titaniku
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „titaniku“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „titaniku“.
Įspūdžiai iš Gariūnų: vilnietė papasakojo apie kainas
Turbūt dažnas vilnietis prisimena laikus, kai batus žiemai rinkosi stovėdamas ant kartono ir trypčiodamas iš šalčio pigių prekių rojuje – Gariūnuose. Tiesa, dabar čia viskas gerokai pasikeitę: klientus pasitinka milžiniškas, „Titaniku“ pramintas pastatas su fontanais ir parodomis, o prekių kainos nenusileidžia vardinių drabužių parduotuvėms. Vilnietė, apsilankiusi Gariūnuose, su tv3.lt pasidalino apsipirkimo įspūdžiais šioje sostinės prekyvietėje.
Dešimtmečių paslaptis atskleista: paaiškėjo, kas nutiko su „Titaniko“ aukomis
„Titaniko“ katastrofa įvyko prieš 106 metus. Visame pasaulyje nuskambėjusi tragedija nusinešė apie 1500 žmonių gyvybes. Daug jų tiesiog sušalo vandenyje, kiti - nuskendo su laivu. Bet kas nutiko su jų kūnais? Ar jie tebėra prie beveik visiškai išnykusio „Titaniko“? „Titanikas“ neturėjo pakankamai gelbėjimosi valčių, o ir nemažai turimų išplaukė nepilnos. Taigi, daugybė žmonių atsidūrė šaltame šiaurės Atlanto vandenyje.
Terminatoriaus gerbėjams – stulbinanti žinia
Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.
Iš jaudulio Mantas Jankavičius koncerto metu pamiršo žodžius
„Pirmą kartą gitarą pamačiau prieš dešimt metų ir patikėjau, kad su ja galima kažką padaryti. Taip gimė ši daina: „Reikia gyventi dabar, šia minute“. Prieš 10 metų atsirado dalis manęs, atsirado pasitikėjimas. Supratau, kad man patinka kurti, muzika, – iš salės su gitara rankoje atėjęs ir į sceną užlipęs pripažino atlikėjas Mantas Jankavičius.
„Titaniko“ laivu tapęs Andrius Žiurauskas: tai buvo tragedija
Romantiškiausią metų dieną TV3 televizija savo žiūrovams pateiks išskirtinį, ypatingą projektą „Trys muškietininkai. Garsiausios meilės istorijos“. Įspūdingame, meile alsuojančiame projekte ryškiausios šalies žvaigždės kvies ne tik kartu paminėti Šv. Valentiną, bet ir prisiminti ryškiausias viso amžiaus meilės istorijas. Turbūt nėra žmogaus, kuris nežinotų romantiškos, bet tragiškai pasibaigusio filmo „Titaniko“ dramos.
Neskęstanti „Titaniko“ legenda (5)
Vieni tragedijos ištikto „Titaniko“ keleiviai į istoriją pateko kaip didvyriai, jų kilnūs poelgiai prisimenami iki šiol. Na o kiti buvo pasmerkti dėl savo beširdiškumo ar bailumo – istorija nepamiršo ir pastarųjų.
„Neskęstančioji Molė“
Nors prabangiuoju „Titaniku“ į Ameriką keliavo daug žymesnių, turtingesnių ir įtakingesnių to meto žmonių, bene labiausiai išgarsėjo pirmosios klasės keleivė Molė Braun.
„Galutinio tikslo” istorijos tikrame gyvenime (II)
Pristatome antrąją istorijų, patvirtinančių seną liaudies išmintį, jog „nuo likimo nepabėgsi”, dalį.
Pirmąją dalį galite rasti čia.
Visai kaip Edgaro Alano Po romane
XIX a. garsus siaubo rašytojas parašė „Artūro Gordono Pymo“ istoriją. Joje keturi po laivo katastrofos išsigelbėję žmonės yra priversti daug dienų plūduriuoti atvirtoje jūroje. Vieną dieną jie nusprendžia nužudyti ir suvalgyti berniuką vardu Ričardas Parkeris.
Mirė paskutinė „Titaniko“ katastrofą išgyvenusi keleivė
Didžiojoje Britanijoje slaugos namuose mirė paskutinė keleivė, išgyvenusi beveik prieš šimtmetį įvykusią laivo „Titanikas“ katastrofą. Millvinos Dean gyvybė užgeso jai sulaukus 97 metų. Britei 1912 metais, kai įvyko „Titaniko“ katastrofa, tebuvo vos pra mėnesių.
Iš viso „Titaniku“ iš Anglijos Sauthemptono uosto į Niujorką plaukė 2,2 tūkst. žmonių, iš kurių žuvo mažiausiai 1 496 asmenys. Iki šiol tai yra pati didžiausia laivo katastrofa. Išsigelbėti pavyko vos 706 žmonėms.
10 naujausių moksliškai išaiškintų paslapčių
„Respublikos“ priedas „Pastogė“ skaitytojams pateikia 10 naujausių mokslininkų išaiškintų paslapčių.
10 - Epidauro teatro akustika
Antikinis Epidauro teatras, esantis šalia Atėnų (Graikija), buvo pastatytas IV amžiuje prieš Kristų ir yra vienas geriausiai išsilaikiusių antikinių teatrų pasaulyje.
Šis teatras pasižymi itin gera akustika, tad aktorių be jokių mikrofonų galėjo puikiai girdėti visi 15 tūkst. žiūrovų. Toks teatras, neturintis analogų pasaulyje, daugelį metų buvo paslaptis.
Prancūzai bando paversti Europą „Titaniku“
Prancūzija pirmoji iš Europos valstybių, turinčių automobilių pramonę, apsisprendė tiesiogiai paremti gamintojus. Tai jai kainavo 6,5 milijardo eurų ir Europos Sąjungos (ES) kritiką. Tuo metu kai kurios kitos šalys nuėjo kitu keliu - subsidijuoja ne pramonininkus, o vartotojus, t. y. vairuotojus.
REKLAMA
REKLAMA
Prancūzai bando paversti Europą „Titaniku“
Prancūzija pirmoji iš Europos valstybių, turinčių automobilių pramonę, apsisprendė tiesiogiai paremti gamintojus. Tai jai kainavo 6,5 milijardo eurų ir Europos Sąjungos (ES) kritiką. Tuo metu kai kurios kitos šalys nuėjo kitu keliu - subsidijuoja ne pramonininkus, o vartotojus, t. y. vairuotojus.
Kai mirtis alsuoja į veidą
Gyvenimas kupinas stebuklų. Tai galėtų paliudyti tie, kuriems per plauką pavyko išgyventi didžiules katastrofas. Apie tai – šią savaitę pasirodžiusiame naujausiame savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ numeryje.
Keleivius ramino dainos
1999 metų gegužės 22 dieną netoli Malaizijos krantų užsidegus kruiziniam laivui, 1104 keleiviai ir įgulos nariai pateko į rimtą pavojų. Šešių dienų kruizas staiga nutrūko, žmonės buvo priversti palikti visus daiktus ir kuo greičiau evakuotis iš skęstančio laivo.
Paskutinė gyva „Titaniko“ keleivė parduos suvenyrus
Paskutinė „Titaniko“ nelaimę išgyvenusi keleivė planuoja parduoti suvenyrus bei kitus su laivo tragedija susijusius daiktus ir taip susimokėti slaugos namų mokesčius, rašo BBC.
Milvinai Dean šiuo metu yra 96 metai. Kai 1912 metais Atlanto vandenyne nuskendo „Titanikas“, jai buvo vos 9 savaitės.
Moteris už įvairius daiktus, įskaitant Niujorko gyventojų po nelaimės padovanotus drabužius, tikisi gauti apie 3000 svarų.
Žlunga Šiaulių mokslo ir technologijų „titanikas“
Šiaulių universiteto mokslo ir technologijų parkas prieš ketverius metus per įkurtuves skambiai buvo palygintas su „Titaniku“, kuris išplauks. Bet skęsta ir šis laivas. Į dugną jį nutempė skolos ir neatsakingas vadovavimas. Buvęs rektorius Vincas Laurutis dar laikosi. Buvusi Vida Stasiūnaitė laivą paliko, rašo „Šiaulių kraštas“.Atsistatydino „Nuklone“ įsikūrusiam parkui vadovavusi Vida Stasiūnaitė. Ji tapo Vida Skačkauskaite ir nuo žiniasklaidos atsitvėrė tylos siena.
Apie 2006-aisiais Lietuvoje matytus filmus
Baigiasi kinematografiniai metai. Norint laikytis pernai deklaruoto principo – pakalbėti tik apie repertuarą, vadinasi, tuos kino kūrinius, kurie oficialiai (nors ir minimaliai) demonstruoti mūsų krašte, -- nelauktai iškyla visai nenumatyta problema. Buvo gausybė festivalių, savaičių, vadinasi, visokio kinematografinio erzelio, bet surinkti 10 konkrečių reikšmingų pozicijų, pasirodo, beveik neįmanoma.