vertinamos pagal miego tyrimą, atliekamą miego metu“, – paaiškina gydytoja.

REKLAMA

Jeigu pacientą kankina lengvo laipsnio knarkimas, tuomet dažnai pakanka minimalios invazinės procedūros, esant apsunkintam kvėpavimui nosimi – nosies pertvaros, apatinių nosies kriauklių plastikos ir, ar sinusų operacijų.

Sergant obstrukcine miego apnėja, atliekamos didesnės apimties chirurginės procedūros: minkštojo gomurio plastika, pašalinant dalį liežuvėlio bei perteklinius minkštojo gomurio audinius, dažnai kartu atliekamas ir gomurinių tonzilių pašalinimas.

„Yra ir ne chirurginis gydymas, ventiliacija nuolatinio teigiamo slėgio aparatu. Tai mechaninis kvėpavimo takų atvėrimas pastoviu oro srautu: aparatas pučia suspaustą kambario temperatūros orą pro nosį ar burną. Oro srovė neleidžia subliūkšti kvėpavimo takams“, – sako gydytoja.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų