organų transplantacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „organų transplantacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „organų transplantacija“.
Mirusio lietuvio šeimos poelgis veria širdį: verti didžiausios pagarbos
Šį savaitgalį Kauno klinikose užregistruotas multiorganinis donoras, iš kurio paimti keli skirtingi organai. Mirusiojo artimieji, sutikę paaukoti organus, išgelbėjo net 4 žmonių gyvybes.
Socialinio tinklo „Facebook“ Kauno klinikų puslapyje rašoma, kad vasario 10 d. Kauno klinikose vyko net kelios organų transplantacijos: širdies, plaučių ir dviejų inkstų.
Sunki liga 26-erių Aisčiui smogė iš pasalų: „Vieną dieną esi sveikas, o kitą – rimtas pacientas“
Poetas Aistis Žekevičius šiuo metu gyvena su transplantuotu donoriniu inkstu. Tai, kad jo inkstai nebeatlieka savo funkcijų, sužinojo apsilankęs pas gydytojus ir atlikęs kraujo ir šlapimo tyrimus. Nors vyras jautėsi sveikas, tyrimų rezultatai parodė jau pažengusią inkstų ligą ir reikėjo nedelsiant pradėti dializės procedūras.
„Iš pradžių buvau priblokštas, atrodo, vieną dieną esi sveikas žmogus, o kitą dieną – jau rimtas pacientas.
Pernai atlikta daugiausiai kepenų transplantacijų, registruotas vyriausias donoras
Praėjusiais metais Lietuvoje atlikta daugiausia kepenų transplantacijų, registruotas vyriausias organų donoras, pirmadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB).
Jo duomenimis, 2022 metais registruota 117 potencialių donorų, iš jų efektyviais tapo 46 donorai, o 31 donoras paaukojo daugiau nei vieną organą.
Per praėjusius metus atliktos 193 organų ir ragenų transplantacijos, iš jų 32 buvo kepenų. Tai – didžiausias per metus fiksuotas skaičius.
Net su dviem svetimais organais gyvenanti Mila: tai buvo vienintelė viltis tapti mama
Dėl inkstų nepakankamumo pirmąjį vaikelį praradusi Mila išgirdo, kad vienintelė viltis tapti mama – inksto transplantacija. Prieš trejus metus moteris Norvegijoje iš donoro sulaukė pačios didžiausios dovanos – sugrąžintos sveikatos. Dabar ji yra laiminga, nes ne tik nebeliko ilgai kamavusių sveikatos problemų, bet ir po ilgų metų laukimo savo rankose sūpuoja kūdikį.
38-erių Mila (vardas pakeistas) nuo 9-erių serga cukriniu diabetu, o inkstų nepakankamumas išsivystė kaip šios ligos komplikacija.
Chirurgai skelbia sėkmingai persodinę žmonėms dvi kiaulės širdis: pacientai – neeiliniai
Kiekvienais metais širdies transplantacijos laukia dešimtys lietuvių, tačiau naują širdį kasmet gauna tik nedidelė dalis laukiančiųjų. Taip pat ir kitur pasaulyje – tad medikai įnirtingai ieško kuo pakeisti žmogaus širdį. Niujorko chirurgai skelbia sėkmingai persodinę žmonėms dvi kiaulės širdis, kurios po persodinimo dirbo puikiai.
Niujorko universiteto ligoninėje medikai ruošia širdį transplantacijai. Tiesa, ir širdis, ir pacientas – neeiliniai.
Mirusios 19-metės jonavietės tėvai atliko neįtikėtiną žygdarbį: išgirdus, ašarą braukia ne vienas
Lietuvoje nuolat organo laukia daugiau nei 400 žmonių – iš jų jauni ir pagyvenę, nelaimingų įvykių aukos. Kilnų sprendimą artimojo dalelę paaukoti dėl kitų gyvybės priėmė 19-metės dukros netekusi Vida Monkuvienė. Jos kilnus poelgis paaukoti dukters organus padėjo 5 žmonėms.
Kiekvienais metais spalio pradžioje žvakute pagerbiami tie, kurie kilnia auka išgelbėjo kitą gyvybę. Vida Monkuvienė dalinasi, kad sprendimas paaukoti dalelę Justinos buvo nelengvas, tačiau pagelbėjo ne vienam.
Klaipėdoje – neeilinė operacija: prireikė ir sraigtasparnio
Lietuvoje sparčiai vyksta organų transplantacijos programa – vis daugiau ligoninių bei įstaigų įsitraukia į transplantaciją. Klaipėdos jūrininkų ligoninė skelbia, kad jų pergabenti organai gali išgelbėti 3 gyvybes.
Klaipėdos jūrininkų ligoninė socialiniuose tinkluose džiaugiasi savo įsitraukimu į organų transplantacijos programą – iš ligoninės jau išgabenti donoro inkstai bei kepenys. Tikimasi, kad šie donorai padės išgelbėti ne vieną gyvybę.
Papasakojo, kaip gyvena tie, kurie mėnesiais ar metais priversti laukti donoro
Per metus Lietuvoje 15–20 pacientų sulaukia kepenų transplantacijos. VUL Santaros klinikose kasmet apie 10 pacientų persodinamos kepenys. Šio organo laukiančiųjų yra žymiai daugiau.
Lietuvoje – neeilinis penktadienis: vyks širdies, kepenų, inkstų ir ragenos persodinimai
Penktadienis – ypatinga diena laukiantiems organų persodinimo, 5 recipientai išgirdo naujienas apie atsiradusią galimybę pasveikti. Net dviejų donorų organai bus persodinti recipientams. Iš Kauno į Vilnių atskraidinta donoro širdis, o Kauno klinikose vyks kepenų, inkstų bei ragenos transplantacijos.
Istorinis įvykis: Kauno klinikose persodinti donoro, persirgusio koronavirusu, inkstai
Istorinis įvykis – Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta inkstų transplantacija iš donoro, persirgusio COVID-19 liga.
Pasak Nefrologijos klinikos vadovės prof. Ingos Arūnės Bumblytės, be visų įprastų tyrimų, kurie atliekami prieš transplantuojant organus, reikėjo įvertinti ir galimą COVID-19 viruso riziką. Šiuo metu pacientai, kuriems persodinti donoro inkstai, jaučiasi puikiai.
REKLAMA
REKLAMA
Ukraina stabdo žmonių organų transplantacijas
Ukrainoje nuo sausio 1-osios stabdomos visos žmonių organų persodinimo operacijos, šeštadienį pranešė Aukščiausiosios Rados sveikatos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotoja Iryna Sysoenko. „Nuo sausio 1 dienos nustoja galiojęs įstatymas, pagal kurį šiuo metu Ukrainoje būdavo atliekama apie 130 giminių (organų) persodinimų per metus.
Kančioms pasmerktas berniukas stebina: štai ką jis gali dabar
Septynerių britui sėkmingai atlikta net penkių organų transplantacija. Berniuko kūne sėkmingai prigijo kepenys, inkstai, kasa ir skrandis. Unikali operacija suteikė jam galimybę pirmą kartą nuo gimimo pradėti valgyti ne per vamzdelį. Berniukui vos septyneri, tačiau sunkia savo patirtimi jis lenkia daugelį žmonių. Jay nuo pat gimimo buvo maitinamas per vamzdelį, nes dėl įgimtos patologijos negalėjo ryti ir virškinti maisto.
Organų transplantacijos Lietuvoje žmonės priversti laukti beprotiškai ilgai
Pusė tūkstančio Lietuvos gyventojų metų metus laukia organų transplantacijos. Transplantologijos centro atstovai sako, kad norinčiųjų paaukoti organus daugėja. Dabar jų šalyje daugiau nei 20 tūkstančių. Tiesa, vien gerų norų neužtenka. Vis daugiau aukojančiųjų organų donorystei pasirodo esantys netinkami. 34-erių Brigita džiaugiasi saule ir atokvėpio valandėle. Ir iš pirmo žvilgsnio nė nepasakytum, kad ją jau dvidešimt metų kamuoja lėtinis inkstų nepakankamumas.
Jungtinėje Karalystėje atlikta pirmoji naujagimio organų persodinimo operacija
Londono Hammersmith‘o ligoninėje buvo atlikta pirmoji Jungtinėje Karalystėje kūdikio organų transplantacija. Manoma, kad ši operacija gali tapti savitu persilaužimu ir precedentu kitoms panašioms operacijoms. Ligoninės personalas yra labai dėkingas gimdymo metu mirusios mergaitės tėvams, dėl jų sprendimo paaukoti savo vaiko organus donorystei. Daktarai nustatė, kad gimusi mergaitė dar motinos įsčiose patyrė deguonies badą, dėl kurio buvo pažeistos jos smegenys ir kiti organai.
Žmogų iš ligų vaduos bioinžinierių sukurti dirbtiniai organai
Kai jau viskas išbandyta, o gydytojų galimybės padėti ligoniui išsenka, jie kaip šiaudo griebiasi naujos krypties – bioinžinerijos. Tai, kad mokslininkai inžinerijos principus pritaikė biologinėms sistemoms, atveria galimybę sukurti naujus žmogaus audinius ir organus, praneša inosmi.ru, pristatydama keletą naujausių pastarųjų metų pasiekimų. Oda Nedideli dirbtinės odos gabalėliai prigyja pažeistose paciento kūno vietose. Jie taip pat naudojami, kai reikia nustatyti toksiškumą.
Neįtikėtina medicinos istorija: šuns širdis ir kiti eksperimentai
Kas galėjo pamanyti, kad rusų rašytojo Michailo Bulgakovo kultinė fantastinė apysaka „Šuns širdis“ pagrįsta realiais įvykiais? Sunku patikėti, kad tokių dalykų išvis būta. Vienas dalykas skiepyti vaismedžius Mičiurino metodais ir visai kitas – atlikti eksperimentus su žmonėmis, persodinti jiems gyvūno organus siekiant atjauninti arba, net baisu ištarti, „pagerinti veislę“... Vis dėlto XIX amžiaus mokslo bandymai pranoko net drąsiausius fantastinius romanus.
Viena mirtis – aštuoni išgelbėti gyvenimai
Vieno žmogaus mirtis gali išgelbėti gyvybes aštuoniems iš kelių šimtų tūkstančių žmonių, šiandien pasaulyje laukiančių vieno ar kito organo donoro. Minint Pasaulinę organų donorystės dieną, skaudžiomis ir sukrečiančiomis istorijomis dalijasi ir padovanojusieji savo ar artimo organą, ir jį priėmusieji. Visi jie vienbalsiai tikina, kad didžiausia dovana – gyvenimas.
Keturiolikmetė Džemaima Laizel svajojo tapti žymia rašytoja. Ji rašė eilėraščius, apsakymus, dainas ir džiaugėsi gyvenimu.
Pasieniečių sraigtasparnis du kartus iš Klaipėdos skraidino organus transplantacijai
Pasieniečių sraigtasparniu penktadienį du kartus buvo sėkmingai nuskraidinti donorų organai transplantacijos operacijoms.
Gavę pranešimą iš Nacionalinio transplantacijos biuro Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Avicijos rinktinės pasieniečiai sraigtasparniu „Eurocopter 145“ iš savo bazės Paluknyje, Trakų rajone, pirmąsyk pakilo apie 8 val. 30 min.
Netrukus orlaivis jau leidosi prie pat Santariškių klinikų Vilniuje. Čia į sraigtasparnį įlipo šeši medikai.
Medikų karas: dėl ligonių ar pinigų?
Praėjusią savaitę nuvilnijusi žinia, kad medikai atėmė iš pacientės jai paskirtą donoro organą, virto skandalu. Kas tai: savivalė, prekyba žmogaus organais ar Kauno ir Vilniaus medikų karo epizodas?
Pastaruoju metu dažnai kyla nesusipratimų dėl donoro organų, ypač kepenų ir širdies, paskirstymo tarp Lietuvos transplantacijos centrų.
Lietuvai mirtinai trūksta donorų
Nacionalinis transplantacijos biuras teikia projektą, kuriam įsigaliojus žmonėms būtų lengviau tapti donorais: nebereikėtų laukti eilėse poliklinikoje, kad gautum donoro kortelę. Būtų galima savo valią pareikšti internetu. Palengvinimai yra būtini, mat Lietuvoje donorų yra keliskart mažiau nei organų laukiančių ligonių.
Medikų triumfas – sudėtinga inkstų persodinimo operacija
Santariškių klinikose atlikta reta inkstų persodinimo operacija – organas transplantuotas nesutampant paciento ir gyvo donoro kraujo grupėms. Pasak medikų, Lietuva vienintelė šalis Rytų Europoje daranti tokias transplantacijas, tačiau jų kol kas atliktos vos trys.
38-erių Igoris Deniušas pirmuosius negalavimus pajuto prieš trejus metus. Vyrą kamavo galvos skausmai, tino kojos.
Organų transplantacijoje – naujos technologijos
Ispanų mokslininkai antradienį pristatė naują technologiją kurti dirbtinius organus transplantacijai naudojant kamienines ląsteles.
Pasak mokslininkų, tai turėtų labai sumažinti riziką, jog persodintas organas bus atmestas, praneša AFP naujienų agentūra.
Naujų dirbtinių organų gamyboje bus naudojamos širdies, kepenų ar kito reikalingo organo, netinkamo transplantacijai, „pamatai“, kaip teigė Madrido Gregorio Maranono ligoninės vyriausiasis kardiologas Francisco Fernandez-Aviles.