Praėjusių metų spalio pradžioje Seimas priėmė įstatymą, kuriuo draudžiama rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
Vilniaus miesto savivaldybė nuo naujųjų metų teigia sulaukusi beveik keturių šimtų skundų iš daugiabučių gyventojų. Pirmieji draudimai įsigalioja vasario 5 d., likę – kiek vėliau šį mėnesį.
„Taip pat dar esame gavę apie 50 įvairių paklausimų šia tema. Administracijos direktorius jau yra priėmęs sprendimus uždrausti rūkyti 270-yje daugiabučių. Sprendimai priimti ne vienu metu ir įsigalios skirtingu laiku skirtinguose daugiabučiuose“, – tv3.lt aiškina savivaldybės visuomenės informavimo specialistė D. Ibianskaitė.
Už draudimo nesilaikymą gresia įspėjimas arba 20–50 eurų baudą. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 50 iki 90 eurų.
Kaip žinoti ar jūsų daugiabutyje galioja šis draudimas?
Gyventojai, prieštaraujantys rūkymui savo daugiabutyje, savivaldybei privalo pateikti skundą. Ši apie tai informuoja namo administratorių, o jis privalo prie namo lauko įėjimų pakabinti ženklus, apie galiojantį draudimą.
Draudimas rūkyti name įsigalioja praėjus 15 d. po viešo paskelbimo.
„Kol draudimas neįsigaliojo, tai asmenys negali skųsti asmenų, kaimynų dėl draudimo pažeidimo ir rūkantieji negali būti nubausti“, – aiškina D. Ibianskaitė.
Patalpos, kurioje buvo rūkoma, savininkai, paprašyti policijos privalo nurodyti balkone rūkiusių asmenų asmens duomenis – vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą. To nepadarę galės būti baudžiami baudomis nuo 30 iki 60 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauks baudą nuo 60 iki 120 eurų.