Grupė studentų iš Sietlo (JAV), pasivadinusi „StudentRND“, sukūrė plazmos garsiakalbį, kuriame orą virpina elektros išlydis. Jie jau siūlo ir detalių komplektus, iš kurių galima pačiam susimontuoti tokius garsiakalbius.
„StudentRND“ teigia, kad jų tikslas – paskatinti kitus studentus ir moksleivius susidomėti mokslu ir technologijomis. Studentai, didžiuodamiesi savo kūriniu, pažymi, kad panaudojo tik elementarias fizikos žinias, tačiau tuo pačiu neslepia ir tokio garsiakalbio trūkumų – jis nėra labai efektyvus, lyginant su įprastiniais, nelabai gerai atkuria žemus dažnius, tačiau, iš kitos pusės, ir nenaudoja daug energijos, maždaug 20 – 25 vatus.
Kuo daugiau vatų, tuo aiškesnis ir garsesnis garsas, tačiau tuo labiau garsiakalbis įkaista, todėl studentai rekomenduoja jį naudoti tik trumpą laiką ir gerai vėdinamose patalpose bei nepriartinti degių daiktų. Idomu, kad paskelbę apie šį projektą portale „TechCrunch“, jie per pusantro mėnesio surado penkiasdešimt rėmėjų, paaukojusių daugiau nei tris tūkstančius dolerių. Mainais rėmėjams pažadėti detalių komplektai, iš kurių jie galės pasidaryti savo plazmos garsiakalbius. Beje, studentų teigimu, kartu su žemų dažnių kolonėle plazmos garsiakalbiai skamba ne blogiau nei standartinės akustinės sistemos.