šiaurės afrika

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiaurės afrika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiaurės afrika“.

Prancūzija ragina skubiai rengti apsirūpinimo maistu planą dėl karo Ukrainoje

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ketvirtadienį paragino skubiai parengti tarptautinį aprūpinimo maistu planą, siekiant išvengti „bado“ pažeidžiamose šalyse dėl Rusijos karo prieš Ukrainą. Kalbėdamas po NATO ir Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimų Briuselyje, E. Macronas paragino Rusiją parodyti atsakomybę ir leisti gaminti žemės ūkio produkciją Ukrainoje, kuri yra svarbi grūdų eksportuotoja.
2022-03-24

Daugiau nei 100 migrantų mėgino prasiveržti į Ispanijos teritoriją Maroke

Daugiau nei 100 migrantų pirmadienį šturmavo pasienio postą tarp Maroko ir Ispanijos valdos Šiaurės Afrikoje Seutos ir prasiveržė pro jų sustabdyti nesugebėjusius agentus, pranešė policija. Migrantai puolė bėgti iš Maroko pusės, kirto pasienio postus ir atsidūrė Ispanijos teritorijoje, naujienų agentūrai AFP apie čia įvykusį naujausią incidentą sakė sukarintos policijos – Civilinės gvardijos – atstovas spaudai.
2017-08-07

Armagedonas prasideda Artimuosiuose Rytuose

Kodėl prasidėjo karas Sirijoje? Kodėl į Europą plūsta pabėgėliai? Kam naudinga brangi nafta? Kada visa tai baigsis?! Atsakymai yra daug sudėtingesni, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, ir visi jie glūdi Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Sausiausias periodas per 900 metų Mokslininkai nebesiginčija, kad klimatas Žemėje šyla. Tai fiksuoja viso pasaulio meteorologai, ir neigti tai būtų labai drąsu.
2016-09-19

Briuselio pasiūlymas dėl migrantų kvotų pateiktas skubotai

Lietuvos europarlamentarai teigia, jog Europos Komisijos (EK) pasiūlymas migrantus iš Šiaurės Afrikos paskirstyti visoms Europos Sąjungos (ES) šalims pagal kvotas buvo pateiktas skubotai, ir dėl valstybių narių pasipriešinimo gali būti ieškoma kito sprendimo. „Kvotinis pasiskirstymas buvo pasiūlytas užbėgant už akių Tarybos sprendimui dėl naujos jūrų misijos, kur būtų stabdymas migracijos ir vykdoma atranka. Akivaizdu, kad Europos sieną reikia pastūmėti į Šiaurės Afriką.

Daugybė migrantų per tvorą įsiveržė į Ispanijos teritoriją

Daugybė migrantų antradienį atsidūrė Meliljoje, Ispanijos valdose šiaurės Afrikoje, perlipę per sieną, nors virš jos pareigūnai pastaruoju metu stato spygliuotos vielos užtvarą, turinčią atbaidyti nuo tokių pažeidimų, sakė vietos pareigūnas. „Nuo 80 iki 100“ migrantų sugebėjo patekti į Melilją per septynių metrų aukščio sieną toje vietoje, kur spygliuota viela dar nepritvirtinta, sakė vietos vyriausybės atstovas. Per 80 tūkst.
2013-11-05

Ispanijos saugumo pajėgos išardė džihadistų verbavimo tinklą

Ispanijos saugumo pajėgos išardė, kaip manoma, su tarptautiniu teroristų tinklu "al Qaeda" susijusią grupuotę ir suėmė aštuonis įtariamuosius per penktadienio rytą surengtą reidą Seutoje - Ispanijos anklave Šiaurės Afrikoje, pranešė vyriausybė. "Išardėme tinklą, atsakingą už kovotojų siuntimą su "al Qaeda" susijusioms teroristų grupuotėms, veikiančioms Sirijoje", - sakoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime.
2013-06-21

J. M. Barroso: euro krizės sprendimo reikia jau šį mėnesį

Šį šeštadienį per spaudos konferenciją Maltoje Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso teigė, jog konkretūs sprendimai, užtikrinantys bendros valiutos tvirtumą, reikalingi jau šį mėnesį. „Europos šalių vyriausybės negali prarasti budrumo, jos turi sustiprinti integraciją“, – sakė žurnalistams J. M. Barroso, susitikęs su Maltos ministru pirmininku Lawrence'u Gonziu 5 +5 susitikime tarp penkių Pietų Europos tautų ir penkių Šiaurės Afrikos valstybių.
2012-10-06

Romėnų jūrininkai buvo didesni nutrūktgalviai nei manyta

Jūros gelmėse netoli Graikijos salos rastos dviejų senovės Romos laivų liekanos, praneša naujienų agentūra AP. Šis radinys meta iššūkį paplitusiai teorijai, jog senovės kapitonai laikėsi pakrančių maršrutų ir nerizikavo plaukti į atvirą jūrą. Graikijos kultūros ministerija pranešė, kad kiek anksčiau šį mėnesį, žvalgant teritoriją, kur ketinama nutiesti Graikiją ir Italiją jungsiantį dujotakį, aptiktos dviejų III amžiaus laivų liekanos.
2012-05-31

Tunisas: kodėl berberai bandė įsikurti po žeme?

Remiantis statistika, maždaug pusė pasaulio gyventojų, apytiksliai trys milijardai žmonių, gyvena ir dirba pastatuose, sukurtuose pačios gamtos arba pastatytuose iš natūralių jos medžiagų. Tačiau tik nedidelė šių būstų dalis atstovauja vadinamajai trogloditų architektūrai, kitaip tariant, gyvenamąsias patalpas urvuose. Šį kartą papasakosime apie vieną garsesnių, turistų akiai atvirų gyvenviečių su po žeme įkurdintais būstais – Matmatą.
2012-05-26

Pasaulio stereotipų žemėlapyje Lietuva pavadinta Borato šalimi

Kiekviena tauta garsėja savo būdu. Tai puikiai žino ir garsus menininkas Y. Tsvetkovas, sudaręs stereotipų žemėlapį. Šiame žemėlapyje nėra nieko įžeidžiančio. Menininkas savo idėjas reiškė korektiškai, stengėsi neakcentuoti jautrių sričių. Politinės ar istorinės temos čia pateiktos šmaikščiai, bet taktiškai. Pavyzdžiui, pavaizduota Čekoslovakija – tokios valstybės nėra jau du dešimtmečiai, tačiau menininkas nepamiršo, kad Čekoslovakija buvo svarbi Šaltojo karo laikų šalis.
2012-02-19
REKLAMA
REKLAMA

15 mitų apie Afriką – susitikti krokodilą ne taip jau paprasta?

Ką pirmą pamąstote, išgirdę žodį „Afrika“? Bonifacijus? Sala? Palmė, o gal skurdas ir kanibalai, tarantulai ir badaujantys vaikai? Turime susikūrę nemažai stereotipų ir mitų apie Afriką ir keliones šiame žemyne. Ar susikurti mitai tiesa? – klausia kelionių tinklalapis Makalius.lt. Pradedant kalbėti apie Afriką, reiktų visų pirma, nustatyti regionus. Afrikos kaip ir kitų šalių žemynai yra be galo įvairūs.
2012-01-13

2021: sveiki atvykę į Jungtines Europos Valstijas

Sveiki atvykę į 2021 metų Europą. Prabėgo dešimtmetis nuo 2010-2011 metų skolų krizės, pareikalavusios mažiausiai dešimties vyriausybių atsistatydinimo. Kai kas išliko po senovei, tačiau daug kas per tą laiką pasikeitė. Savo įžvalgomis apie galimą ateities scenarijų „The New York Times“ dalijasi profesorius Nialas Fergusonas. Euras vis dar tebėra vieninga visos Europos valiuta, tačiau banknotai ir monetos beveik nebenaudojami, dauguma atsiskaitymų vykdoma elektroninėje erdvėje.
2011-11-24

A. Ažubalis: tarptautinė bendruomenė turi padėti Afrikai kurti demokratiją

Tarptautinė bendruomenė turi padėti demokratinę santvarką kuriančioms Šiaurės Afrikos šalims, pabrėžė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikime su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton.

Jemeno Respublika – valstybė ant parako statinės

Šiaurės Afriką ir Vidurio Rytus drasko vidaus konfliktai. Daugumą šio regiono valstybių valdė ar tebevaldo autoritariniai režimai, kuriems, regis, ateina galas. Šiame regione glūdi didžiuliai energetinių resursų – naftos ir dujų – klodai. Atrodo, kad tenykščiams gyventojams diktatoriški režimai pabodo, ir tai skatina neramumus ar net ginkluotą kovą, o energetinių išteklių gausa ir terorizmo grėsmė neleidžia Vakarų valstybėms ramiai stebėti vidinius regiono valstybių konfliktus.
2011-08-24

M. Gaddafis galimai naudoja cheminį ginklą: Tripolyje užnuodytas vanduo, yra aukų

Libijos sostinėje Tripolyje sklinda kalbos, kad miesto vanduo užnuodytas nežinomais nuodais, jau yra patekusių į ligonines. BBC praneša, kad daugelis rimtai priima informaciją, kurią skleidžia vietinė žiniasklaida. Sukilėliai mano, kad vanduo buvo užnuodytas nesugebančio atsispirti kovoje M. Gaddafio įsakymu. „Vanduo iš vandentiekio ir kiti vandens šaltiniai šiuo metu yra tikrinami po to, kai du žmonės buvo nuvežti į ligoninę. Jie pasijuto blogai.
2011-08-24

Krauju plūstanti Libija atsikrato diktatoriaus kontrolės

Po šešis mėnesius trukusių mūšių pirmadienį sukilėliai Libijoje pasiekė Tripolio centrą. Žaliojoje aikštėje jie kartu su gyventojais šventė sostinės užėmimą. Įvairios televizijos stotys rodė šimtus džiūgaujančių žmonių. Vakarams spaudžiant Muammarą Gaddafį pasiduoti, antradienį iš sukilėlių rankų netikėtai pabėga du diktatoriaus sūnūs. Angola ir Zimbabvė diktatoriui pasiruošusios suteikti politinį prieglobstį.
2011-08-24

Jemenas kelia pavojų stabilumui?

Šiaurės Afriką ir Vidurio Rytus drasko vidaus konfliktai. Daugumą šio regiono valstybių valdė ar tebevaldo autoritariniai režimai, kuriems, regis, ateina galas. Šiame regione glūdi didžiuliai energetinių resursų – naftos ir dujų – klodai. Atrodo, kad tenykščiams gyventojams diktatoriški režimai pabodo, ir tai skatina neramumus ar net ginkluotą kovą, o energetinių išteklių gausa ir terorizmo grėsmė neleidžia Vakarų valstybėms ramiai stebėti vidinius regiono valstybių konfliktus.
2011-08-22

Italijos pakrantės apsauga prie Lampedūzos išgelbėjo 299 pabėgėlius

Italijos pakrantės apsauga užkirto kelią pabėgėlių tragedijai prie Lampedūzos salos. Naktį į sekmadienį apsaugos laivas skubėjo į pagalbą laivui su 299 migrantais. Likus 20 jūrmylių iki Lampedūzos užsidegė pabėgėlius gabenusio laivo variklis. Gelbėtojai užgesino liepsnas, o pabėgėlius iš Libijos nugabeno į saugią vietą. Tarp migrantų buvo ir moterų bei vaikų. Jie apgyvendinti salos pabėgėlių priėmimo centre. Per praėjusias 24 valandas į Lampedūzą atvyko 1 tūkst. 200 migrantų.
2011-07-10

G8 šalys „arabų pavasarį“ parems 20 mlrd. dolerių

G8 šalys demokratiškas permainas Šiaurės Afrikoje parems dosnia finansine pagalba. Egiptas ir Tunisas iki 2013 metų gaus iš viso 20 mlrd. dolerių kreditų, paskelbta penktadienį Prancūzijos Dovilio mieste, kur vyksta G8 valstybių susitikimas. Be to, lėšų skirs Europos Sąjunga (ES) ir kitos šalys, tačiau jų dydis neįvardijamas. „Arabų pavasaris“ suteikia didelį šansą ir didelius iššūkius, sakė JAV prezidentas Barackas Obama.
2011-05-27

Libijos naftos ministras pabėgo iš šalies

Libijos naftos ministras Shukris Ghanemas paliko šalį, praneša BBC. Tuniso pareigūnai informavo, kad Š. Ganemas pirmiausia atvyko į Tunisą, o po išvyko į Džerbos salą. Libijos sukilėlių atstovas sakė, kad ministras pabėgo iš šalies ir keliauja į Europą. Libijos vyriausybė pranešė, kad ministras lankėsi Tunise su oficialiu vizitu, bet Tripolis prarado ryšį su juo.
2011-05-18

Chaoso dvelksmas iš pietinių Mare Nostrum pakrančių: demokratija kaip „atvira galimybė"

Europos gerovės sode įsiplieskė chaosas. Ir visą šį chaosą jau tapo įprasta vadinti arabų pavasariu. Taip, iš tiesų – tai tikriausiai arabų pavasaris, tačiau įvykiai Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose vakariečius ekspertus užklupo, kaip žiema ir sniegas kasmet netikėtai užklumpa Lietuvos savivaldybes.
2011-05-18

Shlomo Avineri: kelias demokratiškos Arabijos link

Prancūzijos Didžiosios Revoliucijos sąmyšio metu išpopuliarėjo ironiškas posakis: „Graži buvo respublika monarchijos laikais“. Šia revoliucija buvo siekiama trijų tikslų – laisvės, lygybės ir brolybės. Priešingai nei tikėtasi, Prancūzija ir dalis kitų Europos šalių sulaukė teroro, dešimtmečius trukusių karų ir galų gale Napoleono tironijos. Šiaurės Afrikoje ir viduriniuose rytuose šiuo metu situacija panaši – šalys patiria masines revoliucijas ir perversmus.
2011-05-14

ES vėl atsitvers sienomis?

Pareigingam Europos Sąjungos (ES) piliečiui nukeliauti iš Šiaurės Estijos į Pietų Portugaliją neparodžius paso greitai gali nebepavykti. Kai balandžio pabaigoje Prancūzija ir Italija paskelbė planus griežtinti pasienio kontrolę, analitikai suskubo lyginti Šengeno zonos apribojimus su nesibaigiančiais sunkumais dėl euro. Kaip ir bendroji valiuta, laisvo žmonių ir prekių judėjimo zona kol kas yra didžiausi ES laimėjimai.
2011-05-12

Rusija didins karinį bendradarbiavimą su Iraku

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per oficialų vizitą Bagdade antradienį teigė, kad šalis pasirengusi didinti karinį techninį bendradarbiavimą su Iraku, praneša „RIA Novosti“. „Esame pasiruošę plėtoti bendradarbiavimą kitose sferose, įskaitant ir karinę techninę (sferą)“, – teigė S. Lavrovas per spaudos konferenciją Bagdade.
2011-05-10

NATO kariai ignoravo Afrikos pabėgėlių pagalbos šauksmus

Per 70 emigrantų iš Afrikos buvo palikti mirčiai Viduržemio jūroje po to, kai Europos ir NATO kariniai daliniai ignoravo jų pagalbos šauksmą, rašo britų portalas „guardian.co.uk“. Valtis, kurioje buvo 72 keleiviai, tarp jų kelios moterys, mažamečiai vaikai ir politiniai kaliniai, plaukdama į Italijos Lampedusos salą sugedo. Laive buv3 pabėgėliai bandė šauktis Italijos pakrantės apsaugos bei NATO karinio laivo pagalbos, tačiau nebuvo pradėta jokia gelbėjimo operacija.
2011-05-10

Į pietų Italiją toliau plūsta imigrantai iš Afrikos

Į pietų Italiją toliau plūsta nelegalių imigrantų iš Afrikos srautai. Šeštadienio rytą į Italijos Lampedūzos salą Viduržemio jūroje iš Šiaurės Afrikos, daugiausia iš Libijos, atplaukė du nedideli laivai su 842 pabėgėliais. Kaip praneša Italijos pasienio apsaugos tarnyba, didesniu laivu atplaukė 655 žmonės, tarp jų 82 moterys ir 21 vaikas, į antrąjį buvo įsispraudę 187 imigrantai (19 moterų ir 1 vaikas). Visi nauji atvykėliai apgyvendinti imigrantų priėmimo centre.
2011-05-07

Popiežius ragino priimti imigrantus iš Šiaurės Afrikos

Sveikindamas miestą ir pasaulį su Kristaus prisikėlimo švente, popiežius Benediktas XVI sakė, kad kol aukštybėse klesti taika ir ramybė, žemę tebekankina karai, skurdas ir kančios. Pontifikas ragino nutraukti kovas Libijoje ir konfliktą spręsti dialogu, o Europos žmones – atverti širdis ir priimti imigrantus iš Šiaurės Afrikos. Virš Vatikano tai nušvisdavo pavasario saulė, tai dangų užklodavo debesys – ir iš Šv.
2011-04-25

Prezidentė Briuselyje svarstys, kaip apsaugoti ekonomiką nuo neramumų Šiaurės Afrikoje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 11-ąją dalyvaus skubiai šaukiamame neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje Briuselyje, kuriame bus svarstomos priemonės, kaip apsaugoti po ekonominės krizės atsigaunančią Europą nuo galimos įtakos, kurią gali sukelti įvykiai Šiaurės Afrikoje. Šalies vadovės teigimu, neramumai Šiaurės Afrikoje kelia grėsmę ES ekonomikai „Tai, kas vyksta tolimoje Šiaurės Afrikoje, gali tiesiogiai paveikti visos Europos ir Lietuvos ekonomiką.

Šiaurės Afrikos perlas – Libija

Po II pasaulinio karo Libijos žemes pasidalijo Prancūzija ir Jungtinė Karalystė. 1951 m. gruodžio 24 d. šalis paskelbė nepriklausomybę. 1969 m. rugsėjo 1 d. monarchas buvo nuverstas. Į valdžią atėjo Muamaras al Gaddafi s. Jo vardo turistams nepatariama ištarti garsiai. Saulius Antanaitis kelionei ruošėsi itin atsakingai. Libijos vizomis, kas be ko, buvo pasirūpinta iš anksto, bet keliautojams pasienyje vis dėlto teko laukti ir pasinervinti.
2011-01-26

Turkijos ambasadorius: narystė ES reikštų šalies modernizavimo sėkmę

Turkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Oguz Ozge įsitikinęs, kad dauguma kliūčių, jo šaliai siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES), kyla dėl sąjungos šalių narių interesų. Apie Turkijos šalies problemas siekiant narystės Europos Sąjungoje, istorines peripetijas ir perspektyvas su juo kalbėjosi portalo “Balsas.lt” spec. korespondentas Tomas Čyvas. - Turkija jau ilgokai mėgina įstoti į Europos Sąjungą, tačiau derybų procesas, kaip matome, praktiškai nejuda.

„Gazprom“ apsupa Europą

Rusijos gamtinių dujų tiekėja „Gazprom“ ir Italijos energijos koncernas „Eni“ ruošiasi sujungti pajėgas gamtinėms dujoms iš Libijos tiekti į Pietų Europą.
2008-04-13

Elektros tiltas su Afrika

Rusija ne be reikalo vadinama Europos degalų baku. Tačiau Sachara ir Šiaurės Afrika netrukus gali tapti Europos akumuliatoriumi: ES svarsto dešimčių milijardų eurų vertės projektą, pagal kurį Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų dykumų regionuose būtų pastatytos milžiniškos saulės energijos jėgainės su daugiau nei šimtu generatorių ir tūkstančiais milžiniškų veidrodžių. Milijardai vatų jose pagamintos elektros energijos povandeniniais kabeliais per Viduržemio jūrą pasiektų ES šalių vartotojus.
2007-12-03

Klaipėdos uoste laukiama grūdų prekybos

Šiemet numatoma prikulti 2,8 milijono tonų grūdų - trečdaliu daugiau nei pernai, tačiau kuriamai biologinio kuro pramonei vietinių žaliavų gali pritrūkti, rašo "Lietuvos žinios".Šalies žemdirbiams ruošiantis javapjūtei, uostininkai su prekybininkais kasmet aptaria grūdų eksporto ir importo perspektyvas. Svarstomos galimybės įdiegtas technologijas papildyti naujomis linijomis ir grūdus iš laivų į sandėlius krauti transporteriais."Geriausiais metais terminale buvo perkrauta arti milijono tonų.
2007-08-01

„Užsienio“ sampratos: Lietuvos artimoji ir tolimoji kaimynystė

2007 m. gegužės 21 d. Seimo Europos informacijos centre vyko Seimo Užsienio reikalų komiteto ir Seimo Europos informacijos centro organizuojama Europos savaitės diskusija „Europos Kaimynystės politika ir Viduriniosios Azijos strategija“. Diskusija skirta Romos sutarties 50-mečiui bei Lietuvos narystės Europos Sąjungoje trečiosioms metinėms paminėti. Pateikiame Europos Parlamento nario prof. Vytauto Landsbergio pranešimą.
Į viršų