vaistinėlė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistinėlė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistinėlė“.
Vyksite slidinėti? Tai žinoti jums būtina
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati dėkingiausia, dėl to šio sporto entuziastai dažnai renkasi užsienio kalnų kurortus, kuriuose gali pasimėgauti žiemos teikiamais malonumais.
Tačiau tam, kad kelionė ne tik suteiktų džiaugsmą, bet ir būtų saugi, būtina tinkamai pasiruošti pirmosios pagalbos vaistinėlę – kartu su savimi pasiimti būtiniausius vaistus bei kitas medicinines priemones, kurių gali prireikti atostogų metu.
Studentiška vaistinėlė: ekspertė patarė, kuo pravartu pasirūpinti prieš iškeliaujant iš tėvų namų
Jau visai netrukus paaiškės stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatai – dažnas studentas išvyks mokytis į kitą miestą ar net šalį. Pasiruošti naujam gyvenimo etapui būsimiems studentams gali pasirodyti sudėtinga – natūraliai kyla daugybė klausimų, ypač tose srityse, kuriomis anksčiau rūpindavosi tėvai. Viena jų – teisingas rūpinimasis savo sveikata, įskaitant maisto papildų, medikamentų vartojimą bei kasdienį režimą.
Palengvinkite menopauzę: jums padės šie patarimai
Menopauzė tampa išbandymu kiekvienos moters gyvenime, ne mažiau iššūkių kyla ir laikotarpiais prieš menopauzę bei po jos. Kaip namų vaistinėlės turinys gali palengvinti šį laikotarpį, pataria vaistininkė.
Menopauzė, pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Ingos Pociulienės, yra natūralus reiškinys moters gyvenime, sąlygotas senkančios kiaušidžių funkcijos. Moteris gali palengvinti jos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, vartodama maisto papildus ar homeopatinius vaistinius preparatus.
Vasarą planuojate vestuves? Vaistininkė patarė, ką būtina turėti šventinę dieną
Vasara – vestuvių sezonas. Jauniesiems ši šventė – ypatinga, išlaukta ir suplanuota iki smulkmenų. Vis dėlto net ir tokią dieną gali tekti susidurti su įvairias nemaloniais simptomais ar sveikatos sutrikimais. Norint išvengti netikėtų staigmenų arba jas kuo skubiau išspręsti, vaistininkė Živilė Kontautienė pataria, ką svarbią dieną turėti jaunųjų vaistinėlėje, kad šventės programos netektų keisti dėl skubaus vizito į vaistinę.
Policija įspėja vairuotojus: lieka vis mažiau laiko atsinaujinti automobilių vaistinėles
Liko vos dvi savaitės visiems šalies vairuotojams savo mašinoms nupirkti brangesnes naujo pavyzdžio vaistinėles, kuriose be tvarsčių, vienkartinės kaukės, skirtos gaivinti, ir ledo maišelių dar turės būti du turniketai. O senąsias vaistinėles visi norintieji gali paaukoti Ukrainai, dalyvaudami akcijoje „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“.
Turniketą, artėjant liepos 1 d., kai visi vairuotojai privalės turėti naujo pavyzdžio vaistinėles, apžiūri vilnietis Algis.
Nuo liepos 1-osios keičiamas automobilių vaistinėles kvies perduoti Ukrainai
Pirmadienį prasideda akcija „Milijonas vaistinėlių Ukrainai“ – gyventojai kviečiami nuo liepos 1 dienos keičiamas automobilių vaistinėles surinkti ir perduoti Ukrainai.
Pasak akcijos iniciatorių, šiuo metu kare sužeistiems žmonėms ypač svarbi ir reikalinga pagalba tvarsliava, kitos medicinos priemonės.
Kraupi statistika: tik 1 iš 10 gyventojų mokėtų suteikti pirmąją pagalbą
Tik 13 proc. Lietuvos gyventojų yra tikri, kad prireikus jie sugebėtų suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Tai atskleidė naujausia KOG instituto atlikta apklausa, kurią užsakė bendrovė „Lietuvos draudimas“, rašoma bendrovės pranešime spaudai. Tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar gyventojai sugebėtų suteikti pirmąją pagalbą, ar patiems yra tekę būti situacijoje, kai pirmosios pagalbos kažkam reikėjo, ir kokius pagalbos veiksmus gyventojai mokėtų atlikti.
Vaistininkė patarė, ką būtina turėti vykstant atostogų: pasitikrinkite, ar turite tai savo lagamine
Šiltasis sezonas – atostogų metas. Kasdien ne tik į egzotiškus kraštus, bet ir į ypatingas Lietuvos vietas vyksta poilsiautojai. Vis dėlto, kad kelionės praeitų sklandžiai ir ne tektų susidurti su sveikatos problemomis vaistininkė Jurgita Jankauskienė primena, ką reikėtų turėti lagamine.
Ne paslaptis, kad prieš kelionę svarbu pasidomėti šalimi, į kurią ruošiamasi keliauti.
Vairuotojai, sukluskite: liko pusantro mėnesio tai padaryti, kitaip grės baudos
Visi vairuotojai iki šių metų liepos 1 d. turi atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose. Paskutinį kartą pirmosios pagalbos rinkinys atnaujintas prieš 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai. Be to, naujosiose vaistinėlėse bus keturios papildomos priemonės.
Svarbu vairuotojams: liko du mėnesiai įsigyti naujos sudėties vaistinėles
Nuo šių metų liepos 1-osios įsigalios ne kartą atidėtas reikalavimas vairuotojams automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus vos dviem mėnesiams, vaistininkai sako, kad naujų vaistinėlių turi pakankamai, tačiau jų pirkimo vis tiek nereikėtų atidėti termino išvakarėms, rašoma pranešime spaudai.
REKLAMA
REKLAMA
Žinia vairuotojams: liko du mėnesiai privalomoms vaistinėlėms įsigyti
Nuo šių metų liepos 1-osios įsigalios ne kartą atidėtas reikalavimas vairuotojams automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus vos dviem mėnesiams, vaistininkai sako, kad naujų vaistinėlių turi pakankamai, tačiau jų pirkimo vis tiek nereikėtų atidėti termino išvakarėms.
Nekokybiškas turniketas vos nepražudė lietuvio savanorio – toks gali pasitaikyti ir Lietuvoje
Ukrainoje sužeistas lietuvis savanoris galėjo iš fronto grįžti ir negyvas. Mat iš mūsų šalies patekęs turniketas, kuris turėjo sustabdyti stiprų kraujavimą, buvo nekokybiškas ir sulūžo. Specialistai sako: Lietuvoje prieš metus atsirado daug nekokybiškų turniketų, kurie nuo mirtino kraujavimo gali ir neapsaugoti, o dalis tokių turniketų iškeliavo į Ukrainos frontą.
Įspėja lietuvius: šiuos vaistus privalote turėti namuose
Naujųjų metų išvakarės – tai vakaras, kurį pamini kone kiekvienas. Ir nesvarbu, švenčiate mieste su draugų kompanija ar jaukiai namuose su artimaisiais, – yra keletas dalykų, ko reikėtų nepamiršti šį vakarą.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi patarimais, ką svarbiausia turėti šalia savęs Naujųjų metų išvakarėse.
Įspėja lietuvius: šiuos daiktus būtina turėti vaistinėlėje
Angliukų ar vaistų nuo galvos skausmo turbūt galima rasti kone kiekvienoje namų vaistinėlėje. Visgi, sutrikusi skrandžio veikla ar įsiskaudusi galva yra nedidelė dalis atvejų, kam turėtume būti pasirengę reaguoti greitai.
Todėl farmacininkė Jovita Aleknienė dalinasi 5 patarimais, ką vertėtų prisiminti atsinaujinant savo namų vaistinėlę.
Vairuotojams teks krapštyti pinigines: naujos sudėties vaistinėlė kainuoja dešimtis eurų
Šalies kelius skalauja ruduo, o kartu prisideda dar vienas rūpestis vairuotojams – metas atnaujinti vaistinėlę. Vaistinių tinklai tikina, kad automobilio vaistinėlės papildymas atsieis iki 40 eurų, bet neatmeta, kad kainos greitu metu gali kilti. Pašnekovai ragina nedelsti ir įsigyti vaistinėles iš anksto. Taip pat įspėja ieškančius pigesnių alternatyvų – nesertifikuoti pirmosios pagalbos rinkiniai gali būti nesaugūs.
Siekis atnaujinti automobilių vaistinėles kartą jau nepasiteisino.
Namų vaistinėlė: ar tikrai žinote, kas turėtų joje būti?
Netikėčiausiais atvejais gelbėjanti namų vaistinėlė – vienas svarbiausių atributų kiekviename namų ūkyje. Nors vaistinėlę savo namuose turi bene kiekvienas Lietuvos gyventojas, neretai pastebima, kad jos turinys neatitinka svarbiausių kiekvienos šeimos individualių poreikių, o beveik kas trečias namų ūkis namuose turimus vaistus laiko netinkamai.
Rudens vaistinėlė: ką būtina turėti saugantis peršalimo ligų
Atėjus rudeniui, kai prasideda naujas darbų ir mokslų sezonas, o orai suprastėja, neretai žmogaus organizmas patiria didelį stresą ir tampa pažeidžiamas. Vaistininkė Viktorija Rimkuvienė įvardija, kokie nusiskundimai sveikata dažniausiai pasireiškia šiuo metų laiku ir kokios jų priežastys bei pataria, ką turėti vaistinėlėje norint savimi pasirūpinti prevenciškai ir netikėtai užklupus negalavimams.
Skubiai perspėja vairuotojus: nepamirškite įsigyti šio daikto
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Priminimas besiruošiantiems į išvyką: tai būtina turėti keliautojų vaistinėlėje
Įsibėgėjanti vasara ir artėjantis savaitgalis – tai viskas, ko reikia kelionei automobiliu. Visgi kartais tokios kelionės gali pamėtėti įvairiausių iššūkių – nuo paprasto galvos skausmo iki rimtesnio sužeidimo. Todėl farmacininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia, kokios priemonės yra svarbiausios leidžiantis į savaitgalio kelionę bei ragina suskubti tuos, kurie dar neatsinaujino savo automobilio vaistinėlės.
Įspėja lietuvius: šie daiktai turi atsidurti jūsų vaistinėlėje
Nudegimai saulėje, perkaitimas, sutrikęs virškinimas, apsinuodijimas, vabzdžių įkandimai, pasireiškusios alerginės reakcijos, bėrimai ir patirtos traumos – dažniausi nusiskundimai sveikata, kuriuos šiuo metu įvardija į vaistinę ieškoti pagalbos atėję pacientai.
Vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad to priežastis – dažnai daromos žmonių klaidos ir pataria, ką turėti vaistinėlėje, kad būtumėte pasiruošę visoms gyvenimiškoms situacijoms.
Kaip teisingai naudoti turniketą: būtina žinoti, norint išgelbėti gyvybę
Automobilių vaistinėlėje pagal naujus reikalavimus turėtų atsirasti ir 2 vienetai turniketų. Turniketas – tai medicinos priemonė, skirta kraujavimui stabdyti. Tačiau ar visi žinome, kaip jį reikėtų naudoti?
Nors Sveikatos apsaugos ministerija perkėlė naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinių vairuotojams atnaujinimo prievolę iki 2023 metų sausio 1 d., įgūdžių, kaip reikėtų naudotis turniketu, atidėlioti nereikėtų.
„Turniketas visada yra mano kuprinėje.
Svarbu kiekvienam: tvyrant karo grėsmei patarė, kokiais vaistais ir medicinos priemonėmis būtina apsirūpinti
Kariniams neramumams didinant įtampą visuomenėje dažnas susimąsto, kokiomis būtiniausiomis priemonėmis reikėtų būti apsirūpinus. Viena jų – pirmosios pagalbos vaistinėlė, kuri turėtų būti kiekvieno namuose. Vaistininkas papasakojo, kokiais vaistais ir priemonėmis pasirūpinti būtina.
„Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas priminė, kad ir kokie išorinės veiksniai keltų nerimą, pirmosios pagalbos vaistinėlę kiekviename namų ūkyje privalu turėti visais laikais.
Susirgote ar baiminatės COVID-19? Štai, kas turi atsidurti jūsų namų vaistinėlėje
Sergantiems COVID-19 gali pasireikšti besimptomė, lengva, vidutinio sunkumo, sunki ir kritinė formos. Kiekvienu iš šių atvejų, skirsis ir ligos eiga. Vaistininkė Irena Garuckienė sako, kad tai priklauso ne tik nuo genetikos, imuniteto stiprumo, bet ir nuo į organizmą patekusio viruso kiekio. Šiuo metu didžioji dalis gyventojų COVID-19 gydosi namuose, todėl vaistininkė pataria, ką turėti savo vaistinėlėje.
Išgirdęs apie vaistinėlių reikalavimą Lietuvoje, Norvegijoje gyvenantis lietuvis negali patikėti: tai pavojinga gyvybei
Reikalavimas atnaujinti vaistinėlių turinį iki šiol sukėlė nemažai aistrų. Valdžia iš dalies išgirdo vairuotojų nepasitenkinimą ir pratęsė terminą, iki kada būtina įsigyti naują arba papildyti seną vaistinėlę. Tačiau lieka ir neatsakytų klausimų. Kodėl Lietuvoje vaistinėlės turinys plečiamas, kai kitose valstybėse vaistinėlė iš viso neprivaloma? Štai norvegai žmogaus gaivinimą patiki profesionalams, o vairuotojas gali apsieiti be pirmosios pagalbos rinkinio.
Ekspertai: nebūtina lėkti įsigyti naujos vaistinėlės lyg akis išdegus
Praėjusią savaitę lyg cunamis užgriuvusi žinia, kad nuo 2022 metų bus privalu turėti naujo pavyzdžio pirmosios pagalbos rinkinį (vaistinėlę) ir už ją sumokėti apie 40 eurų, neturėtų labai gąsdinti vairuotojų. Ir nebūtina lyg akis išdegus skubėti pirkti naujo pavyzdžio vaistinėlių. Mat atliekant techninę apžiūrą (TA) vaistinėlės ar gesintuvo neturėjimas traktuojamas kaip nedidelis trūkumas ir tai netrukdo sėkmingai gauti TA pažymą.
Įspėja gyventojus: naujoji vaistinėlė gali ne tik išgelbėti, bet ir pražudyti
Kol paprasti vairuotojai tik piktinasi jų piniginėms atsiliepsiančiu netikėtu valdžios reikalavimu „čia ir dabar“ atsinaujinti pirmosios pagalbos rinkinius, medikai nuo jo tiesiog šiurpsta. Patyrę traumatologai didžiausiu absurdu vadina sprendimą grąžinti turniketus, kurių netinkamas naudojimas gali turėti net labai skaudžių pasekmių.
Dėmesio vairuotojams: nuo sausio teks vežiotis naujas, 40 eurų vertės vaistinėles
Visi Lietuvos vairuotojai bei įmonės iki Naujųjų turi suskubti atsinaujinti savo pirmosios pagalbos rinkinius – nusipirkti naują už maždaug 40 eurų arba papildyti seną šalčio maišeliais, kaukėmis dirbtiniam kvėpavimui atlikti ir turniketais. Nors iki senų vaistinėlių galiojimo pabaigos liko mažiau nei mėnuo, apie permainas žino retas vairuotojas. O laiku vaistinėles neatnaujinusių laukia ir baudos.
Prasideda gripo sezonas: turėkite šiuos daiktus savo vaistinėlėje
Permainingi rudens orai – pats palankiausias klimatas plisti virusams ir bakterijoms, tad karščiavimas, kosulys ar sloga mažuosius gali užklupti bet kada.
Pastebėjus pirmuosius peršalimo simptomus, būtina reaguoti greitai, todėl namuose svarbu turėti kelias pagrindines priemones, kurios padės sustabdyti ligą ir vaikui pasijusti geriau.
Atostogų atmintinė: šie daiktai turi atsirasti jūsų vaistinėlėje
Kraunantis lagaminą atostogoms svarbu nepamiršti pasirūpinti ir kelionių vaistinėle. Vaistininkai pataria, ką naudinga joje turėti ir primena, kad vaistinėlę visada svarbu turėti po ranką, o ne palikus lagamino dugne.
Šalti ledai ir gaivieji gėrimai, kondicionieriai, aktyvus laisvalaikis – be to tikrai neįsivaizduojame savo atostogų, tačiau atsipalaidavę dažnai net nepajuntame, kaip šokteli temperatūra ar po aktyvios dienos kankina skausmai.
Planuojate atostogauti? Nepamirškite pasiimti šių daiktų
Prasidėjus vasarai ir atlaisvėjus karantinui žmonės vis aktyviau leidžiasi tyrinėti Lietuvą ir svetimus kraštus. Tam, kad įvairūs negalavimai nesujauktų atostogų planų, kur nors keliaujant svarbu pasirūpinti ne tik dokumentais ir tinkama apranga, bet ir savo bei artimųjų sveikata.
Šeimos gydytoja Svetlana Sedorenko pataria turėti kelionių vaistinėlę ir rekomenduoja, ką į ją įsidėti.
Vaistininkė pataria: štai, kas turi atsirasti vaistinėlėje, net jei nesergate
Apie probiotikų trūkumą dažnai įspėja įvairūs sveikatos sutrikimai, tačiau, pasak vaistininkų, lietuviai probiotikus linkę vartoti tik tada, kai pasijunta prasčiau. Kitose valstybėse, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose, probiotikai populiarūs ir vartojami ir profilaktiškai.
Probiotikai, dažnai vadinami gerosiomis bakterijoms, naudingi tinkamai žarnyno mikroflorai.
Pasiruoškite peršalimo ligų sezonui – turėkite šiuos vaistus savo vaistinėlėje
Įprastai gripo sezonas šalyje prasideda apie 40-ąją metų savaitę, t. y. rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje. Sausi ir šilti orai šiais metais gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezoną pavėlino, tad dabar puikus metas pasitikrinti, ar esate jam pasiruošę.
Vaistininkas Marius Lukštaraupis sako, kad ruošiantis ligų sezonui reikia atidžiai patikrinti namų vaistinėlę. Kartais joje užsiguli vaistai, kurių galiojimo laikas seniai pasibaigęs.
Vaistai, kurie turi atsidurti jūsų vaistinėlėje: pasirūpinkite laiku
Vasarą daugiau laiko praleidžiame ne namuose, išvykstame atostogų, būname sodyboje. Vaistininkai pataria pasirūpinti, kad visada turėtumėte būtiniausių vaistų, kurie padėtų netikėtai užklupus įvairiems negalavimams.
Nuo skausmo ir karščiavimo. „Eurovaistinės“ vaistininkė Laura Gogienė sako, kad svarbu turėti vaistų nuo skausmo, uždegimo ir karščiavimo, nes niekada negalima žinoti, kada tiksliai jų prireiks.
Gydytojas pataria: šie vaistai turėtų atsirasti jūsų vaistinėlėje
Nors įtemptas laikotarpis alergiškiems žmonėms prasideda jau ankstyvą pavasarį, vasarą atsipalaiduoti taip pat nėra kada. Prie ore skrajojančių žiedadulkių prisideda plėviasparnių vabzdžių įgėlimai bei kaitri saulė – veiksniai, galintys sukelti pavojingas alergines reakcijas. Alergologų teigimu, karštajam metų laikotarpiui pasiruošti galima jau dabar, papildžius namų vaistinėlės turinį visiems būtinomis turėti apsaugos priemonėmis.
Šias priemones vertėtų laikyti namų vaistinėlėje: pasitikrinkite, ar jas turite
Nors kalendorius rodo įsibėgėjantį antrąjį pavasario mėnesį, orai vis dar stebina – vieną dieną šviečia saulė, kitą – jau gali snigti. Tokiu permainingu oru itin lengva peršalti, todėl Žydrūnės Jakštonienės, Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro laikinosios direktorės pavaduotojos medicinai, klausėme, kokius preparatus žmonėms būtina turėti savo vaistinėlėse, kad pajutus pirmuosius ligos simptomus nereikėtų skubėti į vaistines, juolab siautėjant koronavirusui.
10 priemonių, kurias karantino sąlygomis verta turėti namų vaistinėlėje
Įvairioms sveikatos organizacijoms svarstant įvairius koronaviruso scenarijus, „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai ragina visuomenę išlikti budriais ir pateikia 10 savo profesionalių rekomendacijų. Vaistininkas Dainius Viederis pataria, ką svarbu turėti namų vaistinėlėje tuo atveju, jeigu Lietuvoje būtų įvestas karantinas, rašoma pranešime spaudai.
Vaistininkas sako pastebintis, kad šiuo metu žmonės vaistinėje aktyviau ieško, kuo papildyti savo vaistinėlę.
Pasitikrinkite, ar namų vaistinėlėje nėra sveikatai kenksmingų medikamentų
Pasak sveikatos specialistų, kiekvienas namuose turėtų būti iš anksto pasirūpinęs, dažniausiai pasireiškiantiems negalavimams, kuriuos sunku prognozuoti, pavyzdžiui, galvos skausmui ar viduriavimui. Tačiau namuose vaistus laikant netinkamomis sąlygomis, šie gali virsti net ir nuodais. Todėl dėmesį būtina atkreipti į kelis dalykus. Visų pirma vaistų nepatartina laikyti spintelėje vonios kambaryje: ši patalpa dažniausiai būna drėgna.
Ruošiatės keliauti? Štai kokius vaistus su savimi privalote turėti
Pagalvojus apie galimas žiemos atostogų traumas, greičiausiai pirma į galvą šaunanti mintis – kaulų lūžiai. Juk pastaraisiais metais Lietuvos gyventojai itin pamėgo keliauti slidinėti. Vis tik vaistininkai perspėja, jog lūžiai, kad ir kokie baisūs bebūna, toli gražu nėra dažniausiai pasitaikantis atostogautojų sveikatos sutrikimas.
Be ko neišsiversi per atostogas
Atostogos – metas, kai visus rūpesčius norisi palikti namuose. Poilsio savaitė ar dvi reikalinga kiekvienam iš mūsų, siekiant išvengti pervargimo ir jį lydinčių liūdnų pasekmių sveikatai. Tačiau ir per atostogas, o tiksliau – dar prieš jas, reikėtų apgalvoti, kad ligos puola ir kelionių metu. Tinkamai sukomplektuota vaistinėlė padės jų išvengti ar bent jau sumažinti nemalonius simptomus.
Vaistininkai: žiemos atostogų džiaugsmus apkartina netinkamai sukomplektuota kelionės vaistinėlė
Nors populiarios žiemos išvykos į kalnus su slidėmis ar snieglente gresia įvairiomis traumomis, dalis gyventojų šią riziką įvertina nepakankamai, pastebi vaistininkai. Jų teigimu, dauguma lietuvių prieš atostogas linkę pasirūpinti kelionės vaistinėle, tačiau ji ne visuomet formuojama atidžiai: tuomet užklupus traumai ar negalavimui, pritrūksta reikalingų preparatų arba jų kiekis būna per mažas.
Pavojinga chemija vaistinėlėje
Jei atidžiai peržiūrėtumėte savo vaistinėlėje sukauptų vaistų galiojimo laiką, trečdalis jų pasirodytų nebetinkami vartoti. Kur saugiai atiduoti stalčiuose dešimtmečius kauptus vaistus ar sudužusius gyvsidabrio termometrus? Bijodami, kad neapsinuodytų vaikai, gyventojai medikamentus išmeta kartu su šiukšlėmis, išpila į kanalizaciją, užkasa ar sudegina.
Mėgautis kelione geriau sveikam
Dauguma žmonių per atostogas keliauja, o kai kurie išvyksta į itin egzotiškus kraštus. Šiuo metu Londone gyvenantis kaunietis Donatas Puzaras aplankė 60 pasaulio šalių: keliavo po Europą, Afriką, Viduriniuosius Rytus, Aziją. Vaikinas pasakoja, kad kelionių metu neretai susiduria su įvairiomis sveikatos problemomis, tačiau kuo daugiau keliauja, tuo daugiau patirties įgyja, todėl kita kelionė jau būna lengvesnė.
Pirmosios pagalbos vaistinėlė šuniui
Pasirūpinkite savo augintinio sveikata iš anksto!
• Tvarsliava, kuria būtų galima sutvarstyti žaizdą arba įpjautą leteną.
• Elastinė timpa. Kad gyvūnas, persipjovęs leteną, nenukraujuotų, aukščiau žaizdos užveržiama elastinė timpa. Ją galima laikyti iki 30 min., po to timpa atlaisvinama ir keletą minučių leidžiama kraujui maitinti galūnę.
• Vata – žaizdoms išvalyti, naudojama kartu su spaudžiamuoju tvarsčiu.
Antano Janausko animaciniai filmai Niujorko internete ir WebTV
Viename iš populiariausių ne tik JAV tinklalapyje turinčiame virš 22 milijonų lankytojų truveo.com ir kitame taip pat garsiame twiter.com paskelbta, apie Antano Janausko animacinių filmų rodymą Niujorko kompanijos Filmannex televizijoje WebTV tinklalapyje www.antanastv.com/ .
Programoje šeši filmai: „Iniciatyva“, „Vaistinėlė“, „Kėdė“, „Telegastrovizija“, „Trumpas sujungimas“ ir Traileris iš dvylikos filmų fragmentų.
Šie filmai ir jų traileriai taip pat rodomi Filmannex.