skrydis per atlantą
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skrydis per atlantą“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skrydis per atlantą“.
Gitanas Nausėda paminėjo Lietuvai svarbią datą: kalboje nepamiršo Ukrainos
Lygiai prieš 90 metų įveikę Atlanto vandenyną ir beveik pasiekę namus – Kauną – Lenkijoje žuvo legendiniai Lietuvos lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas. „Lituanicos“ skrydis tapo žygdarbiu ir lietuvių tautos pasididžiavimu.
Žūties vietoje lakūnų atminimą sekmadienį pagerbė prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos vadovas Andžejus Duda, o ceremoniją vainikavo tradicinis bėgimas iki Kauno.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Paksas ketina pakartoti Dariaus ir Girėno skrydį, išbandė lėktuvą
Buvęs politikas, lakūnas, per apkaltą pašalintas prezidentas Rolandas Paksas kitąmet planuoja pakartoti legendinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlantą, savaitgalį jis išbandė tam įsigytą lėktuvą „Bellanca“, rašo „Lietuvos rytas“.
Lėktuvą „Bellanca“, kuriuo rengdamiesi skrydžiui į Lietuvą skraidė S. Darius ir S. Girėnas, R. Paksas įsigijo Kanadoje, jis buvo išardytas ir per kelis mėnesius atplukdytas į Lietuvą.
Legendinį aktorių duetą paženklino kraupus sutapimas: išėjo vienas po kito
Gruodžio 30-tą dieną Lietuvą apskriejo žinia apie netikėtą kino ir teatro aktoriaus, režisieriaus Remigijaus Sabulio mirtį. Žinomam vyrui buvo 65-eri.
Vienas iš ryškiausių šio aktoriaus vaidmenų buvo Steponas Darius legendiniame filme „Skrydis per Atlantą“, o Stasį Girėną įkūnijo kitas nemažiau spalvingas aktorius ir režisierius Eimuntas Nekrošius. Deja, abu talentingi vyrai šį pasaulį paliko per anksti.
S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui skirta paroda kelionę po Šiaurės Ameriką pradeda Čikagoje
Minint garsiojo lietuvių pilotų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį, Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje kartu su Čikagos aviacijos departamentu liepos 18 dieną Midvėjaus oro uoste surengė iškilmingą sukakties minėjimą ir parodos „Mes skrisime į Lietuvą“ atidarymą.
Lakūnų žygdarbis nulėmė pomėgį
Radviliškietis Rimas Kundrotas nuo vaikystės domisi prieš 80 metų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno atliktu žygdarbiu. Per kelis dešimtmečius apie legendinį lietuvių skrydį kolekcininkas sukaupė nemažai medžiagos, kuria žada pasidalinti skrydžio jubiliejui skirtoje parodoje. Rūpinosi skrydžio atminimu S. Dariaus ir S. Girėno žygdarbį Radviliškyje primena legendinių lakūnų vardu pavadinta gatvė.
„Lituanicos" skrydis įrodė: lietuviai – didi tauta
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lenkijoje mini Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines. Šalies vadovė Lietuvos lakūnų žuvimo vietoje - Pščelnike padės gėlių vainiką. Stepono Dariaus ir Stasio Girėno pilotuojamas lėktuvas nukrito 1933 metų liepos 17 dieną. Skrydis, kuriuo buvo siekiama garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje, truko 37 valandas ir 11 minučių. S. Darius ir S. Girėnas turėjo nuskristi per 7 tūkst. kilometrų.
Kaune prasideda koncertų ciklas S. Dariaus ir S. Girėno žygiui
Kaune prasideda ciklas nemokamų koncertų, skirtų Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą jubiliejui. Šis skrydis, pasibaigęs didvyrių tragiška mirtimi, kai iki galutinio tikslo – Kauno beliko mažiau kaip dešimtadalis kelio – vienas svarbiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje. 2013 m. visa Lietuva minės lakūnų didvyrių skrydžio per Atlantą 80-metį.
Kitąmet bus minimos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-osios metinės
Šiandien posėdyje Vyriausybė patvirtino Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metų minėjimo 2013 metais priemones. Tarp Ministrų kabineto patvirtintų idėjų – siūlymai atkurti lėktuvo „Lituanika" kopiją ir atlikti skrydį, surengti lėktuvų ralį aplink Lietuvą bei organizuoti bėgimą Kauno gatvėmis.
S. Dariaus ir S. Girėno pėdomis
Legendinį lakūną Steponą Darių filme „Skrydis per Atlantą“ įkūnijęs Remigijus Sabulis šiuo metu ruošiasi statyti dokumentinį filmą „Lituanikos“ paslaptis“.
– Lietuviško kino mėgėjai paskutinį kartą jus matė Algimanto Puipos filme „Nuodėmės užkalbėjimas“. Paskui tarsi kažkur staiga dingote, – pokalbį su R. Sabuliu pradėjo „Balsas.lt savaitė“.
– Niekur nedingau.
Spaudos apžvalga: pirmalaikiai rinkimai – konservatoriams naudingas triukas?
Jeigu į tarpusavio rietenas įsijautę pagrindinių partijų politikai apsispręstų rengti pirmalaikius Seimo rinkimus jau vasarą, laimėtų tik tie, kurių rinkėjai sąžiningai atliktų savo pareigą. Kas atsitiktų, jeigu šis Seimas būtų paleistas pirma laiko, kas laimėtų šią I.Degutienės pasiūlytą partiją? „Respublikos“ kalbinti politologai teigė, kad Lietuvai tai nebūtų jokia bėda, o populiarumą prarandanti konservatorių partija galbūt net išloštų.
REKLAMA
REKLAMA
Mirė aktoriaus R. Adomaičio žmona aktorė E. Bajorytė
Eugenija Bajorytė mirė trečiadienį po ligos, eidama 71-uosius metus.
E. Bajorytė buvo gimusi 1941 metais Mirabelėlio kaime, Kupiškio rajone.
1970 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija) baigė dainavimo specialybę, tapo Valstybinės filharmonijos dainininke, vėliau išgarsėjo savo vaidmenimis kine.
F. Vaitkaus skrydis per Atlantą 1935 metais
Šiemet sukanka 75 metai nuo lietuvių lakūno Felikso Vaitkaus skrydžio per Atlantą. Po didvyriško 1933 m. S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio į Lietuvą ir jų žūties buvo nuspręsta pakartoti skrydį.
Tam 1934 metais už 6640 dolerių buvo nupirktas lėktuvas. Tuo lėktuvu buvo vežiojami keleiviai iš Čikagos į Niujorką. Buvo nuspręsta, kad per Atlantą skris lakūnas F.Vaitkus. Feliksas Vaitkus (angl. Felix Waitkus) gimė 1907 m. birželio 20 d. JAV.
Londone atidarytas restoranas „Lituanica“
Praėjusį sekmadienį Londone buvo oficialiai atidarytas lietuviškų patiekalų restoranas „Lituanica“, o renginio svečius sveikino filme „Skrydis per Atlantą“ vaidinęs aktorius Remigijus Sabulis.
Daugeliui susirinkusiųjų į Londono Bektono rajone įsikūrusį restoraną buvo netikėta pamatyti legendinį Lietuvos lakūną Steponą Darių vaidinusį aktorių, kuris ne vienai tautiečių kartai turbūt labiau siejasi su „Lituanica“ nei tikrasis S. Darius.