Sveikindamas miestą ir pasaulį su Kristaus prisikėlimo švente, popiežius Benediktas XVI sakė, kad kol aukštybėse klesti taika ir ramybė, žemę tebekankina karai, skurdas ir kančios. Pontifikas ragino nutraukti kovas Libijoje ir konfliktą spręsti dialogu, o Europos žmones – atverti širdis ir priimti imigrantus iš Šiaurės Afrikos.
Virš Vatikano tai nušvisdavo pavasario saulė, tai dangų užklodavo debesys – ir iš Šv. Petro bazilikos balkono popiežius Benediktas XVI kalbėjo apie kontrastą tarp Velykų džiaugsmo ir nepritekliaus, ligų, karų ir smurto.
Per svarbiausią religinio kalendoriaus šventę kreipdamasis į miestą ir pasaulį, į daugiau kaip milijardą pasaulio katalikų, pontifikas kvietė, kad Kristaus grožis pasiektų Artimųjų Rytų žmones, kad pasidalijimus įveiktų žmogiškasis orumas ir kad Libijoje ginklus pakeistų diplomatija ir dialogas, o kenčiantieji sulauktų humanitarinės pagalbos.
Karai seniai neliepsnojo taip arti Vatikano ir kai Italiją užplūdo imigrantų banga, kai Romą nuvylė Europos Sąjungos solidarumo stoka ir įsiutino Prancūzijos sprendimas uždaryti sieną traukiniams, kad geresnio gyvenimo ieškantys atvykėliai nekeliautų tolyn, Benediktas XVI ragina priimti atvykėlius.
„Teateina pagalba iš visų pusių tiems, kas bėga iš konfliktų, pabėgėliams iš įvairių Afrikos šalių, kuriems teko palikti viską, ką turėjo brangaus.
Tegu geros valios žmonės atveria širdis juos pasveikinti, kad į tiek daug brolių ir seserų būtiniausių poreikių būtų atsakyta sutartinai ir solidarumo dvasia“, – kalbėjo popiežius.
Iš pilietinio karo kylančiam Dramblio Kaulo Krantui jis linkėjo susitaikymo ir atlaidumo, drebėjimo ir cunamio sukrėstai Japonijai – paguodos.
Paskui popiežius tradiciškai sakė sveikinimus pasaulio tikintiesiems. Šįkart – 65 kalbomis, tarp jų – lietuvių kalba: „Linksmų šventų Velykų“.
Daugiau kaip šimtas tūkstančių žmonių suplūdo į Šv. Petro aikštę, kurią dešimtimis tūkstančių gėlių išpuošė Nyderlandai. Tai šeštosios šio popiežiaus Velykos, bet jei šios minios atrodo didelės, palaukite dar savaitę – tuomet net kelis kartus daugiau piligrimų susirinks į ceremoniją, per kurią Benediktas XVI palaimintuoju skelbs savo pirmtaką Joną Paulių II.