• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saugumo tyrėjai išaiškino paplitusią feisbuko žinučių apgaulę, į kurią jų skaičiavimais galėjo pakliūti iki 500 000 naudotojų.

Saugumo tyrėjai išaiškino paplitusią feisbuko žinučių apgaulę, į kurią jų skaičiavimais galėjo pakliūti iki 500 000 naudotojų.

REKLAMA

Ši didelio masto apgavystė yra naujas dažno ir daugeliui žinomo „Ar čia tu?“ triuko variantas. Pasirinkta auka gauna žinutę iš paskyros, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo priklausanti jos draugui. Žinutėje siunčiamas vaizdo įrašas ar nuotrauka ir klausiama aukos, ar ten ji ar jis mato save. Tikroji situacija yra ta, kad programišius tik apsimeta aukos draugu ir iš tiesų siunčia kenksmingą failą.

Jokiu būdu nereikėtų spausti tokios nuorodos. Jei taip padarysite, būsite nukreipti į visą eilę tinklapių, kurie gali jūsų kompiuteryje instaliuoti kenksmingą programinę įrangą, rašoma dailystar.co.uk.

Šią apgaulę aiškinasi „CyberNews“ tyrėjai. Jie nerimauja, kad jei programišiui pasisektų taip suvilioti auką, jie galėtų sužinoti viską – žmogaus buvimo vietą, kokį įrenginį jis naudoja bei operacinę sistemą, kuri jame įdiegta. Tokios kenksmingos žinutėmis siunčiamos nuorodos nukreipia į feisbuko fišingo puslapį, kuriame prašoma prisijungti su įprastais savo socialinio tinklo paskyros prisijungimo duomenimis.

REKLAMA
REKLAMA

Fišingas – tai internetinio sukčiavimo forma, kai programišiai apsimeta žmogaus draugais ar šeimos nariais, pasinaudodami jų paskyromis, ir prašo asmeninių duomenų, kurie gali pažeisti tiek asmeninę paskyrą, tiek naudojamą įrenginį. Todėl fišingą visada reikia turėti omenyje ir neatidarinėti įtartinai atrodančių žinučių su nuorodomis. Nuorodoje paprastai prašoma pateikti asmeninius duomenis, taip siekiant užkrėsti įrenginį kenksminga programine įranga.

REKLAMA

„CyberNews“ specialistai įsitikinę, kad ši apgavystė yra maždaug vienerių metų senumo – ja 2020 metų sausio mėnesį buvo pradėti atakuoti daugiausiai Vokietijoje gyvenantys feisbuko naudotojai. Manoma, kad iki šiol į šių programišių rankas pakliuvo 480 000 žmonių –į jų paskyras ir taip pat galimai į jų įrenginius buvo įsilaužta.

„CyberNews“ neseniai paskelbė pilną šios apgavystės ataskaitą. Joje daugiausiai dėmesio skiriama paaiškinimui, kodėl jokiu būdu nereikėtų atidarinėti įtartinose žinutėse esančių nuorodų arba atskleisti konfidencialios informacijos jokiuose puslapiuose, į kuriuos iš tokių žinučių esate nukreipiami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų