Seimui nepritarus nuo kitų metų atkurti sumažintas pensijas, parlamentas vėl ketina sugrįžti prie šio klausimo.
Ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkėje yra įtrauktas socialdemokratų Broniaus Bradausko ir Broniaus Paužos Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo papildymo projektas. Juo siekiama, kad nuostatos, kuriomis sumažintos valstybinių ir valstybinių socialinio draudimo pensijų išmokos, galiotų iki 2011 m. balandžio 1 d.
Šiuo metu Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinajame įstatyme numatyta, kad nuostatos, kuriomis sumažintos valstybinių ir valstybinių socialinio draudimo pensijų išmokos, galioja iki 2011 m. gruodžio 31 d.
„Konstitucinis Teismas labai aiškiai pasakė, kad negalima mažinti pensijų ilgiau nei vieniems biudžetiniams metams, tai šis įstatymas, kuriame yra numatyta, kad sumažinimas galios dvejus metus, jau prieštarauja Konstitucijai“, – sako B. Bradauskas ir B. Pauža.
Opozicijos siūlymas, kad įstatymo nuostatos, kuriomis sumažintos valstybinių ir valstybinių socialinio draudimo pensijų išmokos, galiotų iki šių metų gruodžio 31 d., nesulaukė Seimo pritarimo, primena ELTA.
Gruodžio 7 d. už Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo pataisas balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 37 parlamentarai.
Šiuo metu yra nustatyta, kad laikinasis įstatymas galioja iki 2011 m. gruodžio 31 d. Parlamentaras Saulius Stoma teikė kompromisinį variantą – pensijas atkurti nuo 2011 m. liepos, tačiau šis siūlymas nesulaukė Seimo narių paramos.
Skaičiuojama, kad pensijoms grąžinti į prieškrizinį lygį reikėtų apie 600 mln. litų.