šiaurės kipras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiaurės kipras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiaurės kipras“.
Lietuvė kardinaliai pakeitė gyvenimą sulaukusi 60-ies: metė advokatės darbą ir išvyko ten, kur nuolat šviečia saulė
Vieni gyvena svajonėmis, o kiti jas imasi pildyti, ir visai nesvarbu, kokiame amžiuje bebūtų. Būtent taip paskui savo svajonę sekti nusprendė ir šio sekmadienio TV3 laidos „Lietuvis pas lietuvį“ herojė Ramunė Dulevičienė. Anksčiau gyvenusi puikiame name Vilniuje ir sėkmingai dirbusi advokate, sulaukusi 60-ies moteris pasiryžo gyvenimo pokyčiams – ne tik kardinaliai pakeisti gyvenamą vietą, bet ir profesiją.
Kipras ir Turkija pešasi dėl mirusio miesto: prašo leisti gyventojams sugrįžti namo
Šiaurės Kipre, mirusiu miestu vadinamoje Varošoje, – minios žmonių. Prieš pusę amžiaus daugiaaukščiais viešbučiais, rezidencijomis ir parduotuvėmis turtinga Famagustos miesto kaimynystė buvo populiarus kurortas, kuriame atostogavo pati Elizabeth Taylor, lankėsi kitos Holivudo žvaigždės, gyveno ir keliasdešimt tūkstančių žmonių.
Tačiau po turkų invazijos daugelis Kipro graikų iš Varošos tiesiog pabėgo.
Turkų pasaulis
Lietuvoje daug kalbama ir diskutuojama apie Maskvos įsivaizduojamą rusų pasaulį ir tai, kaip ši ideologija veikia geopolitinius procesus. Ne išimtis ir turkų numušto Rusijos naikintuvo Sirijoje atvejis. Lietuvoje buvo komentuojami tik Rusijos veiksmai, priežastys ir pasekmės, visai mažai skiriant dėmesio Turkijos pozicijai. Atidžiau žvilgtelėjus į Ankaros vykdomą politiką, matyti, kad konfliktas tarp Maskvos ir Ankaros rusena seniai.
Metai po karo: klausimų daugiau nei atsakymų
Po vadinamojo Rugpjūčio karo tarp Gruzijos ir Rusijos lieka taip ir neatsakyti klausimai – kas kaltas dėl šio karo, kam jis buvo naudingas ir kokia bus konflikto Kaukaze tolimesnė raida.
Rusija ir Gruzija iki šiol rodo pirštais viena į kitą ir bando tarptautinei bendruomenei įrodyti, kad būtent kaimyninė šalis pirmoji pradėjo karo veiksmus.
Ar ES turi poveikio svertų Rusijai?
Tarpusavio priklausomybės sąlygomis ES, norėdama daryti spaudimą Rusijai, susiduria su dilema.
Tam, kad nubaustų Rusiją, ES pirmiausiai turi tapti mažiau liberali savo verslo atžvilgiu, o tai yra praktiškai neįgyvendinama. ES negali politizuoti ekonominių priemonių, Bendrija, besiremdama abipusiškumo principu, gali tik dar labiau liberalizuoti ES ir Rusijos tarpusavio ekonominius santykius, o ne juos riboti, ir tai vienintelis jos turimas svertas, kuris šiuo atveju nebūtų veiksmingas.