teorijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teorijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teorijos“.

Uždraudus kinišką įrangą Lietuvoje, kiekvienam už ryšį tektų mokėti brangiau

Ruošiantis vienus bauginančiam, o kitus džiuginančiam 5G ryšiui, konservatoriai įregistravo įstatymo projektą, kuriuo uždraus mobilaus ryšio operatorius pirkti kinų gamybos įrangą, kuri yra pigesnė. Esą komunistinio rėžimo įmonių technologijos nesaugios ir nepatikimos. Verslininkai su tuo nesutinka, tačiau sako pirksiantys Europoje kurtas technologijas, kurios yra brangesnės ir dėl to esą gali brangti telekomunikacijų paslaugos vartotojams.
2021-04-18

Po Grybauskaitės skiepo – antivakserių sukilimas: užvirė sąmokslo teorijos

Prezidentės Dalios Grybauskaitės skiepas nuo COVID-19 įaudrino antivakserius. Po prezidentės apsilankymo poliklinikoje feisbuke pasipylė sąmokslo teorijos ir melagienos. Dalis komentatorių skleidžia surežisuotą melą, neva Grybauskaitė nepasiskiepijo, o tik suvaidino skiepą. Ta pačią taktiką dezinformatoriai naudoja ir skiepijantis daugybei garsių žmonių visame pasaulyje.

Įrašai masiškai plinta „Facebook": žmonės degina sniegą ir aiškina, kodėl jis juoduoja – chemikai juokiasi

Pandemija ir karantinas ir sąmokslo teorijos daliai Lietuvos gyventojų taip susuko galvas, kad šie įtiki net pačiomis kvailiausiomis istorijomis, kurias išgirsta ir pamato Facebooke. Internete plinta įrašas, kuriame rusakalbis vyras degina sniegą ir aiškina, kad iš dangus visus žmones kažkas apipurškia chemikalais. Pandemijos sumaištimi naudojasi ir aferistai, kurie siūlo nusipirkti vakcinas nuo koronaviruso, nors tai iš tiesų, net neįmanoma.

Neigiantys koronavirusą terorizuoja medikus: apie dešimt žmonių veržėsi į ligoninę

Lietuvoje koronaviruso neigėjai jau ima siautėti ne tik internete – agresyvi grupė jau terorizuoja medikus, juos filmuoja, veržiasi į ligonines, važinėja su vėliavomis po miestus ir melais bei neadekvačiais gąsdinimais klaidina gyventojus. Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas tikina, kad 10 žmonių grupė agresyviai veržėsi net į reanimacijos skyrių. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina pamačius tokius piktadarius pranešti policijai.

5G ne juokais audrina ir mokslininkus – šis ryšys Lietuvoje bus per dvejus metus

Naujasis fantazijas, baimę ir net agresijos protrūkius keliantis 5G ryšys artėja prie Lietuvos. Planuojama, kad pirmosios penktosios kartos ryšio antenos šalyje išdygs per dvejus metus. Visgi bokštams nė neiškilus socialiniai tinklai lūžta nuo sąmokslo teorijų.

Pagaliau atskleista Bermudų trikampio paslaptis: kur dingsta visi laivai ir lėktuvai

Bermudų trikampis, be abejonės, yra viena įdomiausių ir paslaptingiausių vietų pasaulyje. Daugybę metų žmonės spėliojo, kodėl būtent toje vietoje dingsta laivai bei lėktuvai, buvo sugalvota daugybė teorijų. Nors Bermudų trikampį gaubia daug paslapčių, o kai kurie net galvoja, jog vieta mįslingai susijusi su kelionėmis laiku ar ateiviais, mokslininkai turi kiek realistiškesnį paaiškinimą. Jie tiki, kad visus dingimus sukelia natūralus fenomenas.
2018-08-05

5 garsenybės, kurių gyvenimai apipinti neįtikimiausiais gandais

Aistringas romanas su vienos stipriausių pasaulyje valstybės vadovu? Antrininkė, pakeitusi tariamai jau mirusią pop muzikos žvaigždę? Nustebsite sužinoję, kokios sąmokslo teorijos sklando kitoje Atlanto pusėje esančioje pramogų pasaulio žemėje, Holivude.  Barackas Obama Prancūziško leidinio Le Figaro fotografas Pascalis Rostainas paskleidė kalbas, kad JAV prezidentas ruošiasi skirtis su žmona Michelle, kadangi pametė galvą dėl atlikėjos Beyonce.
2015-06-21

Ar egzistuoja ryšys tarp žmogaus vardo ir jo gyvenimo trukmės?

Ar žmogaus vardas gali nulemti gyvenimą ir turėti įtakos sėkmingai karjerai? Į šį klausimą penktadienį, spalio 24 d., „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „PasaulisX“ bandys atsakyti psichologijos mokslų daktarė Aistė Diržytė: „Ne visada vardas formuoja žmogų, tačiau vardas gali išreikšti tėvų ir artimųjų lūkesčius, vaiko gyvenimo atžvilgiu. Kai tėvai renka vaikui Ąžuolo vardą, žinoma, nori, kad jis būtų tvirtas ir gyvybingas. Kai tėvai turi tokių lūkesčių, tai gali veikti ir vaiko likimą.
2014-10-22

Populiariausios konspiracinės teorijos apie Sočio olimpines žaidynes

Latvijos sportininkai Sočio olimpinėse žaidynėse pasidabino jau antruoju savo medaliu rogučių sporte. Tuo tarpu, užsienio spauda trimituoja, kad paskutinis medalis iškovotas neteisėtai. Tokius kaltinimus metė Kanada. Esą iš kanadiečių medalį atėmė trasa, nes joje buvo padidinta temperatūra. Tai lėmė ir Kanados sportininkų prastesnis rezultatas. Latviai kanadiečius aplekė viena dešimtąja sekunde. Auksą iškovojo vokiečiai, o sidabrą – rusai.
2014-02-15

25 keistos ir absurdiškos mokslinės teorijos (II)

Per žmonijos istoriją mokslininkai iškėlė tiek keistų teorijų, kad vien tik išvardinti joms prireiktų ne vieno storo tomo. List25.com sudarė 25 keisčiausių ir absurdiškiausių tokių teorijų reitingą. 12. Avinėlius galima užauginti oranžerijoje Senovės graikai buvo įsitikinę, kad avinėlius galima užauginti kaip augalus. Šią teoriją savo raštuose minėjo Senovės Romos rašytojas Plinijus Vyresnysis. Kad ir kokia absurdiška bebūtų ši idėja, ja tikėjo ne tik graikai.
2013-09-22
REKLAMA
REKLAMA

25 keistos ir absurdiškos mokslinės teorijos (I)

Per žmonijos istoriją mokslininkai iškėlė tiek keistų teorijų, kad vien tik išvardinti joms prireiktų ne vieno storo tomo. List25.com sudarė 25 keisčiausių ir absurdiškiausių tokių teorijų reitingą. 25. Ekpirotinis modelis Ekpirotinis scenarijus, skirtingai nuo Didžiojo sprogimo teorijos, teigia, kad mūsų visata atsirado po dviejų ar daugiau visatų, identiškų mūsų dabartinei, susidūrimo. Tai reiškia, kad kažkur už mūsų visatos ribų yra mažiausiai dar viena visata.
2013-09-21

Ateiviai, mutavę tinginiai ar gėjai: 10 beprotiškų teorijų apie sniego žmogų

Netgi jei jūs patys netikite sniego žmogaus egzistavimu, greičiausiai tarp jūsų pažįstamų atsiras bent vienas, kuris tiki. Pranešimų apie susitikimus su šiomis mistinėmis „būtybėmis“ atsiranda iš visų pasaulio kampelių. Ir „pastebimi“ sniego žmonės yra jau ne vieną šimtmetį, rašoma theweek.com. Kad paaiškintume, iš kur atsirado sniego žmonės, kaip jie dauginasi, ir kaip jiems pavyksta nuolatos pasprukti ir pasislėpti nuo žmonių, pateikiame 10 visiškai beprotiškų teorijų apie sniego žmones.
2013-05-09

Kas sieja princesės Dianos nužudymą ir žudynes Prancūzijos Alpėse?

Prancūzų teismų sistema skatina sąmokslo teorijų klestėjimą. Praėjus septynioms savaitėms po žiaurių keturių žmonių žudynių Prancūzijos Alpėse, tamsi ežero Ansi paslaptis lieka neatskleista, rašo leidinys „Independent“. Tačiau straipsnio autorius apeliuoja į tai, kad spekuliacijos šia tema klesti žiniasklaidoje. Remiantis pirmąja versija, realiu tikslu buvo Prancūzijos dviratininkas Sylvainas Mollier, o ne trys iš Irako kilę britų šeimos nariai.
2012-10-25

Įdomiausios Bermudų trikampio paslaptys

Bermudų trikampio teritorija, kurioje dėl neaiškių priežasčių pradingo arba buvo sunaikinta daugiau nei šimtas laivų bei lėktuvų ir žuvo kiek daugiau nei tūkstantis žmonių, liejasi nuo Bermudų salų iki Majamio (JAV), nuo Majamio iki San Chuano (Puerto Rikas) ir nuo San Chuano iki Bermudų salų. Toliau pateikiame dešimt galimų Bermudų trikampio paaiškinimų. Žmogaus klaida Vienas iš galimų, tačiau pačių neįdomiausių, Bermudų trikampio paslapties paaiškinimų yra paprasčiausia žmogaus klaida.
2012-09-07

Materijos tiesa: Majorana dalelės paslaptis

Ar gali ta pati dalelė tuo pačiu metu būti materija ir antimaterija? Atrodo, taip. Ach, materija yra materija, o antimaterija yra antimaterija ir niekad jos nesusitiks. Ši eilutė turi savyje poetiškos tiesos – tikriausiai dar daugiau, nei Reidjardo Kiplingo originalas apie rytus ir vakarus. Galiausiai, jei medžiaga ir antimedžiaga susitinka, jos viena kitą sunaikina, anihiliuodamos šviesos blyksnyje.
2012-05-29

Kodėl lapai keičia spalvą?

Mokslininkai pamažu atskleidžia paslaptį, kodėl medžių lapai rudenį tampa raudoni ar geltoni. Šios spalvos ne tik vilioja akį. Jos reprezentuoja medžių pastangas daryti viską, kas įmanoma, kad tik išgyventų, rašo „Discovery News“. Pradėkime nuo žalio lapo. Visi mokykloje mokėmės, kad žalią lapo spalvą lemia gausiausiai jame esantis pigmentas – žaliasis chlorofilas.
2011-09-26

Šuns negalima pakarti du kartus

Politikai itin greitai pakeitė plokštelę: kalbas apie pasaulinės ūkio krizės pabaigą pakeitė įtikinėjimai, kad antrąją krizės bangą vyriausybės pasiruošusios atremti daug geriau nei pirmąją. Toks blaškymasis kelia įtarimą, kad apie tikrąjį krizės mastą ir pobūdį arba nelabai žinoma, arba nenorima šnekėti. Kokia tai krizė? Pasaulyje kol kas nesiaučia globalios stichinės nelaimės. Tiesa, gamta iškrečia netikėtų pokštų – Žemės drebėjimas supurto net JAV sostinę.

Hoago objektas vis dar glumina mokslininkus

Kai astronomas Artas Hoagas pirmą kartą nukreipė teleskopą į žieduotą telkinį, jo galvoje kirbėjo klausimas: ar tai viena galaktika, ar dvi. Tai nutiko 1950 metais, tačiau Hoago objekto paslaptis iki šiol verčia mokslininkus kasytis galvą, rašo „Daily Mail“. Jo išorėje – iš milijonų jaunų, mėlynų žvaigždžių sudarytas žiedas, o centre – raudonesnių, daug senesnių žvaigždžių kamuolys. Tarp šių dviejų telkinių – beveik visiškai tamsus žiedas.
2011-07-13

Nauja technika mažesnėms planetoms aptikti

Kai astronomai aptiko pirmąsias egzoplanetas, greitai tapo aišku, kad planetų formavimosi teorijos, sukurtos remiantis Saulės sistemos modeliu, nėra visiškai teisingos. Jos nepaaiškina didelio skaičiaus karštų į Jupiterį panašių planetų, kurias astronomai aptinka beveik visur. Taigi astronomai grįžta prie teorijų tobulinimo, šįkart jau remdamiesi naujais duomenimis. Dabar teorija teigia, kad formavimosi metu įvyksta vienas kolapsas, o dujų diskas, iš kurio formuojasi planetos, auga lėčiau.
2011-06-23

Hipnozė: tarp realybės ir mitų

Hipnozė aprašyta XIII a. kinų raštuose, o nuo XVIII a. praktikuojama Europoje. Ji plačiai taikoma daugeliui ligų gydyti, bet hipnozės esmė iki šiol galutinai neatskleista. Daugeliui žmonių tokią būklę galima sukelti net per atstumą, pavyzdžiui, rodant filmą, klausant garso įrašo su tam tikru tekstu ir net specialiais šviesos, garso efektais. Kas ši paslaptimis ir mitais apgaubta būsena? Tarpinė būsena tarp miego ir būdravimo, kai žmogaus kūnas visiškai atsipalaidavęs, vadinama hipnoze.
2010-02-07
Į viršų