pensijų grąžinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pensijų grąžinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pensijų grąžinimas“.
To nepadarę, pensijos negausite: pavėlavus prarastos dalies jums neišmokės
Ne vienam gali atrodyti, kad sulaukus pensinio amžiaus pensija bus automatiškai pervedama į jų sąskaitą. Vis dėlto taip nėra – žmogus turi pats savarankiškai kreiptis į „Sodrą“ iki pensijos likus ne mažiau kaip 3 mėnesiams, to nepadaręs – jos negaus. O pavėlavus praleista pensija bus grąžinta tik už 6 mėnesius.
Anksčiau būdavo, pavėlavęs paprašyti pensijos, žmogus ją atgaudavo už 12 mėnesių ir šį terminą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žada grąžinti, tačiau kada – nesako.
Seimas persigalvojo – greičiau pensijų dirbusiems pensininkams kompensuoti negalima
Seimas keičia nuomonę dėl per krizę sumažintų valstybinių pensijų ir senatvės pensijų dirbusiems pensininkams kompensavimo - ketvirtadienį parlamentarai nutarė, kad šias pensijas grąžinti 2015-2016 metais yra neįmanoma. Seimas nepritarė Ekonomikos komiteto nario konservatoriaus Jurgio Razmos siūlymui pasiskolinti pinigų ir kompensacijas išmokėti greičiau negu siūlo Vyriausybė - už parlamentaro pataisas balsavo 43 Seimo nariai, prieš - 22 , o susilaikė 30 parlamentarų.
Sprangios pensijų kompensacijos
Kai kurie pensininkai, atgavę per sunkmetį nusavintų pensijų dalį, gavo dar vieną valstybės niuksą. Pensijų kompensacijos įskaičiuojamos į gyventojų pajamas, todėl kilo grėsmė netekti socialinės paramos už šildymą ir vandenį. Valdžia palaimino sumažintų pensijų grąžinimą, tačiau pamiršo pataisyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą.
L.Graužinienė: pensijoms lėšų bus rasta iš vidinių resursų
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad siekiant jau nuo sausio grąžinti per krizę sumažintas pensijas, užteks vidaus resursų. Ji toliau neatskleidžia konkretaus lėšų šaltinio. Seime ketvirtadienį svarstant 2014 metų biudžetą L.Graužinienė teigė, kad 2014 metų biudžeto pajamų ir išlaidų, grąžinant pensijas, koreguoti nereikės. "Kitą savaitę pateiksime įstatymų projektus. Ir tos sumos, kurias lies tie klausimai, ir sausio, vasario mėnesį pinigai bus rasti iš vidinių resursų.
L. Graužinienė: neišmokėtų pensijų dalis gali būti pradėta grąžinti dar šią žiemą
Per krizę sumažinta ir neišmokėta pensijų dalis gali būti pradėta grąžinti dar šią žiemą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau žino, iš kur paimti pirmąsias tam skirtas lėšas, sako Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė. „Nusavinta pensijų dalis bus grąžinta. Tai pradėsime daryti jau nuo pavasario, gal net nesulaukus pavasario“, – trečiadienį Žinių radijui pareiškė politikė.
Kada valstybė grąžins skolas gyventojams?
Šimtai pensininkų taip ir nesulaukė, kada valdžia teiksis sugrąžinti nusavintus pinigus – jie atiteks tik paveldėtojams.
Birželį numatoma grąžinti neišmokėtą pensijų dalį 1995–2002 metais dirbusiems pensininkams arba jų turto paveldėtojams.
Daugelis dar nepamiršo, kokias nuoskaudas buvo sukėlęs valdžios sprendimas dirbantiems pensininkams nebeduoti visos priklausančios pensijos, o tiktai jos dalį. Ši tvarka galiojo gana ilgai, kol Konstitucinis Teismas nepripažino jos neteisėta.
Priešrinkiminius pažadus vykdyti teks kitiems?
Visuomenės pasitikėjimą visiškai praradę valdantieji rinkėjus bando patraukti populistiniais pažadais.
Bepigu tą daryti, juk priimtus sprendimus įgyvendinti jiems jau nereikės, rašoma „Vakaro žiniose“.
Vyriausybė Seimo pavasario sesijai žada pateikti siūlymus, kaip dirbusiems pensininkams kompensuoti prieš keletą metų dėl krizės sumažintas pensijas.
Premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad kompensacijos turėtų būti pradėtos mokėti nuo 2013 metų, tai yra netrukus po parlamento rinkimų.
„Sodra“ gyventojus įspėja saugotis apgavikų
Pastaruoju metu pasitaikė atvejų, kai Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) darbuotojais prisistatę asmenys garbaus amžiaus gyventojams telefonu arba tiesiog sustabdę gatvėje siūlo rašyti prašymus dėl pensijų padidinimo arba nepriemokų susigrąžinimo, pasiūlo palydėti į namus ir padėti užpildyti reikiamus dokumentus.
Kol KT sprendžia pensijų bylą, dirbantieji – nežinioje
Konstitucinis Teismas (KT) pradėjo posėdį, kuriame mėgins išsiaiškinti teisės aktų, kuriais buvo įgyvendinama pensijų reforma, konstitucingumą. Pirmiausia pensijos buvo sumažintos, o 1995–2002 m. neišmokėtų pensijų mokėjimas dirbusiems pensininkams nuo 2010 m. atidėtas iki 2012 m.
Politikai duoda darbo
KT yra gavęs 39 teismų prašymus, kuriuose be kita ko keliamas klausimas, ar pensijų sistema gali būti reformuojama be pakankamo pereinamojo laikotarpio.
Pensijas Vyriausybė siūlo atstatyti, o sumažintas teisėjų algas – palikti
Pensininkai gali tikėtis, kad Seimas rudens sesijos metu svarstys dėl sumažintų pensijų atstatymo, o štai teisėjų sumažintų algų galiojimą planuojama pratęsti, rodo Vyriausybės siūlomi įstatymų projektai.
REKLAMA
REKLAMA
Seimas vėl svarstys sumažintų pensijų atkūrimo klausimą
Seimui nepritarus nuo kitų metų atkurti sumažintas pensijas, parlamentas vėl ketina sugrįžti prie šio klausimo.
Ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkėje yra įtrauktas socialdemokratų Broniaus Bradausko ir Broniaus Paužos Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo papildymo projektas.
Krizė nesibaigė tik pensininkams
Premjerui Andriui Kubiliui, metus tvirtinusiam, kad krizė jau įveikta, vakar pavyko įtikinti Seimą, kad sunkmetis Lietuvoje dar nesibaigė. Kardinalus nuomonės pokytis buvo reikalingas tam, kad nereikėtų pensijų grąžinti į prieškrizinį laikotarpį. Jos ir nebuvo grąžintos.
Daug baubų
Seimas vakar priėmė verdiktą: kitais metais pensininkai dar negaus ikikrizinio dydžio pensijų. Už tai, kad būtų mokamos ikikrizinės pensijos, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 37 parlamentarai.
Spaudos apžvalga: Seime balsavimo metu – kuriozai ir nesusipratimai
Seimas ketvirtadienį pritarė Pilietybės įstatymui su visomis šalies vadovės teikiamomis pastabomis. Dalios Grybauskaitės nuomonę palaikė 65 Seimo nariai. Prieš tai buvo balsuojama, ar veto atmesti ir priimti įstatymą visiškai neatsižvelgus į Prezidentės nuomonę. Tačiau pritrūko 16 balsų, mat už tai pasisakė vos 55 parlamentarai.