rugilė butkevičiūtė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rugilė butkevičiūtė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rugilė butkevičiūtė“.

Išklojo, kas iš tiesų vyksta naktiniuose klubuose: „Čia tikrai ne bažnyčia“

Internete pasklidus liudijimams apie galimą apsvaiginimą ir prievartą populiariame Vilniaus klube, vėl garsiai kalbama apie tamsiąją naktinio gyvenimo pusę. Nors kitų žmonių svaiginimas (žargonu dar vadinamas drugginimu, roofinimu) tęsiasi dešimtmečiais, paviešinti atvejai atveria įsisenėjusią sistemos žaizdą. Pasirodo, policija statistikos apie apsvaiginimo atvejus nekaupia, o jei istorijos ir pasiekia teismą, bylos nebūtinai išsprendžiamos aukos naudai.

Išklojo, kaip Lietuvos baruose svaiginamos merginos: „Viskas vyksta pagal schemą“

„Buvau apsvaiginta, po vienos gėrimo taurės pasijutau blogai, ėmė tirpti kūnas, pasidarė silpna. Neprisimenu, kaip grįžau namo. Parą vėmiau tualete, neturėjau jėgų net išlaikyti rankose telefono.“ Tai tik vienas anoniminis liudijimas iš daugelio, kurių sulaukia nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras „Prabilk“, globojantis seksualinį smurtą patiriančias aukas, rašoma pranešime spaudai.
2024-11-07

Išvydę vis daugiau bendrų tualetų kai kurie lietuviai nustemba: ekspertė atkerta – štai kaip yra užsienyje

Nuvykus į užsienio šalį ir ten apsilankius kokioje nors viešo susibūrimo vietoje, kaip naktiniai klubai, barai ar prekybos centrai, kartais galime pastebėti, kad juose įrengti bendri tualetai, į kuriuos eiti gali visų lyčių žmonės. Su tokiomis praktikomis po truputį galime susidurti ir Lietuvoje, o diskusijų ar tokių tualetų reikėtų įrenginėti daugiau, tikrai netrūksta.

Papiktino Ievą Zasimauskaitę užsipuolusių gyventojų elgesys: baikime „kritikuoti ir gėdinti moterų kūną“

Penktadienį praūžus muzikos apdovanojimams M.A.M.A kalbos apie ant raudonojo kilimo pasirodžiusius šou pasaulio atstovų įvaizdžius netyla. Kritikos strėlių sulaukusi atlikėja Ieva Zasimauskaitė sukėlė plačias diskusijas socialiniuose tinkluose. Lygių galimybių ekspertė tvirtina, kad ši situacija parodo žymiai gilesnę ir didesnę problemą. Penktadienį pasirodžiusi I. Zasimauskaitė sulaukė neigiamų komentarų – vieni kritikavo patį įvaizdį, kiti – ir kūno formas.

Aiškėja, kas yra „Bolt“ vairuotojas, vertęs jį seksualiai tenkinti 17-metę

Policija skelbia, kad sekmadienio rytą „Bolt“ vairuotojas seksualiai smurtavo prieš neblaivią nepilnametę – privertė ją ranka tenkinti lytinę aistrą. Išlipusi iš mašinos 17-metė iškart paskambino į policiją, tačiau pareigūnai sučiupti vairuotojo nebespėjo. Aiškėja, kad seksualiai smurtaujantis pavežėjas – maždaug 40 metų vyras. Sekmadienį 6 ryte „Bolt“ pavežėją iškvietusi 17-metė paauglė norėjo nuvažiuoti iš Justiniškių į centrą, tačiau kelionė baigėsi seksualiniu smurtu.

DIENOS PJŪVIS. Muštynės Siegel namuose sukėlė diskusijas – ar laikas priimti Stambulo konvenciją?

Antradienio vakarą verslininkų Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio namuose įvyko konfliktas, kuris vėl atkreipė visuomenės dėmesį į smurto artimoje aplinkoje problemą. Kokio masto tai problema ir ar tokio smurto aukos sulaukia visos jiems reikalingos pagalbos? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja advokatas Valdemaras Bužinskas ir Moterų informacijos centro programų vadovė Rugilė Butkevičiūtė. LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Apie dingusį 15-metį prakalbo ekspertė: kiek yra vilties jį rasti gyvą?

Mįslingas 15-mečio Mykolo Davidonio dingimas sukrėtė visą Lietuvą. Nuo sekmadienio tarnybos ir savanoriai šluoja Neries pakrantę, upę žvalgo narai su valtimis, į dangų pakelti dronai. Kokia tikimybė rasti paauglį gyvą ir sveiką? Apie tai prakalbo ir specialistai, kurie dirba su dingusiais žmonėmis ir jų artimaisiais. Apie M. Davidonio dingimą naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ žurnalistė Eglė Samoškaitė kalbasi su Dingusių žmonių paramos centro atstove Rugile Butkevičiūte.

Renatas Požėla ramina po 15-metės išžaginimo sunerimusią bendruomenę: „Nekalbame apie serijinį maniaką“

Lietuvą vis krečia su nepilnamečiais asmenimis susiję nusikaltimai. Praėjusią savaitę Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, vyras jėga į mišką nusitempė ir ten išžagino 15-metę mergaitę, po pamokų ėjusią namo. Kol mikrorajono bendruomenė apimta šoko ir panikos, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad čia tikrai nekalbama apie serijinį maniaką.
2023-02-08

Lietuviški „penio“ skonio traškučiai audrina žmones: vieni žada ragauti, kiti sako griežtai – į burną nesidės

Lietuvių kompanija, prieš kelis mėnesius į prekybą paleidusi skandalingus „putės“ skonio traškučius, pristato dar vieną naujovę – „penio“ skonio traškučius, kurie prekyboje pasirodys kitais metais. Patys verslininkai sako, neva taip nori įtvirtinti lyčių lygybę, mat „putės“ skonio traškučių reklamą prieš kelias savaites Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba įvertino kaip niekinančią moterį bei moteriškąją lytį vaizduojančią kaip mažiau pranašesnę.

Kai kurie gyventojai pritaria siūlymui dėl privalomo sutikimo seksui: „Per jėgą malonus nebūsi“

Aiškus sutikimas, išreikštas žodžiu arba išoriškai pastebimu, nedviprasmišku elgesiu. Taip parlamentarė, laisvietė Morgana Danielė aiškina, kaip turės būti elgiamasi prieš meilės sueitį pagal jos įregistruotą Baudžiamojo kodekso pataisą. Priešingu atveju, moteris arba vyras po sekso galės kreiptis į teisėsaugą ir apkaltinti partnerį seksualiniu smurtu, o jam už tai grės baudžiamoji atsakomybė.
REKLAMA
REKLAMA

Sukrečianti Sandros istorija, kaip prieš ją smurtavo vyras ir ką teko iškęsti: „Buvau su dukryte nėščia“

Kas penktas žmogus Lietuvoje patiria smurtą artimoje aplinkoje, o tarp moterų – tokių, kas trečia. Tą atskleidžia naujausi šalyje atlikto tyrimo duomenys. Ir nors situacija šalyje gerėja, nes žmonės kiek drąsiau kreipiasi pagalbos, ekspertai sako, kad smurto nemažėja ir įvairias smurto apraiškas patiria vis dar didelė dalis gyventojų. Smurto aukos prisipažino, kad daugiausia prieš juos buvo smurtaujama emociškai ir net prieš pusę – fiziškai.

Šokiruojanti statistika: beveik pusė Lietuvos gyventojų mano, kad mylėtis su vyru yra žmonos pareiga

Nors jau daugiau nei 30 metų esame laisvo ir žmogaus teises gerbiančio pasaulio dalis, tačiau savo kieme turime didelę ir labai baisią problemą – seksualinę prievartą, kuri lyg neišraunama piktžolė luošina smurtą patiriančių asmenų gyvenimus. Anot laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbintų ekspertų, situaciją apsunkina ir visuomenės požiūris į šeimų seksualinį gyvenimą. Vien šiemet Lietuvoje jau registruoti 73 išžaginimo ir 48 seksualinio prievartavimo atvejai.
187 2022-10-08

Su smurto aukomis dirbanti specialistė: „Šeimoje, kur yra fizinis smurtas, yra ir seksualinis“

Laisvės frakcija, norėdami pažaboti seksualinį smurtą, bando pasiekti, kad prieš lytinius santykius asmenys vienas kitam duotų aiškiai išreikštą sutikimą. Priešingu atveju tai bus traktuojama kaip nusikaltimas. Visuomenėje verdant diskusijoms apie taip griaunamas šeimas ir kišimąsi į porų santykius, Moterų informacijos centro projektų vadovė Rugilė Butkevičiūtė lygina šį nepasitenkinimą su daugiau nei prieš dešimtmetį priimto apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo kritika.
2022-09-27

7 būdai, kaip mažinti vaikų patyčias internete

 Tėvai vaikus moko saugiai pereiti gatvę, gerų manierų, neturėti žalingų įpročių, nesityčioti iš kitų, mandagiai kalbėti, tačiau šiame technologijų amžiuje reikiamų žinių poreikis kinta. Tyrimų duomenimis, 80 proc. paauglių kasdien daugiau nei 3-4 val. praleidžia elektroninėje erdvėje. Kas penktas Lietuvos vaikas yra patyręs patyčias elektroninėje erdvėje.
2014-12-29

Paauglių požiūris į smurtą: seksizmas, priekabiavimas ir abejingumas

Vis aktyviau visuomenėje kalbama apie smurtą prieš moteris ir vaikus, bet apie smurtą tarp jaunų žmonių prabylama retai. Apie jaunimo tarpusavio bendravimo ypatumus ir iškylančias problemas tyrimų beveik nėra atlikta, o pavieniai atvejai, kuomet paviešinami faktai apie jaunų žmonių patiriamą smurtą, „nurašomi“ dėl socialių ir kitų aplinkybių.
2011-11-28

7 būdai, kaip mažinti vaikų patyčias internete

Tėvai vaikus moko saugiai pereiti gatvę, gerų manierų, neturėti žalingų įpročių, nesityčioti iš kitų, mandagiai kalbėti, tačiau šiame technologijų amžiuje reikiamų žinių poreikis kinta. Tyrimų duomenimis, 80 proc. paauglių kasdien daugiau nei 3-4 val. praleidžia elektroninėje erdvėje. Kas penktas Lietuvos vaikas yra patyręs patyčias elektroninėje erdvėje.
2001-04-12
Į viršų