Brakonieriavimo problema išlieka opi net ir saugomose teritorijose, kur siekiama išsaugoti vertingus žuvų neršto plotus.
Prasidėjus šlakių nerštui, gamtosaugininkai intensyvina stebėjimą, siekdami apsaugoti lašišines žuvis nuo neteisėtos veiklos.
Žeberklautojas buvo sulaikytas
„Surinkus informaciją apie Dūkštos upėje brakonieriaujančius asmenis, šį rytą sulaikytas žeberklautojas. Prasidėjus Dūkštos upės šlakių nerštui, beveik kasdien, pasikeisdami su Vilniaus gamtos apsaugos pareigūnais, rytais budėdavome prie šio upelio.
Šiandien buvo ta diena, kai patyręs žeberklautojas buvo sulaikytas ir perduotas gamtos apsaugai. Šiam asmeniui už neteisėtą žvejybą žeberklu gresia bauda iki 1500 eurų.
Taip pat teks atlyginti žalą už tris nudurtus šlakius bei šešis brakonieriavimo atvejus, kurie užfiksuoti kameromis“, – skelbiama lapkričio 7 dieną pasidalintame įraše.
Pasak jų, štai tokie dalykai vyksta pačioje Neries regioninio parko širdyje, kur sutvarkyti pėsčiųjų takai, vaikšto daugybė žmonių. Ir taip šiuo metu atrodo kiekvienas Lietuvos upelis, kur neršia lašišinės žuvys.
„Jei žinai, kas žeberklauja, stato tinklus, medžioja nardydami ar gaudo žuvis elektros aparatu, nebūk abejingas ir susisiek su mumis! Anonimiškumą garantuojame.
Pasidalinkite šia žinute, kad apie tai sužinotų kuo daugiau neabejingų žmonių“, – priduriama įraše.
Gresia bauda
Kaip anksčiau informavo Aplinkos apsaugos departamentas, nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d. galioja draudimas lašišų ir šlakių žvejybai. Anksčiau išplatintame Aplinkos ministerijos pranešime pabrėžiama, kad už neteisėtą lašišų ir šlakių žvejybą gresia atsakomybė.
Lašišų ir šlakių žvejyboje naudojant elektros ar ultragarso prietaisus, numatyta baudžiamoji atsakomybė – bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.
Lašišų ir šlakių žvejyboje naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus gresia bauda nuo 600 iki 1 500 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Pažeidžiant limituotos lašišų ir šlakių žvejybos priemones gresia bauda nuo 250 iki 550 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!