taupyti
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „taupyti“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „taupyti“.
Renata Medvedeva. (Ne)siaubinga infliacija. Kaip valdyti asmeninius finansus šiais neramiais laikais?
Energetikos, kuro, maisto ir kitų produktų kainos – tarsi reaktyvinis lėktuvas. Taip sparčiai pastaruoju metu kyla į viršų, kad tik spėk viską sekti. Gyvename išties neramiais laikais, tad žmonėms tenka vis dažniau peržiūrėti savo išlaidas bei pagrįstai kelti klausimą – o kas bus toliau? Taip, didesnių išlaidų dėl geopolitinės situacijos išvengti gal ir nepavyks, tačiau kaip stipriai augančios kainos atsilieps Jūsų asmeniniams finansams labai priklauso ir nuo Jūsų.
Palūkanos viršijo svarbią ribą – lietuviai bankams papildomai mokės ir 642 eurus
Pabrango ne tik prekės ir paslaugos, bet ir būsto paskolos. EURIBOR palūkanų normos tapo teigiamos, tad gyventojams auga paskolų įmokos. Ekonomistai tikina, kad gyventojai ims taupyti, atsisakys nebūtinų prekių ar paslaugų arba leis sukauptus pinigus.
Nuo pat 2015 m. 6 mėnesių EURIBOR tarpbankinė palūkanų norma (t.y. kaina, už kurią bankai yra pasirengę vieni kitiems skolinti pinigus) buvo neigiama.
Keliasdešimt eurų gali išgelbėti gyvybę ir namus: įvardijo, kodėl taupyti nevalia
Kaminkrėčiai pastebi, kad artėjant šildymo sezonui žmonės skuba valyti krosnis ir kaminus. Tai būtina atlikti bent kartą per metus, kitu atveju kamine kaupiasi nešvarumai ir dervos, tad ne tik auga jo valymo kaina, bet ir kyla gaisrų grėsmė.
Nuosavame name gyvenanti portalo tv3.lt skaitytoja Violeta pasakoja, kad kiekvieną rudenį samdo kaminkrėtį, kad jis sutvarkytų kaminą ir krosnį šildymo sezonui.
Finansų ekspertai pataria: pats laikas pradėti taupyti
Jau kurį laiką netyla kalbos, kad Covid-19 virusas vėl atneš sunkmetį. Didėjantis susirgimų skaičius, vėl įvestas privalomas kaukių nešiojimas verčia žmones sunerimti ir po truputį galvoti, kas laukia ateityje.
Pavasarį buvęs karantinas parodė, kokios gali būti trapios darbo vietos, atlyginimai ir pajamos, todėl vienas pagrindinių aspektų artėjant sunkmečiui yra asmeniniai finansai.
Finansų ekspertai atskleidžia, kad scenarijus gali pasikartoti ir pradėti ruoštis reikia jau dabar.
Vaiko pinigai: išleisti, taupyti, investuoti?
Pastaruoju metu girdime daug diskusijų ir svarstymų, apie norą padidinti valstybės skiriamą išmoką vaikams, taip vadinamuosius vaiko pinigus. Nuo 2019 metų šeimos už kiekvieną vaiką kas mėnesį gauna 50-ies eurų išmoką, kurią kitais metais siūloma dar padidinti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šeštadienį, naujoje TV3 laidoje „Mano pinigai“ bus aiškinamasi, ar tėvai žino kaip teisingai elgtis su vaikui skiriamais pinigais.
Pusę milijono plastinėms operacijoms išleidusi Laura nežada sustoti: taupo nuo paauglystės
Pastaruoju metu vis daugiau merginų ryžtasi savo natūralią išvaizdą patikėti plastikos chirurgams, tačiau niekam ne paslaptis, kad noras atrodyti tobulai ne vieną užvaldo. Tokiu būdu prarandamos ne tik ribos, bet ir krūva pinigų. Užsienio realybės šou žvaigždė Laura Alicia Summers neseniai užsienio žiniasklaidai pripažino, kad tokiu būdu ji plastinėms operacijoms išleido beveik 560 tūkst. eurų. Negana to, mergina savo išvaizdą tobulinosi net 50 kartų.
Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė: serialus mokausi „taupyti“
Televizinių projektų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė garsėja aktyviu gyvenimu ir net gimus dukrytei suranda laiko kartu su vyru Jogaila pasimėgauti filmais ar serialais. Vis dėlto, žavioji moteris prisipažįsta, kad pagausėjusi šeima privertė išmokti „taupyti“ serijas.
Ramūnas Karbauskis nori dar vieno pokyčio Seime
Seimo pirmininko pavaduotojų skaičius turėtų būti mažinamas, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Anot jo, vietoj Seimo statute numatytų septynių parlamento vicepirmininko pareigybių galėtų likti keturios. „Seime, man atrodo, buvo dabar septyni Seimo pirmininko pavaduotojai, mes svarstome, kad užtektų keturių. Visur, kur yra įmanoma sutaupyti valstybės lėšas, jas reikia taupyti“, – portalo 15min.lt konferencijoje trečiadienį sakė R.Karbauskis.
100 smagių dalykų, kuriuos galite padaryti neišleisdami pinigų
Jei taupote vestuvėms, svajonių atostogoms, naujam automobiliui ar tiesiog per daug išsileidote neįvertinę euro vertės, tikriausiai bus nelengva sugalvoti, kuo užsiimti, kad nereikėtų atverti piniginės. Norėdami padėti taupyti pristatome jums net 100 dalykų sąrašą, kuris, tikimės, įkvėps daryti gerus darbus, pramogauti ir neišleisti nei cento! 1. Gyvenantiems šalia jūros – apsilankykite paplūdimyje. 2. Užsirašykite į nemokamus kursus. 3. Pagaminkite kažką iš produktų, kuriuos turite.
14 patarimų svajojantiems sutaupyti
Svajojate sutaupyti? Tai tikrai įmanoma. Tiesiog pasistenkite atsisakyti nereikalingų pirkinių. Sąrašą pateikė tinklalapis ranker.com, o įvertino portalo lankytojai. 1. Nustokite pirkti kavą išsineštinai. 2. Stovėdami parduotuvės eilėje priartėję prie kasos vis nusičiumpate loterijos bilietą? Atpraskite. 3. Manikiūrą darykitės namuose. 4. Meskite rūkyti. 5. Kurį laiką pasistenkite nesilankyti naktiniuose klubuose. 6. Atsisakykite alkoholio. 7. Nepirkite brangių bilietų į koncertus.
REKLAMA
REKLAMA
Piknikas – pramoga, norintiems neišlaidauti
Nėra nieko geriau nei iškyla gamtoje saulėtą vasaros dieną. O jų gali būti pačių įvairiausių: nuo gimtadienio pikniko su šeima ir draugais iki romantiško pikniko dviese arba svajingos iškylos su knyga. Prekybos tinklas „IKI“ dalinasi patarimais, kurie jūsų piknikui garantuos tikrą sėkmę, o svarbiausia – padės per daug neišlaidauti. 1. Planavimas – svarbu. Prieš keliaudami iškylauti, pasidarykite daiktų, kuriuos norite paimti sąrašą.
Ar mažas būstas gali būti išmanus
Ekonomika.lt Automatinės pastatų valdymo sistemos leidžia sumažinti energijos suvartojimą nuo 25 iki 40 proc. Tačiau Lietuvoje vis dar gajus mitas, neva pastatų automatika yra brangu ir apsimoka tik dideliuose, pvz., 300 kv. m, būstuose. Pasak „Jung Vilnius“ kompanijos direktoriaus Raimundo Skurdenio, patalpų plotas anaiptol nėra pagrindinis veiksnys, lemiantis išmaniųjų sistemų kainą, tačiau jis turi įtakos sutaupomoms sumoms.
Lietuvių skrandžius kelionėse apvilia smalsumas, godumas ir taupymas
Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje kiekvienais metais fiksuoja tūkstančius mūsų šalies keliautojų apsinuodijimų maistu, o 2013 m. jų būta net 10 proc. daugiau nei 2012 m. Iš viso 2013 m. į bendrovę kreipėsi 675 gyventojai, patyrę sveikatos sutrikimus užsienyje, jiems išmokėta beveik 1 mln. litų. Nors lietuviai laiko save patyrusiais keliautojais, statistika liudija, kad atostogas lietuviams sugadina ne tik netikėtos ligos ar traumos, bet ir ydingi valgymo keliaujant įpročiai.
23 būdai taupyti pinigus
Būti taupia ir apskaičiuojančia dabar madinga. Ir ne tik dėl pasaulinės ekonomikos krizės. Dar pernai pasaulyje atsirado nauja sąvoka – kūrybingas vartojimas. Daugybė žmonių suvokė, kad apgalvotas prekes įsigyti naudingiau, o minimalizuoti savo išlaidas – visai smagus užsiėmimas. Tinklalapis Passion.ru siūlo keletą idėjų tiems, kas nori liautis neapdairiai švaistyti pinigus.
10 akcentų vaikams apie pablogėjusią finansinę situaciją šeimoje
Kalbos apie finansus neaplenkia nė vienos šeimos. Be abejo, pasiekia jos ir vaikų ausis. Ir ne tik kalbos, bet ir skaudūs faktai. Jei jūsų šeimos pajamos taip pat juntamai sumažėjo arba kylant kainoms tenka mažinti išlaidas, vengti „nepatogaus“ pokalbio su vaiku būtų klaida.
O kaip gi kalbėti apie šeimos finansus su pačiais jauniausiais šeimos nariais: darželinukais, pradinukais?
1. Visų pirma tiesiog kuo dažniau nuoširdžiai pasikalbėkite su savo vaiku.
Keisčiausi žmonių iššūkiai: sumažink maisto atliekų – valgyk iš konteinerių
Robą Greenfieldą, 27-erių nuotykių ieškotoją iš San Diego, drąsiai būtų galima vadinti pamišėliu, bet kartu ir vienu iš tų žmonių, kuriems išties rūpi žmonijos ateitis. Vyrukas, norėdamas parodyti, kiek daug maisto JAV gyventojai išmeta, savaitę nusprendė keliauti po šalį ir misti tik tuo, ką ras šiukšlių konteineriuose, rašo odditycentral.com. Jūs nustebsite, koks maistas keliauja į konteinerius.
8 būdai sutaupyti
Kai kurios išlaidos atrodo tokios smulkios, kad į jas net neverta kreipti dėmesį. Ar būtina galvoti, kada produktai turguje pigesni – ryte ar vakare? Ir ar yra prasmė tikrinti, ar jūsų telefono sąskaitoje pateikta suma suskaičiuota teisingai? Tačiau iš tikrųjų iš tokių smulkmenų susideda pakankamai didelės sumos.
8 būdai sutaupyti Turguje 1. Jeigu daržoves ir vaisius perkate ūkininkų turguje, žinokite, kad geriau ateiti likus pusvalandžiui iki uždarymo.
12 taupymo žingsnių
Pinigų taupymas – viena užduočių, kurias tikrai labai sunku įgyvendinti. Tam įgyvendinti reikia tikrai daugiau pastangų, nei vien nustoti išlaidauti (nors ir tai neretai tampa tikru iššūkiu). Kiek pinigų norite sutaupyti, kur juos laikysite ir kaip užtikrinsite, kad šie nedingtų? Turime Jums keletą patarimų, kaip nusistatyti realius tikslus, tvarkyti savo išlaidas ir protingai leisti pinigus. 1. Susitvarkykite paskolų įmokas.
Šeši būdai pritraukti pinigus
Kokių tik prietarų nesukurta apie pinigus! Bet ką gali žinoti – galbūt kaip tik taip prišaukta sėkmė padės jums uždirbti ir išlaikyti pirmąjį milijoną? Namai • Kad pinigai pamiltų jūsų namus, atlyginimo dieną nevalia išleisti nė cento, visa gauta suma turėtų „pernakvoti“ jūsų namuose. • Namuose turėkite neliečiamą stambią kupiūrą. Ji turėtų traukti prie savęs panašias. • Pinigai iš namų išeis, jei namuose švilpsite, brauksite nuo stalo trupinius ranka.
Pinigai myli tik tuos, kurie juos myli
Todėl jūs privalote juos kuo greičiau pamilti karšta ir neblėstančia meile. Suprantama, pinigus pamilti taip beprotiškai, kaip ką nors mylėjote jaunystėje, vargu ar pavyks. Tačiau yra ir kitokia meilė. Pavyzdžiui, jūs turite kokį nors mylimą daiktą. Žaislą, knygą, automobilį... Pabandykite į šių mylimų daiktų, su kuriais sunku skirtis, sąrašą priskaičiuoti ir pinigus. Tai nelengva, nes pinigų daug ir jie nesuasmeninti. Vis tiek pasistenkite juos padaryti kuo brangesnius jums.
Išmok taupyti per savaitę
Lengviausias būdas išmokti taupyti - susidaryti taupymo režimą, kad nereikėtų daug galvoti ir visada aiškiai žinotum, kiek turi pinigų ir kam gali juos leisti. Pradėk nuo mažų žingsnelių, kad pokyčiai nebūtų pernelyg skausmingi. Norėdama stebėti savo pajamas ir išlaidas ir taip turėsi priprasti prie griežtesnės disciplinos.
5 idėjos kaip sutaupyti
Piniginėje visiškai švilpia vėjai? Ir vėl pažadi, kad kitą mėnesį bus geriau? Suskubk pasirūpinti ateinančio mėnesio biudžetu jau dabar! Eik į parduotuvę su rašteliu ir pirk tik tas prekes, kurios yra surašytos popieriuje, bet ne tos, kurios vyrauja tavo galvoje. Nepralenk dėvėtų drabužių parduotuvių.
Laiko planavimas jaunoms mamoms
Jūs ką tik parsivežėte kūdikį iš gimdymo namų. Didesnę laiko dalį jis... pravalgo. Dar šiek tiek pamiega. Bet šių miego pertraukėlių aiškiai nepakanka kad suspėtumėte nuveikti visa tai, ką norite.
Laikas – naujai iškeptos mamos priešas. Tačiau tinkamas jo paskirstymas gali tapti geriausiu draugu. Jums padės keletas paprastų laiko planavimo gudrybių – jos leis atrasti laiko ir pareigoms, ir, žinoma, sau.
• Visų pirma – maitinkite kūdikį pagal jo poreikius.
Šiauliai nuvaryti į bankrotą
Po audito paaiškėjo, kad Šiaulius valdžiusi mero Genadijaus Mikšio kompanija per vieną kadenciją sugebėjo miestą nuvairuoti į bankrotą. Praskolinta 84 procentai miesto biudžeto.
Dabartinis meras Justinas Sartauskas atsakomybės nereikalauja, nes politinė atsakomybė — jokios atsakomybės. Žadami drastiški sprendimai: naikinti, jungti, mažinti, bet ne pačioje Savivaldybėje.
Laiko vadyba, arba kur gauti laiko?
Kas yra laiko vadyba? Kaip planuoti laiką kad nejaustumėte streso dėl nuolatinio vėlavimo? Mažos paslaptys padės pakeisti gyvenimą!
Tegul laikas dirba jums!
Kaip nesunku susigaudyti iš pavadinimo, laiko vadyba – tai laiko organizavimo technologija. Iš tiesų tai ne tik laiką sutaupyti leidžiančių priemonių sąvadas, bet ir visa filosofija, kuri leis jums gyventi visiškai kitaip.
Ekspertai ragina gyventojus susiplanuoti finansinius metus
Praėjusiais metais daugelis Lietuvos gyventojų mokėsi taupyti ir kontroliuoti savo išlaidas, tai pagrindinė šių metų pradžios finansinė užduotis kiekvienam turėtų būti ilgalaikis asmeninių pajamų ir išlaidų planavimas. „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai rekomenduoja jau dabar suplanuoti asmeninį 2010 metų biudžetą ir iš karto pradėti gyventi prie jo prisitaikius, atsižvelgiant į teigiamą ar neigiamą sudaryto biudžeto balansą.
Marius Dikčius: "Google" su spidometru
Nuo „Google“ laboratorijos konvejerio nusirito eilinė „beta“ naujovė, sukėlusi neeilinį susidomėjimą. Kurgi ne: „Google Web Accelerator“ nenuilstamiems žiniatinklio naršytojams siūlosi „užturbinti“ internetą. Kaip visada, nemokamai.