Tačiau nepaisant tokio plataus paplitimo, psichinės ligos ir toliau yra apsuptos klaidingo supratimo ir stigmų. Viena dažniausiai pasitaikančių ir, tikriausiai, labiausiai skaudinančių nuomonių yra tai, kad psichinės ligos, esą, yra savotiškas pasirinkimas ar valios stoka. Komiksų menininkas „Robot Hugs“ puikiai pavaizduoja tokią situaciją savo piešinyje „Naudingi patarimai“ (angl. Helpful Advice). Kūrinyje yra įsivaizduojama absurdiška situacija, kai žmonės dėl fizinių ligų kenčiantiems asmenims duoda patarimus, kuriuos dažnai girdi psichinių sutrikimų turintys žmonės.
Žinoma, tai nereiškia, kad tokie patarimai yra nenaudingi – tikrai ne. Tačiau ranką susilaužiusiam žmogui nesakytumėte: „Tau reikia labiau stengtis, kad pagytum“, ar nuo aukšto kraujospūdžio kenčiančiam asmeniui: „Vaistų gėrimas yra labai nenatūralu.“
Psichinės sveikatos problemos gali ištikti bet kurį: jus, jūsų mylimąjį, draugą, šeimos narį, kolegą, olimpinių medalių laimėtojus, pasaulio lyderius, puikius mąstytojus, aktorius, modelius ar muzikantus.
Dažnai stereotipinį psichinės sveikatos problemų turintį asmenį įsivaizduojame kaip atsiskyrėlį, visas savo dienas praleidžiantį lovoje. Tačiau pastaraisiais metais padaugėjo „užmaskuotos“ depresijos atvejų. Iš išorės šie žmonės atrodo laimingi, sėkmingi, gali net pasirodyti, kad jiems sekasi puikiai, tačiau viduje jie kenčia nuo psichinės sveikatos problemų.
Todėl padidėja rizika, kad ši depresija liks nepastebėta, apie ją nebus pranešta ir ji liks neišspręsta.
Taigi ką galite padaryti? Bendravimas ir požiūrio keitimas yra patys svarbiausi veiksniai. Jeigu jūs ar jūsų pažįstamas kenčia nuo psichologinių problemų, yra daugybė vietų, kur galite prašyti pagalbos sprendžiant šias problemas: jūs galite tiesiog su kuo nors pasikalbėti, apsilankyti pas savo gydytoją arba kreiptis į pagalbą nemokamai siūlančias organizacijas.