valstybės taryba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „valstybės taryba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „valstybės taryba“.
Kinija uždraudė internetu pardavinėti Bibliją
Kinijos komunistų valdžiai griežtinant religijų kontrolę, iš šalies interneto parduotuvių „pastarosiomis dienomis“ buvo išimtos Biblijos, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė prekybininkai. Šios priemonės prieš „nelegaliai leidžiamas knygas“ buvo imtasi Vatikanui ir Pekinui derantis dėl istorinio susitarimo vyskupų skyrimo Kinijoje klausimu.
Prezidento institucijos įsteigimas
1918 m. vasario 16 d., Lietuvos Tarybai paskelbus nepriklausomybę, iškilo klausimas, kokiu keliu ją vesti. Dalis Tarybos norėjo matyti šalį kaip parlamentinę respublika, kita – kaip monarchiją. Reikia pažymėti, kad, nors Lietuva buvo oficialiai pasiskelbusi nepriklausoma, tačiau šalyje vis dar šeimininkavo vokiečiai. Todėl būsimą valstybės viziją neišvengiamai teko derinti su jais.
ES ir TVF didina spaudimą Graikijai prieš lemiamą referendumą
Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ketvirtadienį didino spaudimą Graikijai, perspėdami apie apgailėtiną šalies finansų būklę likus kelioms dienoms iki prieštaringai vertinamo referendumo, kuris gali nulemti Atėnų ateitį euro zonoje.
Lietuvoje bręsta sąlygos antrajai konstitucinei monarchijai?
Prieš 91 metus, 1918 m. lapkričio pradžioje, Lietuvos valstybės taryba atstūmė savo pačios išrinktą karalių Mindaugą II (hercogą Wilhelmą von Urachą), kuris iš Vokietijos Viurtembergo žemės jau vežė Lietuvos Karalystės konstitucijos projektą. Šiomis dienomis mūsų šalyje simboliškai lankosi tiesioginis Lietuvos sosto įpėdinis, Mindaugo II vaikaitis, atsargos karininkas ir girininkas, kunigaikštis Inigo von Urachas.
Bažnyčia pasirinko Brunoną vietoj Grybauskaitės
Dalios Grybauskaitės priesaikos iškilmės labiau primins Algirdo Brazausko, o ne Valdo Adamkaus ar Rolando Pakso inauguraciją.
Liepos 12 d. iškilmingai prisiekusi Seime, gavusi pasaulietinius valdžios įgaliojimus pirmoji Lietuvos istorijoje moteris - šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė po to pagal tradiciją nuvyks į Vilniaus Katedrą paprašyti ir Dievo pagalbos išmintingai vadovauti valstybei. Tačiau ne visi aukštieji Katalikų Bažnyčios hierarchai melsis drauge su D.Grybauskaite.
Pirmasis J. Vileišio medalis – istorikui Egidijui Aleksandravičiui
Už nuopelnus Kaunui, laisvo miesto laisvam piliečiui, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Egidijui Aleksandravičiui įteiktas pirmasis pasidabruotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalis.
Kaip penktadienį pranešė Kauno miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai Rotušėje iškilmingai paminėtas Laikinosios sostinės 90 metų jubiliejus.
„Prieš 90 metų likimas lėmė Kaunui tapti Lietuvos sostine.
Prezidentūra mini įkūrimo 90-metį
Lietuvos prezidentūra mini įkūrimo 90-ąsias metines.
Ta proga prezidentas Valdas Adamkus pirmadienį dalyvaus Prezidento institucijos įkūrimo 90-mečio minėjime ir parodos "Pirmasis iš piliečių: Lietuvos Respublikos Prezidento institucijai 90 metų" atidaryme istorinėje Prezidentūroje Kaune.
Būtent Kaune, tuometinėje laikinojoje sostinėje, 1919 metais balandžio 4 dieną Valstybės Taryba įsteigė Prezidento instituciją ir išrinko Antaną Smetoną pirmuoju Lietuvos prezidentu.
Hugo Chavezas: „Tokie žmonės kaip Fidelis niekada nemiršta“
Ar artimiausiu metu Kubos laukia permainos? Apie tai - Aušros Radzevičiūtės straipnis.Vasario 24 d. Kuboje įvyks prezidento rinkimai ir ne tik šioje šalyje, bet ir užsienio žiniasklaidoje spėliojama, ar Kubos vadovu išliks nemirtingasis revoliucionierius Fidelis Castro.