Austėja pasakoja, kad imtis pokyčių paskatino pablogėjusi sveikata. Aukštas kraujospūdis ir nugaros skausmai – tai buvo pagrindinės problemos, su kuriomis kasdien teko susidurti.
Gydytojai pasiūlius peržiūrėti mitybą, Austėja suvokė, kad svarbu ieškoti ilgalaikių sprendimų, o ne tik laikinai palengvinti simptomus.
„Kurį laiką vartojau vaistus, bet kuo toliau, tuo labiau jutau, kad privalau keisti gyvenimo būdą. Mano gydytoja užsiminė, kad mitybos pokyčiai gali padėti ir tai tapo lemtingu postūmiu“, – pasakoja Austėja.
Pagrindinis sprendimas, kurį priėmė Austėja, buvo išbandyti „Cukraus detokso“ programą.
„Pradėjau nuo knygos „Cukraus detoksas“, prisijungiau prie „Facebook“ grupės „Cukraus detoksas“ ir tai tapo esminiu pokyčiu.
Natūraliai nebeliko priklausomybės saldumynams – jau programos metu pradėjau nebejausti jokio poreikio cukrui, o mityba tapo paprasta ir natūrali. Nuo 2023 metų rugpjūčio mėnesio vaistų nebevartoju“, – dalijasi ji.
Austėja atvirauja, kad detoksą vykdė du mėnesius – pirmąjį mėnesį buvo sunkiau, tačiau jautė, kad organizmas atsiliepia teigiamai. Antrąjį mėnesį moteris stabilizavo rezultatus ir įprato kitaip rinktis maistą.
Po detokso Austėja pradėjo rinktis sveikesnius produktus, nebepatirdama nuolatinio cukraus troškulio, kuris anksčiau buvo kasdienis palydovas:
„Pasikeitė skonio receptoriai – anksčiau atrodė, kad be saldumynų negalėčiau, o dabar tik vasarą kartais suvalgau ledų, bet to nebereikia kasdien.“
Ką atskleidė „Cukraus detokso“ programa?
Austėja pastebėjo, kad cukrus iš tiesų veikia kaip priklausomybę sukelianti medžiaga: „Iš knygos „Cukraus detoksas“ sužinojau, kad cukrus gali būti priklausomybė.
Niekada nebūčiau pagalvojusi, bet dabar galiu pasakyti, kad kaip ir kiekviena priklausomybė, cukrus gali stipriai veikti. Jei nesirūpinsi savimi ir neatsirinksi, ką valgai, labai lengva vėl grįžti į senas vėžes.“
Austėja dalijasi, kad vienas iš ryškiausių jos atradimų buvo informacija apie cukraus vartojimo kiekius:
„Sužinojau, kad cukraus norma, kurios vartojimas nekelia priklausomybės rizikos, yra apie 25 gramai per dieną. Tuo tarpu vidutinis lietuvis suvartoja net 98 gramus cukraus kasdien – tai yra keturis kartus daugiau.
Supratau, kad per daug cukraus ne tik kelia svorį, bet ir tampa ligų priežastimi. Tapo akivaizdu, jog norėdama jaustis gerai ir turėti energijos, turiu atsisakyti cukraus, kad galėčiau džiaugtis pilnavertišku gyvenimu.“
Atsisakiusi cukraus, Austėja pastebėjo, kad ne tik sumažėjo svoris, bet ir atsirado daugiau energijos kasdienėms veikloms, lengviau bendrauti su šeima bei draugais:
„Man buvo svarbu, kad galėčiau gyventi be apribojimų ir jaustis stipri. Norėjau ne tik sumažinti svorį, bet ir sustiprinti kūną bei padėti organizmui atsigauti.“
Fizinis aktyvumas
Moteris taip pat pasirinko didesnį fizinį aktyvumą kaip dalį savo sveikos gyvensenos kelio. Dėl ilgalaikių nugaros skausmų ji pradėjo lankytis kineziterapijos užsiėmimuose ir tai leido pagerinti fizinę būklę bei sumažinti diskomfortą.
Iš pradžių buvo sunku, bet nuo 2023 metų rudens, kai jai pavyko rasti puikią kineziterapeutę, su kuria dirbdama suprato, kaip svarbu judėti, kineziterapijos užsiėmimai tapo nuolatiniais.
Atsiradęs fizinis aktyvumas natūraliai įsiliejo į A. Rautio kasdienybę: dabar ji reguliariai mankštinasi, daugiau vaikšto ir netgi važinėja dviračiu.
„Sportas tapo savaime suprantama gyvenimo dalimi – pradėjau ne tik daryti mankštą, bet ir ieškoti kitų judėjimo būdų, kurie man padėtų sustiprėti.
Radusi kineziterapeutę, kuri išmokė tinkamai mankštintis ir padėjo suderinti įvairius judėjimo būdus, supratau, kad tai gali būti labai maloni rutina“, – pasakoja ji.
Kaip teigia Austėja, svorio mažėjimas tapo maloniu „šalutiniu poveikiu“, tačiau pagrindinė Austėjos motyvacija buvo noras jaustis lengvai ir laisvai judėti.
„Nors sumažėjęs svoris palengvina judėjimą ir suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, mano tikslas buvo tiesiog būti sveika ir energinga. Džiaugiuosi, kad pavyko atrasti tinkamus sprendimus, kurie atitinka mano poreikius“, – sako Austėja, pridurdama, kad sveikstančio kūno svoris natūraliai mažėja.
Patarimai kitiems
Nors Austėja dalinasi savo asmenine patirtimi, ji pabrėžia, kad svarbu atrasti būdą, kuris geriausiai tinka konkrečiam žmogui.
„Manau, kad kiekvienas turi rasti savo kelią. Negaliu duoti griežtų patarimų, nes tai, kas veikia man, nebūtinai tiks kitam žmogui.
Jei kuriems nors tinka „Cukraus detokso“ programa – puiku, bet jei ne, svarbu tyrinėti ir atrasti, kas labiausiai tinka individualiai sveikatai“, – įkvepiančiai kalba A. Rautio.
Pasak jos, sveikas gyvenimo būdas gali būti pasiektas natūraliais metodais, o svarbiausia – neprarasti tikėjimo ir atkakliai siekti geresnės savijautos.
„Man labai norisi, kad žmonės suprastų, jog sveikata yra asmeninis kelias ir verta eksperimentuoti, kol atrandi tinkamus atsakymus. Svarbiausia yra mažinti abejones ir tikėti, kad galima pasiekti ilgalaikius rezultatus“, – pataria ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!