odos problemos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „odos problemos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „odos problemos“.
Įspėja dažnai telefone naršančius gyventojus: pajutę šiuos simptomus skubėkite pas gydytoją
Pigmentines dėmes ant odos dažniausiai pastebime po intensyvaus saulės poveikio. Tačiau saulė – ne vienintelė odos pigmentacijos priežastis. Pasak kai kurių specialistų, dalį žmonių vargina įgytas pigmentacijos sutrikimas – melazma, kurią gali sukelti ne tik saulė, bet ir hormonai, netinkamos medžiagos kosmetikoje ir net telefono ar kompiuterio ekrano skleidžiama šviesa.
Veido ir kūno odoje atsiradusios dėmės – odos hiperpigmentacijos ženklas.
Vargina odos problemos? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti
Su odos problemomis bent kartą gyvenime yra susidūrę daugelis žmonių. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kad odos problemos neretai gali išduoti rimtus sveikatos sutrikimus.
Svarbu atlikti išsamius tyrimus
Laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Inga iš Pasvalio uždavė klausimą:
„Ant mano odos yra keistų darinių, spuogų, išsausėjimų. Buvau pas dermatovenerologę, liepė pasidaryti kraujo tyrimus.
Supermodelio Heidi Klum dukra pribloškė savo drąsa: parodė, kas slypi už tobulų nuotraukų
Devyniolikmetė supermodelio Heidi Klum dukra Leni, kuri taip pat siekia modelio karjeros, internete pribloškė savo drąsa.
Mergina, nuolat viešinanti tobulos išvaizdos nuotraukas, savo „Instagram“ tinkle parodė, kas iš tikrųjų vyksta su jos oda. Paaiškėjo, kad Leni kovoja su akne, t. y. uždegimine odos liga.
Mergaitė prisipažino, kad ant kaktos ir skruostų jai dažnai atsiranda bėrimų, kuriuos sunku paslėpti. Dabar jos spuogai paūmėjo, tačiau priežasties ji neparašė.
Prie akių pastebėjote baltus taškelius? Paaiškino, kas tai
Ne vienas aplink akis yra pastebėjęs nedidelius baltus taškelius. Tai vadinamieji miliumai – apie juos žinoma santykinai nedaug, tačiau jie nėra pavojingi sveikatai ir juos pastebėjus nereikalingas joks gydymas.
Miliumai – tai maži balti iškilimai (spuogeliai arba cistos), primenantys taškelius, ant odos. Dažniausiai jie atsiranda ant veido, tačiau jų gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje.
Kankina aknė? Gydytoja paaiškino, ko jūsų organizmui greičiausiai trūksta
Aknė jau seniai nėra tik paauglių liga, kuri pasireiškia brendimo laikotarpiu. Ji kankina ir nemažai suaugusių žmonių, o kodėl ši liga pasireiškia vėlesniame amžiuje, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Higieninės kosmetikos kosmetologė laidoje teigė, kad labai dažnai su aknės protrūkiais susiduria ir žmonės tarp 25 ir 45 metų amžiaus. Aknė – plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė, lėtinė liga, kuri gali būti lengvos, vidutinės ar sunkios formos.
5 kenksmingi įpročiai, sukeliantys odos problemas
Mūsų oda yra labai jautri ir jai reikia tinkamos priežiūros norint, kad ji atrodytų tobulai graži. Taigi, svarbu atsikratyti blogų įpročių, kurie sukelia įvairias odos problemas. Jei norite, kad jūsų oda atrodytų nepriekaištingai ir būtų sveika, sužinokite, kurių įpročių jums reikia atsikratyti.
Taigi, kalbant apie odą, ji yra pirmas dalykas, kurį aplinkiniai pastebi pažvelgę į mus, ir jokios makiažo priemonės negali padėti, jei kenčiate nuo įvairių odos problemų.
30-metis lietuvis kenčia veido erkutes: įspėja kitus saugotis
Naujojoje Akmenėje gyvenantis Dovydas (30) į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi norėdamas įspėti kitus dėl veido erkučių, su kuriomis pats kovoja jau daugiau kaip 10 metų. Iš pradžių varginančius spuogus vyras nurašė paauglystei, kol, galiausiai, gydytojai nustatė, kad dėl jų kalta odos liga. Apie tai, kaip atsiranda veido erkutės ir kokie požymiai jas išduoda, papasakojo gydytoja dermatovenerologė-trichologė Aušrinė Ramanauskaitė.
Dovydas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut.
37-erių moters vos nepražudė populiari procedūra: įspėja kitus
Moteris atskleidė mirtinus šalutinius įdegio padarinius po to, kai siekdama tobulo bronzinio įdėgio ji susirgo odos vėžiu ir dabar turi žaizdą galvoje.
37 metų Nickie Murtagh iš Londono pradėjo naudotis soliariumais būdama 20-ies, nes jos draugė turėjo soliariumų saloną ir netrukus tai tapo jos manija. Ji pradėjo naudotis soliariumais du kartus per savaitę.
Žolininkė Jolanta ragina pasigaminti šį tepalą namuose: rezultatas nustebins
„Medetka – nuostabi žolelė“, – rašo savo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ tinklaraštininkė Jolanta. Anot moters, medetka įvairiausiomis formomis (arbata, aliejumi, tepalu) puikiai tinka gydyti įvairiausias odos problemas.
Savo puslapyje „Mano žolelės“ Jolanta rašė, kad medetkų arbata yra tinkama plauti žaizdas, aliejumi galima tepti sausą, šerpetojančią odą, egzemos pažeistas vietas, nudegimus, o tepaliuku – gydyti mažas žaizdeles, mėlynes, psoriazę bei egzemą.
Vargina riebi ir spuoguota oda? Sužinokite, kokias priemones geriausia rinktis
Turbūt esate ne kartą girdėję klaidingą įsitikinimą, neva spuogai vargina tik paauglius. Tiesa tokia, kad su riebios odos sunkumais ir spuogais susiduria ne tik jaunuoliai, bet ir suaugusieji. Nors iš pirmo žvilgsnio tokia problema itin nemaloni – sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą – pasitelkus tinkamas priemones ji gali būti išspręsta.
REKLAMA
REKLAMA
Specialistė įspėja dėl veido kaukių dėvėjimo: kelios klaidos gali pažeisti odą
Švelnėjant pandemijos valdymo priemonėms, medicininės veido kaukės išlieka būtinos uždarose patalpose, o uždarų renginių metu reikalaujama dėvėti respiratorius. Nors tai – efektyvus būdas sumažinti koronaviruso plitimą, tačiau netinkamai dėvimos apsaugos priemonės kenkia mūsų jautriausiam organui – odai.
Dėl kaukių dėvėjimo atsiradę spuogai bei bėrimai įgavo net naują pavadinimą – masknė.
Skilinėja lūpų kampučiai? Pasakė, ką tai gali išduoti
Atėjus šaltajam rudens sezonui neretai pastebime, kad padažnėjo odos problemos. Kaip teisingai rūpintis savo veido oda rudenį bei ką išduoda skilinėjantys lūpų kampučiai, tv3.lt naujienų portalui papasakojo medicinos kosmetologė Dainora Jeremčiukienė.
Visais metų laikais odos būklė yra skirtinga bei ji priklauso nuo įvairiausių rodiklių. Vasaros metu veido oda yra labiau linkusi būti mišria, o rudens, pavasario bei žiemos sezonais – normalia.
Nekartokite šių klaidų, naudojant eterinius aliejus: pridarysite sau bėdos
Eteriniai aliejai yra naudojami įvairiausiems negalavimams gydyti – nuo odos iki psichinės sveikatos problemų. Iš pirmo žvilgsnio šie aliejai gali atrodyti visiškai nekalti. Jie turi malonų kvapą, tačiau žmonės pamiršta apie neigiamus jų šalutinius efektus.
„Bright side“ nusprendė sudaryti sąrašą galimų šalutinių reiškinių, kurie slypi už eterinių aliejų.
Apsinuodijimas
Tyrimai rodo, kad per kelis metus padaugėjo apsinuodijimu eteriniais aliejais ir dažniausia nuo to nukenčia vaikai.
Verčiau nešluostykite savo veido rankšluosčiu: pasakė, kodėl to nedaryti
Tikriausiai kiekvienas nusiplovęs veidą įprastai jį nusausina rankšluosčiu. Tačiau ant rankšluosčių kaupiasi daug nematomų bakterijų, kurios gali padaryti meškos paslaugą jūsų odai ir smarkiai pabloginti jos būklę
„Bright Side“ atskleidžia, kodėl reikėtų nustoti veidą valyti rankšluosčiu ir kuo jį pakeisti.
Provokuoja aknę
Veido džiovinimas tuo pačiu rankšluosčiu, kurį naudojate savo kūno sausinimui, gali pakenkti jūsų odai labiau nei manote.
Dažnai naudojate dezinfekcinį skystį? Gydytoja įspėja – gali atsiverti žaizdos
Pasaulyje siaučiant koronaviruso pandemijai, bene kiekvienas žmogus ėmė daug kruopščiau rūpintis savo rankų higiena, o nepakeičiamas pagalbininkas daugeliui tapo dezinfekcinis rankų skystis. Tačiau pasak gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės, rankų dezinfekcija gali tapti ne tik apsauga nuo virusų, bet ir išbandymu odai, mat ji ima sausėti, raudonuoti, perštėti, o kai kuriais atvejais atsiranda ir nemalonios žaizdelės.
Estetinės medicinos procedūros - alternatyva plastinei chirurgijai
Jau ne vienerius metus vis daugiau asmenų, kovodami su odos problemomis, norėdami odai sugrąžinti skaistumą, švytėjimą, siekdami turėti sveikus plaukus, stangrų kūną bei dėl kitų priežasčių, renkasi ne plastinės chirurgijos, o estetinės medicinos procedūras. Vis dažniau įvardijama, jog estetinė medicina tampa alternatyva chirurginėms intervencijoms, kurios rezultatai yra ypač efektyvūs bei džiuginantys.
Dažnai prausiatės ir naudojate muilus? Štai kokios sveikatos problemos gali kilti
Kūno oda yra linkusi į riebumą arba sausumą. Jeigu ji visada buvo sausesnė, dar stipresnis išsausėjimas gali atsirasti dėl tam tikrų išorinių ir vidinių veiksnių. Pasak gydytojos dermatovenerologės, viena dažniausių sausos odos priežasčių yra per dažnas prausimasis, o dėl per daug sausos odos galite tapti labiau pažeidžiami kitoms ligoms.
Vargina balti spuogeliai aplink akis? Štai kas gali padėti
Ant veido atsiradę maži, balti ir kieti spuogeliai vadinami miliumais. Dažniausiai jie atsiranda po kelis nosies, skruostų ar smakro srityse. Šie smulkūs spuogeliai yra mažytės odos cistos, kuriose kaupiasi odos baltymas. Jų gali atsirasti ir vaikams, ir suaugusiems, ir netgi naujagimiams. Tai dažniausiai nutinka žmonėms turintiems labai sausą odą. Miliumai dažniausiai praeina savaime, tačiau „Usefulbeautytips“ siūlo keletą būdų, kaip juos išnaikinti greičiau.
Internautų širdis užkariauja grožio judėjimas – nusitaikė į tai, kas tabu
Pastaraisiais metais sparčiai daugėja judėjimų, skatinančių meilę sau ir savo kūnui, tačiau atrodo, kad viena sritis vis dar tabu, tai – oda. Nepaisant to, kad vis daugiau garsių žmonių prabyla apie savo odos problemas, realybė ta, kad dauguma mūsų vis dar jaučia poreikį slėpti savo odos netobulumą. Vis dėlto manekenė Louisa Northcote ėmėsi misijos panaikinti odos problemas supančią stigmą. Socialiniame tinkle „Instagram“ sukurtas judėjimas įgavo #FreeThePimpe (liet.
Pagrindinės klaidos, kurios jūsų odai gresia tokiu vaizdu
Dermatologų kabineto durys neužsiveria. Į gydytojus kreipiamasi dėl odos alergijų, grybelių, pigmento sutrikimų ir, labai dažnai, dėl spuogų. Šias problemas galima suskirstyti į tam tikras kategorijas. Gydytojos dermatovenerologės Sandros Bytautienės teigimu bendrai odos ligos isskiriamos taip: • Infekcinės odos ligos (ZPV – žmogaus papilomos viruso, bakterinės - stafilokokai, streptokokai, grybeliai.) • Uždegiminės odos ligos (Pavyzdžiui, žvynelinė.
Kaip išvengti odos nemalonumų per atostogas?
Vasaros atostogų metu pasiilsime, atsigauname ir pasikrauname energijos. Tačiau didžiausias mūsų kūno organas – oda – patiria nemažai išbandymų. Saulė, jūra, šiltas oras – tobulų atostogų garantas. Tačiau poilsiaujant džiuginantys dalykai tampa iššūkiu odai. Todėl jos priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Tad kaip pasirūpinti oda per atostogas, kad sugrįžus namo jai netektų kviesti „greitosios pagalbos“? Odai gaivinti – drėkinamieji kremai Vasaros atostogų metu odai tenka nemažas krūvis.
Kaip išvengti odos problemų, galinčių sugadinti atostogas
Vasara – atostogų metas. Kadangi per metus poilsiui skiriamos tik kelios savaitės, dažniausiai viskas suplanuojama iš anksto, apgalvojant net menkiausias detales – nuo nakvynės iki kosmetikos krepšelio. Vis dėlto viską idealiai susidėlioti retai pavyksta, o ypač sunku apgalvoti visus galimus nesklandumus. Gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė teigia, kad viena dažniausių problemų, sugadinančių atostogas – netinkama odos priežiūra.
10 požymių, kad jūsų kūne yra parazitų
Pasaulio sveikatos organizacija tvirtina, kad parazitinės infekcijos yra labai dažna problema, paliečianti daugiau kaip 3,5 milijardus žmonių. Parazitas yra organizmas, kuris gyvena ir maitinasi kitais organizmais. Dar tiksliau, parazitai naudoja maistingąsias mūsų organizmo medžiagas ir taip padaro žalas visai mūsų sistemai. Parazitai gali gyventi įvairiose formose. Jie klesti beveik visuose organuose, ypač mūsų žarnose.
Kosmetologės patarimai, kaip rūpintis oda žiemą
Žiemos laikotarpiu odos priežiūra tampa itin aktuali ir kelianti nemenkų problemų, ypatingai tiems, kurie ją turi sausą bei jautrią. Kaip rūpintis oda žiemos metu pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė.
Grožio injekcijos: sužinokite, kada jos reikalingos
Šiuo metu įvairaus amžiaus moterys vis labiau naudojasi grožio specialistų paslaugomis. Noras atrodyti jaunai, nepriekaištingai, paslėpti raukšles, odos defektus, kaip randai, nelygumai ar kitos problemos, skatina moteris ieškoti medicininės pagalbos.
Apie grožio injekcijas skaitytojoms pasakoja Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatologė Sandra Kavaliauskiene.