• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimtai pensininkų taip ir nesulaukė, kada valdžia teiksis sugrąžinti nusavintus pinigus – jie atiteks tik paveldėtojams.

REKLAMA
REKLAMA

Birželį numatoma grąžinti neišmokėtą pensijų dalį 1995–2002 metais dirbusiems pensininkams arba jų turto paveldėtojams.

REKLAMA

Daugelis dar nepamiršo, kokias nuoskaudas buvo sukėlęs valdžios sprendimas dirbantiems pensininkams nebeduoti visos priklausančios pensijos, o tiktai jos dalį. Ši tvarka galiojo gana ilgai, kol Konstitucinis Teismas nepripažino jos neteisėta.

Kai kuriems pensininkams nusavinti pinigai buvo grąžinti, bet krizė sustabdė šiuos veiksmus, ir savo pinigų žmonės vis dar tebelaukia. Nors kalbama apie jų grąžinimą, pažadais nusivylusieji abejoja ar vėl nebus apgauti.

REKLAMA
REKLAMA

Perves į bankų sąskaitą

„Sodros“ Panevėžio skyriaus duomenimis, neišmokėta pensijų dalis bus grąžinama 4783 Panevėžio miesto ir rajono gyventojams. Pasak vyriausiosios specialistės Vaivos Mockevičienės, į „Sodrą“ šiems žmonėms kreiptis nereikia, pinigai bus pervedami į jų bankų sąskaitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Mockevičienė sako, kad žmonės dažnai klausia skyriaus specialistų, kada bus išmokėta likusi invalidumo ir senatvės pensijų dalis.

Vyriausioji specialistė teigia, kad 1995–2002 metais dirbusiems ir ne viso dydžio senatvės ar invalidumo pensiją gaudavusiems pensininkams likusios neišmokėtos pensijos dalies sumos numatomos išmokėti birželio mėnesį.

REKLAMA

Likusi pensijų dalis bus išmokėta tiems asmenims, kurie 2008 metų sausio 1 dieną nebuvo sukakę 70 metų ir dalis jiems neišmokėtos sumos buvo perkelta į vėlesnį mokėjimą.

„Visus reikalingus duomenis „Sodra“ turi, tad žmonėms nereikia dėl to kreiptis ir teikti prašymų. Tačiau jei išmokų gavėjai, kuriems pensijos pristatomos į namus, pakeitė anksčiau pateiktą asmeninę sąskaitą kredito įstaigoje ar pensijos dalis buvo pervesta į „Snoro“ banke esančią sąskaitą, jie turi pateikti prašymą pervesti likusią neišmokėtą pensijos dalį į kitą atitinkamą sąskaitą. Tai galima padaryti ir atvykus į skyrių, ir per elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą arba kredito įstaigoje, kurioje atidaroma sąskaita. Jeigu asmuo pageidauja, kad pensija ir toliau būtų mokama į namus, prašyme būtina nurodyti, kad nurodytą sąskaitą reikia taikyti tik likusiai neišmokėtai pensijos daliai“, – sako V. Mockevičienė.

REKLAMA

Atiduos paveldėtojams

Jei asmuo, kuriam buvo neišmokėta pensijos dalis, jau miręs, jam priklausančią išmoką gali atsiimti paveldėtojas. Į „Sodros“ Panevėžio skyrių jau kreipėsi 126 pensijų paveldėtojai ir užpildė prašymus, pateikė reikiamus dokumentus bei sąskaitų numerius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neišmokėtos pensijų dalys bus išmokamos ir iki 2008 metų sausio 1 dienos mirusių invalidumo ir senatvės pensijų gavėjų turto paveldėtojams. Pastarieji dėl mirusiajam priklausiusios pensijos dalies išmokėjimo turi kreiptis į „Sodrą“.

Jeigu asmuo neturi paveldėjimo teisės liudijimo neišmokėtai pensijos daliai, pirmiausia jam reikia kreiptis į „Sodros“ skyrių ir pateikti rašytinį prašymą dėl negautos mirusiojo pensijos dalies apskaičiavimo. „Sodros“ teritorinis skyrius, gavęs šį rašytinį prašymą, apskaičiuos mirusiajam neišmokėtą pensijos dalies sumą ir išduos pažymą, kurią reikia pateikti notarui dėl paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo.

REKLAMA

Jei paveldėtojas prašymą dėl mirusiajam priklausančios senatvės ar invalidumo pensijos dalies pateiks po 2012 metų birželio 31 dienos, pensijų dalies sumos paveldėtojui bus išmokamos per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo kartu su reikiamais dokumentais pateikimo dienos, bet ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 31 dienos. „Į „Sodros“ skyrių dėl negautos mirusiojo pensijos dalies apskaičiavimo reikėtų kreiptis nelaukiant teisės aktais nustatytos mokėjimo termino pabaigos“, – primena V. Mockevičienė.

Vitalija JALIANIAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų