• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prostatos vėžys yra besimptomė vyrų liga, kuri, jei laiku yra nepastebėta, baigiasi tragiškai. Ši liga progresuodama stipriai pablogina vyro gyvenimo kokybę, tad kada pasitikrinti ir ką reikia žinoti?

Prostatos vėžys yra besimptomė vyrų liga, kuri, jei laiku yra nepastebėta, baigiasi tragiškai. Ši liga progresuodama stipriai pablogina vyro gyvenimo kokybę, tad kada pasitikrinti ir ką reikia žinoti?

REKLAMA

Daugiau apie tai naujienų portalo laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja POLA valdybos narys ir Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys ir gydytojas urologas, docentas Aušvydas Patašius.

Kaip išgirdo vėžio diagnozę prisimena Paulius Rakštys: „Buvo eilinis medicininis patikrinimas, kuris būna ne tik vyrams ir tada gydytojas paėmė PSA tyrimą ir pamatė, kad ten yra problema ir man pranešė tokią nelabai džiugią naujieną“.

„Tokiu atveju labai gerai, jei tave palaiko šeima, jei tu gali pasidalinti tuo, ką sužinojai, nes išgirsti vėžio diagnozę, tai atrodo, kad tu gauni mirties nuosprendį ir tas psichologiškai tikrai sukrečia žmogų“, – pasakoja P. Rakštys.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasakoja, kad jam pasisekė apie vėžį sužinoti jam esant pirmos stadijos ir ne vienerius metus žmogaus būklė buvo tiesiog stebima. Vis tik neseniai buvo priimtas sprendimas atlikti operaciją.

REKLAMA

Pašnekovas pasakoja, kad net ir operacijų šiuolaikinėmis technologijomis bijoti nereikia – jis jau kitą dieną galėjo sėkmingai vaikščioti, išvedė į lauką augintinį.

„Kai mes gydome prostatos vėžį, mes visada kalbame apie tokius pagrindinius dalykus: onkologinė kontrolė – liga suvaldyta, vyras laikytų šlapimą ir norėtina, kad jis turėtų ir erekciją po radikalaus gydymo“, – pasakoja gydytojas A. Patašius.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tam, kad ligą pavyktų kuo sėkmingiau suvaldyti, būtina ją rasti ir imti gydyti kuo anksčiau. Be to, Lietuvoje nuolat tobulinami diagnostikos, procedūrų ir gydymo metodai.

Naujovės gydant prostatos vėžį: štai, kas laukia pacientų

Viena iš naujovių diagnozuojant ir gydant prostatos vėžį yra vadinamoji radioligandų terapija. Kauno klinikose jau yra galimybė pacientus tirti radioligandais ir išsiaiškinti prostatos vėžio išplitimą, tai kompensuoja Ligonių kasos, bet gydymui reikiamo vaisto Lietuvoje dar laukiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis gydymo metodas dar vadinamas stebuklinga kulka, kuri pataiko tiesiai ten, kur reikia. Kai suleidžiamas vaistas, jis keliauja į navikinius darinius, t. y. vėžio auglius. Gydymas ir apšvita vyksta tose vietose, kuriose yra navikiniai dariniai.

„Šis gydymo metodas nėra pirminiam pacientui, kai vėžys nėra išplitęs“, – atkreipia dėmesį gydytojas.

Kai liga tampa grėsminga gyvybei, tada naudojami radioligandai – metastazėms naikinti.

„Kodėl aš tikiu šituo gydymu: kas 3-4 mėnesius tenka atnaujinti žinias ir tokia terapija yra taikoma vis ankstesnių stadijų metu, – kalbėjo A. Patašius. – Ginklų kovoti turime, reikia nebijoti diagnozės, Pauliaus pavyzdys rodo, kaip galima situaciją stebėti, ligą labai kontroliuoti ir vos tik ji pažengia, įsijungti su labai radikaliais gydymo būdais.“

REKLAMA

Nuo kada vyrams reikia pasitikrinti, kam reikėtų ateiti net anksčiau, nei rekomenduojama pasitikrinti visiems, kokia yra ši liga ir kaip greitai ji progresuoja? Daugiau apie tai kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“.

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų