vaistas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaistas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaistas“.

Lietuviai vaistinėse masiškai šluoja šias prekes: pastebi nemalonias tendencijas

Įsibėgėjus žiemos sezonui, vaistinėse žmonės ieško preparatų, padedančių įveikti peršalimo ligas bei stiprinti imunitetą. Visgi, kiekvienais metais galima pastebėti ir tam tikras naujas tendencijas, su kokiomis sveikatos problemos susiduria gyventojai. BENU budinčios vaistinės vedėja Inga Norkienė naujienų portalui tv3.lt tvirtino, kad šiuo metu gyventojai daugausia kreipiasi dėl su peršalimu susijusių sveikatos problemų. „Dėl temperatūros, gerklės skausmo, kosulio.

Kauno mokslininkai sukūrė vaistus nuo lūpų pūslelinės: atskleidė, kuo jie ypatingi

Kauno mokslininkai ieško būdų, kaip pažaboti trečdalį žmonių kamuojančią lūpų pūslelinę. Jie sukūrė vaistus perpus sutrumpinančius herpeso viruso sukeltos infekcijos gijimą, tai pirmasis iš natūralių medžiagų sukurtas vaistinis preparatas – gelis. Jame naudojama natūralias medžiagas – bičių pikio – propolio ekstraktą. „Visos geros idėjos gimsta iš didelės laimės arba nelaimės. Herpesas šiuo atveju yra nelaimė. Ir su Herpesu susiduria 70 proc.

Lietuviai užplūdo vaistines: masiškai šluoja šias prekes, kai kurių anksčiau nereikėjo

Šventiniu laikotarpiu gyventojai šluoja vaistinių lentynas – kad kai kurių vaistų jau trūksta, o per Kalėdas prie budinčių vaistinių fiksuotos keliasdešimties žmonių eilės. Vaistinių atstovai tvirtina, kad populiariausiomis prekėmis išlieka preparatai peršalimo simptomams gydyti, COVID-19 testai, papildai, antibiotikai. Be to, prieš didžiąsias metų šventės dažniau pirko kalėdinius dovanų rinkinius, sveikus užkandžius. Nors tv3.lt.

Šis įprotis pažeidžia jūsų kepenis: daugelis nesusimąsto

Neretai vasara siejama ne tik su džiaugsmu ir geromis emocijomis, bet ir su persivalgymu arba alkoholio padauginimu. Apie tai, kaip neprarasti saiko prie stalo, „Sveikatos DNR“ laidoje kalbėsimės su farmacininke Rūta Trakšele. Pašnekovė sutinka, kad iš tiesų vasarą padidėja noras vartoti alkoholį, daugiau suvalgyti maisto, tačiau itin svarbu neprarasti sveiko proto ir, žinoma, saiko.
2023-07-15

Pamačiusi vaisto pakuotę vilnietė nepatikėjo: kuo tokia prekyba ima skirtis nuo „babų vaistininkių“ turgelyje?

Jau netrumpą laiką stringant vaistų tiekimui ir gamybai susiduriama su antibiotikų ir kitų vaistų trūkumu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Vis tik net ir pavykus gauti reikiamų medikamentų žmonėms sukelia nuostabą tai, kad informaciniame vaisto pakelyje neranda aprašo lietuvių kalba. Atsakingos institucijos ragina tuo nesistebėti – tam leidimas buvo išduotas siekiant visais įmanomais būdais gauti trūkstamų vaistų.

JAV patvirtintas naujas vaistas Alzheimerio ligai gydyti

Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracija (FDA) penktadienį patvirtino labai lauktą naują vaistą, skirtą sulėtinti pacientų, sergančių lengva ir ankstyvosios stadijos Alzheimerio liga, kognityvinių funkcijų silpnėjimą.
2023-01-07

Įspėja dėl populiarių vaistų: 1 klaida gali baigtis skaudžiai

Paracetamolis yra įprastas vaistas namų vaistinėlėse. Jis vartojamas prie daugelio nedidelių negalavimų ir trumpam gali būti labai naudingas. Tačiau vartojant jį ilgą laiką, gali kilti daug problemų, jei vaistas ir toliau vartojamas, nors to  nebereikia. Pasak daktaro Manju Aggarwal, tai gali pakenkti inkstams, rašo express.co.uk. Daktaras Aggarwal sakė: „Per dažnas paracetamolio vartojimas gali labai pakenkti inkstams.
2022-03-17

ES vaistų priežiūros tarnyba patvirtino „Pfizer“ geriamąjį preparatą nuo COVID-19

Europos Sąjungos vaistų kontrolės tarnyba ketvirtadienį patvirtino bendrovės „Pfizer“ sukurtą geriamąjį vaistą nuo koronaviruso ir davė rekomendaciją vartoti pirmą geriamąjį antivirusinį preparatą nuo šios ligos Europoje. Europos vaistų agentūros (EVA) pranešime sakoma, kad agentūra „rekomenduoja leisti vartoti „Paxlovid“ gydant nuo COVID-19 suaugusiuosius, kuriems.
2022-01-27

JK patvirtino „GlaxoSmithKline“ vaistą COVID-19 gydyti

Jungtinės Karalystės Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA) ketvirtadienį patvirtino kompanijos „GlaxoSmithKline“ vaistą sotrovimabą asmenims, kuriems gali išsivystyti sunki COVID-19, gydyti. JK įsikūrusi gamintoja nurodo, kad šis vaistas taip pat veikia prieš naująją pandeminio koronaviruso omikron atmainą.
2021-12-02

ES gali „artimiausiomis dienomis“ pradėti geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą

Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba artimiausiomis dienomis gali pradėti JAV farmacijos įmonės „Merck“ sukurto geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą, antradienį pranešė aukšto rango pareigūnas. Praėjusią savaitę „Merck“ pranešė, jog įrodyta, kad jos sukurtas antivirusinis preparatas „Molnupiravir“ 50 proc. sumažina hospitalizacijos dėl COVID-19 atvejų skaičių ir priartina prie pasaulio svajonės turėti vaistą pandemiją sukėlusiam koronavirusui gydyti.
2021-10-06
REKLAMA
REKLAMA

Atsargiai su paracetamoliu: jo nevartoti perspėja 1 grupę žmonių

Nėščios moterys paracetamolį turėtų vartoti tik gydytojo nurodymu, nusprendė mokslininkai. Ekspertai baiminasi,  kad šis pigus skausmą malšinantis vaistas gali pakenkti vaisiaus vystymuisi gimdoje. Daugybė tyrimų susiejo paracetamolio vartojimą su dėmesio sutrikimo ir hiperaktyvumo sindromu (ADHD), autizmu, mergaičių kalbos vėlavimu ir mažesniu IQ.
2021-09-25

Kiaulpienės – ir vaistas, ir maistas

Pievose akį traukia įstabus geltonas kiaulpienių kilimas, o žolininkai ragina jomis ne tik grožėtis. Šios geltonžiedės – ir vaistas, ir maistas. Jas galima kramsnoti tik nuskintas, dėti į patiekalus, džiovinti ar šaldyti. Kiaulpienės tikros stebukladarės – organizmą veikia nuo kojų pirštų iki plaukų galiukų, o ypač tinka moterims.

Lietuva už beveik 2 mln. eurų pirks vaistą koronaviruso gydymui

Vyriausybė numatė 1,95 mln. eurų įsigyti vaistiniam preparatui – remdesivirui, kuriuo gydoma koronaviruso infekcijos sukelta pneumonija. Trečiadienį Ministrų kabinetas perskirstė šiam tikslui Sveikatos apsaugos ministerijos sutaupytas lėšas, kurios buvo numatytos asmeninėms apsaugos nuo COVID-19 priemonėms įsigyti. Preparatas bus skirtas šalies gydymo įstaigoms.

JAV oficialiai patvirtino pirmąjį vaistą nuo koronaviruso

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino antivirusinį preparatą remdesivirą kaip pirmąjį preparatą koronavirusinei infekcijai COVID-19 gydyti ir leido jo duoti intraveniniu būdu pacientams, kuriems reikalinga hospitalizacija. Preparatas, Kalifornijoje įsikūrusios farmacijos įmonės „Gilead Sciences Inc.
2020-10-23

PSO giria britų tyrimus dėl COVID-19: tai gyvybes gelbstintis mokslinis proveržis

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį „gyvybes gelbstinčiu moksliniu proveržiu“ pavadino britų tyrimus, parodžiusius, kad vienas įprastas steroidas išgelbėjo trečdalį itin sunkiai sirgusių COVID-19 pacientų. „Tai puikios naujienos ir aš sveikinu Jungtinės Karalystės vyriausybę, Oksfordo universitetą ir daug ligoninių bei pacientų JK, kurie prisidėjo prie šio gyvybes gelbstinčio mokslinio proveržio“, – sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
2020-06-17

Kalba apie potencialų vaistą nuo koronaviruso: skirtas gydyti gripui

Antivirusinis preparatas favipiraviras, patvirtintas gydyti gripui, buvo išmėgintas gydant Ebolos karštligę, o dabar aiškinamasi, ar jis galėtų būti panaudotas gydyti naujojo koronaviruso infekcijai COVID-19. Žemiau pateikiama keletas atsakymų į klausimus apie šį preparatą. Kas yra favipiraviras? Favipiraviras, registruotas prekiniu ženklu „Avigan“, buvo sukurtas įmonės, šiuo metu žinomos kaip „Fujifilm Toyama Chemical“. Japonijoje jis buvo patvirtintas kaip tinkamas vartoti 2014 metais.

Pigus būdas sumažinti kraujo spaudimą: šį produktą rasite kiekvienoje parduotuvėje

Įvairūs tyrimai rodo, kad karšti gėrimai turi teigiamą poveikį jūsų sveikatai. Neseniai buvo įrodyta, kad žalia arbata gali padėti numesti svorio, o kava gali sumažinti senėjimo požymius. Dabar ekspertai teigia, kad kinrožių arbata gali sumažinti kraujo spaudimą, rašoma Dailystar. Kinrožės turi savybių, kurios, kaip manoma, pagerina kraujagyslių funkcijas. Svetainėje teigiama: „Kinrožės yra stiprus kraujo spaudimą mažinančių flavonoidų šaltinis, vadinamų antocianinais.
2019-06-09

Žinia tūkstančiams gyventojų: kompensuojamas gyvybiškai svarbus vaistas

Išsėtine skleroze šiandien Lietuvoje serga apie 3 tūkst. žmonių. Nors centrinės nervų sistemos liga vis dar yra nepagydoma, nuolat atrandama naujų vaistų, padedančių valdyti ligą. Nuo gegužės vidurio Lietuvos pacientams jau kompensuojamas naujas veiksmingas, efektyvus ir saugus gydymas, kuris padės sustabdyti ligos progresavimą ir palengvins sergančiųjų kasdienybę. Naujasis preparatas jau yra registruotas daugiau kaip 85 šalyse ir juo gydomi 80 tūkst. išsėtine skleroze sergančių pacientų.
2019-05-24

Vasarą vestuves atšventusi Puidokaitė-Bruzgulienė prabilo apie vaikus

Vasarą atšventusi įspūdingas vestuves su išrinktuoju, Elena Puidokaitė-Bruzgulienė neatskleidžia, ar pora planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau pabrėžia, kad auginant atžalas, dabar turėtų kur kas daugiau patirties, nei prieš 11 metų. „Natūralu, kad išmintis ateina su laiku. Mano dukra Saulė jau beveik panelė ir jos dėka išmokau daug naudingų motinystės pamokų.
2018-10-16

Sergantieji vėžiu meldžia pagalbos: legalizuokite medicinines kanapes

Vėžiu sergantys lietuviai ir jų artimieji meldžia Seimo kuo greičiau legalizuoti medicinines kanapes. Esą jos neretai vienintelis išsigelbėjimas nepakeliamus skausmus kenčiantiems šeimos nariams. Tačiau tokių įstatymo pataisų teikėja Agnė Širinskienė sako, kad būtina sulaukti medicininių kanapių naudos mokslinių tyrimų.  Internetas lūžta nuo istorijų, vaizdo įrašų iš viso pasaulio, kuriuose žmonės, sergantys vėžiu ir kitomis ligomis, legaliai gydosi medicininėmis kanapėmis.

Tikras stebuklas: medikai žada išgydyti nepagydomas ligas

Mokslininkai atrado naują ląstelės tipą, galimai padėsiantį išgydyti iki šiol nepagydomas ligas, pavyzdžiui, cistinę fibriozę. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantas Rapolas Žilionis sako, kad tai nutiko netyčia, ląstelių tyrimų tikslas buvo visai kitoks. Netikėtu atradimu didžiuojasi patys mokslininkai ir džiaugiasi medikai.

Sveikatos apsaugos ministerija įspėjo: štai ką daryti įsigijusiems vaistą, kuris galimai sukelia vėžį

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia pacientų, vartojančius vaistus su veikliąją medžiaga valsartanas, dėmesį. Dalis pacientų įsigijo vaistus, kurie šiuo metu jau yra atšaukti iš rinkos ir kitą kartą apsilankius vaistinėje bus pasiūlytas kito gamintojo vaistas su ta pačia veikliąją medžiaga. Anksčiau buvo pranešta, kad valsartane rastos vėžį galinčios sukelti priemaišos.
Aktualijos 2018-07-16

Užkrečiama liga išnyks per vieną dieną: išmėginkite šias natūralias priemones

Šaltuoju metų laiku neretai peršalę ar sloguodami, pajuntame perštėjimą įvairiose odos vietose. Dažniausiai taip pasireiškia pirmieji pūslelinės ligos simptomai, kuria serga kas antras žmogus pasaulyje. Pūslelinė – tai herpes simplex viruso sukelta liga, kuri pasireiškia gleivinių, odos, o kartais ir centrinės nervų sistemos bei vidaus organų pokyčiais. Populiariausia pūslelių atsiradimo vieta – lūpos. Yra daugybė natūralių būdų, padedančių atsikratyti šios bjaurios ligos.
2018-01-11

Gydytojai stoja prieš ministrą: brukami pigesni vaistai – ne tokie geri?

Gydytojai peikia sveikatos apsaugos ministro užmojį pripratinti lietuvius prie pigesnių generinių vaistų. Vienas jų net kviečia ministrą naujam iššūkiui. Išgerti ir palyginti, ar pagirios nuo brangios ir pigios degtinės vienodos, jų veiklioji medžiaga - spiritas - visose degtinėse ta pati. Ministras ir toliau laikosi savo, kad generiniai vaistai už etinius nėra prastesni, bet ar ryšis išbandyti alkoholį?   65-erių metų biomedicinos mokslų daktaras gydytojas Julius Kalibatas neištvėrė.

Lietuvių kurtas papildas nuo vėžio virsta vaistu

Savo sukurtą inovatyvų maisto papildą „Fortūna“ biotechnologijų bendrovė „Biocentras“ rengiasi registruoti kaip vaistą nuo vėžio ir kuria reabilitacijos centrą onkologiniams ligoniams. Planuojama, kad centras pradės veikti 2018 metais, ketvirtadienį rašo „Verslo žinios“. Tačiau dar laukia sudėtingas klinikinių tyrimų mechanizmas, vaisto įregistravimas ilgai trunka, jis brangus. Kada tai įvyks - sunku prognozuoti.
Aktualijos 2017-06-22

Aktualu prieš Kūčias – svarbūs vaistininko patarimai

Artėjant didžiosioms metų šventėms vaistininkai išduoda sveikų Kūčių receptą: nepersistengti ruošiant šventinį stalą, o 12 tradicinių patiekalų gaminti mažesniais kiekais. Taip ne tik nelaužysite tradicijų, išvengsite sveikatos problemų, kurios daugelį užklumpa per šventes arba po jų, bet ir sutaupysite lėšų, laiko ir nepatirsite streso.
2016-12-23

Vaistų karalius – česnakas. Kaip jį išnaudoti efektyviausiai?

Kovoti su rudenį daugybę žmonių užpuolančiais negalavimais padeda ne tik skiepai ar vaistai, bet ir sena gera liaudies medicina. Natūralių vaistų karaliumi mūsų šalyje išlieka česnakas. Ši aitri daržovė ne tik valgoma žalia, bet ir maišoma su alkoholiu, net kišama į varvančią nosį.
2016-09-27

Mildronatas ir toliau retina sportininkų gretas

Mildronatas išrastas prieš tris dešimtmečius Latvijoje. Šis vaistas skirtas širdies ir kraujotakos ligų gydymui, o nuo šių metų sausio jis įtrauktas į draudžiamų preparatų sąrašą. Į jį mildronatas pateko dėl jo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos - meldonio poveikio. Per kelis mėnesius dėl mildronato vartojimo dopingo kontrolieriams jau įkliuvo apie 100 sportininkų, daugiausiai jų - rusai.
Aktualijos 2016-03-17

Ypatinga ir paprasta: medus su cinamonu – stebuklingas vaistas

Kaip dažniausiai valgote medų? Įprastai – šaukštelis į arbatą? Tačiau aiškėja, kad skirtingai – tirpinant vandenyje, tepant ant duonos ir dar skirtingais kiekiais maišant su cinamonu galit pasiekti kone stebuklingų rezultatų. Nors bitės dar kol kas ramiai dūzgauja aviliuoseir kol nešildo saulutė, nekiša nosies į kiemą, neilgai trukus jos pasklis po laukus. O kol kas jas prižiūrintys bitininkai pamažėl apeina avilius ir valgo praėjusią vasarą suneštą medų.
2016-03-13

Kodėl naudinga pirkti pigius vaistus?

Sveikatos apsaugos sistemos atstovai ragina pacientus pirkti pigesnius vaistus, sakydami, kad pigesnis vaistas nereiškia prastesnės jo kokybės ar didesnės vartojimo rizikos. „Visiems vaistams, tiek brangiems, tiek pigiems yra taikomi tie patys kokybės reikalavimai, veikliosios medžiagos kiekis yra tas pats ir jie gydo lygiai taip pat“, - žurnalistams trečiadienį viename Vilniaus restorane sakė Valstybinės ligonių kasos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Garolienė.
2016-03-02

Specialistai perspėja: būkite atsargūs pirkdami medų

Užklupus vėsiems orams daugelį ima pulti peršalimo ligos. Na, o užpuolus slogai, paprastam kosuliui ar gerklės perštėjimui pirmiausiai griebiamės liaudiškų priemonių. Ne paslaptis populiariausias daugelio vaistų vaistas medus. Tačiau kokiu medumi gydytis ir ar jis iš tiesų vaistas specialistai pataria būti atidiems. Mat kartais spintelėje galite turėti visišką niekalą. Šiemet bitininkai skundžiasi, kad prikopinėjo trečdaliu, kai kur net penktadaliu mažiau medaus nei ankstesniais metais.
2015-11-14
REKLAMA
Klimato kaita (nuotr. Fotolia.com) Klimato kaita (nuotr. Fotolia.com)

Ekologiškas gyvenimo būdas – vaistas, galintis sustabdyti klimato kaitą

 Klimato kaitai įtaką daro nemažai veiksnių. Vieni iš jų – globalūs ir jų vienas žmogus nepajėgus suvaldyti. Tačiau kiti veiksniai yra nereikalaujantys daug fizinių pastangų ir individas tikrai puikiai su jais susidorotų. Šios smulkmenos dažnai sudaro įprastą žmogaus dieną, tačiau verta susimąstyti, kad pakeitus savo įpročius, dienos režimą ir gyvenant ekologišką gyvenimo būdą galima prisidėti prie tikrai svarbios problemos suvaldymo – klimato kaitos.

Paracetamolis ne tik gydo, bet ir sargdina

 Aušrinė Šėmienė Su rudeniu į mūsų duris pasibeldžia ir peršalimo ligos, o silpnesnius į lovas guldo gripas. Bet tokiomis dienomis, užuot sukę pas gydytojus, žmonės griebia paracetamolio tabletę, o jei nepadeda, – ir kelias. Nors medikai tvirtina, kad populiarus vaistas gali pražudyti, jį kasdien vartoja apie 10 tūkst. Lietuvos žmonių. Sergančiųjų daugėja Lietuvoje daugėja sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
2014-09-23

Motinos pienas – kūdikiui ir maistas, ir vaistas

Rekordiškai karšta rugpjūčio pradžia sutapo su kasmet rugpjūčio 1 – 7 dienomis minima Pasauline kūdikių maitinimo krūtimi savaite. Geriau už bet kokį agitavimą kūdikius maitinti krūtimi veikia žinojimas, kad maitinimas krūtimi yra sveikiausias ir natūraliausias vaikučio maitinimo būdas, o motinos pienas visada yra švarus, reikiamos temperatūros, paruoštas naudoti bet kada, kai tik kūdikis užsinori. Nėra jokios grėsmės, kad dėl karštos oro temperatūros kūdikio maistas suges.
2014-08-06

25 keisčiausi senoviniai vaistai, kuriais gydytis reikia beprotiškos drąsos (II)

 Medicina, kurią turime dabar, vystėsi tūkstančius metų. O iki jos sveikatos gerinimui buvo naudojamos ne tik įvairiausios žolelės ir užkalbėjimai, bet ir kur kas egzotiškesni būdai ir priemonės. Dalis tokių “vaistų” buvo buvo tikras šarlatanų džiaugsmas, o kitų (ne)veiksmingumas neįrodytas iki šiol. List25.com sąraše – daug sunkiai suvokiamų vaistų ir gydymo būdų… 13. Gyvačių aliejus Gyvačių aliejus ne visuomet buvo laikomas šundaktarių melu.
2014-08-01

10 gajų mitų apie vėžį

Pagūglinkit terminą „vėžys“ ir jums bus pateikti milijonai tinklalapių. YouTube vaizdo įrašų, atitinkančių paiešką „vėžio gydymas“ skaičius irgi panašiai kvapą gniaužiantis. Bėda, kad didelė tos informacijos dalis yra geriausiu atveju netiksli, o blogiausiu – pavojingai klaidinanti. Yra daug įrodymais pagrįstų, lengvai suprantamų puslapių apie vėžį, bet yra ir tiek pat, jei ne daugiau, puslapių, skleidžiančių mitus.
2014-06-01

Mokslininkai: nepasitvirtino dar viena amžinojo gyvenimo vaisto teorija

Edvardas Kubilius, LRT radijas, LRT.lt Jungtinių Valstijų mokslininkai teigia, kad resveratrolis – stipriausias pasaulyje antioksidantas – nepadeda žmonėms prailginti gyvenimo. Taip gali būti paneigta anksčiau išsakyta nuomonė, kad žmonės galėtų gyventi ilgiau, jei pavyktų išgryninti šį vynuogėse randamą antioksidantą.
2014-05-13

Pasakos – po vestuvių jie ilgai ir laimingi gyveno nėra

Vienoje karalystėje gyveno gražuolė princesė. Kartą ji sutiko princą, jie pamilo vienas kitą, susituokė ir nuo tada gyveno ilgai ir... nebūtinai laimingai. „Po vestuvių nevyksta stebuklai ir jei būdami poroje žmonės turėjo problemų – jos tik gilėja“, – sako psichologas psichoterapeutas Julius Tilvikas. Mūsų visuomenėje dažnai priimta manyti, kad vestuvės lyg kažkokia panacėja gali žmonėms suteikti neišmatuojamos laimės ir net pakeisti jų gyvenimą bei juos pačius.
2014-05-01

Sperma – geriausias „vaistas“ nėščiosioms?

Šiuo klausimu seniai diskutuoja daugelio šalių seksologai, tačiau visai neseniai Kalifornijos (JAV) Medicinos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimą, paskelbė „verdiktą“, – rašoma „Journal of Sexual medicine.“ Sperma veikia kaip natūrali antidepresinė priemonė Mokslininkai pažymi, kad būsimos motinos, norėdamos, jog nėštumas praeitų lengvai ir be jokių problemų, turėtų nėštumo metu gana dažnai santykiauti, suleidžiant spermą į vidų.
2014-04-14

Lobiai imunitetui stiprinti

Žinomas farmacininkas, mokslininkas prof. habil. dr. A.Gendrolis, apie bičių produktus parašęs keturias knygas „Medus“, „Propolis“, „Žiedadulkės ir bičių duonelė“, „Bičių pienelis ir vaškas“, sutiko pasidalyti žiniomis apie bičių produktus su „Valstiečių laikraščio“ skaitytojais. Retas ginčytųsi, kad bičių produktai neverti dėmesio, tačiau nuolat valgančiųjų medaus, žiedadulkių, bičių duonelės daugėja gana lėtai.
2014-02-22

Košmariškas nosies lašų poveikis: moters oda įgavo sidabro atspalvį

71 metų Rosemary Jacobs net 60 metų gyvena su sidabro spalvos oda. Būdama 11 metų  ji susirgo argirija – ją sukelia reakcija į sidabro elementą. R. Jacobs atveju oda pradėjo įgyti sidabro spalva pavartojus nosies lašų, kurių sudėtyje buvo koloidinio sidabro, rašo odditycentral.com. Mergaitės oda nepakito per naktį – argirija mergaitei buvo diagnozuota tik praėjus ketveriems metams, kai ji pradėjo vartoti nurodytus nosies lašus. Išėjusi į pensiją R. Jacons pasakoja savo istoriją.
2013-12-30

Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja

Nors Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvoje mažėja narkotikus vartojančiųjų skaičius, tačiau prekiautojų narkotikais policija sučiumpa vis daugiau. Vartojančiųjų mažėja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atlikto tyrimo duomenimis, per pastaruosius metus narkotikų vartojo 2,6 proc. 15–64 metų Lietuvos gyventojų, t. y. beveik pustrečio karto mažiau negu prieš ketverius metus.

10 būdų, kaip padarote save nelaimingus (II)

Religija, pirkinių terapija, vegetarizmas – internete gausu patarimų, kaip išsigydyti nuo depresijos. Jei į paieškos sistemą „Google“ įvesite žodžių junginį „kaip būti laimingam“ rasite milijonus patarimų – pavyzdžiui, jūsų laimei turėtų užtekti puodelio žaliosios arbatos ir daug žuvies. Nors kol kas depresija laikoma tokia sudėtinga liga, kad nežinoma, kaip ją gydyti, ir tokie gana kvaili patarimai, kaip įsigyti naują augintinį, šiuo atveju negali padėti. Svarbiausia padėties nepabloginti.
2013-12-06

10 būdų, kaip padarote save nelaimingus (I)

Religija, pirkinių terapija, vegetarizmas – internete gausu patarimų, kaip išsigydyti depresiją. Jei į paieškos sistemą „Google“ įvesite žodžių junginį „kaip būti laimingam“, rasite milijonus patarimų – pavyzdžiui, jūsų laimei turėtų užtekti puodelio žaliosios arbatos ir daug žuvies.
2013-12-05

Vaistų kontrolės tarnyba sprendžia, ar uždrausti smegenų veiklos sutrikimams skirtus vaistus

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sprendžia, ar palikti rinkoje, ar uždrausti pagyvenusių žmonių smegenų veiklos sutrikimams gydyti naudojamus vaistus, kurių veiklioji medžiaga - nicergolinas. Tarnybos vadovas Gintautas Barcys sako, kad sprendimą tikimasi priimti gruodį. "Dabar vyksta procesas, mes tikimės, kad gruodžio mėnesį baigsime", - žurnalistams antradienį sakė G.Barcys.
Aktualijos 2013-11-05

Lietuvos sodus gali užklupti viena pavojingiausių vaismedžių ligų

Specialistų teigimu, Lietuvoje nustatyta 11 - vienos pavojingiausios pasaulyje vaismedžių ligos - bakterinės degligės židinių. Daugiausia - Kauno regione, tačiau liga sparčiai plinta ir į kitus rajonus, penktadienį pranešė "Lietuvos ryto" televizija. Naujausiais duomenimis, sodų žudikė jau persimetė ir į tolimesnį Vilkaviškio rajoną.
2013-10-11

Tarakonų auginimas – „sparčiausias“ verslas Kinijoje

Kinijoje kyla nauja verslo rūsis – tarakonų auginimas. Šiandien už vieną kilogramą galima gauti maždaug 507 litus, rašoma portale qz.com. Junanio medicinos profesorius pastebėjo, kad kalnuose gyvenantys žmonės gydosi keptų kiniškų tarakonų milteliais. Po dešimtmetį trukusių tyrimų šie vabzdžiai įtraukti į tradicinės kinų medicinos sąrašą ir dabar šiuo preparatu galima prekiauti. Nustatyta, kad tarakonų milteliai gydo artritą, krūties vėžį ir turi jauninamųjų savybių.
2013-08-27

10 keistų ligų, apie kurias niekada negirdėjote (II)

Kai žmonės išgirsta žodžių junginį „keista liga“, jie dažnai pagalvoja apie albinizmą ar dramblialigę. Tačiau ligų pasaulis yra labai didelis ir įvairus – Listverse.com pateikia 10 tokių ligų, apie kurias informacijos nėra daug. 5. Chiari vystymosi sutrikimas Asmenų, turinčių Chiari vystymosi sutrikimą, smegenys būna per didelės jų kaukolėms. Smegenų audinys dažnai ima spausti stuburo kanalą.
2013-08-26

10 keistų ligų, apie kurias niekada negirdėjote (I)

Kai žmonės išgirsta žodžių junginį „keista liga“, jie dažnai pagalvoja apie albinizmą ar dramblialigę. Tačiau ligų pasaulis yra labai didelis ir įvairus – Listverse.com pateikia 10 tokių ligų, apie kurias informacijos nėra daug. 10. Kūnų akmenėjimas Medicinoje lotynišku pavadinimu žinomas kaip „fibrodysplasia ossificans progressiva“, kūnų akmenėjimas yra vienas rečiausių genetinių sutrikimų.
2013-08-25

Kaip sutaupyti renkantis vaistus?

Renkantis vaistus ar maisto papildus kokybės reikalavimas itin svarbus. Tačiau, pasak vaistininkų, lietuviai per dažnai kokybę sieja vien tik su kaina. Kai kurie pigiau kainuojantys preparatai nenusileidžia brangesniems jų broliams. Pasikliauja žinomais prekių ženklais Neseniai rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atlikto tyrimo duomenimis, rinkdamiesi vaistus lietuviai daugiau dėmesio skiria žinomam prekės ženklui nei tokios pačios sudėties preparatams, kurių prekės ženklas nėra toks žinomas.
2013-07-01
Į viršų