tadžikistanas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tadžikistanas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tadžikistanas“.
Medininkų pasienio punkte sulaikytas žaginimu įtariamas tadžikas, jis perduotas policijai
Medininkų pasienio kontrolės punkte naktį iš sekmadienio į pirmadienį pasieniečiai sulaikė Tadžikistano pilietį, kuris įtariamas Lietuvoje padaręs sunkų nusikaltimą, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Pasieniečių atstovas Giedrius Mišutis BNS nurodė, kad 31-erių vyras įtariamas išžaginimu.
Pekinas: Kinijos prezidentas Xi Jinpingas lankysis Kazachstane ir Tadžikistane
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas liepos 2–6 dienomis dalyvaus lyderių susitikime ir su valstybiniais vizitais lankysis Kazachstane ir Tadžikistane, sekmadienį pranešė kinų Užsienio reikalų ministerija.
Pekinas deda daugiau diplomatinių pastangų Vidurinėje Azijoje, o Xi Jinpingas per Kinijos surengtą aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dalyvavo kelių regiono šalių lyderiai, paragino stiprinti ekonominius ryšius.
Tadžikistanas įteikė Rusijos ambasadoriui protesto notą
Tadžikistano užsienio reikalų ministerija pirmadienį įteikė protesto notą Rusijos ambasadoriui Semionui Grigorjevui.
Tai leidiniui „ASIA-Plus“ pareiškė Tadžikistano URM Informacijos departamento vadovas Šochinas Samadi, praneša „Ukrinform“.
„Notoje buvo konstatuotas didelis susirūpinimas dėl masinių neigiamo požiūrio į Tadžikistano Respublikos piliečius atvejų Rusijos Federacijos teritorijoje, taip pat dėl dažno jų teisių ir laisvių pažeidinėjimo“, – sakė žinybos atstovas.
Teroro aktas Maskvoje kelia grėsmę Putinui – panašu, kad byra Rusijos aljansas
Po tragiško teroro išpuolio Maskvoje Rusija tapo dar labiau izoliuota pasaulyje. Apkartę santykiai tarp Kremliaus ir Tadžikistano leidžia tikėti, jog Rusijos sudaryti aljansai su Rytų valstybėmis pamažu ims byrėti.
Kovo 22 d. ginkluoti asmenys pradėjo šaudyti „Crocus City Hall“ koncertų salėje, žuvo 143 žmonės, dar mažiausiai 205 buvo sužeisti, pranešė Rusijos pareigūnai.
Tadžikų prezidentas Putinui: „Teroristai neturi tautybės“
Tadžikistano prezidentas Emomalis Rachmonas sekmadienį per pokalbį telefonu su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu pasmerkė šio penktadienio išpuolį Pamaskvės koncertų salėje.
Jų pokalbis įvyko sklindant informacijai, kad užpuolikai buvo Tadžikistano piliečiai.
Rusijos žiniasklaida, įskaitant su saugumo tarnybomis susijusius „Telegram“ kanalus, ir vienas įstatymų leidėjas tvirtino, kad keturi įtariami užpuolikai yra tadžikai.
Žiniasklaida: Tadžikistane sudužo Rusijos karinis lėktuvas
Penktadienį Tadžikistane sudužo Rusijos karinis lėktuvas, skelbia „UNIAN“.
Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvas IL-76 sudužo Gisaro oro bazėje.
Lėktuvo įgula nenukentėjo.
Pirminiais duomenimis, incidentas įvyko dėl kilusio gaisro viename iš variklių.
Neįtikėtina dilema: dvigubą pilietybę turintys tadžikai Rusijoje nežino, kaip elgtis – visi pasirinkimai blogi
Rašidas yra vienas iš šimtų tūkstančių Tadžikistano piliečių, kurie pastaraisiais metais įgijo antrą – Rusijos – pilietybę. Kaip ir dauguma kovoti tinkamo amžiaus dvigubą pilietybę turinčių vyrų, Rusijai tęsiant savo invaziją Ukrainoje ir paskelbus apie mobilizaciją, jis susidūrė su dilema.
Rašidas gali arba likti Rusijoje ir rizikuoti būti išsiųstas kovoti į Ukrainą, arba grįžti į savo gimtąjį Tadžikistaną, kur jo laukia slegiantis skurdas, rašo Radio Free Europe/Radio Liberty.
Štai kaip žlunga imperija: buvę SSRS pakraščiai Putinui rodo ragus
Kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo savo karą Ukrainoje, jis tikėjosi atkurti Sovietų Sąjungos šeštojo dešimtmečio šlovės laikus, kuomet ši valstybė buvo savo galios viršūnėje. Bet, vietoje to, jis sukėlė chaosą, kurio mastą pasaulis paskutinį kartą matė 1991 m., kai žlugo SSRS.
Kirgizija po kruvinų susirėmimų su Tadžikistanu skelbia apie ugnies nutraukimą
Kirgizija ir Tadžikistanas penktadienį susitarė nutraukti ugnį po kelias dienas trukusių susirėmimų prie bendros sienos, per kuriuos žuvo keli ir buvo sužeista dar per 30 žmonių, pranešė kirgizų pareigūnai.
„Kirgizų ir tadžikų valstybinių nacionalinio saugumo komitetų vadovai Kamčybekas Tašijevas ir Saimuminas Jatimovas 16 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku susitarė dėl ugnies nutraukimo“, – sakoma Kirgizijos sienos apsaugos tarnybos pranešime.
Kirgizija: intensyvėjant susirėmimams prie Tadžikistano sienos smogta Batkeno miestui
Kirgizija penktadienį apkaltino Tadžikistaną apšaudžius pasienio miestą Batkeną, intensyvėjant kruviniems susirėmimams tarp abiejų kaimyninių Centrinės Azijos šalių.
„Batkeno oro uosto rajonas ir... miesto pakraščiai apšaudomi iš tadžikų salvinės raketų ugnies sistemų. Civilinė infrastruktūra Batkeno mieste sugriauta“, – paskelbė Kirgizijos sienos apsaugos tarnyba.
REKLAMA
REKLAMA
Putinui trūksta „mėsos“: iš bazės Tadžikistane į Ukrainą buvo perdislokuota iki 1500 Rusijos karių
Net keli šaltiniai, su kuriais kalbėjo Radio Free Europe/Radio Liberty žurnalistai, tvirtina, kad iš milžiniškos karinės bazės Tadžikistane į Ukrainą, kur Rusijos armija patyrė milžiniškus nuostolius, buvo perdislokuota apie 1500 karių.
Šaltiniai taip pat teigė, kad dar maždaug 600 karių į fronto linijas bus išsiųsti iš Rusijos karinių objektų, esančių Tadžikistano sostinėje Dušanbėje ir pietiniame Bochtaro mieste.
Vladimiras Putinas žada stengtis „normalizuoti“ padėtį Afganistane
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį lankydamasis kaimyniniame Tadžikistane pareiškė, kad Maskva aktyviai siekia padėti „normalizuoti“ padėtį Afganistane, primindamas apie Rusijos įtaką šiame regione.
„Darome viską, kad normalizuotume padėtį (Afganistane), ir stengiamės užmegzti santykius su padėtį kontroliuojančiomis politinėmis jėgomis“, – sakė V. Putinas per derybas su Tadžikistano prezidentu Emomaliu Rachmonu.
Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis paskirtas ES delegacijos Tadžikistane vadovu
Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis paskirtas Europos Sąjungos (ES) delegacijos Tadžikistane vadovu.
Apie tai ketvirtadienį pranešė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrelis, pranešime paskelbęs 31 delegacijos vadovus.
Viceministro pareigas R. Karoblis ėjo nuo šių metų kovo, kai šiame poste pakeitė Lietuvos nuolatiniu atstovu ES paskirtą Arnoldą Pranckevičių.
Užsienio reikalų ministerija (URM) nurodo žinojusi apie tokius diplomato karjeros planus.
JAV aukoja vakcinų nuo COVID-19 Sakartvelui ir Tadžikistanui
Jungtinės Valstijos aukoja vakcinų nuo COVID-19 Sakartvelui ir Tadžikistanui, ketvirtadienį pranešė vienas Baltųjų rūmų pareigūnas.
Tadžikistanas sekmadienį gaus 1,5 mln. „Moderna“ skiepų dozių per tarptautinę vakcinų platinimo programą COVAX. Tuo metu Sakartvelą šeštadienį pasieks 500 tūkst. „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, naujienų agentūrą AFP informavo tas pareigūnas.
JAV vadovas Joe Bidenas yra pažadėjęs su kitomis pasaulio šalimis pasidalinti 80 mln. vakcinų dozių.
Pasienyje su Baltarusija sulaikyti du nelegalūs migrantai
Šeštadienį Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė du nelegaliai į Lietuvą iš Baltarusijos patekusius Tadžikistano piliečius.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, 29-erių ir 32-ejų metų vyrai, neturėję Šengeno vizų, buvo sulaikyti Medininkų kaime šeštadienį.
Abu tadžikai uždaryti į areštinę.
Nuo autoritarinio režimo išsigelbėjęs tadžikas savo gyvenimą kuria Lietuvoje
Grasinimai, atleidimas iš darbo, bendražygių mirtys ir nuolatinis pavojus – taip penkerius metus gimtojoje Tadžikijoje gyveno Ilhomjonas Yaqubovas ir jo šeima. Autoritarinio režimo valdomoje šalyje į politiką pasukęs vyras iš pradžių neteko darbo, vėliau – verslo, o galiausiai buvo suimtas ir kankintas. Saugų prieglobstį Ilhomjonas ir jo šeima rado Lietuvoje. „Šiuo metu kai kuriems mano bendražygiams gresia ilgos laisvės atėmimo bausmės, kiti, kaip ir aš, buvo priversti išvykti į užsienį.
Buvęs kolūkio pirmininkas nusprendė Tadžikistaną valdyti amžinai
Tadžikistano piliečiai sekmadienį triuškinamai nubalsavo už konstitucijos pataisas, leidžiančias prezidentui vadovauti neribotą laiką. Rinkimų pareigūnai pirmadienį pateikė preliminarius duomenis, kad 94,5 proc. referendumo dalyvių pritarė siūlomoms pataisoms, įskaitant tas, kurios numato panaikinti apribojimus prezidento kadencijų skaičiui. Šio plebiscito tarptautinė priežiūra buvo tik paviršutiniška.
Tadžikistane užfiksuotas 7,2 balo žemės drebėjimas
Galingas, 7,2 balų pagal Reichtero skalę stiprumo žemės drebėjimas, sukrėtė Tadžikistaną. Drebėjimo bangos pasiekė Šiaurės Indiją, Afganistaną ir Pakistaną, praneša „Huffington post“. Žemės drebėjimo epicentras užfiksuotas 111 km į pietvakarius nuo Karakulio ežero 28,7 kilometrų gilyje. Žiniasklaidos teigimu, žmones evakuojami iš kai kurių Indijos regionų. Kol kas nėra pranešimų apie galimas aukas ar nuostolius.
Epidemiologė: Tadžikistano atvejis įrodė, kad atsisakyti skiepų negalima
Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Ligas sukeliantys virusai ir bakterijos ieško, kur galėtų tarpti, ir visada randa, todėl nesiskiepydami keliame pavojų ne tik sau, tvirtina Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė. „Paskutinis didelis protrūkis įvyko Tadžikistane. Ten mažų vaikų grupėse buvo nutraukti skiepai ir šimtai tūkstančių žmonių susirgo poliomielitu.
„Arvi ir Ko“ vadovas: atrandame tolimąsias rinkas
Verslininko Vidmanto Kučinsko valdoma įmonių grupė „Arvi ir Ko“ pernai gerino savo rezultatus, o šiemet planuoja produktus eksportuoti į tolimąsias rinkas. V.Kučinskas sako, kad grupės apyvarta ir pelnas pernai augo kelis kartus. „Tikrai dirbome tris kartus geriau negu 2012 metais, aš taip galvoju. Dabar tiksliai negaliu pasakyti, bet dvigubai tai tikrai geriau, bet man atrodo, kad trigubai. Ir apyvartos išaugo, ir pelnai išaugo.
Maskvoje sulaikyta grupuotė, nesibodėjusi mažametį vaiką versti slėpti heroiną
Maskvoje aptikta nusikalstama grupuotė, kuri vertė mažametį platinti heroiną, praneša „RIA Novosti“. Su narkotikų platinimu kovojantys Rusijos pareigūnai teigia, kad tarp grupės narių yra Tadžikistano piliečių, pristatydavusių dideles narkotikų siuntas į Maskvos rajoną, ir Maskvos gyventojų, kurie platino narkotikus. Du Tadžikijos piliečiai buvo sulaikyti fasuojantys didžiules heroino partijas.
Paskutinė emyro prieglauda
Išvertus iš tadžikų kalbos „dušanbė“ reiškia „pirmadienis“. Tokį vardą tuometinis kišlakas (iš tiurkų k. – kaimo tipo gyvenvietė –balsas.lt) gavo XVII amžiuje, kadangi toje vietoje, kur kirtosi keliai ir kur po šimtmečių iškilo Tadžikistano sostinė, Pamyro kalnų apsuptyje pirmadieniais buvo rengiami dideli turgūs. Iki 1917 metų bolševikų perversmo Dušanbė įėjo į Bucharos emyrato sudėtį, ir būtent čia buvo įsikūrusi paskutiniojo emyro Saido Alim Chano vadavietė.
Tadžikistanas uždarė „YouTube“ dėl vaizdo įrašų iš prezidento sūnaus vestuvių
Ryšių tarnyba prie Tadžikistano vyriausybės įpareigojo vietinius internetinio ryšio paslaugų teikėjus užblokuoti prieigą prie „YouTube“, informuoja lenta.ru. „RIA Novosti“ duomenimis šio nurodymo neįvykdė tik vienas iš šešių internetinio ryšio paslaugų teikėjų ir vienas iš šešių mobiliojo ryšio operatorių. Be to, kai kurie paslaugų teikėjai taip pat valdžios nurodymu užblokavo prieigą prie naujienų svetainės „Toptj.
Tadžikistane vėl užblokuotas „Facebook“
Tadžikistano valdžia vėl užblokavo priėjimą prie populiaraus socialinio portalo „Facebook“, skelbia „RIA Novosti". Nurodymą, kuris galioja dar trims tinklalapiams, tarp jų ir Laisvosios Europos radijo portalui Tadžikistane, davė šalies komunikacijų tarnybos vadovas Begas Zuchurovas, informavo interneto tiekėjas „Telekom Tekhnolodzhi“. Tai jau antras kartas per beveik du mėnesius, kai Tadžikistano valdžia užblokuoja „Facebook“. Praėjusių metų lapkričio pabaigoje priėjimas prie portalo buvo užblok...
Tadžikistano valdžia prieš rinkimus pradėjo interneto blokavimo vajų
Antradienį Tadžikistano valdžia užblokavo prieigą prie daugiau nei 100 vietos ir užsienio internetinių puslapių. Valdžios atstovai teigia, jog tai repeticija tildant kritikus prieš kitais metais vyksiančius prezidento rinkimus. Dabartinis prezidentas Emomalis Rachmonas ketina vėl dalyvauti rinkimuose, praneša "Reuters". Internetas išlieka pagrindine terpe, kurioje tadžikai gali reikšti kritiką ir nepasitenkinimą valdžios politika.
Tadžikistane teisėjui teko sprukti nuo įniršusių futbolininkų ir sirgalių minios
Ketvirtadienį Tadžikistane, aukščiausiame futbolo divizione vykusios rungtynės tarp FK „Istaravshan“ ir Dušanbė „Energetik“ komandų mačo arbitrui, ko gero, įsiminė kaip tikras košmaras. 81 minutę, rezultatui esant 1:1, rungtynių arbitras įskaitė „Istaravshan“ komandos įvartį, kuris, „Energetik“ žaidėjų nuomone, neturėjo būti įskaitytas. „Energetik“ žaidėjai užsipuolė arbitrą, o šios komandos vartininkas iš visų jėgų stengėsi pademonstruoti savo kovinius sugebėjimus.
Rusija: Gruzija gali grįžti į NVS
Rusija nemato kliūčių, kurios neleistų Gruzijai grįžti į Nepriklausomų Valstybių Sandraugą (NVS), bet iniciatyvą turi rodyti Tbilisis. Tai penktadienį žurnalistams pareiškė RF užsienio reikalų ministerijos NVS šalių pirmojo departamento direktorius Michailas Jevdokimovas. „Nematau kliūčių Gruzijos grįžimui į NVS. Jeigu bus Gruzijos pasiūlymų, tai NVS nelauks kokių nors datų“, – sakė Rusijos diplomatas.
Su Tadžikistano pagalba Afganistane konfiskuota daugiau kaip trys tonos narkotikų
Su Tadžikistanu besiribojančiose Afganistano provincijose nuo metų pradžios su Tadžikistano specialiųjų tarnybų pagalba buvo surengta 20 bendrų specialiųjų operacijų, per kurias buvo naikinami opijaus aguonų ir kanapių pasėliai, užkertamas kelias tarptautinių narkotikų kartelių veiklai. Iš viso konfiskuota daugiau kaip trys tonos narkotikų, susprogdintos šešios heroino gamybos laboratorijos. Šiuos duomenis pirmadienį pateikė Tadžikistano narkotikų kontrolės agentūra prie šalies prezidento.
Tadžikistanas užblokavo britų ir rusų tinklalapius
Tadžikistano vyriausybė užblokavo Didžiosios Britanijos radijo ir televizijos transliacijos korporacijos (BBC) ir Rusijos televizijos „Vesti“ interneto tinklalapius, pirmadienį informavo vietos interneto tiekėjai.
„Tokį sprendimą priėmė vyriausybės komunikacijos tarnyba“, - teigė interneto tiekėjo atstovas.
Pasak Tadžikistano interneto vartotojų, priėjimas prie „Vesti“ ir BBC portalų užblokuotas nuo liepos 29 dienos.
Tadžikistane užblokuotas „YouTube“
Tadžikistano valdžia ketvirtadienį užblokavo prisijungimą prie vaizdo įrašų portalo „YouTube“. Manoma, jog tokiu būdu pareigūnai nori sustabdyti įrašų, kuriuose užfiksuoti protestai dėl kovotojų ir saugumo pajėgų kruvinų susirėmimų, platinimą, skelbia „RIA Novosti“. „Pastarąsias kelias valandas negaliu „YouTube“ rasti reikalingos medžiagos“, - sakė vienas interneto vartotojų.
Tadžikistanas: mėsa be bulvių, skurdi buitis, atgyvenę medikamentai
Kokią Tadžikijos kasdienybę pamatė neseniai kelionėje po Tadžikijos kalnus dalyvavusi Lietuvos sveikuolių sąjungos ir Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.
Kelionė iš Dušanbė, Tadžikistano sostinės, iki Pamyro kalnuose įsikūrusio Zongo miestelio truko beveik tris dienas. Su kokia tos šalies realybe susidūrėte kelionės metu? Ką valgėte?Važiavome neskubėdami, nakvodami pas vietinius gyventojus, sustodami pakelėje esančiose arbatinėse.
Tadžikistane paskirta premija už prezidento giminaičio žudikų sulaikymą
Tadžikistane paskirta premija už asmenų, susijusių su šalies prezidento Emomali Rachmono giminaičio Cholmumino Safarovo nužudymu, sulaikymą, praneša „Azija-Plius“. Konkreti suma nenurodoma. Tadžikistano VRM atstovai pareiškė, kad už pagalbą ieškant žudikų bus išmokėta didelė suma. Ch. Safarovas buvo nušautas naktį į ketvirtadienį Dušanbėje, netoli autobusų stoties. Nusikaltėliai paspruko. „Central Asian News“ duomenimis, į Ch. Safarovą tikriausiai buvo šauta iš pistoleto su slopikliu.
Skelbiama projekto „Misija Sibiras‘12“ ekspedicijos į Chakasijos Respubliką komanda
Projekto „Misija Sibiras'12“ organizatoriai – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – po dviejų projekto dalyvių atrankos etapų skelbia 16 asmenų, šiemet liepos 20 – rugpjūčio 3 d. vyksiančių į Chakasijos Respubliką Rusijos Federacijoje pagerbti Sibire žuvusių tautiečių atminimo. Jų vardus ir pavardes galite perskaityti oficialiame projekto tinklalapyje www.misijasibiras.lt.
Iranas surengė derybas su Tadžikistanu dėl geriamojo vandens pirkimo
Iranas surengė derybas su Tadžikistanu dėl geriamojo vandens pirkimo šioje šalyje. Per metus ketinama importuoti iki 1 milijardo kubinių metrų.
Kaip pranešė laikraštis „The Tehran Times“, tai pareiškė Irano energetikos ministras Madžidas Namdžu (Majid Namjou).
Šalys taip pat susitarė kartu su Afganistanu sudaryti bendrą energijos ir vandens koridorių. Šiuo tikslu jos turės sujungti savo energetikos tinklus.
V. Putinas pavadino NATO Šaltojo karo laikų atgyvena
Vladimiras Putinas trečiadienį pavadino NATO „Šaltojo karo laikų atgyvena“, bet sakė, kad Rusija vis tiek turėtų ir toliau remti Aljanso misiją Afganistane, praneša AP.
V. Putinas, kuris per rinkimus praeitą mėnesį užsitikrino trečią kadenciją Rusijos prezidento poste, gynė vyriausybės ketinimus leisti Rusijos teritorijoje įkurti NATO logistikos centrą, kuris palengvintų karinių krovinių gabenimą į ir iš Afganistano.
Rinkiminės ir valdžios peripetijos Centrinėje Azijoje
Pastaruoju metu Centrinės Azijos (CA) valstybėse vyksta verti dėmesio rinkiminiai procesai. Vieni iš jų yra įdomūs labiau, kiti – mažiau.Pavyzdžiui, Tadžikistano dar tik laukia prezidento rinkimai.
Tadžikistano teismas iš naujo nagrinės ruso ir esto pilotų bylą
Tadžikistano teismas antradienį iš naujo nagrinės kontroversišką bylą dviejų pilotų, nuteistų kalėti pusdevintų metų už kontrabandą ir Tadžikistano oro erdvės kirtimą, praneša „RIA Novosti“.
Rusijos pilotas Vladimiras Sadovničius ir jo partneris estas Aleksejus Rudenka skrido iš Afganistano, kur kovo mėnesį gabeno humanitarinę pagalbą. Jie iš anksto gavo leidimą skristi per Tadžikistano oro erdvę, bet Tadžikistano skrydžių kontrolieriai liepė jiems grįžti į Kabulą.
Maskvos ir Dušanbės konfliktas: kenčia migrantai
Maskva vis su kuo nors kyla į kovą. Nuo pat karo Kaukaze pradžios ji stimuliavo „čečėnofobiją“ – iš centrinių Rusijos rajonų vaikė „lic kavkazskoj nacionalnosti“ („Kaukazo tautų asmenis“), o dabar šis ksenofobijos taikiklis atsisuko prieš tadžikus.
Konfliktą įžiebė Dušanbė
Dingstis pradėti vyti šios Vidurio Azijos šalies, prigludusios prie neramaus Afganistano, piliečius, atvykusius uždarbiauti į Rusiją, atsirado po vieno skandalingo įvykio.
V. Žirinovskio partija siūlo Graikijai stoti į NVS
Vladimiro Žirinovskio vadovaujama Rusijos liberalų demokratų partija (RLDP) siūlo krizės apimtai Graikijai stoti į Nepriklausomų Valstybių Sandraugą (NVS).
„Atsižvelgdama į padėties Graikijoje blogėjimą, RLDP mano, kad reikėtų pakviesti ją stoti į NVS“, – sakoma šios nacionalistinės partijos pareiškime.
NVS priklauso Rusija, Azerbaidžanas, Armėnija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija, Moldova, Tadžikistanas ir Uzbekistanas.
Rusijos, Afganistano, Pakistano ir Tadžikijos prezidentai susitiks aptarti Afganistano taikos procesą
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas penktadienį per keturių šalių vadovų susitikimą aptars taikos procesą Afganistane, pranešė „RIA Novosti“.
Rusijos prezidentas susitiks su Afganistano, Pakistano ir Tadžikijos prezidentais.
A. Vyšniūnas: Tadžikistane ieškosime to, kas aktualu Lietuvos istorijai
Dangų remiantys kalnai ir nesibaigiančios stepės – taip daugelis įsivaizduoja egzotiškąjį Tadžikistaną. Į šią šalį neplūsta turistų srautai iš Lietuvos, o ir dažno pavienio keliautojo planuose ši šalis taip ir lieka dar vienu svajonių sąrašo punktu.
Iš tiesų Lietuva turi kur kas daugiau sąsajų su šia šalimi nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: Tadžkistane yra ir lietuviškosios kultūros dalis, mat po 1940-1945 metais vykdytų trėmimų šis tolimas kraštas tapo beveik tūkstančio lietuvių namais.
Dvi „Misija Sibiras“ ekspedicijos išvyko į Tomsko sritį ir Tadžikistaną (papildyta 16:26)
(Papildyta 16:26 val.) Prieš ekspedicijos dalyviams sulipant į traukinį, stotyje vyko jau tradicine tapusi spaudos konferencija. Jos metu Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos vadovas Šarūnas Frolenko, kreipdamasis į projekto dalyvius, sakė: „Kaskart išlydint ekspediciją džiaugiuosi, kad ji vyksta. Atranka į projektą niekada nebuvo lengva. Jūs gavote loterijos bilietą, bet tuo pačiu turite ir tam tikrą skolą, kurią grąžinsite savo darbais.
Dvidešimt Centrinės Azijos metų
Centrinė Azija (CA) – vienas įdomiausių posovietinių regionų, tikra socialinių eksperimentų laboratorija, kur kiekvienas mėginys yra išskirtinis. Vidinė jo šalių politika yra mažai kam žinoma ir suprantama. Realiai po dvidešimties nepriklausomo gyvenimo (kai kada tiesiogine to žodžio prasme kankinimosi) metų jos vis dar yra tvirto tapatybinio ir institucinio valstybingumo, kurio istorinės tradicijos iki sovietmečio faktiškai niekada neturėjo, kūrimo proceso pradžioje.
Afganistane išvaduoti du vaikai
Afganistane surengta sėkminga įkaitų vadavimo operacija - jos metu buvo išlaisvinti du moksleiviai iš Tadžikistano pietuose esančios Chatlono srities Chamadono rajono.
Operacijoje dalyvavo „atitinkamos Tadžikistano ir Afganistano tarnybos“, praneša žiniasklaida, remdamasi Tadžikistano URM informacijos departamentu.
Vaikus birželio 1-ąją pasieniu tekančios Piandžo upės pakrantėje pagrobė ir išsivežė į Afganistano teritoriją grupė ginkluotų žmonių.
Tadžikas Marijampolėje iš banko sąskaitos neteko 26 tūkst. JAV dolerių
Į Marijampolės policiją kreipėsi atvykėlis Tadžikijos pilietis, iš kurio sąskaitos banke dingo didelė pinigų suma.
Atvykęs į Lietuvą pirkti automobilių, Vidurio Azijos gyventojas kreipėsi į Marijampolės policiją teigdamas, jog iš banko „Snoras“ sąskaitos paimti 26 tūkstančiai JAV dolerių. Pinigai paimti pateikus suklastotą įgaliojimą.
Kaip sakė nukentėjęs vyriškis, į sąskaitą banke dolerius jis įnešė dar būdamas Tadžikijoje.
Sprogimas Kazachstane – nėra teroristinis išpuolis (papildyta)
Savižudis sprogdintojas antradienį netoli saugumo tarnybos būstinės šiaurės Kazachstano Aktobės mieste sužeidė keletą žmonių.
[papildyta 17:57] Kazachstano generalinio prokuroro atstovas antradienį pareiškė, kad netoli saugumo tarnybos būstinės vakarų Kazachstano Aktobės mieste nuaidėjęs sprogimas nėra teroristų ataka, praneša „RIA Novosti“.
Antradienį Rachimžanas Makatovas, įtariamas dėl daugelio nusikaltimų, susisprogdino netoli saugumo tarnybos būstinės pastato.
„Misija Sibiras' 11" dalyvių keliai drieksis iki Tadžikistano
„Šių metų pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras'11" dalyvių keliai nusidrieks iki tolimosios Tadžikistano Respublikos (Tadžikijos) ir Rusijos Federacijos, Tomsko srities," - informuoja organizatoriai Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).
„Skirtingos ekspedicijų vietovės leis geriau suvokti lietuvių tremties geografiją, bei primins, kad Sibiras – tai ir buvusių Tarybų Sąjungos respublikų teritorijas apimanti metafora“, - sako Šarūnas Frolenko, LiJOT Prezidentas.
Tadžikistanas prašo Rusijos padėti evakuoti šalies piliečius iš Libijos
Tadžikistano užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Rusijos valdžią su prašymu padėti evakuoti Tadžikistano piliečius iš susirėmimų krečiamos Libijos, pranešė ministerijos atstovas.
"Rusijos užsienio reikalų ministerijai vakar buvo išsiųsta nota. Šis klausimas šiuo metu yra sprendžiamas", - teigė Davlatas Nazrijevas.
Tarptautinių organizacijų duomenimis, per susirėmimus tarp protestuotojų ir vyriausybės pajėgų žuvo iki 500 žmonių ir apie 4 tūkst. buvo sužeisti.
Tadžikistanas: nestabilumo nuojauta
Nuo tariamo stabilumo iki realaus nestabilumo – mažiau negu vienas žingsnis. Tai šiemet parodė įvykiai Kirgizijoje, vėl atkreipę dėmesį į Centrinės Azijos regioną. Ši respublika ne vienintelė gyveno ir, ko gero, tebegyvena tariamo stabilumo būsenos. Tą patį galima pasakyti ir apie Tadžikistaną, kurio posovietinėje istorijoje žioji pilietinio karo (1992–1997) žaizda.
Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija neranda sau vietos
Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija (KSSO) kūrėsi gana ilgai. Kūrimosi pradžia galima laikyti Taškente 1992 metais Armėnijos, Kazachstano, Kirgizijos, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekijos vadovų pasirašytą Kolektyvinio saugumo sutartį (vėliau prie šios sutarties prisijungė Azerbaidžanas, Gruzija ir Baltarusija), o kūrimosi pabaiga – 2002 m. gegužės 14 d. sutartį pasirašiusių valstybių atstovų Maskvoje priimtą sprendimą įkurti visavertę karinę politinę organizaciją – KSSO.