žana antonova
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žana antonova“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žana antonova“.
Dietologė apie protarpinį badavimą: atskleidė, kada tikrai nepadeda
Nors atrodytų sausis yra tas mėnuo, kai duodame sau pažadą sveikiau gyventi ir maitintis, nebūtinai šį mėnesį imamasi pažadus įgyvendinti. Gydytoja paaiškina, kad bet kuriuo atveju, dietos labiau žaloja nei padeda, tad reikėtų ieškoti būdo pokyčius pasiekti pamažu.
Lietuvius ragina vartoti mažiau druskos ir cukraus: štai kiek galima suvalgyti ir kokių produktų vengti
Per gausus cukraus ir druskos vartojimas – dažnai sveikatos specialistų pažymima lietuvių problema. Kiek druskos ir cukraus reikėtų suvartoti ir kokiuose produktuose yra didžiausi jų kiekiai?
VUL Santaros klinikų gydytojos dietologės Žanos Antonovos teigimu, šiandien Lietuvos gyventojai druskos kiekį viršija dvigubai, nei rekomenduojama.
„Paros druskos kiekis yra iki 5 gramų per dieną.
Štai kokius 3 produktus būtina vartotina kasdien: gydytoja patarė, kiek galima suvalgyti mėsos, žuvies, kiaušinių
Šių laikų skubančiame pasaulyje dažnam vis sunkiau nepamesti sveikatai palankios mitybos režimo. Be to, kai kurie net gerai iki galo ir nežino, kaip jis turėtų atrodyti. Padėdamos susigaudyti, ką valgyti reikėtų kasdien, o ko – vengti, gydytojos dietologės kartu pažymi, kad kartą kitą nuklydus nuo režimo pasaulis tikrai nesugrius.
VUL Santaros klinikų gydytojos Evelina Cikanavičiūtė ir Žana Antonova nuotolinės konferencijos metu aptarė svarbiausius sveikatai palankios mitybos principus.
Nusprendęs pajuokauti Dulkys pats apsijuokė? Po Kepenio klausimo – kalbos apie cukraus fabriko uždarymą
Išgirdęs Seimo nario Dainiaus Kepenio klausimą apie perteklinio cukraus vartojimą sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys jį pamėgino nuleisti juokais pasiūlydamas uždaryti cukraus fabriką. Tačiau ar perteklinio cukraus vartojimas – juoko verta reikalas?
Per Vyriausybės valandą ministro dažnai nevengiantis paklausti politikas šįkart teiravosi dėl vis didesnį ir gydytojams susirūpinimą keliančios problemos.
Gąsdinanti prognozė: 2035 m. kas ketvirtas žmogus bus nutukęs – gydytojai pataria, kaip apsaugoti vaikus
Sergančiųjų nutukimu skaičiai pasaulyje drastiškai auga, o bene labiausiai medikus gąsdina būtent vaikų nutukimo skaičiai. Gydytojai nesibaigiantį vaiko norą valgyti net palygina su priklausomybe narkotikams ar alkoholiui, tačiau konstatuoja, kad noro nenustojamai valgyti priežastys dar nėra iki galo išaiškintos.
Nutukimu sergančiųjų skaičiai didėja visame pasaulyje – Pasaulio nutukimo federacija prognozuoja, kad iki 2035 m. vienas iš 4 žmonių sirgs nutukimu.
Liko vos žingsnelis – šiandien gali būti pagerintas rekordas, kuris fiksuotas prieš 89 metus
Lietuvoje pagerintas 33 metų karščio rekordas. Sinoptikai kai kuriose šalies vietose vakar fiksavo daugiau nei trisdešimt du laipsnius siekiantį karštį. Beveik tokia pati karšta rugpjūčio septynioliktoji buvo prieš trisdešimt trejus metus Varėnoje. Tuokart termometrai rodė per trisdešimt vieną šilumos. Ir tai dar ne riba – šiandienos karštis gali pranokti prieš aštuoniasdešimt devynerius metus buvusius rekordus.
Kepdami šašlykus šiukštu nekartokite šių klaidų: sau tik pakenksite
Prasidėjus pavasariui žmonės vis dažniau traukia į sodus ar į gamtą, kur ant grotelių kepa mėsą ar šašlykus. Nors šašlykai yra labai populiarus šiltojo sezono maistas, tačiau juo piktnaudžiauti nereikėtų. Pasirodo, kad ant žarijų keptas maistas gali paskatinti ne tik širdies ir kraujagyslių ligas, bet net ir vėžio atsiradimą.
Gydytoja dietologė Žana Antonova naujienų portalui tv3.lt pasakojo apie tai, kodėl nereikėtų piktnaudžiauti grilinimui skirtais mėsos gaminiais.
Šiukštu nekartokite šių klaidų prie stalo: gali skaudžiai atsiliepti sveikatai
Švenčių laukiame ne tik dėl to, kad galėsime praleisti laiką su šeima ar kitais mylimais žmonėmis, tačiau ir dėl to, kas stalai bus nukrauti įvairiausiomis vaišėmis ir skanėstais. Tikriausiai nieko keista, kad daliai žmonių dėl to šventės asocijuojasi su nemaloniais persivalgymais. Kaip to išvengti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo gydytoja dietologė Žana Antonova.
Iš medikų – skubus perspėjimas Lietuvos moterims: ši liga šienauja gyvybes
Lietuvoje manoma, kad pagrindinė moterų mirčių priežastis yra vėžys. Statistika rodo, kad nuo širdies ir kraujagyslių ligų moterų miršta beveik keturis kartus dažniau nei nuo vėžio. Nors moterys šiomis ligomis ima sirgti dešimčia metų vėliau – sulaukusios 50-ties, tačiau iki 65-erių jų mirtingumas nuo šių ligų viršija vyrų.
Prof.
Gydytoja dietologė pataria, kaip pavasarį „suderinti“ išbalansuotą kūną
Kinų medicina teigia, kad pavasaris – tinkamiausias metas pabudinti kūną ir mintis, neapkraunant savo organizmo ir renkantis lengvą maistą, teikiantį energijos. Tuoj į mūsų virtuves grįš šviežios daržovės, salotos. Kuo turėtume jas gardinti, kad dar labiau praturtintume savo mitybą svarbiausiomis maistinėmis medžiagomis? Sudėtiniai angliavandeniai, baltymai ir gerieji riebalai turėtų vyrauti mūsų mityboje „Pradėti sveikai gyventi niekada nevėlu.
REKLAMA
REKLAMA
Rauginti kopūstai – ne tik vėžio priešnuodis
Pasaulyje apie 20 mln. žmonių serga vėžiu. Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, o iš viso šalyje onkologinėmis ligomis serga apie 100 tūkstančių. Tačiau nuo vėžio ir net nuo gripo gali jus apsaugoti raugintos daržovės. Šimtmečius Lietuvoje raugiami kopūstai bei agurkai turėtų tapti ir geriausiais merginų draugais - juos valgant galima numesti svorio.
Gazuoti gėrimai: koks kiekis dar „nekaltas“?
Kad gazuoti gėrimai ir limonadai nėra sveika, žino turbūt kiekvienas, tačiau kokį kiekį galima išgerti, kad žalos sveikatai nebūtų padaroma? Ar viena stiklinė per savaitę nepakenktų? Į šį klausimą sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė atsako klausimu: o kiek cigarečių galima surūkyti per dieną, kad nepadarytum žalos sveikatai? „Nerasit nė vieno tyrimo, kuriame teigiama, kad gazuoti gėrimai, limonadai ar jų alternatyvos yra sveika – ten yra dažikliai, kvapikliai, skonio medžiagos, ten yra d...
Visa tiesa apie sveiką mitybą: kaip netapti „pampuškomis“
Statistikos departamentui paskelbus, kad per pastaruosius metus tiek vyrų, tiek moterų kūno masės indeksas augo, o antsvorio turi apie 38 proc. Lietuvos suaugusiųjų, sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako, kad tai lemia ne viena priežastis: neskiriame pakankamai laiko ir dėmesio maistui, valgome labiau apdirbtą maistą, pamirštame papietauti, o vakare persivalgome arba net bandome maistu kompensuoti laimės trūkumą gyvenime.
Skurdus varguolių maitinimosi eksperimentas atvedė iki kalinių lėkščių
LRT Televizijos laida „Specialus tyrimas“, LRT.lt Penktadalis Lietuvos gyventojų skursta. Paskaičiuota, kad jie maistui išleisti gali vos iki penkių litų per dieną. Kaip pigiai numalšinti alkį, bet nepakenkti savo sveikatai? Suvartojamų kalorijų skaičius nėra esminis sveikos mitybos kriterijus. Kad suaugęs žmogus nevegetuotų, galima sumažinti 2000 kalorijų rekomenduojamą paros normą iki 1200 kalorijų. „Kalorijos beveik nieko nereiškia. Svarbu maisto įvairovė, pasirinkimas.
Gazuoti gėrimai: tiesa ir mitai
Vidutinis lietuvis per savaitę išgeria apie vieną buteliuką gazuotų gėrimų. Nors juos mėgsta ne tik paaugliai, bet ir suaugusieji, spragsintys burbuliukai ir jų gamyboje naudojamas anglies dioksidas vis dar apipinti daugybe mitų. Apie tai, kurie iš šių mitų tiesa, o kurie neturi rimto pagrindo, pasakoja dietologijos klinikos „Dietos sistema“ gydytoja Žana Antonova. Bene dažniausiai tenka girdėti, kad gazuoti gėrimai yra nuodingi dėl jų gamyboje naudojamo anglies dvideginio.