• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors jau beveik du mėnesius galioja įsakymas draudžiantis rūkyti daugiabučių namų rajonuose, tačiau vis dar nerimsta diskusijos tarp rūkančių ir nerūkančių. Į diskusiją įsitraukė ir rašytojas, dramaturgas Marius Ivaškevičius. Jis teigia, kad rūkantieji yra spraudžiami į kampą.

Nors jau beveik du mėnesius galioja įsakymas draudžiantis rūkyti daugiabučių namų rajonuose, tačiau vis dar nerimsta diskusijos tarp rūkančių ir nerūkančių. Į diskusiją įsitraukė ir rašytojas, dramaturgas Marius Ivaškevičius. Jis teigia, kad rūkantieji yra spraudžiami į kampą.

REKLAMA

Savo „Facebook“ paskyroje rašytojas paskelbė žinutę, kurioje išsako savo nuomonę apie rūkymo balkonuose draudimą. M. Ivaškevičius teigia, kad toks sprendimas yra diskriminacinis.

„Atleiskit, prie valdžios prisikasę sveikuoliai, bet šis jūsų draudimas yra idiotiškas, totalitarinis, diskriminacinis mūsų – rūkančiųjų – atžvilgiu. Dar ypatingai tokiu metu, kai ir taip visi esame uždaryti, balansuojame ant nervų krizės ribos“, – rašė jis.

Savo tekste M. Ivaškevičius rūkymą balkone prilygina vairavimą sėdint automobilyje ir tvirtina, kad tokie draudimai kiršina kaimynus.

REKLAMA
REKLAMA

„Policiją atitraukiate nuo jos tikrojo darbo. Kiršinate kaimynus. Vargšę senutę, kuri uždraudžia visam namui rūkyti, apdovanojate neapykanta, kuri ją nuvarys į kapus greičiau nei tie efemeriški dūmai. Apskritai, ką dar veikti balkonuose, jei ne rūkyti. Tai tas pats, jei automobiliuose būtų uždrausta vairuoti“, – dėstė jis.

REKLAMA

Primena vaikystę

Portalui tv3.lt susiekus su dramaturgu šis patikino, kad tokiais draudimais žmonės grįš rūkyti į kambarius bei virtuves, o tai M. Ivaškevičiui priminė vaikystę.

„Ačiū Dievui, kad išeinama rūkyti į balkoną, man atrodo, tai yra pasiekimas. Teko augti man tada, kai būdavo prirūkytos virtuvės ir niekas į tai nekreipė dėmesio. Rūkoma buvo visur, dabar išeinama rūkyti į gryną orą, kad mažiau kenktų ir sau ir šeimynykščiams, o mes varom žmones atgal į vidų.

REKLAMA
REKLAMA

Net nepalikdami jiems teisės naudotis savo balkonu. Manau, balkonas yra privati žmogaus nuosavybė. Ar jis ten sodina gėles, kurios kažkam smirda, ar jis ten trauks dūmą, tai yra daugiau mažiau tas pats“, – svarsto M. Ivaškevičius ir prideda, šiuo atveju jis nekalba apie rūkymo žalą sveikatai, o apie tai, kad žmones erzina kvapas.

Mesti nežada

Pasidomėjus, galbūt kūrėjas svarsto mesti rūkyti, ypač turint galvoje, kad rūkymas kenkia sveikatai, M. Ivaškevičius atsako trumpai – ne. Jis tikina, kad supranta galimas pasekmes bei žalą sveikatai, tačiau anot jo, tai jam padeda kurti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl nemetu? Nenoriu. Man patinka. Be abejo, yra neramu dėl ligų, bet kažkuria prasme rūkymas yra mano darbo dalis. Būna, kad bandau ne mesti rūkyti, bet daryti poros savaičių nerūkymo tarpus.

Tada būnu iš dalies kaip „daržovė“. Aš nieko aktyviai nedirbu, o visą laiką galvoju įtempęs valią, apie nerūkymą ir tai suėda visą mano energiją. Žinoma, bijau, suprantu visą grėsmę sveikatai, bet visko galima bijoti gyvenime, o tada pradedi žiūrėti prioritetus. Ar geriau pagyvensi trumpiau, bet kažką sukursi ar gyvensi ilgai, bet tuščiai“, – užbaigia dramaturgas.

REKLAMA

Virš 400 skundų

Primename, kad nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė teigia sulaukusi beveik keturių šimtų skundų iš daugiabučių gyventojų. Pirmieji draudimai įsigalioji vasario 5 d., likę – kiek vėliau šį mėnesį.

„Taip pat dar esame gavę apie 50 įvairių paklausimų šia tema. Administracijos direktorius jau yra priėmęs sprendimus uždrausti rūkyti 270-yje daugiabučių. Sprendimai priimti ne vienu metu ir įsigalios skirtingu laiku skirtinguose daugiabučiuose“, – tv3.lt aiškina savivaldybės visuomenės informavimo specialistė D. Ibianskaitė.

REKLAMA

Už draudimo nesilaikymą gresia įspėjimas arba 20–50 eurų baudą. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 50 iki 90 eurų. 

Kaip žinoti ar jūsų daugiabutyje galioja šis draudimas?

Gyventojai, prieštaraujantys rūkymui savo daugiabutyje, savivaldybei privalo pateikti skundą. Ši apie tai informuoja namo administratorių, o jis privalo prie namo lauko įėjimų pakabinti ženklus, apie galiojantį draudimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Draudimas rūkyti name įsigalioja praėjus 15 d. po viešo paskelbimo. 

„Kol draudimas neįsigaliojo, tai asmenys negali skųsti asmenų, kaimynų dėl draudimo pažeidimo ir rūkantieji negali būti nubausti“, – aiškina D. Ibianskaitė.

Patalpos, kurioje buvo rūkoma, savininkai, paprašyti policijos privalo nurodyti balkone rūkiusių asmenų asmens duomenis – vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą. To nepadarę galės būti baudžiami baudomis nuo 30 iki 60 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 60 iki 120 eurų.

Susidūrėte su panašia problema? Papasakokite mums, konfidencialumą garantuojame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų