plazma
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „plazma“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „plazma“.
Vilniečiai pravėrė namus duris: būstas tikrai sukels pavydą
Atrodo, kad medžiais apaugusio šlaito grafika pro vitrininius būsto langus įžengė į dizainerės Gabijos Pažarskytės įgyvendintą projektą, skirtą jaunai vilniečių šeimai. Keletas juodų štrichų suskamba tarsi harmoniją kuriančios natos baltoje erdvės partitūroje. Namo ant polių (projekto autorius – studija „Plazma“) architektūra savaime padiktavo pagrindines interjero gaires.
Nacionalinio kraujo centro vadovė J. Bikulčienė: norime keistis, bet mums reikia pagalbos
Nacionalinis kraujo centras Lietuvoje siejamas ne tik su gelbėjamomis gyvybėmis, bet ir su plačiai nuskambėjusiais skandalais – įstaigos vadovas Vytenis Kalibatas teisiamas už 3,7 mln. litų žalos valstybei padarymą. Tačiau tokiu metu nauja NKC direktore tapusi Joana Bikulčienė teigia, kad turi savo kraujo centro viziją ir jai įgyvendinti būtina valdžios institucijų pagalba ir politinė valia spręsti esamas problemas.
Kaip skamba tarpžvaigždinė erdvė?
Į tarpžvaigždinę erdvę įskriejusiu pripažintas zondas „Voyager 1“ jau įrašė tąja tarpžvaigždine erdve sklindančius garsus – taip skamba plazma už Saulės sistemos ribų. „Pasiklausykite, – specialioje NASA spaudos konferencijoje ragino tyrimo autorius, Donas Garnetas (Don Gurnett). – Tai – istorinis įrašas. „Voyager 1“ pirmą kartą įrašė tarpžvaigždinės erdvės skambesį.
Plazminiai ginklai tampa realybe
Misurio valstijos universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė technologiją, galinčią generuoti ir leisti į erdvę plazmos žiedus. Šis išradimas tuo pat metu gali būti ir proveržis energetikoje, ir tikra revoliucija karo pramonėje, kuri leis kurti plazminius pabūklus ir apsauginius plazmos skydus, skelbia „ExtremeTech“. Plazma yra viena iš medžiagos agregatinių būsenų, kurios būdama ji neturi nei formos, nei tūrio, tačiau gali būti elektros laidininku ir generuoti magnetinį lauką.
Šią popietę Žemę pasiekė nauja Saulės audra
Šiandien popiet, apie 17 val. Lietuvos laiku, Žemę pasiekė savaitgalį įvykusio Saulės žybsnio suformuotas plazmos ir didele energija pasižyminčių dalelių debesis, informuoja „Spaceweather.com“.
Saulėje šeštadienį (liepos 28 d.) įvyko M6 (vidutinio stiprumo) kategorijos žybsnis, po kurio į kosmosą buvo išmesta plazmos dalelių. Astronomų skaičiavimais, dalelių srautas Žemės magnetosferą pasieks šią popietę – nuo 17 val. planetos ašigalių ir poliarinių ratų regionuose galima tikėtis pašvaisčių.
Skrendant per geomagnetinę audrą
Žėrinti žalia ir raudona, kibirkščiuojanti ir hipnotizuojanti šviesa nakties danguje. Pašvaistės yra tikras stebuklas, o dangaus stebėtojai teigia, kad yra pats didžiausias šviesų šou Žemėje.
Tačiau kaip pašvaistės atrodo žiūrint ne iš Žemės, o iš kosmoso?
Astronauto Dono Petito (Don Pettit), Tarptautinės kosminės stoties inžinieriaus teigimu, tai dar įspūdingesnis reginys, o stočiai įskridus į pačią pašvaistę, jausmas toks, kad stotis sumažėjo ir atsidūrė neoninės lempos viduje.
Dar vienas žingsnis branduolinės sintezės kontrolės link
Naudojant elektromagnetines bangas fizikams pirmą kartą pavyko užkirsti kelią plazmoje susidarančių nepastovių sričių plitimui.
Tai svarbus pasiekimas, nes jis gali padėti išspręsti vieną iš didžiausių valdomos branduolinės sintezės reakcijos problemų.
Valdoma branduolinės sintezė – tai bandymas reaktoriuje atkurti procesus, vykstančius Saulėje, kuomet vandenilio dujos, įkaitusios iki milijonų laipsnių, virsta plazma ir jungiasi, sudarydamos helį ir išskirdamos energiją.
Saulės magnetinė audra gali sutrikdyti radijo ryšį
Po Saulėje įvykusios vainiko masės išvaržos į kosmosą Žemės kryptimi išmestas plazmos pliūpsnis laikinai gali sutrikdyti radijo ryšį ir gerokai sustiprinti poliarines pašvaistes, skelbia NASA.
Pirmoji didelė Saulės vainiko masės išvarža užregistruota pirmadienį, kiek vėliau sekė ir antroji, praneša „Space.com“. Pasak mokslininkų, pirmasis Saulės plazmos dalelių srautas Žemės magnetinį lauką turėjo pasiekti trečiadienio naktį, maždaug 22.20 val.
Stipri audra Saulėje palydovus gadintų 10 metų
Stipri Saulės audra ne tik pridarytų žalos Žemės infrastruktūrai, bet ir paliktų tiek radiacijos, kad ši daugybę metų gadintų palydovus.
Kai Saulė Žemės link išmeta masyvų įelektrintų dalelių debesį, šis gali pažeisti elektros tiekimą ir sugadinti palydovų elektroninę įrangą. Tačiau tai dar ne viskas.
Kraujo karai baido donorus
Kraujo perpylimas gelbsti žmonių gyvybes, bet kraujo donorystės plėtrą žlugdo absurdiška konkurencija ir šios srities pavertimas pelno medžioklės plotais.
Žiniasklaidoje, Seime ir Sveikatos ministerijoje pastarosiomis savaitėmis griaudėjo visus bauginti turinčios naujienos. Jų esmė – valdiška viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras (NKC) neva tiekia ligoninėms kraują, iš kurio paslaptingai dingsta pusė hemoglobino koncentracijos.
REKLAMA
REKLAMA
Fizika namuose: plazmos garsiakalbiai
Grupė studentų iš Sietlo (JAV), pasivadinusi „StudentRND“, sukūrė plazmos garsiakalbį, kuriame orą virpina elektros išlydis. Jie jau siūlo ir detalių komplektus, iš kurių galima pačiam susimontuoti tokius garsiakalbius.
„StudentRND“ teigia, kad jų tikslas – paskatinti kitus studentus ir moksleivius susidomėti mokslu ir technologijomis.
Fizikai užvirė „kvarkų sriubą“
JAV fizikams pavyko sukurti „kvarkų sriubą“ – pasiekti keturių trilijonų laipsnių pagal Celsijų temperatūrą, buvusią prieš gimstant Visatai.
Jungtinių Valstijų Energijos departamento laboratorijos atstovai teigia, kad šią rekordinę temperatūrą pavyko pasiekti vykdant auksinių jonų susidūrimus, kurie Brookhaveno Nacionaliniame reliatyvistiniame sunkiųjų jonų priešpriešinių srautų greitintuve (angl.
Pristatytas dar vienas termobranduolinių reakcijų metu susidariusios plazmos valdymo būdas
Termobranduolinės reakcijos energetikoje panašėja į „šventąjį gralį“ – niekaip nepasiekiama realybė, galėsianti panaikinti švarios energijos trūkumą. Kol kas viskas priklauso nuo fizikų „sėkmių bei nesėkmių“ tiriant sintezės reakcijų valdymo ir žadinimo galimybes.
Mažiau fizika besidomintiems skaitytojams priminsime, jog termobranduolinė reakcija – tai lengvųjų branduolių susijungimas (sintezė) į sunkesnius branduolius, vykstanti labai aukštoje temperatūroje.
Per Kalėdas Klaipėdą gaivins „Gyvoji prakartėlė“
Per artėjančias Kalėdas, gruodžio 25-ąją, Klaipėdoje, Teatro aikštėje, atgims šventiški Biblijos siužetai – Dramos teatro balkone vyks vaidinimas „Gyvoji prakartėlė“.
Šventojo rašto personažus įkūnys Dramos teatro aktoriai Jolanta Puodėnaitė ir Edvardas Brazys bei šokių kolektyvo „Plazma“ nariai. Valandos trukmės vaidinimuose, kurie bus rodomi 14, 16 ir 18 val., žiūrovai išvys Juozapą ir Mariją, piemenėlius, tris karalius, kurie pasveikins gimusį kūdikėlį Jėzų.
Žymaus skulptoriaus paroda „Grožio beieškant”
Atidarymas įvyks 2009 vasario 5 d., ketvirtadienį, 18:00 val.
GROŽIS - bene sunkiausiai apibūdinamas dalykas. Kad jis egzistuoja, neabejojama, tačiau lengviau jo ieškoti kuriant, negu jį apibrėžti.
Niekas nebando lyginti skirtingų epochų autorių kūrinių pagal grožio intensyvumą - atseit, to autoriaus kūriniai gražesni už ano. Grožis atsiveria, gimsta nuolat - kinta formos, turinys, ir tik galutinis darbo ir kūrybos vaisius įvardijamas kaip gražus arba ne.
Jūros šventės pakilimai ir nuosmukiai
Klaipėdoje kasmet vykstanti Jūros šventė tapo vietiniu „Eurovizijos“ tarptautinio dainų konkurso analogu: kasmet laukiame, dalyvaujame, aršiai diskutuojame, džiaugiamės, piktinamės ir vėl imame laukti.
Vidas Jankauskas: Lobotomija
Sveiki. Ar jūs turite priklausomybių? Ne? Bet... šiandien jau gavote dozę? Aš rimtai. Įsižeidėte? Be reikalo. Įsižeidę nenorėsite suvokti dalykų tokių, kokie jie yra. Dauguma turi bėdų dėl priklausomybės.