Karalius Karolis apibūdino lordą Johną Prescottą kaip unikalią ir nenugalimą asmenybę. Šiltuose ir asmeniškuose monarcho apmąstymuose pabrėžtas jo užkrečiantis humoro jausmas ir dešimtmečius trukusi tarnyba visuomenei politikos fronte. Reikšdamas užuojautą šeimai, karalius sakė:
„Mane labai nuliūdino žinia apie lordo Prescoto mirtį. Su didele meile prisimenu jo unikalų ir nepalaužiamą charakterį bei užkrečiantį humoro jausmą. Mano mintys ir didžiausia užuojauta lordo Prescoto žmonai, šeimai ir artimiesiems tokiu sunkiu metu.
Esu tikras, kad labai daug žmonių atpažins ir labai vertins lordo Prescoto dešimtmečius trukusią tarnybą politikoje, taip pat prisimins jį kaip ilgiausiai Jungtinėje Karalystėje dirbusį ministro pirmininko pavaduotoją.“
Kartą lordas Prescotas rašė, kad nors ir nėra „pamišęs lojalistas“, jis turi daug laiko Karoliui, kurį apibūdino kaip aistringą aplinkosaugininką. 2015 m. jis gynė tuometinio Velso princo teisę „rašyti tiek prakeiktų laiškų, kiek jam patinka“, sakydamas, kad karališkoji šeima gali „daug ką pasiūlyti šiai šaliai“.
Karalius Karolis III išgyvena netektį
Jo komentarai pasirodė po to, kai Aukščiausiasis Teismas paliko galioti sprendimą paskelbti vadinamuosius „juodojo voratinklio“ memorandumus, kuriuos Karolis pasirašė 2004 ir 2005 m. Šie memorandumai buvo skirti septyniems vyriausybės departamentams, rašo mirror.co.uk.
Lordas Prescotas rašė laikraštyje „Sunday Mirror“: „Karolis gali labai daug ką pasiūlyti šiai šaliai. Ir jei jis nori tarnauti savo piliečiams padėdamas jaunimui įsidarbinti, kovodamas su klimato kaita ir kurdamas tvarias bendruomenes, jis gali rašyti tiek prakeiktų laiškų, kiek jam patinka.“
2003 m., kai mirė lordo Prescoto motina, tuomet dar būdamas princas Čarlzas jam atsiuntė ranka rašytą laišką.
2005 m. princas viešai kritikavo senų pastatų griovimą, tvirtindamas, kad juos galima renovuoti ekonomiškiau. Tai buvo vertinama kaip netiesioginė kritika lordo Prescoto planams nugriauti iki 400 000 namų Midlandse ir Šiaurėje, siekiant sukurti vietos naujiems būstams.
Buvęs premjeras Tony Blairas savo atsiminimuose rašė apie princo reakciją į Johno Prescoto įprotį sėdėti su arbatos puodeliu ir lėkštele ant pilvo.
T. Blairas prisiminė, kaip po pirmojo susitikimo su Prescotu princas paklausė:
„Ar jis kada nors su jumis daro tą dalyką? Kai jis sėdi priešais jus, jis nusileidžia ant fotelio išskėstomis kojomis, šiek tiek grėsmingai iškiša tarpkojį ir ant pilvo pasideda puodelį su lėkštele.
Tai labai keista. Niekada anksčiau nesu matęs, kad kas nors taip darytų. Kaip manai, ką tai reiškia?“
T. Blairas atsakė, kad tai greičiausiai nieko nereiškia, ir pridūrė: „Manau, kad jam tiesiog patinka taip gerti arbatą.“