šiaulių universitetas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiaulių universitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiaulių universitetas“.
Šiaulių universitetas prie Vilniaus universiteto turėtų būti prijungtas iki metų pabaigos
Šiaulių universitetas prie Vilniaus universiteto turėtų būti prijungtas iki metų pabaigos.
Tai numato Šiaulių universiteto prijungimo planas, jį patvirtino Vilniaus universiteto (VU) taryba, pranešė universitetas. Šiam planui dar turi pritarti Seimas, universitetai sprendimo tikisi pavasario sesijoje.
Šiaulių universiteto prijungimą prie Vilniaus universiteto tikimasi pabaigti šiemet
Šiaulių universiteto prijungimą prie Vilniaus universiteto (VU), tampant šio universiteto Šiaulių akademija, tikimasi įgyvendinti iki šių metų pabaigos, sako VU prorektorius.
„Mūsų tikslas, kad politiniai sprendimai, reorganizavimo dokumentai, planas iki liepos 1 dienos būtų patvirtinti mūsų abiejų universitetų senatų ir atitinkamai būtų priimti Vyriausybės ir Seimo. O patys reorganizavimo, vadybos procesai dar užtruks, nes turime vadovautis teisės aktais“, – interviu portalui LRT.
Šiaulių ir Vilniaus universitetų „vedybos“ atidedamos
Seimas penktadienį metams atidėjo Šiaulių universiteto (ŠU) prijungimą prie Vilniaus universiteto (VU), kartu universitetus įpareigodamas sudaryti bendros veiklos sutartį. Už nutarimo pataisą, kad universitetų jungimo proceso pabaigos data būtų 2020 metų liepos 1-oji, balsavo 95 Seimo nariai, prieš buvo vienas ir susilaikė du parlamentarai.
Universitetų susijungimo projektas jau ant politikų stalo
Seimas ėmėsi nutarimo projekto, kuriuo pritartų Šiaulių universiteto reorganizacijai. Numatyta, kad Šiaulių universitetas būtų jungiamas prie Vilniaus universiteto. Už tokį planą balsavo 86 Seimo nariai, penki susilaikė. Toliau projektą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, o prie klausimo grįžti plenarinių posėdžių salėje planuojama birželį. Abiem universitetams siūloma iki spalio 10 dienos pateikti Seimui universiteto reorganizavimo planą ir sąlygas.
Studentai gali lengviau atsikvėpti: universitetai pristatė, kaip ruoš pedagogus
Auštojo mokslo pertvarka įgavo kūną – galiausiai paaiškėjo, kaip ir kur bus rengiami pedagogai. Šiuo metu Vilniaus universitetas būsimiems pedagogams siūlo dvi bakalauro studijų programas, o Šiaulių universitetas – šešias. Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, Vilniuje pedagogų rengimo centru tampa Vilniaus universitetas (VU), turintis daugiausia akademinio potencialo.
Pamačius šiuos atlyginimus ištiks šokas: parduotuvėse moka daugiau
Studentų, jų tėvų ir valdžios lūkesčiai aukštajam mokslui išties dideli, juk čia gimsta šalies specialistai. Tačiau palyginus akademikams ir parduotuvių darbuotojams siūlomus atlyginimus ištinka šokas – parduotuvėje dėstytojai uždirbtų daugiau. „Sodros“ duomenimis, spalio mėnesį dalies valstybinių universitetų vidutiniai atlyginimai nusileido vidutiniams prekybų centrų darbuotojų uždarbiams. Pavyzdžiui, prekybos centro „Lidl Lietuva“ vidutinis spalio mėnesio bruto atlyginimas – 853,39 eurai.
Permainos Šiaulių universitete: derasi su Vilniaus universitetu
Reaguodamas į praėjusią savaitę ŠMM Lietuvos rektorių konferencijai pateiktus siūlymus dėl universitetų jungimosi ar jų išlikimo savarankiškais, Šiaulių universitetas pabrėžia palaikantis aukštojo mokslo reformą ir šiuo metu aktyviai bendradarbiaujantis su didžiausiu šalies universitetu. „Suformuota darbo grupė ieško bendradarbiavimo galimybių su Vilniaus universitetu.
Po paskelbtų rezultatų, karčios abiturientės ašaros: jaučiuosi sužlugdyta
Abiturientai iki liepos 19 d. galėjo pildyti stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemoje. Būtent pasibaigus prašymų teikimui ir paaiškėjo, kurios studijų programos sulaukė mažiausiai dėmesio. Stojimo prašymuose buvo galima įtraukti iki 9 pageidavimų, tad nelikus dalies studijų programų stojantieji galėjo varžytis dėl likusių savo prašymuose nurodytų programų.
Šiaulių universiteto statusas išlieka nepakitęs: autonomiškas, skaičiuojantis augančias magistrantų gretas
Po neseniai Seime patvirtinto aukštojo mokslo tinklo pertvarkos plano Šiauliai atsikvėpė lengviau – mieste ir regione lieka autonomiškas universitetas.
Šiaulių ir Klaipėdos universitetai: išlieka galimybė likti autonomiškais
Ketvirtadienį Seimui patvirtinus naująjį aukštojo mokslo tinklo pertvarkos planą, regioniniai universitetai gali atsikvėpti lengviau. Pagal priimtą nutarimą, Lietuvoje liks du plačios aprėpties, klasikiniai universitetai Vilniuje ir Kaune, o Klaipėdoje ir Šiauliuose bus išlaikyti regionų poreikius atitinkantys ir savo išskirtinumu pasižymintys universitetiniai mokslo centrai.
REKLAMA
REKLAMA
Po aršių diskusijų Seimas pritarė „išprievartautai“ aukštojo mokslo reformai
Po ilgų ir audringų diskusijų, Seimas, 78 parlamentarams balsavus už, 3 – prieš ir 27 susilaikius, po svarstymo pritarė nutarimo „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo“ projektui, kuriuo siūloma pritarti Valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planui. Vyriausybei siūloma iki 2017 m. gruodžio 1 d. parengti šio plano įgyvendinimo priemones ir kitus teisės aktus, užtikrinant jų atitiktį Vyriausybės programai.
R. Baškienė: „Universitetas Šiauliuose išliks, studentai išsilavinimą įgys ir diplomą gaus“
Antradienį Seimas pritarė Vyriausybės teikiamam nutarimo projektui, kuriuo pradedama valstybinių universitetų tinklo pertvarka, tačiau diskusijos ir siūlymai dėl atskirų aukštųjų mokyklų jungimosi netyla.
2017 m. naujovės Šiaulių universiteto priėmime: absolventai rūpinsis visuomenės sveikata ir IT pažanga
Svarstantiesiems, kokias studijas pasirinkti, šiemet Šiaulių universitetas siūlo tris visiškai naujas programas. Tarp daugiau kaip 20 bakalauro ir tiek pat magistrantūros studijų programų jau šį rudenį pradedamos vykdyti šiandienos poreikius atliepiančios studijų programos: I pakopos (bakalauras) – visuomenės sveikata ir programų sistemos bei II pakopos (magistrantūra) – informacinių technologijų valdymas.
Fiksuojamas visuomenės sveikatos specialistų trūkumas: kas pasirūpins mūsų gerove?
Nors susidomėjimas sveika gyvensena auga, didžioji dalis šalies gyventojų pernelyg mažai rūpinasi savo sveikata, o gyvenimo būdo pokyčiams ryžtasi tik organizmui ėmus signalizuoti skausmu. Siekiant keisti atsainų požiūrį į sveikatą, mažinti sergamumą ir gerinti gyvenimo kokybę, Lietuvos aukštosiose mokyklose pasiūlyta visuomenės sveikatos specialistus rengianti studijų programa.
Kodėl aukštasis mokslas lengviau įkandamas Vakarų studentams?
Vakarų šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose, aukštasis mokslas kainuoja dešimteriopai daugiau nei Lietuvoje, tačiau universitetuose vyrauja praktika – ne tik finansiškai padėti mažiau pasiturintiems gabiems studentams, bet ir leisti jiems studijuoti tiesiog nemokamai.
Pagal studentų požiūrį ir studijų aplinką Šiaulių universitetas – geriausiųjų trejetuke
Žurnalas „Reitingai“ paskelbė 2017 m. Lietuvos aukštojo mokslo institucijų – privačių ir valstybinių kolegijų bei universitetų – reitingus ir vertinimus. Pastarieji buvo pateikiami remiantis septyniais skirtingais kriterijais. Štai, pavyzdžiui, vienintelis universitetas Šiaurės Lietuvoje šiemet išlieka tose pačiose tvirtose reitingų pozicijose kaip ir pernai.
Ar regioninis universitetas reikalingas Lietuvai? Atsakymai iš pačių gyventojų lūpų
Nors didmiesčių bendruomenės regioninius universitetus neretai linkusios laikyti didžiųjų šešėlyje, savarankiško regione veikiančio universiteto vaidmuo kraštui – didžiulis. Pastarasis ne tik suteikia aukštąjį išsilavinimą, bet ir prisideda prie regiono plėtros bei mažina neigiamus demografinius pokyčius. Tai patvirtina ir neseniai bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas šalies ir Šiaurės Lietuvos gyventojų nuomonės dėl aukštojo mokslo pertvarkos procesų tyrimas.
Nuo aukštojo mokslo reformos rankas traukia net pati Vyriausybė?
Vyriausybė, deklaravusi skubią ir būtiną aukštojo mokslo pertvarka, pati rankas nusiplauna ir sėdi kamputyje. Iki tol, kol bus išgirsti visi pačių aukštųjų mokyklų pasiūlymai. Tuo metu, universitetai džiaugdamiesi pasitelkia fantaziją ir pertvarkas planuoja patys. Pavyzdžiui, Kauno technologijos universitetas planuoja, kad 15 aukštųjų mokyklų būtų sujungtos į vieną bendrą universitetą, taip mokyklas paverčiant akademijomis.
Sumaištis dėl universitetų jungimo: įvardijo svarbiausią trūkumą
Lietuvoje yra per daug universitetų – iš 14 veikiančių reikia palikti tik trečdalį. Tokios nuomonės laikosi premjeras Saulius Skvernelis. Lietuvos edukologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai gali būti sujungti dar šiemet. Idėjos šalininkai sako, kad seniai laikas – visa Europa eina tuo keliu ir stebi kylančius mokslo rodiklius. Tuo metu mažesnių universitetų atstovai baiminasi, kad po šios pertvarkos regionuose neliks universitetų, o kartu ir jaunimo.
Kineziterapeutams - platus darbo vietų pasirinkimas
Šiandieninė visuomenė ima suvokti, kad sveikata būtina rūpintis ne tik tada, kai susergama, o savimi rūpintis reikia nuolatos. Dėl šios priežasties daugelis kreipiasi į kineziterapeutus, didelį dėmesį skiria reabilitacijai, tad šių specialistų paklausa vis auga. „Ateityje kineziterapeutai bus išties paklausūs, kadangi daugėja pagyvenusių asmenų, kuriems šių specialistų pagalba bus reikalinga ne tik sveikstant po ligų, bet ir palaikant fizinę formą.
Studijos, orientuotos į studentą, atveria dar daugiau galimybių
Šiaulių universitetas šiais metais stojantiesiems siūlo daugiau kaip 20 bakalauro studijų programų. Taip pat šiame universitete studentams sudarytos sąlygos pasirinkti jiems įdomius dalykus, įgyti kuo daugiau tarpdisciplininių žinių. Studentai gali pasirinkti gretutines studijas, gali derinti tradicines studijas su nuotolinėmis ir kooperuotomis studijomis, kai realios užduotys atliekamos organizacijose, rinktis jungtines studijų programas su Lietuvos ir kitų šalių aukštosiomis mokyklomis.
Universitete be anglų kalbos įgūdžių – nei žingsnio
Sutiksite, jog šiandien anglų kalba reikalinga kiekviename žingsnyje. Visgi, įdomu, ar mokantis universitete ji taip pat tokia reikalinga? Ar anglų kalbos įgūdžiai būtini net studijuojant Lietuvos universitete? Atsakymas – vienareikšmiškai taip. Literatūra, mokymosi medžiaga, paskaitos – visose šiose studijų aspektuose be šios užsienio kalbos neišsisuksime, tad kol nevėlu – susigriebkite, kad vėliau netektų patirti nuostabą keliančių netikėtumų.
Ko griebtis nepatekus į VF studijų vietą?
Renkantis tiek aukštąją mokyklą, tiek specialybę, daugeliui būsimų studentų taip pat itin aktualu papulti ir į valstybės finansuojamą (VF) studijų vietą. Visgi, šių skaičius ribotas ir pasiseka ne visiems. Sėkmingai perėjus atranką į norimos profesijos studijas, tačiau patekus į valstybės nefinansuojamą (VNF) vietą daugelis sutrinka, atsisako savo svajonių specialybės ir renkasi atsarginį studijų variantą, kur už mokslą mokėti neteks. Vis dėlto, tai nėra tinkamiausia išeitis.
Neakademinė veikla universitete – išskirtinė galimybė save realizuoti
Neakademinė veikla universitete gali suteikti ne ką mažesnės naudos, kaip studijuojama profesija. Papildomi įgūdžiai, skirtingų gebėjimų tobulinimas, naujų pomėgių atradimas visada gali praversti tiek ateityje siekiant karjeros aukštumų, tiek norint atsipalaiduoti nuo studijų ir užsiimti kitokio pobūdžio veikla. „Šiaulių universitete studijuojantys studentai turi galimybę aktyviai dalyvauti ir realizuoti save studentiškose veiklose.
Moteriškos ir vyriškos profesijos - ar šie stereotipai vis dar egzistuoja?
Jau pirmosiose ugdymo įstaigose, kaip darželis ar pradinė mokykla, vaikams kalami į galvą lyčių skirtumai įvairiose pareigose, darbuose ar kituose kasdieniuose aspektuose. Ilgainiui augant kiekvieno požiūris formuojasi skirtingai, atsiranda savita gyvenimo filosofija, tačiau daugiau ar mažiau nuo mažumės kalami stereotipai galvoje išlieka.
Tarpkultūriniai mainai studijuojant: galimybė, kurios nevalia pražiopsoti
Renkantis aukštąją mokyklą studentams svarbus ne tik studijų programos turinys, bet ir suteikiamos tarptautinių mainų galimybės. Išvykti į užsienį, praplėsti akiratį, įgyti tiek profesinės, tiek tarpkultūrinės patirties, kuri ateityje gali būti ypatingai pravarti, norėtų kiekvienas.
Šiaulių universiteto diplomantei padovanotas skrydis oro balionu
Birželio 21 dieną įteikti diplomai Šiaulių universiteto (ŠU) 19-osios laidos absolventams. Universitetą baigė 640 bakalaurų, 224 magistrų, 27 absolventai baigė laipsnio nesuteikiančias pedagogikos studijas. Iš viso 2016 m. laidoje yra 891 absolventas. Šiais metais įteikti 37 diplomai su pagyrimu – 12 bakalauro ir 25 magistro. O absolventė Marija Staponkutė laimėjo ŠU alumnų asociacijos prizą – skrydį oro balionu.
Šiaulių universitetas akredituotas šešeriems metams
Viešumoje pasklidus komentarams dėl mažesnių, tačiau daugiau valstybės tiksliniu būdu finansuojamų studijų vietų gavusių („mirtininkais“ pavadintų) aukštųjų mokyklų, Šiaulių universitetas primena neseniai skelbtą informaciją apie 6-eriems metams skirtą veiklos akreditaciją.
„Šešeri metai yra maksimali akreditacija, kokią tik gali gauti universitetas. 6-erių metų trukmės akreditacija rodo aukštosios mokyklos patikimumą ir aukštą studijų kokybę.
Teisingai pasirinkta profesija – žingsnis laimingos ateities link
Ne kiekvienas abiturientas, ką tik pabaigęs mokyklą, žino, kuo norėtų būti ateityje. Nepaisant to, daugelis atsitiktinai pasirenka ateities profesiją, su kuria vėliau privalo artimai „draugauti“ kelis artimiausius metus. Žinoma, taip rizikuojant vieniems pasiseka, o kitiems studijos tampa kančia.
ŠU planuoja steigti šiaurės Lietuvoje „Microsoft“ sertifikavimo centrą
Šiaulių universitetas pradeda bendradarbiavimą su viena garsiausių IT kompanijų pasaulyje – „Microsoft“. ŠU atstovai tikisi, kad šie ryšiai suteiks dar daugiau galimybių tiek dėstytojams, tiek studentams ir leis pakelti Šiaulių universiteto IT studijų kokybę. Šiuo metu universiteto užmojai dideli – ateityje siekiama užsitarnauti lyderio vardą šiaurinėje Lietuvos dalyje, teikiant sertifikavimo paslaugas visiems norintiems.
Pedagogo specialybei naujas galimybes suteikia ŠU
Dar būdami mokiniai kiekvienas galime suprasti, kokia svarbi pedagogo specialybė – juk nuo mokytojo dažnai priklauso, ar patiks, ar seksis mokomas dalykas. Šios specialybės atstovai taip pat yra atsakingi už moksleivio bendrojo ugdymo mokykloje kaupiamas patirtis, kurios labai dažnai daro įtaką renkantis studijas aukštojoje mokykloje.
Ateities perspektyvos: kokios profesijos žada didžiausius atlyginimus?
Šiuolaikinei visuomenei sparčiai žengiant į priekį vienos profesijos nyksta, tačiau nedelsiant kuriasi ir naujos, dar negirdėtos specialybės. Dažnai būsimą studentą, dar tik besirenkantį specialybę, jau kamuoja mintys apie būsimos karjeros aukštumų galimybes.
Šiaulių universitetas akredituotas šešeriems metams
Šiemet atliktas išorinis institucinis vertinimas Šiaulių universitetui (ŠU) buvo itin palankus: švietimo įstaiga įvertinta nacionaliniu lygiu – veiklos akreditacija suteikta šešeriems metams. Vertinimą atlikusi tarptautinė ekspertų komisija kaip didžiausias universiteto stiprybes išskyrė esminius pokyčius strateginio valdymo ir vidinio kokybės užtikrinimo srityse, lankstų universiteto požiūrį į skirtingų studentų poreikių tenkinimą bei poveikį visam regionui.
Tarpkryptinės studijos – sėkmingos karjeros pamatas
Rinkos tyrimai rodo, jog dviejų ir daugiau specialybinių kompetencijų turinčių darbuotojų poreikis auga ir kasmet jų Lietuvoje įdarbinama vis daugiau. Atsižvelgdamas į kintančius darbo rinkos bei pačių studijuojančiųjų poreikius, Šiaulių universitetas – didžiausia aukštoji mokykla Šiaurės Lietuvoje – kasmet siūlo vis daugiau tarpkryptinių studijų programų. Tokias studijų programas baigę specialistai lengviau įsidarbina ir turi didesnę pasirinkimo laisvę.
Reorganizuojamas Šiaulių universitetas: uždaromi fakultetai
Nuo vasario 1 dienos pradedama Šiaulių universiteto pertvarka, jame veiks penki pagrindiniai akademiniai padaliniai: trys fakultetai ir du institutai. Studijos bus vykdomos Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultete, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete bei Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakultete. Taip pat dirbs Šiaulių universiteto mokslo ir Šiaulių universiteto tęstinių studijų institutai, pranešė aukštoji mokykla.
Pertvarkomas Šiaulių universitetas
Pertvarkoma Šiaulių universiteto struktūra. Pertvarkymo plane numatyta reorganizuoti universitetinius ir fakultetinius mokslo centrus, steigti naujus padalinius. Pirmajame pertvarkos etape, jau šiemet, universitete neliks Visuomenės sveikatos mokslinio bei Neįgaliųjų sporto ir sveikatingumo centrų. Kiti centrai bus sustambinti arba pakeis priklausomybę. Bus pokyčių ir universiteto fakultetų padaliniuose, jų pertvarką ketinama pabaigti kitų metų gegužę.
Lietuvos studentų regbio-7 turą Vilniuje laimėjo Šiaulių universitetas
Saulėtą ketvirtadienį Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos universitetų regbio-7 čempionato etapas - "Peugeot" turas. Susijungus Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Lietuvos edukologijos (LEU) universitetų ekipoms, pirmajame ture varžėsi šešios komandos. Favoritės vardą pateisino Šiaulių universiteto (ŠU) komanda.
Lietuvos edukologijos universitetas kviečia įgyti pedagogo kvalifikaciją
Pirmą kartą Lietuvoje Lietuvos edukologijos universitetas kartu su Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetais pradeda vykdyti bendradarbiavimo sutarties pagrindu parengtą laipsnio nesuteikiančią studijų programą pedagogika (pedagogo kvalifikaciją teikiančios studijos). Studijų programos tikslas – parengti kvalifikuotus pedagogus, gebančius kompetentingai dirbti formalaus ir neformalaus ugdymo institucijose.
Šiaulių universitete – absolventų šypsenos ir pakili nuotaika
Šiandieną, birželio 19-ąją, Šiaulių universitete prasidėjo absolventų diplomų įteikimo renginiai, kuriuose netrūksta absolventų šventinių nuotaikų ir optimistinių ateities planų. 2013–2014 mokslo metais universitetas išleidžia 17-tą absolventų laidą nuo Šiaulių universiteto ir 64-tą laidą nuo Šiaulių aukštosios mokyklos įkūrimo. Birželį universitetas įteiks 1031 diplomą (837 bakalauro ir 194 magistro). Pirmieji diplomus šiemet gavo humanitarai.
Šiaulių universitetas Ekonomisto dieną kviečia aktyviai pajudėti
Gegužės 29 d. (ketvirtadienį) nuo 10.45 val. Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Ekonomikos katedra bendradarbiaudama su Šiaulių miesto savivaldybe antrus metus iš eilės organizuoja šventę „Ekonomisto diena“. Darnią ekonomikos plėtrą ir aktyvų gyvenimo būdą skatinantis renginys pakvies vienai dienai užmiršti automobilius, sėsti ant dviračių ir pajudėti pramoginėje sportinėje šventėje prie Rėkyvos ežero.
Tarptautinio studentų-solistų televizijos konkurso laurai atiteko ŠU atstovui Juozui Janužui
Gegužės 9 d. Šiauliuose baigėsi II tarptautinis studentų solistų televizijos konkursas „Aš dainuoju“, kurį surengė Šiaulių universitetas. Konkurse varžėsi 15 atlikėjų iš Lenkijos, Baltarusijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų. Lietuvai Šiame konkurse atstovavo dainininkai iš Lietuvos teatro ir muzikos akademijos, Šiaulių universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto. Konkurso nugalėtoju vertinimo komisijos, kuriai vadovavo prof.
Lietuvos regbio federacija ir Šiaulių universitetas kartu sieks pergalių
Lietuvos regbio federacija ir Šiaulių universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Bendru darbu bus siekiama pergalių regbio aikštėje ir platesnio universiteto viešinimo Lietuvoje bei užsienyje, teigiama pranešime spaudai. Sportas ir universitetai itin aktyviai bendradarbiauja visame pasaulyje.
H. Hulsinga stipendija skirta M. Klemanskui
Kasmet prieš Kovo 11-ąją „Lions“ moterų klubas apdovanoja geriausiai besimokantį Šiaulių universiteto studentą, turintį negalią. Šiais metais stipendiją gavo Socialinės gerovės ir negalės studijų II kurso kineziterapijos studentas Mindaugas Klemanskas. Stipendijos suma buvo 2000 Lt, tačiau šiemet padidinta tūkstančiu litų ir pavadinta Hermannus Hulsinga, ilgamečio „Lions“ moterų klubo mecenato vardu.
Ministrui rūpi „produkcija“, bet ne Šiaulių universitetas
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vėl viešai skelbė, kad abejoja dėl Šiaulių universiteto likimo. „Reikia aiškiai įvardinti, kad tokie universitetai (...) kaip Šiaulių universitetas – labai klaustukas, ar tikrai turėtų ir toliau funkcionuoti ruošdami ne visiškai kokybišką mokytojų produkciją Lietuvos rinkai“, – pareiškė D. Pavalkis.
Šiaulių ir Edukologijos universiteto rektoriai: ministro pareiškimai stebina
Šiaulių ir Edukologijos universitetų vadovai antradienį sakė buvę įskaudinti ir šokiruoti švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pareiškimo, kad tokių universitetų neturėtų būti. „Šiaulių universiteto bendruomenė nustebinta ir šokiruota dėl švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio viešai išsakytų minčių apie Šiaulių universitetą.
Švietimo ministro kalbos papiktino Seimo narius
Praėjusių mokslo metų pabaigoje viešėdamas Šiauliuose Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pabrėždamas rūpestį regionais, kalbėjo: „Regioniniai universitetai turi labai aiškią savo ateitį (...) Universitetas čia reikalingas... Aukštojo mokslo židinys čia turi išlikti“, todėl labai nustebino dabar viešai išsakytos ministro mintys apie Šiaulių universitetą.
D. Pavalkis: tokių universitetų kaip Šiaulių ir Edukologijos neturi būti
Šiaulių ir Edukologijos universitetai nekokybiškai rengia specialistus, ir tokių universitetų šalyje neturėtų būti, pareiškė švietimo ir mokslo ministras „darbietis“ Dainius Pavalkis.
Kiek avarijų prireiks, kol skundai bus išgirsti?
Šiaulių universiteto studentai nerimauja dėl savo saugumo. Praėjusią savaitę prie universiteto, P. Višinskio ir Vytauto gatvių sankryžoje, partrenkta per pėsčiųjų perėją ėjusi studentė. Sankryža labai judri – šalia ne tik universitetas, bet ir poliklinika, mokykla. Studentai prašo savivaldybės imtis saugumo priemonių. Studentai susirūpinę Šiaulių universiteto studentai ne kartą kreipėsi į studentų atstovybę (ŠUSA) su prašymais kaip nors padėti užtikrinti jų saugumą intensyvaus eismo sankryžoje.
Vyksta trečiasis Lietuvos istorikų suvažiavimas
Šiaulių universiteto bibliotekoje vyksta trečiasis Lietuvos istorikų suvažiavimas ,,Nuo politinės istorijos prie istorijos politikos?“. Tris dienas truksiančio renginio organizatoriai – Lietuvos nacionalinis istorikų komitetas, Lietuvos istorijos institutas ir Šiaulių universitetas. Vakar prasidėjusiame istorikų suvažiavime siekiama įvairiais požiūriais nagrinėti istorijos ir politikos ryšius nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iki dabartinių laikų, sakoma Šiaulių universiteto pranešime.
I. G. Bublys – Šiaulių universiteto Garbės nario vardas
Vakar Šiaulių universiteto Centriniuose rūmuose įvyko Šiaulių universiteto Garbės nario vardo suteikimo Ingridai Gertrūdai Bublys iškilmės.
I. G. Bublys yra Lietuvos Respublikos garbės konsulė Klivlende (JAV), verslininkė, aktyvi visuomenės veikėja. Iš Šiaulių kilusi I. G. Bublys neužmiršta savo gimtojo miesto, padeda jo mokslininkams ir verslininkams užmegzti ryšius su atstovais Amerikoje.