pulsas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pulsas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pulsas“.

Atskleidė, koks yra normalus širdies pulsas: daugelis to nežino

Vertinant žmogaus būklę, dažniausiai atsižvelgiama į kelis svarbiausius faktorius: kūno temperatūrą, kvėpavimo dažnį, kraujospūdį, vis tik vienas svarbiausių – širdies pulsas ir daugelis nežino, koks yra normalus pulsas. Pulsas – širdies ritmo rodiklis, rodantis, kiek kartų per minutę suplaka širdis. Kai širdis varinėja kraują arterijomis, jos plečiasi ir traukiasi tekant kraujui.
2024-11-08

Štai kodėl padidėja širdies pulsas: įsidėmėkite visam laikui

Širdies ritmas yra vienas iš pagrindinių sveikatos rodiklių, parodantis širdies darbą ir bendrą organizmo būklę. Ramybės būsenoje normalus suaugusio žmogaus pulsas paprastai svyruoja nuo 60 iki 80 dūžių per minutę. Tačiau įvairūs veiksniai gali laikinai ar ilgą laiką pakelti širdies ritmą, o kai kuriais atvejais padidėjęs pulsas gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas.
2024-10-21

Atskleidė, koks yra idealus širdies pulsas: įsidėmėkite šiuos skaičius

Nereta šių dienų problema – nereguliarus pulso dažnis. Padidėjęs ar pamažėjęs pulsas gali iššaukti įvairių nemalonių simptomų ir signalizuoti apie sveikatos problemas. Apie šią problemą papasakojo  „Gintarinės“ vaistinės tinklo vaistininkas-vedėjas Petras Žukauskas. Pokalbio metu pašnekovas atskleidė, kaip nustatyti savo pulso dažnį, koks pulsas yra optimalus ir ką daryti, norint sunormalizuoti širdies veiklą.
2023-12-18
REKLAMA
Unikauskas atsakė į „Kviečiame daktarą“ žiūrovo klausimą: štai, koks pulsas yra normalus  Unikauskas atsakė į „Kviečiame daktarą“ žiūrovo klausimą: štai, koks pulsas yra normalus

Unikauskas atsakė į „Kviečiame daktarą“ žiūrovo klausimą: štai, koks pulsas yra normalus

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovai turi progą užduoti klausimus laidos vedėjui, profesoriui Alvydui Unikauskui. Šia proga pasinaudojo Bronius iš Panevėžio ir pasiteiravo specialisto, koks gi turėtų būti širdies pulsas vaikštant. Aktuali tema Širdies tema – visuomet aktuali, juk širdis yra vienas svarbiausių mūsų organų.
2023-06-09

Pasakė, kodėl padidėja širdies pulsas: tai žinoti būtina

Normalus pulsas paprastai nustatomas pagal tai, kiek kartų širdis suplaka per minutę (bpm). Faktinės vertės kiekvienam žmogui gali skirtis ir priklauso nuo tokių sąlygų kaip raumenų masė, fizinis aktyvumas ar net genai. Širdies ritmas yra tai, kiek kartų per minutę mūsų širdies plakimas. Normalus širdies ritmas kiekvienam žmogui skiriasi, tačiau įprastas suaugusiųjų širdies ritmas ramybės būsenoje paprastai būna apie 60–100 k/min. Poilsio metu mūsų širdies plakimas sulėtėja.
2023-05-25

Šie ženklai išduoda, kad jūsų širdies ritmas sutriko: įsidėmėkite prieš šventes

Širdis – vienas stipriausių raumenų žmogaus kūne, nepailstamai pumpuojantis kraują po kūną. Tačiau kartais širdies ritmas būna nepastovus, tad svarbu žinoti, kada tai – normali būsena, o kada vertėtų sunerimti. Kauno „Affidea“ kardiologijos klinikos „Medicinos sfera“ gydytoja kardiologė prof. habil. dr. Marija Rūta Babarskienė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, koks yra normalus širdies ritmas, kokie veiksniai lemia jo padidėjimą ar sumažėjimą bei kada sutrikęs širdies ritmas – ligų pranašas.
2022-12-23

Atskleidė, koks yra normalus širdies pulsas: daugelis to nežino

Pajautę, kad širdis plaka neįprastai greitai, dažniausiai žmonės skuba matuoti savo pulsą. Tačiau kada toks nerimas yra pagrįstas, o kada skubėti pas gydytoją dar neverta? Kauno klinikų gydytoja kardiologė prof. dr. Olivija Dobilienė naujienų portalui atsakė, koks yra normalus pulsas ir kokius rodiklius pasiekus reikėtų nenumoti į tai ranka. Gydytoja paaiškina, kad pulsas atitinka širdies veiklą ir rodo širdies susitraukimo ir atsipalaidavimo dažnį ramybės būsenoje.
2022-07-23

Žemė turi pastovų mįslingą „pulsą“: aiškinamasi, kas tai

Pažvelgus į istorinių ir milžiniškų geologinių įvykių chronometražą per šimtus milijonų metų, galima pamatyti ciklinius veiklos pliūpsnius, kurie kartojasi gana tolygiai. Aprašydami šį modelį naujame tyrime, Niujorko universiteto ir Karnegio mokslo instituto mokslininkai apibūdina šį reiškinį kaip „Žemės pulsą“. Tačiau pagrindinė priežastis, lemianti šį pulsą, tebėra paslaptis.
2021-07-18

Pasakė, kodėl padidėja širdies pulsas: įsidėmėkite visam laikui

Normalus pulsas paprastai nustatomas pagal tai, kiek kartų širdis suplaka per minutę (bpm). Faktinės vertės kiekvienam žmogui gali skirtis ir priklauso nuo tokių sąlygų kaip raumenų masė, fizinis aktyvumas ar net genai. Širdies ritmas yra tai, kiek kartų per minutę mūsų širdies plakimas. Normalus širdies ritmas kiekvienam žmogui skiriasi, tačiau įprastas suaugusiųjų širdies ritmas ramybės būsenoje paprastai būna apie 60–100 k/min. Poilsio metu mūsų širdies plakimas sulėtėja.
2021-05-18

M.A.M.A. 2019 pristato naujieną: galės pretenduoti ir grupė „Yva“

Prestižinių Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A organizatoriai kitų metų sausį Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs ceremoniją, kupiną naujovių. Kiek anksčiau buvo pranešta, kad šalies geriausių atlikėjų ir grupių pagerbimo vakarą susijungs metų atlikėjo ir atlikėjos nominacijos bei atsiras nauja – „urban“ kategorija. Šiandien skelbiama dar viena naujiena – bus įvertinta ir tradicinė popmuzika.
2019-09-25
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Sveikatos būklę vertina pagal pulso garso bangas  Sveikatos būklę vertina pagal pulso garso bangas

Sveikatos būklę vertina pagal pulso garso bangas

Šiandien Lietuvos visuomenės sveikata palaipsniui gerėja dėl augančios gyvenimo kokybės, tačiau net ir sveiko organizmo būklė iki ligos pasireiškimo yra vis dar sunkiai įvertinamas procesas. Dažniausiai kreipiamės į gydytojus jau sunegalavus, kada ligą įveikti galime tik su jų pagalba. Stebėdami šią problemą Lietuvos mokslininkai sukūrė prietaisą, padedantį greitai įvertinti bendrą organizmo būseną ir taip užkirsti kelią progresuojančioms ligoms.
2019-05-21

Išskirtinis interviu su „Lietkabelio“ senbūviu: apie sunkų darbą ir aukso medalį

Donatą Tarolį galima drąsiai vadinti tikru Panevėžio „Lietkabelio“ komandos senbuviu – 203 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas ekipoje žaidžia trečiąjį sezoną. Radijo stoties „Pulsas“ laidoje „Lietkabelio pulsas“ apsilankęs D.Tarolis kalbėjo apie gyvenimą Panevėžyje, sunkias treniruotes, laisvalaikį bei muziką. – Treji metai Panevėžyje. Koks jausmas? – Super. Tie treji metai prabėgo kaip 10 minučių. Labai geras miestas, geri žmonės. Panevėžys mano antrieji namai.
2019-05-19

Sveikos širdies kodas

Širdį drąsiai galima vadinti pagrindiniu žmogaus kūno organu. Bet ar visuomet pasirūpiname, kad šis organizmo variklis tinkamai veiktų? Lietuvos širdies asociacijos prezidentė profesorė Žaneta Petrulionienė, paklausta, kokie mitai apie širdies ligas sklando visuomenėje, atsakė: „Manoma, kad širdies ligos dažniau kamuoja vyrus. Tikima, kad moterims infarktas ir insultas gresia rečiau, nes jas apsaugo estrogenai.
2017-02-16

Tatuiruotės gali paveikti „Apple Watch“ širdies ritmo matavimus

Kompanija „Apple“ patvirtino, kad tatuiruotės gali paveikti išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ širdies ritmo matavimo sensoriaus rezultatus. Tai rašoma oficialiame „Apple“ palaikymo tinklapyje. „Apple“ tai patvirtino po to, kai pirmieji „Apple Watch“ vartotojai ėmė skųstis, kad širdies ritmą matuojantis sensorius veikia netinkamai su ant jų odos esančiomis tatuiruotėmis.
2015-05-05

Širdžių unisonas: choristų širdžių dažniai „susiderina“

Mokslininkų tvirtinimu, choristai tarpusavyje taip susiderinę, kad net jų širdies plakimas supanašėja, rašo bbc.co.uk. Švedų mokslininkai, išmatavę įvairius muzikinius kūrinius atliekančių choro dainininkų širdies dažnį, pastebėjo, kad choristų, dainuojančių unisonu, pulsas paspartėdavo ir sulėtėdavo panašiai. Žurnale „Frontiers in Psychology“ išspausdintame tyrimo aprašyme mokslininkai spėja, kad ši harmonija atsiranda dėl to, kad choristai koordinuoja savo kvėpavimą.
2013-07-09

Telefonų fotokameros netrukus matuos mūsų pulsą

Japonijos bendrovė „Fujitsu“ sukūrė technologiją, leidžiančią vaizdo jutikliams (taip pat ir montuojamiems į telefonus) atpažinti subtilius žmogaus veido odos spalvos pokyčius ir taip išmatuoti jo pulsą. Plika akimi tai sudėtinga pastebėti, bet mūsų veido odos atspalvis keičiasi su kiekvienu širdies dūžiu. Kraujas, keliaujantis arterijomis ir kraujagyslėmis, su kiekvienu pulsu šiek tiek parausvina mūsų skruostus.
2013-03-19

Bandomieji važiavimai reklaminėse kampanijose: padažnėjęs pulsas, baimė ir erekcija

Rinkodaros koncepcija, pagal kurią potencialūs pirkėjai sodinami į keleivio sėdynę ir profesionalaus vairuotojo labai greitai pravežami uždara trasa siekiant išbandyti, ar jiems pavyks išlaikyti širdies dūžių per minutę skaičių žemiau 120 ribos ir tuo pačių mėginant įrodyti, kad naujasis „Lexus GS450h“ yra dinamiškas ir sportiškas hibridinis modelis, savaime suprantama, yra labai įdomi.
2012-07-26

Grupės „Omerta“ nario naujasis kūrinys įkvėps ne vieną

Pastaruoju metu vėl aktyviai muzikiniame gyvenime pradėjęs rodytis hiphopo duetas „Omerta“, šiemet jau koncertavęs ne viename dideliame renginyje ir net apšildę hiphopo muzikos ikoną „Grandmaster Flash“,  vėl turi gerų naujienų iš savo stovyklos – grupės narys Mitas pristato naują kūrinį „Tikiu“. „Tikiu“ -  tai antrasis atlikėjo singlas iš būsimo solinio albumo „Pulsas“. Šiemet aktyviai kuriantis reperis žada ne tik naujų kūrinių, bet ir muzikinių vaizdo klipų.
2012-07-09

Gyvos repo ir hiphopo legendos „Grandmaster Flash“ pasirodymas jau netrukus

Apžvelgus artėjančio savaitgalio būsimus vakarėlius, net nekyla abejonės kur miniomis rinksis kokybiškų pramogų ištroškę naktinėtojai. Akivaizdu, kad šio penktadienio Lietuvoje labiausiai laukia hiphopo muzikos gerbėjai ir mylėtojai, tačiau pakalbinus praeivius saulėtose Vilniaus gatvėse supranti, kad nebūtinai turi būti užkietėjusiu repo žinovu ar šio žanro fanu. Tiesiog būna įvykių kurių negali praleisti. Vienas iš jų - gyvos repo legendos „Grandmaster Flash“ pasirodymas Vilniuje.
2012-04-30

Hip hopo duetas „Omerta“ pristato naują vaizdo klipą

Pastaruoju metu vėl aktyviai muzikos pasaulyje pradėjęs rodytis hip hopo duetas „Omerta“, šiemet jau koncertavęs ne viename dideliame renginyje, keliems jų įrašęs nemažo susidomėjimo sulaukusius muzikinius vaizdo kvietimus, pavasariui įsibėgėjus turi naujienų iš savo stovyklos – grupės narys Mitas nekantraudamas klausytojų teismui pristato naujausiam savo soliniam singlui sukurtą muzikinį vaizdo klipą.
2012-04-02

Arbitras V. Dovidavičius papasakos, kaip jis ištrūko iš melanomos gniaužtų

Šio šeštadienio Lietuvos televizijos laidoje „Pulsas“ – garsus teisėjas ir krepšinio arbitras, kaunietis Virginijus Dovidavičius. Tačiau kalbės jis ne apie savo sportinius pasiekimus. Šiandien jam svarbu kita. Gyvenimo olimpe jis laimėjo trejus metus, nors diagnozė buvo negailestinga. Kalbės atvirai, sako – labiausiai dėl kitų. Kai liga užklupo pačiame jėgų žydėjime,nei apie onkologines ligas, nei apie melanomą Virginijus nežinojo nieko. Melanoma yra vienas pavojingiausių odos vėžio tipų.
2012-03-16

Širdis be pulso. Tai veikia

Medicinos mokslų daktaras Budas Frazieris iš Teksaso Širdies instituto (JAV) kadaise susižavėjo beprotiška idėja – „išimkime visą nefunkcionuojančią širdį velniop ir vietoj jos įstatykime... dvi turbinas. Toks mechanizmas galės varinėti kraują ne prasčiau už širdį.“ Skirtumas tas, kad tokia širdis... neplaks. Nebus pulso. O žmogus bus gyvas. Ir sveikas. Tokios fiziologijos niekas neregėjo pastaruosius 500 mln. evoliucijos metų.
2012-03-02

LRT „Pulse“ – medikai ir šokėjai J. Ir Č. Norvaišos

Šio šeštadienio Lietuvos televizijos „Pulso“ medikų galerijoje – Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kurių gyvenime nuolat konkuravo medicina ir šokis. Medikai, viena garsiausių ir iškiliausių Lietuvos sportinių šokių trenerių porų,kartu – jau 50 metų, Jūratė ir Česlovas Norvaišos. Mes, žiūrovai, įpratę šiuosžinomus žmones matyti per televizorių. Ir galbūt nežinome, jog anapus ekrano,realiame gyvenime – tai pacientų gerbiami ir mylimi gydytojai, atidavę šiaiprofesijai dešimtis metų.
2012-02-09

A. Mamontovas stoja į kovą su savižudybėmis

Kur kreiptis, kam paskambinti, kai žmogaus sąmonę užvaldo sielvartas? Pokalbiai  Kaip nepalūžti, kai užklumpa visiška neviltis, ir norisi, kad ištiestų ranką nors ir svetimas, bet suprantantis žmogus? Į klausimus Lietuvos televizijos laidoje „Pulsas“ atsakys vienas iš iniciatyvos „Nebijok kalbėti“ autorių, muzikantas ir aktorius Andrius Mamontovas, Jaunimo psichologinės paramos centro (JPPC) įkūrėja Kristina Polukordienė, JPPC psichologai bei savanoriai.
2012-01-20

Kaip atpažinti grėsmę keliantį širdies skausmą?

Sustreikavusi širdis visai neseniai vos nenuvarė į kapus vieno garsiausių Lietuvos sportininkų. Dėl tos pačios priežasties staiga nutrūko žinomo verslininko, visuomenės veikėjo gyvenimas. Jų diagnozė ta pati. Kasmet į Lietuvos ligonines patenka daugiau nei 7 tūkstančiai žmonių dėl ūmaus miokardo infarkto. Širdį skauda, širdis plyšta ne tik iš meilės, ir ne tik perkeltine prasme, sako gydytojai. Deja, per gyvenimą beveik kiekvienas žmogus patiria vienokį ar kitokį širdies skausmą.
2011-11-04

Kodėl vyrai Lietuvoje gyvena žymiai trumpiau nei moterys?

Šį šeštadienį jau ketvirtąjį sezoną Lietuvos televizijoje pradeda laida „Pulsas“. Žiūrovų pamėgtoje ir medikų gerbiamoje laidoje – temos, aktualios kiekvienam iš mūsų. Nors šį šeštadienį „Pulsas“ kalbės apie vyrus, tačiau tema ne mažiau svarbi ir moterims. Anot statistikos, Lietuvai gresia tapti našlių populiacija. „Pulsas“ klausia – kodėl? Atsakymą pateikia specialistai: mūsų vyrai vis dar gyvena nesaugiai ir nesirūpina savo sveikata.
2011-09-28

Britas ryžosi sulieknėti, kai medikai neaptiko jo pulso

Vienas britas pagaliau ryžosi atsikratyti antsvorio, nes gydytojai per jo storą riebalinį sluoksnį nesugebėjo užčiuopti pulso. 24 metų Alanas Belmontas (Alan Belmont) buvo šokiruotas, kai gydytojai pasakė negalį aptikti pulso, nors naudojosi stetoskopu ir net ultragarso aparatu. Medikai pasakė jam, kad ligoninės įranga nėra tokia galinga, kad prasiskverbtų pro jo riebalinį sluoksnį, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“. Tiesa, galiausiai jiems pavyko užčiuopti rankoje vaikino pulsą.
2011-03-30

Pulso žiedas

Šis pirmasis žiedo pavidalo širdies funkcijos monitorius su mikroprocesoriumi ir infraraudonųjų spindulių moduliu turi 6 funkcijas. Jis matuoja pulsą, nueitą atstumą, gali veikti kaip žingsniamatis, laikrodis ir kalorijų skaičiuotuvas. Žiedas yra elastingas ir tinka bet kokio dydžio pirštams.
2010-11-26

Sporto halėje krepšinį pakeis muzikos festivalis

„Balsas.lt“ skaitytojas prisistatantis Donatello slapyvardžiu praneša, jog kovo 19-osios naktį krepšinio emocijas Kauno sporto halėje pakeis elektroninės muzikos garsai, o geriausius šalyje oranžinio kamuolio meistrus – žymiausi Lietuvos diskžokėjai. Pirmąkart Kaune būtent čia rengiamas elektroninės muzikos festivalis „Pulsas“ jau dabar pretenduoja tapti masiškiausiu klubinės kultūros įvykiu laikinojoje sostinėje šiais metais.
2010-03-16

Kinijoje atsigavo moteris, kurios širdis neplakė 30 minučių

Kinijos Hunanio provincijoje prisikėlė numirusi 73 moteris, kurios širdis neplakė beveik pusę valandos, pranešė dienraštis „China Daily“. Pranešama, kad moters širdis sustojo, kai ligoninėje jai buvo atliekama elektrokardiograma. Gydytojams susirinkus prie pacientės, kad konstatuotų jos mirtį, po maždaug 30 minučių medicininė technika vėl užregistravo atsinaujinusį jos pulsą.
2009-12-22

Edita Mildažytė gyvena santarvėje su savimi

Editą Mildažytę gatvėje atpažįsta kiekvienas, tačiau televizijos laidos „Bėdų turgus“ vedėja dėl to nekeičia savo elgesio: „Elgiuosi taip, kaip man tuo metu reikia, nesvarbu, kas ką pagalvos". Lietuvos televizijos laidų vedėja ir prodiuserė Edita Mildažytė save vadina. verslininke – juk ji ne tik kuria „Bėdų turgų“, bet ir yra dar dviejų televizijos laidų prodiuserė. Tačiau Edita sako esanti sąžininga verslininkė, nes gaminanti tik tokius produktus, kuriuos galėtų pasiūlyti ir savo šeimai.
2009-10-05

Šešios radijo stotys teiks bendrą reklamos paslaugą

Šešios radijo stotys, girdimos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje ir Panevėžyje pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl vieningos reklamos transliavimo. Bendradarbiavimas tarp radijo stočių „Tau“ (Kaunas), „Saulės radijas“ (Šiauliai), „FM99“ (Alytus), „Pulsas“ (Panevėžys) ir „Vox Maris“ (Vilnius ir Klaipėda) leis pasiūlyti dar vieną radijo reklamos būdą.
2008-09-03

Kai atrodo, jog blogiau ir būti nebegali, gali neabejoti – bus

Juostų „40-ies ir vis dar skaistus“ bei „Užkibo” kūrėjai pristato naują savo filmą. Apie paprastą vaikiną – muzikantą (akt. Jasonas Segelis), šešerius metus dievinusį merginą – televizijos žvaigždę (akt. Kristen Bell). Viskas klostosi nuostabiai, tačiau vieną dieną kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkia žinia – ji susirado kitą! Bandymai užmiršti Sarą Maršal kitų moterų lovose ar dirbant ištisom parom nepadeda. Trokšdamas surasti sielos ramybę, Pėteris nusprendžia vykti į Havajus.
2008-06-27

„Pulsas“: ar europiečiams dar reikalinga Europos Sąjunga?

5 kanalo (www.5kanalas.lt) diskusijų laidos „Pulsas“ tema: ar europiečiams dar reikalinga Europos Sąjunga? Prieš metus entuziastingai įstojome į ES. Dabar jau šalių senbuvių gyventojai entuziastingai sako jai „ne“. Ir niekas nebesupranta, nei kas ta ES, nei ko iš jos norėti. Ar tai tik bendroji rinka, ar supervalstybė, ar tik tarptautinė organizacija? Ir kas joje turi dalyvauti.
2005-06-03
Į viršų