požemiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „požemiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „požemiai“.
Vilniaus arkikatedros požemiuose rastos karališkos vertybės – Lietuvos ir Lenkijos valdovų karūnos
Vilniaus arkikatedros požemiuose atrasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų laidojimo insignijomis, pirmadienį pranešė Vilniaus arkivyskupija. Spaudos konferencijoje pirmadienį teigta, kad požemiuose rastos Lenkijos karalius ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro ir Elžbietos Habsburgaitės ir Barboros Radvilaitės karūnos.
Šią Lietuvos vietą gaubia mistika: išgirdus, kas čia vyko, kūnu nubėga šiurpai
Atšilus orui, ne vienam norisi savaitgaliais pabėgti iš miesto šurmulio ir nukeliauti į daugiau ar mažiau lankytinas Lietuvos vietas.
Viena jų, tik kiek daugiau nei 150 km nuo Kauno nutolusi, apipinta begale istorijų, Rytų Aukštaitijos papuošalas Antalieptė (Zarasų raj.).
Draugiška elektromobiliams
Kas pirmiausia maloniai nustebino čia atvykus, kad buvusios vidurinės mokyklos kieme neseniai įrengta keliautojams skirta elektromobilių įkrovimų stotelė.
Paaiškėjo, kur guli Elžbietos II vyro karstas: bus perlaidotas su karaliene
Elžbietos II vyras princas Philipas mirė praėjusiais metais balandžio 9-ąją, sulaukęs 99 metų. Jis tapo 25-uoju karališkosios šeimos nariu, kurio karstas atsidūrė Karališkoje saugykloje, įkurtoje po šv. Jurgio koplyčia, Vindzoro pilyje. Tiesa, ši vieta niekada nebuvo suplanuota, kaip paskutinė jo poilsio vieta. Pasirodo, princo Philipo karstas pirmadienį atguls į numatytą amžiną savo poilsio vietą ir bus palaidotas kartu su Elžbietos II karstu.
Siaubas Paryžiaus sostinės centre: rasti tris paras požemiuose klaidžioję paaugliai
Paryžiaus gelbėtojai trečiadienį surado du paauglius, kurie tris dienas išbuvo pasiklydę tamsiose sostinės katakombose. Du 16 ir 17 metų paaugliai, kuriuos ankstų trečiadienio rytą surado gelbėtojai su šunimis, buvo nuvežti į ligoninę dėl hipotermijos. „Mes juos radome padedant šunims“, – sakė Paryžiaus ugniagesių tarnybos atstovas naujienų agentūrai AFP, pasibaigus keturias valandas trukusiai paieškų operacijai.
Geležinkelio stoties požemiuose žmogaus kojos nebuvo šimtus metų
Požemių, statytų prancūzų inžinierių ir vokiečių darbininkų, panaudojimas - ilga ir nepakankamai ištyrinėta sritis. Po miestu yra daug požeminių galerijų ir neaišku, ar jos visos buvo sujungtos į viena tinklą. Viename požemyje buvo laikomas specialusis caro vagonas ir jo atsarginis variantas, rašo kybartai.weebly.com. Šiose nuotraukose parodytoje galerijoje buvo sandėliuojamos muitinės konfiskuotos prekės, tačiau pirminė paskirtis galėjo būti ir kitokia.
Paslaptinga vieta Lietuvoje, kurią žino tik nedaugelis
Ruduo pats geriausias metas lankytis apleistose teritorijose. „Vieta žinoma jau seniai. Teko vienų pratybų metu čia lankytis“, - rašo apleistazona.lt autorius. Aštuntajame – devintajame dešimtmetyje Sovietų Sąjunga sukūrė pačius moderniausius oro erdvės gynybai skirtus zenitinių raketų kompleksus S–300. Šie raketų kompleksai buvo ypač slapti ir labai saugomi. Sovietmečiu čia buvo įkurtas priešlėktuvinės gynybos dalinys, 466-osios zenitinės raketinės brigados štabas.
Mistika Pietų Korėjoje: porelė įkrito į autobusų stoties požemius
Pietų Korėjos autobusų stoties vaizdo kamera užfiksavo kraupų ir kiek neįprastą nutikimą. Vos iš važiuojamosios priemonės išlipusi porelė mistiškai dingo stoties požemiuose, rašoma mirror.co.uk. Visai netikėtai po išklotomis plytelėmis prasivėrė duobė, todėl reikėjo tik nedidelio svorio, kad kartu su danga į skylę įkristų ne laiku ir ne vietoje atsidūrę autobusų stoties lankytojai. Vaizdo įrašė matyti, kaip ši mistiška nelaimė išgąsdino mačiusiuosius įvykį.
Keisčiausios 2013 metų istorijos (I)
Prasidėjus naujiems metams, Metro.co.uk nusprendė dar kartą pažiūrėti atgal ir prisiminti keisčiausias per visus 2013 metus aprašytas istorijas. Tarp atrinktų perliukų jūsų laukia plaukuotos pėdkelnės ir už grožį iš Saudo Arabijos deportuotas vaikinas. 10. Už grožį deportuotas vaikinas Modeliu dirbantis Omaras Borkanas Al Galas tapo žinomas visame pasaulyje po to, kai buvo deportuotas iš Saudo Arabijos už tai, kad yra per gražus.
10 vartų į pomirtinį gyvenimą
Kas nutinka, kai žmogus miršta? Ilgus amžius žmoniją kamuoja šis klausimas. Ir neatrodo, kad greitai jis bus atsakytas. Skirtingos kultūros turi savus paaiškinimus, kur keliauja žmogaus siela, kai kūnas nustoja funkcionuoti, rašo listverse.com. 10. Masajos ugnikalnis Nikaragvoje Dar XVI a tyrinėtojų iš Europos pradėtas vadinti Pragaro burna ugnikalnis tikrai nusipelno tokio vardo.
Nauja Londono milijardierių mada: prabangūs bunkeriai
Nauja Londono milijardierių mada – po namais įsirenginėti prabangius keliaaukščius bunkerius – erzina miestiečius, gadina gatves ir graso kaimynų pastatams.
Kensingtono, Chelsea ar kituose prabangiuose Londono rajonuose taip stipriai rausiama žemė, jog apsilankiusieji gali pamanyti, kad prašmatnių namų savininkai savo žemėje ieško aukso ar įsirengia anglies kasyklas, rašo britų „The Guardian“. Kalbinti Kensingtono rajono senbuviai teigia, kad darbai itin „gėdindi“ ir primena karo laikus.
REKLAMA
REKLAMA
Žymių Klaipėdos krašto žmonių palaikai laikinai atguls požemiuose
Buvusio saldainių fabriko vietoje prieš šešerius metus iškasti, kaip manoma, iškilių Klaipėdos krašto žmonių palaikai, ilgą laiką išgulėję uostamiesčio universiteto pagalbinėse patalpose, pagaliau bus perkelti į labiau tam tinkamą vietą – Jono kalnelio požemius, rašo dienraštis „Vakarų ekspresas“. Beje, tai – dar ne paskutinė jų amžinojo poilsio vieta.
„Pagaliau palaikai bus perkelti į tam tinkamą vietą, nes dabar jie tiesiog dūla Klaipėdos universiteto teritorijoje esančiame garaže.
Šateikių dvaro paslaptis: kaip grafai patekdavo į bažnyčią?
Lankydamiesi Plungės rajone, kur mus nuvedė portalo Balsas.lt skaitytojo laiškas, išgirdome pasakojimą apie tunelį, neva jungusį Šateikių dvarą, istoriniuose šaltiniuose minimą nuo XVII a., su netoliese esančia Šv. Morkaus bažnyčia.
Vilniaus požemiai: paslaptys, slypinčios po Totorių gatve
Po dabartinės Krašto apsaugos ministerijos pastatais slypintys rūsiai – milžiniški. Iškilę jie ant kelių senųjų pastatų liekanų. Anot tyrinėtojų, XVII a. pabaigoje čia buvo jėzuitų noviciatas, o dabartinis ministerijos pastatas iki XIX a. pabaigos buvo visai kitoks.
Ministerijos salėje – senovinė krosnis
Vienas iš senovės reliktų – krosnis.
10 keisčiausių politinių partijų
10. „Vakarėlis! Vakarėlis! Vakarėlis!“, Australija. (“Party! Party! Party!“)
Partija pavadinimu „Vakarėlis! Vakarėlis! Vakarėlis!“ („Party! Party! Party!“) (anglų kalboje – žodžių žaismas: „party“ tuo pat metu gali reikšti partiją ir vakarėlį) dalyvavo Australijos sostinės rajono įstatymų leidybos asamblėjos rinkimuose 1989 metais ir gavo 979 balsus (0,69% visų balsų). Tai yra pakankamai keista, turint omenyje, kad ši partija tebuvo pokštas.
Verkių dvaras: kas slypi jo požemiuose?
Kviečiame jus į naują kelionę po požeminį Vilnių. Šį kartą lankomės Verkių dvaro parke. Požemis, į kurį netrukus leisimės, plyti po pieva, nes pastato, kuris stovėjo virš jo – seniai nėra...
„Tai, ką šiandien matome – du gražūs vienas priešais kitą stovintys pastatai – ne centriniai reprezentaciniai dvaro rūmai, o Rytiniai rūmai arba oficina ir Vakariniai rūmai“, – pradeda pasakojimą Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktorė Vida Petiukonienė.
Karybos specialistai: visa tiesa apie tunelį Plokštinės raketų bazėje
„Gaila atskleisti paslaptis“, – išgirdęs „Balsas.lt“ klausimą, ar nuo Plokštinės požeminės raketų paleidimo aikštelės (ar nuo kurio kito netoli esančio buvusio sovietinio karinio komplekso objekto) galėjo būti nutiesti tuneliai, šyptelėjo Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Vytautas Lukavičius.
Karininkas, lankęsis ir Plokštinėje, tokį patį ar labai panašų karinį objektą matė prieš daugelį metų.
„Aš tarnavau raketiniame pulke.
Požeminis tunelis sovietinėje karinėje bazėje: legendų įminimo beieškant (II)
Pamenate laišką, kuris atvedė mus į Plungės rajoną? „Balsas.lt“ skaitytojas p. Šarūnas rašė, kad yra girdėjęs pasakojant, jog sovietmečiu, kai čia buvo įsikūręs sovietinės armijos dalinys, šiose vietose galėję būti tunelių, kurie vedė nuo Plokštinės iki pat Šateikių...
Požeminėje raketų paleidimo aikštelėje, apie kurią pasakojome pirmojoje dalyje, jokių tunelio pėdsakų neaptikome.
8 ekstremalių pramogų idėjos
Tradiciškai lietuviai vasarą leidžia užgulę paplūdimius ir ežerų pakrantes, plaukdami baidarėmis ar tiesiog prilipę prie televizorių. Ieškantiems būdų kaip paįvairinti savo vasariškų pramogų arsenalą siūlome 8 ekstremalias idėjas kaip papramogauti Lietuvoje kitaip.
1. Šuoliai parašiutu – tikras saldainiukas adrenalino fanatikams.
Po Antakalnio kalvomis – fortifikaciniai tuneliai
Šį kartą kviečiame jus pasižvalgyti požemiuose, kuriems mažiau negu šimtas metų. Tarp pirmojo ir antrojo pasaulinių karų atsiradę tuneliai ir sandėliai buvo įrengti šaudmenims saugoti, o mūsų laikais žiemą juose įsikuria tūkstančiai šikšnosparnių. Į kelionę po Vilniaus Šilo gatvės kalvų šlaituose slypinčius tunelius leidžiamės kartu su archeologu Kęstučiu Katalynu bei Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktore Vida Petiukoniene.
Po Vilniumi – paslaptingų tunelių raizgalynas
Šimtmečiais istoriją skaičiuojantys miestai savo mūruose slepia daugybę paslapčių. Ne išimtis ir Vilnius, po kurio senamiesčiu driekiasi ištisas požeminis pasaulis. Mūsų sostinės požemiai – sveiki ir apgriuvę - atverti smalsaus lankytojo akiai. Jie amžiams bėgant buvo slaptavietėmis ir turto saugyklomis, amžino poilsio vietomis ir kalėjimais, monetų kalyklomis ir paprasčiausiais rūsiais.
Roma atvers Koliziejaus požemius
Turistai greitu metu galės aplankyti Koliziejaus požemius, kuriose kažkada žūtbūtiniams mūšiams ruošdavosi gladiatoriai.
Romos turizmo atstovai patikino, jog turistai požemius galės išvysti jau šios vasaros pabaigoje. Tiksli data dar nėra numatyta. Pirmiausia, anot jų, reikia užtikrinti požemių saugumą.
Koliziejaus požemiuose kovos laukdavo ne tik gladiatoriai, bet ir narvuose tūnantys liūtai, tigrai bei buliai.
Maskvos požemiai - lobynas tyrinėtojams
Maskvos požemiai, kurie, kaip užsimenama, leidžiasi po žeme net į 700 metrų gylį, nuolat traukia smalsuolius tyrinėtojus ir audrina vaizduotę.
Pasak Maskvos požemių tyrinėtojų, visas jų tinklas panašus į milžinišką susiraizgiusį kirmėlyną, o bendras tunelių ilgis gali siekti ir kelis tūkstančius kilometrų.
Jų istorija prasidėjo viduramžiais, o XXa.
Aukštosios akmens amžiaus technologijos
Viduržemio jūros saloje Maltoje giliai po žeme yra viena didžiausių akmens amžiaus mįslių Europoje. Sostinę Valetą supa daugybė mažų miestukų, vienas jų - Hal Saflieni. 1902 m. čia buvo padarytas šimtmečio atradimas.
Statybininkai, kasę duobę pamatui, netikėtai pamatė nemažai vienodų, labai gerai išsilaikiusių patalpų. Statybų savininkas nebuvo sužavėtas radiniu, nes jautė, jog moksliniai tyrinėjimai užtęstų statybos laiką.