žvejyba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žvejyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žvejyba“.
Įspėja žvejus: įsigalioja draudimas gaudyti šias žuvis
Nuo sekmadienio Lietuvoje įsigalioja draudimas gaudyti vėgėles.
Kaip pranešė Aplinkos ministerija, draudimas galios iki sausio pabaigos, o siekiant užtikrinti neršiančių vėgėlių apsaugą, nuo sekmadienio taip pat draudžiama žvejoti visas žuvis Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto tamsiuoju paros metu.
Draudimai žvejoti galioja ir kai kurioms kitoms žuvims.
Akiplėšiškas brakonierių elgesys Grigiškėse: puolė mušti pareigūną, kitą nustūmė į upę
Grigiškėse, Vokės upėje, 3 lašišas gaudę brakonieriai sužalojo juos pričiupusius aplinkosaugininkus. Pareigūnai pasakoja, kad vieną pareigūną brakonierius sumušė, čiupęs akmenį trenkė juo į galvą, bandė smaugti ir skandinti upėje, kitą pareigūnę apstumdė.
O tada su savo piktavaliais partneriais pasišalino. Policija pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir pasipriešinimo pareigūnams, kurie vykdė savo pareigas.
Žvejo elgesys šokiravo Lietuvos specialistus: teks paploninti piniginę
Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Lašišos dienoraštis“ pranešama, kad buvo sulaikytas žeberklautojas, nelegaliai gaudęs žuvis Dūkštos upėje.
Brakonieriavimo problema išlieka opi net ir saugomose teritorijose, kur siekiama išsaugoti vertingus žuvų neršto plotus.
Prasidėjus šlakių nerštui, gamtosaugininkai intensyvina stebėjimą, siekdami apsaugoti lašišines žuvis nuo neteisėtos veiklos.
Trečiadienį įsigalioja draudimas žvejoti lašišas ir šlakius
Nuo trečiadienio įsigalioja draudimas žvejoti lašišas ir šlakius, skelbia Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).
„Akcija „Saugom lašišą“ rengiama tam, kad migracijos ir neršto laiku lašišinės žuvys būtų apsaugotos ir sėkmingai išnerštų pasiekusios nerštavietes. Šios žuvys įveikia didelį kelią iki nerštaviečių Lietuvos upėse ir per nerštą jos tampa ypač pažeidžiamos, todėl labai vertiname visuomenės įsitraukimą.
Vos už 1 veiksmą Lietuvoje – 1500 eurų bauda: įspėja visus
Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad už neteisėtą žvejybą gresia nemenkos baudos.
„Užfiksuoti brakonieriai su įkalčiais! Per akcijos „Saugom lašišą“ reidą, Jurbarke, Nemuno upėje departamento pareigūnai nustatė du asmenis, žvejojusius iš guminės valties plukdomuoju tinklu.
Šiuo draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu asmenys sugavo 2 salačius“, – rašoma pranešime.
Pamatę, ką du vyrai daro Nemune, nustėro net specialistai: teks paploninti piniginę
Rugsėjo 1-ąją prasidėjus akcijai „Saugom lašišą“, kuri tęsis iki lapkričio 20-osios, aplinkos apsaugos specialistai aktyviai rūpinasi lašišų ir šlakių apsauga jų migracijos ir neršto vietose. Jos metu Jurbarke užfiksuotas pribloškiantis vaizdas – Nemune brakonieriaujantys asmenys.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Aplinkos apsaugos departamentas, brakonieriai buvo prigauti su įkalčiais, jie žuvis gaudė plukdomuoju tinklu.
Iš verslo pasitraukiančioms žvejybos įmonėms – dar 2,5 mln. eurų
Iš verslo Kuršių mariose ir kituose vidaus vandenyse norinčioms pasitraukti žvejybos įmonėms šiemet papildomai skiriama 2,5 mln. eurų paramos, penktadienį pranešė Aplinkos ministerija.
„Anksčiau pasitraukimui iš žvejybos buvo skirta 1,5 mln. eurų, tačiau Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), paskelbusi šį kvietimą, sulaukė paraiškų už gerokai didesnę sumą“, – teigiama pranešime.
Virginijus Lietuvoje pagavo savo gyvenimo šamą: svoris pribloškia visus
Praėjusį savaitgalį Kilučių ežere biržietis žvejys Virginijus Jaruševičius pagavo beveik 20 kg svėrusį šamą. Kol kas tai viešai žinomas Biržų rajono rekordas.
Patyrusiam žvejui tai ne pirmasis šamas, kurį yra sugavęs, tačiau šis laimikis yra ypatingas. Šamo ilgis siekė 1,42 m, o svoris – 19,53 kg.
Vyko kova su šamu
„Žvejojau masalui naudodamas gyvą žuvelę. Kibimas įvyko viduryje ežero. Supratau, kad užkibo kažkas tikrai rimto, nes išsyk išsuko gal apie 50 metrų valo.
Seime pateiktas siūlymas pakoreguoti subjektų sąrašą dėl nuostolių atlyginimo netekus galimybės žvejoti
Antradienį Seimui pateiktas Žuvininkystės įstatymo projektas, kuriuo siekiama įtraukti valstybės ar savivaldybės valdomas įmones prie subjektų, dėl kurių ūkinės veiklos ar atliekamos jų užsakymu žuvų išteklių naudotojai netekus galimybės žvejoti, turi teisę į nuostolių atlyginimą.
Už įstatymo projektą po pateikimo balsavo 96, susilaikė – 18, prieš balsavo 2 parlamentarai. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Kaimo reikalų komitetas.
1 dieną Lietuvoje galima žvejoti nemokamai ir be leidimų: nepraleiskite progos
Mėgėjų žvejybos taisyklėse nustatyta, kad rugpjūčio 15 d., per Žolines, visi asmenys gali žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą (neišnuomotuose telkiniuose), išskyrus Mėgėjų žvejybos taisyklių 1 ir 6 prieduose nurodytus vandens telkinius.
REKLAMA
REKLAMA
Šiose Lietuvos vietose žvejoti draudžiama: nesakykite, kad neįspėjo
Aplinkos apsaugos departamentas kreipiasi į žvejus ir primena, kad rugpjūtį draudžiama žvejoti kai kurias žuvis.
Socialiniuose tinkluose aplinkosaugos specialistai pasidalijo atmintine, ką būtina žinoti žvejams.
Žvejybos draudimai
Rugpjūčio mėnesį tęsiasi kai kurių žuvų žvejybos ribojimai.
3 karpius pagavęs kėdainietis nustebo ir pats: jų dydis atima žadą
Apie karpininką Eiridą Dambrauską kalbos sklinda ne tik tarp kėdainiečių karpininkų. Jo trofėjai ir atsidavimas žvejybai stebina net užkietėjusius žvejus. E. Dambrauskas, gyvenantis Kėdainiuose, kaip ir kiekvieną vasarą, labai daug laiko praleidžia prie vandens su meškerėmis.
Jaunuolis yra susikoncentravęs į karpių žvejybą. O paskutinė jo žvejyba – net labai įspūdinga: laimikis – 3 vienas už kitą gražesni karpiai.
Radinys Lietuvos ežere nustebino net specialistus: to išvysti nesitikėjo
Vievio ežere sulaikytas asmuo žvejojo neleistinais įrankiais – 4 bučiais. Žala aplinkai siekia 5900 eurų. Vėliau atlikus ežero apžiūrą rasti dar net 85 bučiai.
Liepos 4 dieną Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Elektrėnų savivaldybėje, Vievio ežere sulaikė vyrą, bučiais neleistinai gaudžiusį žuvis. Turėdami išankstinę informaciją apie nelegalią veiklą, pareigūnai laukė pasaloje, kol atvyks žvejas. Jį sulaikė atėjusį pasiimti sugautos žuvies.
Seime – idėja giežčiau bausti už verslinės žvejybos pažeidimus
Siūloma dar labiau griežtinti sankcijas už šiurkščius ir didelę žalą aplinkai sukėlusius verslinės žvejybos ežeruose, mariose ir upėse taisyklių pažeidimus
Seime registruotomis pataisomis siūloma žvejybos kvotų galiojimą stabdyti vieneriems metams už šiurkščius pažeidimus, jeigu jais gamtai padaryta žala viršytų 100 bazinių socialinių išmokų (BSI) – šiemet tai yra 5,5 tūkst. eurų.
Seimui vėl siūloma griežtinti sankcijas už verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus
Seimui nepritarus Žuvininkystės įstatymo pataisoms, kuriomis buvo siūloma griežtinti sankcijas už šiurkščius verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus, Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas vėl siūlo parlamentui grįžti prie šio klausimo. Jis įregistravo tai numatančias patobulintas Žuvininkystės įstatymo pataisas.
Jei Seimas pritartų, iki 1 metų galėtų būti atimta teisė žvejoti už šiurkščius ir didelę žalą aplinkai padariusius verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus.
Rytoj – išskirtinė galimybė žvejams: nepraleiskite progos
Aplinkos apsaugos departamentas primena gerą žinią žvejams – rytoj, Liepos 6-ąją, galėsite žvejoti nemokamai.
Šią dieną, kaip ir kitomis valstybinių švenčių dienomis, mėgėjų žvejybos bilietų nereikia.
Liepos 6-ąją galima žvejoti nemokamai
Tiesa, yra tam tikrų išimčių – laisvai nemokamai žvejoti galima ne visur.
Seimo komitetas siūlo 5 kartus didinti baudas už žvejybos pažeidimus
Nuo liepos siūloma griežčiau bausti už žvejybos taisyklių pažeidimus – kai kurias baudas ketinama didinti penkis kartus, tačiau dukart mažiau negu siūlė iniciatoriai – valdančiųjų Seimo narių grupė.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) penktadienį pritarė tokioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms: po du komiteto narius susilaikė ir balsavo prieš, keturi – už. Sprendimą lėmė komiteto pirmininkės balsas.
Verslinę žvejybą nutraukusiems asmenims išdalins 1,5 mln. eurų
Nuo pirmadienio verslinę žvejybą vidaus vandenyse nutraukiančios šalies įmonės ir fiziniai asmenys gali pretenduoti į paramą, kuriai šiemet iš valstybės biudžeto skiriama pusantro milijono eurų.
Kaip pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija, paraiškas kviečiami teikti fiziniai asmenys, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės. Pažymima, kad išmokos nebus skiriamos ūkio subjektams, kurie turi teisę į žvejybos kvotą tik polderiuose ar (ir) tik specializuotajai stintų žvejybai.
Seimui bus pasiūlyta griežčiau bausti už šiurkščius verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus
Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti parlamentui Žuvininkystės įstatymo pataisas, kuriomis siūlys griežtinti sankcijas už šiurkščius ir didelę žalą aplinkai padariusius verslinės žvejybos taisyklių pažeidimus. Už tokius pažeidimus bus pasiūlyta nuo 3 mėnesių iki 1 metų atimti teisę žvejoti.
Svarbios naujienos žvejams: nustatė naujus leistinų pagauti laimikių dydžius
Aplinkos ministerija nusprendė drausti meškeriotojams pasiimti vakarienei sugautas ne tik per mažas, bet jau ir dideles populiariausias plėšrias žuvis. Sugautus didelius sterkus ir lydekas teks matuoti ir paleisti, o marguosius upėtakius paleisti visus.
Aplinkos ministras tikina taip norintis dar labiau padidinti šių žuvų populiaciją.
Lietuvių žvejai sužibėjo pasaulio čempionate: iš vandens ištraukė virš 300 kg žuvies
Pasaulio čempionate skamba Lietuvos vardas. Šalies rinktinė sugaudžiusi daugiau nei 304 kilogramus įvairios žuvies pelnė sidabro medalius. Lietuvos rinktinės žvejai pasakoja, kad tokio laimėjimo nė nesapnavo, o antra vieta pasaulio čempionate – istorinis įvykis visai šaliai. Nuo pirmos vietos lietuviai sportininkai atsiliko vos vienu taškeliu.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Lietuvos vardas garsiai skamba Pasaulio dugninės meškerės čempionate.
Nuo gegužės 1-osios laukia daug pokyčių: štai, ką verta žinoti
Nuo gegužės 1 d. prasidėjo ne vienas pokytis, apie kurį svarbu žinoti. Tai tvarka dėl žvejybos, pajamų deklaravimo ir kitų aktualijų.
Dėl to pasidalijome tuo, ko nevalia pamiršti.
Pagrindiniai pokyčiai
Kas mūsų laukia nuo gegužės mėnesio, visi pakeitimai ir naujienos vienoje vietoje:
Nuo balandžio 30 d., reikės paleisti pagautus ne tik mažesnius nei 50 cm, bet ir didesnius nei 65 cm sterkus. Iki šiol buvo privaloma paleisti mažesnius kaip 45 cm sterkus.
Nuo antradienio žvejai turi paleisti didelius sterkus, lydekas, visus marguosius upėtakius
Nuo balandžio 30 dienos įsigaliojus naujoms Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėms, reikės paleisti didesnius sterkus, lydekas, bet kokio dydžio marguosius upėtakius.
Kaip antradienį pranešė Aplinkos ministerija, nuo antradienio žvejai turės paleisti ne tik mažesnius nei 50 cm, bet ir didesnius nei 65 cm sterkus. Iki šiol buvo privaloma paleisti mažesnius kaip 45 cm sterkus.
Taip pat paleisti reikės mažesnes nei 50 cm ir didesnes nei 80 cm lydekas.
Įsigalioja draudimas žvejoti karšius
Nuo pirmadienio šalies žvejai turėtų suklusti – įsigalioja draudimas žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, praneša Aplinkos ministerija.
Balandžio 22 dieną taip pat įsigalioja draudimas žvejoti 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose. Draudimas tęsis iki gegužės 20 d., nes šiuo laikotarpiu vyksta intensyviausias įvairių žuvų nerštas.
Tačiau nuo balandžio 20 d. nebegalioja draudimas žvejoti Neryje tamsiu paros metu.
Vyriausybė pritaria siūlymui griežtinti bausmes už žvejybos taisyklių pažeidimus
Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarų Aistės Gedvilienės, Ewelinos Dobrowolskos, Andriaus Vyšnausko, Audriaus Petrošiaus, Simono Gentvilo siūlymui griežtinti atsakomybę už žvejybos tvarkos pažeidimus ir pakartotinių nusižengimų atvejais numatyti įrangos konfiskavimą.
Tokia Vyriausybės išvada, kuriai Aplinkos ministerijos siūlymu pritarta trečiadienį, bus teikiama Seimui. Parlamento taip pat prašoma šį siūlymą patobulinti.
Nori keisti žvejybos sąlygas: reikėtų paleisti ir dideles žuvis, kitaip – baudos
Žvejai mėgėjai siūlo naują įstatymo pakeitimą, kuriuo būtų draudžiama pasiimti pagautas ne tik mažas lydekas, starkius, ešerius ar kitas plėšrias žuvis bet ir dideles, suaugusias ir subrendusias.
Taip, pasak jų, būtų gerinama žuvų populiacija, ežeruose pagausėtų didelių ir mažų laimikių. Aplinkos ministerija teigia, kad tokia tvarka būtų abejotina, nes nėra nei ministerijos, nei moksliškai pagrįstų argumentų, jog prognozės suveiks.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Gavus iškvietimą ugniagesiai reagavo žaibiškai: dabar įspėja kitus
Šylant orams pradėjęs tirpti ledas žvejų neatbaido – nepaisydami kylančio pavojaus, jie lipa ant nesaugaus ledo. Vieną jų, įlūžusį ant ledo, kovo 2-ąją teko skubiai gelbėti ugniagesiams – maždaug tris valandas trukusi gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai.
Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba socialiniuose tinkluose dalinosi, kad kovo 2 d., 14.12 val., gautas pranešimas apie Visagine, Drūkšinių kaime, Drūkšių ežere įlūžusį žvejį.
Ministerija siūlo žvejams mėgėjams drausti paimti kai kurias dideles žuvis
Aplinkos ministerija siūlo žvejams mėgėjams drausti paimti kai kurių rūšių dideles žuvis. Tai, anot ministerijos, siūlo įteisinti žvejų mėgėjų organizacijos.
Ministerija parengė ir pateikė derinti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektą, pagal kurį būtų leidžiama sugavus paimti tik nuo 50 iki 65 centimetrų dydžio sterkus, 50-80 centimetrų dydžio lydekas, didesnius kaip 30 centimetrų ešerius, o visus marguosius upėtakius būtų privaloma paleisti.
Nuo šiandien draudžiama žvejoti šias žuvis: įspėja visus
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuo vasario 1-osios draudžiama žvejoti lydekas, prasideda vėgėlių žvejyba.
Pajūrio žvejai skundžiasi dėl nėgių žvejybos apribojimo
Šventosios žvejai skundžiasi, kad dėl Aplinkos ministerijos nustatytų ribojimų negali gaudyti nėgių, ketvirtadienį skelbia „Vakarų ekspresas“.
Pasak Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininkės Akvilės Kungienės, dėl nustatyto labai mažo leidžiamo kiekio žvejams gresia baudos, nes fiziškai sugauti tiek mažai neįmanoma.
„Kai skiriamas toks mažas kiekis, fiziškai neįmanoma to padaryti, nes automatiškai bus sugaunama daugiau - pasipils baudos.
Sugalvojo būdą, kaip vaikams mažiau laiko praleisti internete: paaugliai džiaugiasi radę tokį užsiėmimą
Geru pavyzdžiu suaugusiesiems, sėdintiems šiltai namuose ir bambantiems dėl šalto oro, pasišovė būti vaikai. Nepaisydami nosį kandančio šaltuko, būrys Klaipėdos rajono berniukų ir mergaičių pasiėmė meškeres ir patraukė prie vandens. Jaunuoliai sako, kad sėdėti namuose prie išmaniųjų įrenginių kenkia sveikatai, tad jau geriau užmesti meškeres ir pasivaržyti, kas ištrauks didesnę žuvį.
Organizacija „Mes Darom“ kviečia prisiminti poledinės žūklės taisykles ir atsakingai elgtis su nuorūkomis
Žiemai įsibėgėjus, užšalę ežerai ir upės vis labiau traukia poledinės žūklės mėgėjus. Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes darom“ atkreipia dėmesį, kad svarbu pagalvoti ne tik apie saugumą ant ledo, bet ir siūlo sprendimą, kaip atsakingai elgtis su nuorūkomis.
Svarbiausia – saugumas
Žvejyba ant ledo gali būti maloni pramoga, bet ji reikalauja ypatingo atsargumo ir tinkamo pasirengimo. Pirmiausia labai svarbu įsitikinti, ar ledas yra pakankamai storas ir saugus.
Stebuklingai išgelbėtas parą vandenyne praleidęs žvejas
Naujosios Zelandijos policija „visišku stebuklu“ pavadino beveik parą vandenyne praleidusio žvejo išsigelbėjimą, kai jis panaudojo saulės atspindį nuo laikrodžio, kad atkreiptų dėmesį.
Vienu metu prie žvejo buvo priartėjęs ryklys, ketvirtadienį sakė policijos seržantas Willas Hamiltonas.
Vyras vienas žvejojo prie Naujosios Zelandijos Šiaurės salos Koromandelio pusiasalio rytinės pakrantės, kai jam užkibo marlinas ir jis iškrito už borto. Srovių nuneštas, jis negalėjo grįžti prie savo valties.
Šilutėje žuvus 3 žvejams kreipiasi į visus: tai būtina žinoti
Penktadienio vakarą Šilutės rajone žvejyba baigėsi tragedija – nuskendo trys žvejai. Specialistai primena, ką būtina žinoti žvejojant ant ledo, kokias priemones turėti ir kokių klaidų nedaryti, kad žvejyba netaptų tragedija.
Kreipiasi į Lietuvos žvejus: keičiasi leidimų žvejoti kainos
Š. m. lapkričio 21 d. Seimas priėmė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2024 m. sausio 1 d. keisis mėgėjų žvejybos leidimų kainos. Apie tai praneša Aplinkos ministerija.
Populiariausių žvejybos leidimų kainos bus 3 eurai dviem paroms, 10 eurų mėnesiui ir 30 eurų metams.
Paleidžiantys žuvis – mokės mažiau
Mažiau už leidimus mokės žuvis paleidžiantys žvejai: leidimas, nesuteikiantis teisės paimti sugautas žuvis, kainuos 10 eurų mėnesiui ir 25 eurų metams.
Aišku, kiek brangs žvejo bilietas: „Žvejyba taps prabanga“
Seimas užsimojo keturis kartus branginti leidimus meškerioti, neva už mėgėjišką žvejybą Lietuvoje žmonės moka per mažai. Kai kurie meškeriotojai griebiasi už galvos ir sako, kad iš viso to išeis tik šnipštas. Esą ir taip nėra ką žvejoti, nes vandenyse žuvų mažai, o infrastruktūra prie vandens telkinių – prasta.
Ministras žada, kad infrastruktūra pagerės, o žuvų neva daugės dėl to, kad bus smarkiai ribojama verslinė žvejyba.
Žinia žvejams: bilietą pabrangino du kartus
Seimas antradienį mažiau nei planavo pabrangino leidimus žvejams mėgėjams žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.
Už tokias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas balsavo 74 , prieš buvo 37, o 19 susilaikė. Prieš balsavimą dalis parlamentarų abejojo dėl surinktų lėšų panaudojimo, pasigedo kontrolės. Jie taip pat aiškino, kad metinis bilietas galios konkrečiuose ežeruose ar upėse, o ne visoje Lietuvoje ir visuose vandens telkiniuose.
Seimas balsuos, ar iki 10 kartų didinti baudas žvejams mėgėjams ir verslui
Seimas antradienį balsuos, ar du-keturis kartus pabranginti leidimus žvejams mėgėjams žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.
Tai bus antras bandymas priimti tokias Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas – praėjusią savaitę opozicija paprašė atidėti balsavimą.
Viena pakeitimų iniciatorių Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė anksčiau sakė, kad leidimų įkainiai nebuvo keisti 11 metų.
Seimas balsuos dėl leidimų žvejams mėgėjams: gali tekti paploninti piniginę
Seimas ketvirtadienį balsuos, ar du-keturis kartus pabranginti leidimus žvejams mėgėjams žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose.
Viena Mėgėjų žvejybos įstatymo pakeitimų iniciatorių Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė anksčiau sakė, kad leidimų įkainiai nebuvo keisti 11 metų.
Per pataisų svarstymą dalis parlamentarų abejojo dėl surinktų lėšų panaudojimo ir pasigedo kontrolės.
Žvejams pažeidėjams didins baudas: pagauti turės mokėti iki 3,5 tūkst. eurų
Šiuo metu žvejai brakonieriai, jeigu ir yra baudžiami, tai tik gana nedidelėmis baudomis, kurios esą nė kiek neatbaido nuo pažeidimų. Dėl to nesilaikantiems taisyklių ruošiamas naujas baudų kabliukas.
Antradienį Seime po pateikimo buvo pritarta Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, kurios ir numato didesnes baudas.
Liko vienas žingsnis: norėdami pažvejoti, turėsite mokėti daugiau
Seimui po svarstymo pritarė Aplinkos apsaugos komitete patobulintam Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama nustatyti racionalesnę teisės mėgėjų žvejybai suteikimo tvarką, surinkti daugiau lėšų žuvų išteklių atkūrimui ir saugojimui, aiškiau reglamentuoti žuvų išteklių tyrimų atlikimo reikalavimus.
Prasideda šamų žvejybos draudimas
Nuo trečiadienio įsigalioja draudimas žvejoti šamus.
Kaip nurodo Aplinkos ministerija, šis ribojimas tęsis iki balandžio 1 dienos.
Nuo spalio 1 iki metų pabaigos taip pat draudžiama gaudyti marguosius upėtakius ir sykus. Toks ribojimas taikomas siekiant apsaugoti neršiančias žuvis.
„Paskutinį rudens mėnesį ir žiemos pradžioje, atšalus orams, žuvys nebėra tokios aktyvios. Kol vandens telkinių nedengia saugus ledas, daugelis žvejų šiuo laikotarpi nežvejoja“, – nurodo ministerija.
Kęstutis Navickas: pasiektas kompromisas dėl žvejybos kvotų Baltijos jūroje
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad per dvi dienas trukusias derybas Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybai pavyko pasiekti kompromisą dėl žvejybos kvotų Baltijos jūroje 2024 metais.
Anot ministro, esminis pasiekimas – tai, kad šprotų žvejybos kvota mažės ne taip drastiškai, kaip siūlė Europos Komisija (EK).
„Patvirtintas kompromisinis variantas, mums svarbiausia, kad vietoj Komisijos siūlytų sumažinti šprotų kvotos 24 proc.
ES priėmė naują žvejybos laivų stebėjimo įstatymą
Europos Parlamentas antradienį priėmė atnaujintas pramoninės žvejybos taisykles, pagal kurias bus reikalaujama laivuose įrengti sekimo prietaisus, o didesniuose laivuose – vaizdo kameras, kuriomis būtų stebimas laimikis.
Be to, naujosiomis priemonėmis reglamentuojama nauja baudų taisykles pažeidusiems laivams nustatymo tvarka – jos nuo šiol priklausys nuo laimikio vertės.
Užsimojo prieš žvejus: už leidimą gaudyti žuvis reikėtų sumokėti 50 eurų
Seimas po pateikimo pritarė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma didinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas.
Šias įstatymo pataisas pateikė Seimo nariai Linas Jonauskas, Aistė Gedvilienė ir Simonas Gentvilas, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.
Įstatymo projekte siūloma, kad populiariausių mėgėjų žvejybos leidimų kainos bus 3 eurai dviem paroms, 15 eurų mėnesiui ir 50 eurų metams.
„Žvejybos leidimo mokesčio dydis nesikeitė jau daugiau kaip dešimtmetį.
Įsigaliojant draudimui žvejoti lašišas, aplinkosaugininkai skelbia apie patikrinimus
Įsigaliojant draudimui žvejoti lašišas ir šlakius, aplinkosaugininkai skelbia apie penktadienį prasidedančią akciją „Saugom lašišą“.
Kaip ketvirtadienį skelbė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), nuo rugsėjo 1 dienos iki spalio 15 dienos visas sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į vandens telkinį.
Paimti sugautą lašišą arba šlakį bus galima tik po šių žuvų neršto – nuo sausio mėnesio iki balandžio 30 dienos.
Prie Klaipėdos sugauta neįprasta žuvis: ši rūšis gali pakeisti nykstančias menkes
Į Klaipėdos universitetą žvejai atgabeno prie pat Klaipėdos sugautą retą žuvį. Mokslininkai išsiaiškino, kad tai tik pačiuose Baltijos pietuose ar Juodojoje jūroje gyvenantis paprastasis merlangas. Dėl taršos keičiasi Baltijos jūros vandens sūringumas bei nyksta menkės, tad mokslininkai mano, kad merlangai ruošiasi jas pakeisti, o dabar žvalgosi teritoriją.
„Per paskutinius 20 metų, jei neklystu, merlangas pagautas antrą kartą.
Paulius Korsakas net išsižiojo: ant mažo kabliuko sugavo įspūdingo dydžio žuvį
Patyręs žvejas ir TV6 laidos „Vienam gale kablys“ vedėjas Paulius Korsakas leidosi į vis labiau mūsų šalyje populiarėjančią žvejybą method feeder'iu.
Tokia žūklė – efektyvus karpių, karosų, karšių ir kitų žuvų žvejybos būdas stovinčiame vandenyje. Tokiu būdu galima žvejoti ir upėse su nedidele srove.
Piktinasi sprendimu uždrausti verslinę žvejybą: esą daugiausiai sužvejoja mėgėjai
Meškeriotojai švenčia pergalę prieš tinklais žuvį gaudančius verslininkus. Besisvaidydami grasinimais ir aštriomis replikomis, parlamentarai uždraudė verslinę žvejybą. Nuo 2026 metų verslininkai negalės žvejoti ežeruose, Kuršių mariose ar upėse.
Nors kol kas Kuršių mariose ir toliau bus leidžiama tinklais gaudyti žuvis, jiems suteiktos palankios galimybės pasitraukti iš verslo ir gauti milijonines kompensacijas.
Sužinojus apie naują vyro veiklą Inga Valinskienė nedaugžodžiavo: „Kam to reikėjo?“
Jau šį sekmadienį žiūrovai išvys paskutinę šio sezono TV3 kulinarinę laidą „La maistas“. Gian Luca Demarco rytą pradės su šypsena, nes ir vėl ryšis išbandys tai, ko Lietuvoje niekaip negali prisijaukinti – žvejybą. O svarbiausia, kad tą jis darys su bene žinomiausiu televizijos veidu Arūnu Valinsku. Gian Lucos laukia ir vienas malonus siurprizas – pažintis su Arūno žmona Inga.
Nors Arūną esame įpratę matyti televizijoje, tai – ne vienintelė žinomo vyro veikla.