prostatos vėžys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prostatos vėžys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prostatos vėžys“.
Vėžį Lietuvos ūkininkui išdavė vos 1 simptomas: ragina pastebėti visus
52-ejų Ričardas Lekavičius, Šakių savivaldybės tarybos narys ir ūkininkas, pasidalijo savo nelengva, bet įkvepiančia istorija apie kovą su prostatos vėžiu. Jo patirtis atskleidžia, kaip svarbu viešinti informaciją apie sveikatos patikras ir rūpintis savimi. Pasak Ričardo, atidėti sveikatos tyrimus dažnai yra linkę vyrai, kurie ignoruoja simptomus ir vizitus pas gydytojus.
„Prostatos vėžį man diagnozavo, kai jis buvo jau antros stadijos.
Kaulų skausmai – pažengusio vėžio simptomas: profesorius patarė, kaip aptikti laiku
Lapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo, kurio metu vyrams primenama, kaip svarbu laiku pasirūpinti sveikata, o visuomenė skatinama solidarizuotis su sergančiaisiais. Šia proga su Kauno klinikų Urologijos klinikos vedėju prof. Mindaugu Jievaltu ligonių kasų pranešime spaudai kalbamasi apie vyrų požiūrį į savo sveikatą, prostatos vėžio situaciją Lietuvoje ir pastarųjų dešimtmečių šios ligos gydymo pokyčius.
Agresyvų vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku
MDK klinika socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia, kad prostatos vėžys yra dažniausia onkologinė liga, pasireiškianti vyrams.
Pasak jų, dalis vyrų gali jausti simptomus, tačiau kartais šią ligą laiku diagnozuoti galima tik atliekant kraujo tyrimą (PSA) arba echoskopinį ištyrimą pas urologą.
Pas šį gydytoją vyrus dažnai atlydi moterys: „Keturios ausys ir keturios akys daug geriau nei dvejos“
Prostata arba dar kitaip vadinama antroji vyro širdis taip įvardijama ne veltui. Pasak gydytojų, ankstyvieji kardiovaskulinės sistemos patologijos šaukliai būtent yra erekcijos sutrikimai. Tačiau lytinė funkcija sutrikti gali ir kiti simptomai dažniau atsiranda dėl pačios prostatos ligų.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius gydytojas urologas dr.
Skelbia apie nemokamą medicinos paslaugą Lietuvoje: kiti to nežino
Ligonių kasų specialistai primena apie Lietuvoje vykdomą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą ir kviečia vyrus nuo 50 iki 69 metų imtinai ir vyrus nuo 45 metų, jei jų tėvai ir broliai sirgo prostatos vėžiu, pasitikrinti sveikatą pagal šią programą.
Programa padeda kuo anksčiau nustatyti prostatos vėžį, kai ligos gydymas gali būti efektyvus.
Prostatos vėžys – dažniausia vyrų onkologinė liga, bet profilaktiškai pasitikrina tik kas ketvirtas
Minėdami Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, ligonių kasų specialistai primena apie Lietuvoje vykdomą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą ir kviečia vyrus nuo 50 iki 69 metų imtinai ir vyrus nuo 45 metų, jei jų tėvai ir broliai sirgo prostatos vėžiu, pasitikrinti sveikatą pagal šią programą.
Programa padeda kuo anksčiau nustatyti prostatos vėžį, kai ligos gydymas gali būti efektyvus.
Pirmas toks tyrimas Lietuvos pacientams: vėžį padės aptikti anksčiau ir tiksliau
Kauno klinikose, pirmojoje ir kol kas vienintelėje ligoninėje Lietuvoje, įdiegtas ir pradėtas taikyti naujas pozitronų emisijos tomografijos tyrimas, skirtas tiksliau diagnozuoti prostatos vėžio stadiją ir veiksmingiau parinkti reikalingą gydymą. Atliekant pozitronų emisijos tomografijos tyrimą su prostatos specifiniu membranos antigenu (PET/KT PSMA), galima įvertinti ligos išplitimą, ligos atsinaujinimą ir suteikti galimybę taikyti naujus gydymo metodus.
Šie Lietuvos žmonės gali nemokamai pasitikrinti dėl agresyvaus vėžio: nepraleiskite progos
Minėdami Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, ligonių kasų specialistai primena apie Lietuvoje vykdomą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamą Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą ir kviečia vyrus nuo 50 iki 69 metų imtinai ir vyrus nuo 45 metų, jei jų tėvai ir broliai sirgo prostatos vėžiu, pasitikrinti sveikatą pagal šią programą.
Programa padeda kuo anksčiau nustatyti prostatos vėžį, kai ligos gydymas gali būti efektyvus.
Minint pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diagnozuojama apie 1,6 mln. naujų prostatos vėžio atvejų. Nors skaičiai yra dideli, ankstyva diagnostika ir gydymas gali padėti daugeliui vyrų, todėl labai svarbu neignoruoti simptomų ir reguliariai tikrintis sveikatą. Tad „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė dalijasi patarimais, kaip kiekvienas vyras gali pasirūpinti savo sveikata.
Tylusis žudikas – prostatos vėžys: atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus
Dažniausiai prostatos vėžys vyrus užklumpa visai netikėtai. Vis dėlto, sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šiai grėsmingai ligai ir pražūtingoms pasekmėms kelią gali padėti užkirsti profilaktiniai tyrimai ir ankstyva diagnostika.
REKLAMA
REKLAMA
Nustačius vėžį gydymo nepaskiria: gydytojas atskleidė, kokiais atvejais tai įmanoma
Vyrai ne tik nelinkę kalbėti apie sveikatą, bet ir ją tikrintis. Tuo metu gydytojai įspėja, kad skubant pas medikus jau su skundais gali būti vėlu – vėžys sėkmingai gali būti nebepagydomas. Tuo metu nustačius jį anksti gydymas gali būti net nepaskirtas – tereikia stebėjimo.
VUL Santaros klinikų gydytojas urologas Gediminas Platkevičius pabrėžė, kad kalbėti apie vyrų sveikatą labai svarbu bent dėl keletos dalykų.
„Pirma, yra nemažai vyrų ligų, kuriems simptomų išvis nėra.
Skubiai kreipiasi į Lietuvos vyrus: padarykite tai dabar, nelaukite, kol vėžys taps 4 stadijos
Tėvo dienos proga onkologai linki vyrams drąsiai ateiti į profilaktines vėžio prevencijos programas ir jaustis komfortabiliai. „Vyras patikroje turi jaustis vyru, ne pacientu. Ir turi rasti laiko sau“, – sako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus pavaduotojas klinikai dr. Marius Kinčius. Pasak vilniečio Vlado, labai svarbu žmogiškas santykis ir geras jausmas gydytojo kabinete, kuris lieka atmintyje ir gydymo.
Išsigydžius 3 priklausomybes, likimas žurnalistui Audriui Skačkauskui pasiuntė vėžį: „Dar gerai išsisukau“
Šį pirmadienį TV3 laidoje „TOP 3“ – įžūlus turtuolių elgesys prestižiniame Vilniaus rajone bei neištesėti valdžios pažadai. O galiausiai žiūrovų laukia pažintis ir su neeilinę istoriją išgyvenusiu žurnalistu Audriumi Skačkausku. Suvaldęs net tris priklausomybes, vyras susirgo vėžiu, o tuomet save realizavo... turguje.
Žurnalistas iš Panevėžio A. Skačkauskas buvo priklausomas nuo narkotikų, lošimų ir alkoholio.
Pacientai trys, o istorija – panaši: papasakojo, kaip vėžį naikina šalčiu
Su puikiai nusiteikusiais trimis, vyresnio amžiais vyrais susitinkame Nacionaliniame vėžio institute. Pašnekovai gyvena skirtinguose Lietuvos kampeliuose, užtat turi panašią istoriją – Arvydas, Vytautas ir Rimantas susirgo prostatos vėžiu, liga po kurio laiko atsinaujino ir tada vyrams buvo taikyta krioterapija – navikai sunaikinti šalčiu. Šis prostatos vėžio gydymo būdas gali būti taikomas ir pirminiam, ir atsinaujinusiam navikui gydyti.
Smogęs vėžys sustabdė garsaus Lietuvos žurnalisto gyvenimą: turi 1 svajonę
Prieš beveik šešerius metus, žinomas panevėžietis, buvęs žurnalistas, 55-erių Audrius Skačkauskas išgirdo skaudžią diagnozę – prostatos vėžys. Nors šiuo metu liga yra suvaldyta, tačiau po gydymo atsirado kitų sveikatos problemų. „Tie, kuriems liga yra išgydyta – jie gali atsipūsti, o tie, kuriems liga tik suvaldyta – sėdi, kaip ant tiksinčios bombos.
Šis klastingas vėžys puola vyrus: netrukus jo atvejų išaugs dvigubai, į ką svarbu atkreipti dėmesį?
Prognozuojama, kad iki 2040 m. vyrų, kuriems diagnozuotas prostatos vėžys, skaičius visame pasaulyje padvigubės iki 2,9 mln. per metus, o metinis mirčių nuo šios ligos skaičius padidės 85 proc., rodo didžiausias tokio pobūdžio tyrimas.
Prostatos vėžys jau dabar yra pagrindinė mirties ir neįgalumo priežastis ir dažniausia vyrų vėžio forma daugiau nei 100 šalių.
Vėžiu sergančio karaliaus sesers paklausė, kaip jis jaučiasi: jos poelgis pribloškė
Princesės Anne paklausus, kaip jaučiasi vėžiu sergantis brolis karalius Karolis III, jos poelgis pribloškė ne vieną – ji neištarė nė žodžio. Kol jos vyresnysis brolis karalius gydosi nuo vėžio, Anne turi daugybę įsipareigojimų, o viename renginyje ji buvo paklausta, kaip sekasi monarchui.
Princesė Anne šiuo metu turi darbščiausios karališkosios šeimos atstovės reputaciją, nes karalius Karolis III gydosi nuo vėžio.
Liga – numeris vienas tarp vyrų: gydytojai perspėja, kad atvejų tik daugės
Kasmet Lietuvoje nustatoma 3 tūkst. prostatos vėžio atvejų, šia onkologine liga sergantys vyrai susiduria su emociniais iššūkiais, savo ruožtu medikai siūlo diegti pažangesnius gydymo metodus ir jų kompensavimą.
„Dabar tas skaičius yra stabilizavęsis ir siekia 2,5-3 tūkst. atvejų per metus. Kas yra džiugu, kad yra stadijos poslinkis į ankstyvąsias.
Prostatos vėžį išduoda šie simptomai: pasitikrinkite laiku
Šie simptomai laikomi įspėjamaisiais prostatos sutrikimo požymiais – tai gali būti ir gerybinė liga, ir prostatos vėžys.
Dauguma prostatos vėžiu sergančių vyrų ankstyvosiose stadijose nejaučia jokių simptomų. Tačiau svarbu atpažinti, kada prostatos veikla sutrinka, ir kreiptis pagalbos, rašo express.co.uk.
Šie požymiai gali signalizuoti apie vėžį
Prognozės būna geriausios, kai prostatos vėžys diagnozuojamas anksti.
Įspėja vyrus: šis simptomas rodo, kad vėžys jūsų organizme jau išplitęs
Lapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo, per kurį vyrams primenama, kaip svarbu laiku pasirūpinti savo sveikata. Pasak gydytojo urologo doc. dr. Aušvydo Patašiaus, kalbėti apie prostatos vėžį būtina, nes tik taip pavyks paskatinti kuo daugiau vyrų dalyvauti prevencinėje programoje ir sumažinti mirštamumą nuo šios ligos.
Esame pavyzdys kitoms šalims
Pradėjęs pokalbį apie prostatos vėžio situaciją Lietuvoje, doc. dr.
Unikauskas prakalbo vyrams aktualia tema: šie 5 simptomai išduoda prostatitą
Lapkritis – vyrų sveikatos mėnuo, kai stipriosios lyties atstovai raginami rūpintis savimi ir atkreipti dėmesį į prostatos sveikatą. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene atskleidė, kad ne visi su prostata susiję simptomai išduoda vėžį – kartais gali būti kaltas prostatitas (prostatos uždegimas) arba gerybinė prostatos hiperplazija.
Profesorius Unikauskas pataria, kaip natūraliais būdais sumažinti padidėjusią prostatą
Šis mėnuo visame pasaulyje yra žinomas kaip „Ūsuotas lapkritis“. Jo metu vyrai skatinami auginti ūsus ir taip palaikyti sergančius prostatos ar sėklidžių vėžiu. O taip pat – didinti žinomumą apie šių ligų prevenciją. Būtent tam bus skirta ir šio šeštadienio TV3 laida „Kviečiame daktarą!“, kurios metu profesorius Alvydas Unikauskas supažindins su šios ligos simptomais, naujausiais prostatos tyrimo metodais ir natūraliais būdais, padėsiančiais padidėjusią prostatą sumažinti.
Prostatos vėžio galima išvengti: paprastas būdas, kurį dažnas pamiršta
Skaičiuojama, kad prostatos vėžys – dažniausia vyrų piktybinė liga Lietuvoje. Ši liga kasmet diagnozuojama apie 2 tūkst. vyrų ir nusineša per 500 gyvybių. Kaip ir daugelio onkologinių ligų atveju, kovojant su prostatos vėžiu, esminis faktorius laikas – kuo anksčiau liga nustatoma tuo sėkmingesnio gydymo galima tikėtis.
„Aptikus pirmos stadijos prostatos vėžį, išgyvenamumas penkerius ir daugiau metų siekia beveik 100 proc., o vėlesnėse stadijose – tik apie 30 proc.
Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas
Per metus Lietuvoje nustatoma apie 2500 prostatos vėžio atvejų, dalis jų – jau pažengusios stadijos. Nors statistika nedžiugina, tačiau vyrai pasitikrinti sveikatos neskuba. „Antėjos“ urologas Gediminas Platkevičius papasakojo, ko galima tikėtis prostatos tyrimo metu ir į kokius simptomus vertėtų atkreipti dėmesį.
Nerimauja dėl tyrimo
Prostatos vėžys ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų, vis dėlto, šios ligos atveju itin svarbi kuo ankstyvesnė diagnostika.
Gydytojas paaiškino, kada vėžys laikomas kliniškai nereikšmingu: štai kokie vyrai rizikuoja juo susirgti
Diagnozuojant, gydant ar stebint prostatos vėžį, dažniausią vyrų onkologinę ligą, turime nemažai gerųjų žinių, viena iš jų – pritaikomoji prostatos biopsija. Štai vilniečiui Jonui (48 m.) taikomas stebėjimas po to, kai atlikus pritaikomąją prostatos biopsiją buvo nustatytas prostatos vėžys: liga pirmos stadijos, kliniškai nereikšmingas, mažos rizikos vėžys.
„Lietuvoje per metus apie 10 proc.
9 metus ignoravęs vėžio simptomus Algirdas norėtų atsukti laiką atgal: „Laikiau save labai sveiku“
59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo siunčiamus signalus nekreipęs dėmesio ir manęs, kad ši liga jį aplenks.
Kai manai, kad esi nenugalimas
„Būdamas 40-ies, ruošiausi planinei veido operacijai, – pasakojimą pradeda A. Jakimavičius.
Žinomam 54-erių panevėžiečiui smogė klastingas vėžys: štai, kas jį išdavė
Panevėžiečio Audriaus Skačkausko biografija itin spalvinga – ilgametis žurnalisto darbas, prarastas dėl priklausomybės alkoholiui, prie kurios vėliau prisijungė lošimai ir narkotikai. Po daugybės metų išbridus iš priklausomybių liūno, Audriui diagnozuotas diabetas, o lyg to būtų maža, prieš beveik penkerius metus aptiktas ir prostatos vėžys. „Jeigu būčiau anksčiau išsityręs, mano istorija būtų visiškai kitokia“, – sako 54-erių vyras.
Simptomų dar nėra, o vėžys – jau aptinkamas: štai ką medikai ragina padaryti kuo greičiau
Prostatos vėžys yra viena dažniausių vyrų onkologinių ligų. Per praėjusius metus Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus specialistai diagnozavo per 200 naujų ligos atvejų. Klastinga liga dažniausiai diagnozuota vyresniems vyrams. Labai svarbu prostatos vėžį aptikti kuo anksčiau, nes pradinėse stadijose ligą galima efektyviai gydyti.
Apie rimtą problemą įspėja simptomai, o pradinėse stadijose, kai simptomų dar nėra, vėžį galima aptikti profilaktinės patikros metu.
Vyro gyvybę pasiglemžė prostatos vėžys: sūnus perspėja kitus
34 metų londonietis Jacobas Dunnas visą gyvenimą mažai bendravo su savo tėčiu, tačiau netikėtai pajuto didžiulį norą paskambinti per Tėvo dieną ir sužinojo, jog jam diagnozuotas vėžys. Jacobo tėtis Dennisas Forbesas sirgo pažengusios stadijos prostatos vėžiu ir, deja, mirė praėjus vos trims mėnesiams kai vėl pradėjo bendrauti su sūnumi.
Jacobas dabar nori skleisti žinią apie mirtiną būklę, kuria per gyvenimą suserga daugybė vyrų, rašo express.co.uk.
Dėmesio, vyrai: kas yra PSA tyrimas ir kada jį būtina atlikti
Prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimas itin dažnai naudojamas prostatos vėžio diagnostikoje. Kaip sakė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja urologė Jonė Verikaitė, PSA yra baltymas, kurį gamina tiek vėžinės, tiek sveikos prostatos audinio ląstelės. PSA tyrimas klinikinėje praktikoje pradėtas taikyti daugiau nei prieš trisdešimt metų.
Prostatos vėžį išduoda vos keli ženklai: pastebėjus skubėkite pas gydytoją
Lietuvoje kasmet nustatoma po maždaug 2,5 tūkst. naujų prostatos vėžio atvejų, tai – dažniausiai pasitaikanti vėžio rūšis vyrų tarpe. Prevencinės programos ir tobulėjanti medicina leidžia vis daugiau jų nustatyti dar ankstyvose stadijose, tad ir gydymo rezultatai daug žadantys.
VUL Santaros klinikų Urologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas dr. Albertas Čekauskas pranešime „Prostatos vėžys.
Apie vėžį – vyrų žudiką Algis sužinojo visai netikėtai: medikai jo istoriją laiko išskirtine
Sulaukęs siūlymo suėjus 50 metų atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą šiandien Algis Mameniškis džiaugiasi to neatidėliojęs. Laiku aptiktas vėžys leido vyrui išsaugoti sveikatą, o Nacionalinio vėžio instituto (NVI) gydytojai šią istoriją vadina išties išskirtine.
Prostatos vėžys – dažniausia Lietuvos vyrams diagnozuojama onkologinė liga. A. Mameniškis pasakojo, kad žinią apie tai, jog serga, sužinojo sudalyvavęs prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje.
Vyrai sukluskite: ši liga kasmet pasiglemžia daugiau nei 500 lietuvių gyvybes
Kasmet diagnozuojama apie 2000 naujų prostatos vėžio atvejų. Tačiau lankytis gydytojo urologo kabinete vyrams vis dar yra neįprasta ir atrodo nebūtina.
Mirtiną prostatos vėžį išduoda šie ženklai: kelią jam užkirskite laiku
Prostatos vėžys – nemaloni liga, apie kurią ne visuomet patinka kalbėti vyrams. Neretai ji apie save nepraneša jokiais simptomais ar požymiais. Anaiptol, jie pasirodo tuomet, kai liga būna gerokai pažengusi. Tam, kad liga ir toliau būtų aptinkama ankstyvosiose stadijose ir būtų išgelbėta ne vieno vyro gyvybė, medikai siunčia žinią apie būtinybę profilaktiškai tikrintis.
Kauno klinikų Urologijos klinikos vadovas prof.
Vėžys Adomui gydytas neeilinu būdu: kelis mėnesius kūne nešiojosi radioaktyvius implantus
Mažyčiai radioaktyvūs implantai, vadinamos sėklos, įstumiami į prostatą ir juose esantis radioaktyvusis jodas spinduliuoja kelis mėnesius naikindamas vėžines ląsteles. Tai brachiterapija – spindulinės terapijos metodas, vienas iš prostatos vėžio gydymo būdų. „Brachiterapijos procedūrą, kaip vieną iš galimų gydymo būdų pasirinkau, kai man 2012 m. buvo diagnozuotas prostatos vėžys.
Šis „Hario Poterio“ aktorius filmavosi sirgdamas vėžiu: ligą laikė paslaptyje
„Hario Poterio“ aktorius Alanas Rickmanas 2016 m. mirė nuo kasos vėžio, o prieš mirtį jis kasdien pildė dienoraštį ir reguliariai užrašinėjo savo mintis.
Naujai išleistoje ištraukoje iš 2005 m. aktoriaus, kuris įkūnijo Sneipą ir tuo metu kovojo su agresyviu vėžiu, pildyto dienoraščio atskleidė, kodėl jis sutiko filmuotis penktojoje frančizės dalyje, nepaisant to, kad nesijautė gerai.
„Pagaliau „Haris Poteris 5“. Jausmas nei geras, nei blogas. Laimi argumentas, kad: „Padaryk tai iki galo.
Nepraleiskite progos: ši nemokama paslauga gali padovanoti antrą gyvenimą
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas drauge su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kviečia Lietuvos vyrus susirūpinti savo sveikata ir aktyviau dalyvauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamoje prostatos vėžio prevencinėje programoje. Ankstyvoje stadijoje diagnozuoti onkologiniai susirgimai daug lengviau pagydomi, o neretai vienas vizitas pas gydytoją žmogui gali padovanoti antrą gyvenimą.
Įsiminkite: šie produktai padės atitolinti prostatos vėžį
Genai ir amžius – vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių prostatos vėžio atsiradimą. Rugsėjo 15-ąją minint pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, „Eurovaistinės“ farmacininkas Eimantas Skalandis teigia, kad taikydamas profilaktines priemones vyras gali nesusirgti ar ilgam atitolinti šios ligos grėsmę. Pradėti rūpintis savimi galima nuo prostatos vėžiui prevencinį poveikį turinčių vitaminų ir veikliųjų medžiagų vartojimo, rašoma pranešime spaudai.
Vėžio diagnozė yra, o gydymo nereikia? Pasirodo, tai – visai ne retas dalykas
Lapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo. Visgi neretai (net trečdaliui pacientų) šiai kovai pasirenkami ne tradiciniai chirurginio ar medikamentinio gydymo įrankiai, o skiriamas aktyvus stebėjimas.
„Savo klinikinėje praktikoje turiu ligonių, kuriems prostatos karcinoma sėkmingai stebima daugiau nei 10 metų ir šiuo metu liga vis dar nerodo jokių agresyvumo pokyčių.
Klastinga liga vyrus užklumpa iš pasalų: pirmieji simptomai atsiranda tik jai pažengus
Vyrai skiria per mažai dėmesio savo sveikatai: šį mėnesį vyksiantis tradicinis bėgimas primena apie prostatos vėžio profilaktiką
Kasmet prostatos vėžio diagnozę išgirsta apie pustrečio tūkstančio Lietuvos vyrų ir nors per pastaruosius keliolika metų šalyje šios ligos rodikliai pagerėjo, beveik pusė diagnozuojamų atvejų – jau pažengusios stadijos.
Ši liga pernai pasiglemžė daugiau nei 500 vyrų gyvybes: ragina nemokamai pasitikrinti
Lapkritį minint prostatos vėžio mėnesį, ligonių kasos primena apie Lietuvoje vykdomą prostatos vėžio prevencinę programą ir kviečia vyrus kreiptis į šeimos gydytojus bei nemokamai pasitikrinti sveikatą.
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) duomenimis, iš 56 348 prie Šiaulių ir Telšių apskričių gydymo įstaigų prisirašiusių tikslinės grupės vyrų per pirmąjį šių metų pusmetį pasitikrino 7 051. Iš jų 140 konsultavosi pas urologą.
Mirtinam vėžiui kelią užkirskite laiku: ragina vyrus nemokamai atlikti šį tyrimą
Prostatos vėžys – dažniausia Lietuvos vyrų onkologinė liga. Statistika rodo, kad sergamumas ja nuolat auga, o diagnozę išgirsta vis daugiau vyrų visame pasaulyje. Užkirsti kelią šiai ligai galima profilaktiškai tikrinantis sveikatą.
Pasak Antakalnio poliklinikos šeimos gydytojos Renatos Misevičienės, jei kas kelis metus vyrai bent kartą pravertų šeimos gydytojo kabineto duris ir atliktų reikalingus tyrimus, prostatos vėžys būtų pažabotas.
Prostatos vėžio Olegui gydyti neprireikė kone dešimtmetį: pasakė, kaip tai įmanoma
Netrukus 66-ąjį gimtadienį švęsiantis ukmergiškis Olegas apie onkologinę ligą sužinojo prieš 9-erius metus, dalyvaudamas prevencinėje prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje. Tiesa, kone dešimtmetį prostatos vėžį pakako tik stebėti, vėliau prireikė operacijos. Olegas sako, kad jei nebūtų profilaktiškai tikrinęsis dėl vėžio, apie ligą galbūt būtų sužinojęs per vėlai.
„Apie tai, kad sergu prostatos vėžiu, sužinojau 2013 metais.
Klastingą vėžį išduoda šie ženklai: jis smogė ir aktoriui De Niro
Prieš beveik 20 metų legendinis Holivudo aktorius Robertas De Niras (79) išgirdo nemalonią diagnozę – prostatos vėžys. Laimei, tą kartą vėžys buvo pastebėtas ankstyvoje stadijoje, todėl aktoriui pavyko išsigydyti šią ligą. Dabar, supratęs, kaip yra svarbu ligą pastebėti kuo anksčiau, jis įspėja kitus.
Būdamas 60 metų garsus Holivudo aktorius Robertas De Niras sužinojo, kad serga prostatos vėžiu. Tačiau visa laimė, kad ši liga jam buvo nustatyta ankstyvoje stadijoje.
Audrius apie vėžį sužinojo visiškai atsitiktinai: „Bijokite pažengusios ligos, o ne pasitikrinti profilaktiškai“
Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Ši liga – vienas dažniausių vyrų navikinių susirgimų Lietuvoje. Ligonių kasos dalijasi paciento, sergančio prostatos vėžiu (jo sutikimu), ir gydytojo urologo pastebėjimais. Taip pat atkreipia dėmesį, ką apie prostatos vėžį būtina žinoti bei primena, kaip galima ligai užbėgti už akių.
Šie ženklai tualete vyrams išduoda vėžį: pastebėkite laiku
Prostatos vėžys yra viena labiausiai paplitusių vyrų ligų. Nors šios ligos simptomus pastebėti yra gana sudėtinga, yra keletas požymių, į kuriuos vyrai neturėtų numoti ranka.
Antyvosiose stadijose prostatos vėžys paprastai nesukelia jokių ryškių simptomų, todėl vyrai dažnai nepasitikrina ir onkologinė liga nediagnozuojama pakankamai anksti, kad pagerėtų jų išgyvenimo galimybė, rašoma express.co.uk.
Šie ženklai išduoda prostatos vėžį: pajutę nenumokite ranka
Prostatos vėžys vyrus užklumpa vis dažniau. Atkreipkite dėmesį į ženklus, kurie išduoda, kad šis vėžys gali būti nusitaikęs ir į jus.
Yra įspėjančių požymių, kurie išduoda, kad kūne auga vėžinis navikas, o jei jis yra didelis, gali spausti šlaplę – vamzdelį, kuris perneša šlapimą iš šlapimo pūslės į varpos galiuką, rašo express.co.uk.
Prostatos vėžio simptomai
Prostatos vėžio fondas prašo „kreiptis į gydytoją“, jei pajaučiate bent vieną požymį, kuris gali išduoti prostatos vėžį.
Tyrimus dėl vėžio darėsi iš savo lėšų: nustatė, kad SAM negalėjo to reikalauti
Sveikatos apsaugos ministerija, nustatydama nepagrįstą amžiaus ribą dėl nemokamų prostatos vėžio tyrimų, Lietuvos gyventojams nesudaro vienodų sąlygų, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Tai paaiškėjo ištyrus skundą dėl ankstyvosios diagnostikos tyrimų, kurie, pagal šiuo metu galiojančią tvarką, nemokamai atliekami tik asmenims nuo 50 iki 69 metų.
Prostatos vėžį išduoda vos keli ženklai: pastebėkite juos laiku
Prostatos vėžys yra viena labiausiai paplitusių vyrų ligų. Teigiama, kad ji per gyvenimą paveikia kas aštuntą žmogų. Visgi, raktas į sėkmingą gydymą ir didesnę išgyvenamumo tikimybę – ankstyva diagnozė.
Gydytojai įspėja, kad yra labai svarbu kreiptis į specialistus vos tik pastebėjus įspėjamuosius ženklus, kuriais gali būti: pūslės spaudimas, padidėjęs poreikis šlapintis.
Šie ženklai tualete išduoda itin klastingą vėžį: jokiu būdu nenumokite ranka
Viena pirmaujančių vyrų onkologinių ligų Lietuvoje yra prostatos vėžys. Ši liga pavojinga tuo, kad neturi jokių specifinių simptomų, kuriuos būtų galima pastebėti dar ankstyvoje ligos stadijoje. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų urologai doc. Arūnas Želvys ir dr. Albertas Čekauskas pasidalino svarbiausiais akcentais, kuriuos reikia žinoti apie šią ligą.
Prostatos vėžio susirgimų atvejų daugėja ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje.