Šiaurės Rytų Etiopijoje plyti Danokil dykuma. Šioje dykumoje yra mažai kam žinomas Dallol vulkanas, kuris savo specifiniu kraštovaizdžiu smarkiai skiriasi nuo kitų planetos vulkanų. Aplink šį vulkaną yra susiformavę rūgšties telkiniai, sieros ir druskų ramsčiai bei maži dujų geizeriais su savo baseinais. Tai viena keisčiausių vietų Žemėje, kurios prieigose gyvena vos keletas nuolatinių gyventojų. Įdomu tai, kad net ir šiandien šis vulkanas nėra minimas daugelyje vulkanologijos knygų.
Dallol vulkanas (nuotr.flickr.com/kuriositas.com) (nuotr. Gamintojo)
Dallol vulkano stebėtojai aukščiausią vidutinę metinę temperatūrą užfiksavo 1960 ir 1966 -aisiais , kuomet termometro stulpelis vietovėje šoktelėjo iki 34 laipsnių karščio. Apsilankymo šioje vietovėje metu jus nustebins ryškios spalvos – balta geltona, žalia ir raudona, ochros, toks kraštovaizdis susiformavo mat dėl didelės sieros, geležies oksido, druskos ir kitų mineralų koncentracijos.
Dallol vulkanas (nuotr.flickr.com/kuriositas.com) (nuotr. Gamintojo)
Turistai, norėdami aplankyti šį vulkaną gali rinktis – vykti prie vulkano kupranugariais arba išsinuomotu visureigiu.
Dallol vulkano krateris susidarė po galingo sprogimo, kuomet magma įsiveržė į druskų nuosėdų ir vandens sluoksnį. Tai vėliau sukėlė didžiulis uolienų ir mineralų irimą, kuris leido magmai pratekėti į gruntinio vandens sluoksnį.