– Turintiems išskirtinai probleminę odą, kokių priemonių patartumėte griebtis žiemos laikotarpiu?
– Dieną rekomenduočiau naudoti maitinamuosius, nuo šalčio apsaugančius kremus, kuriais prieš einant į lauką būtina pasitepti ne tik veidą, bet ir rankas. Be to, neužmirškite kepurės, pirštinių ir šaliko, kurie odą taip pat apsaugo nuo žiemos keliamų rūpesčių odai. Vis dėlto, jei maitinamieji ir drėkinantys kremai nepadeda, siūlyčiau pasikonsultuoti su kosmetologu, kuris įvertins odos būklę ir patars, kokias priemones odai rinktis.
Be to, apsilankius pas kosmetologą ir esant poreikiui, galite pasinaudoti ir specialiomis procedūromis, kaip veido valymas, kaukių terapija, elektroporacija, kurios pagerina odos struktūrą, atstato drėgmę, pamaitina bei nuramina sudirgusią odą.
– Kodėl būtent žiemą atsiranda arba paūmėja odos problemos?
– Visoms odos problemoms žiemos metu įtaką daro žema temperatūra, drėgmė ir vėjas, kurie gali sukelti odos apsauginės hidrolipidinės plėvelės pažeidimą ir pH pokyčius. Būtent dėl šių pakitimų oda tampa mažiau atspari kenksmingiems mikroorganizmams, taip pat oda nebesugeba tinkamai išsaugoti drėgmę, praranda lipidus. Ilgainiui įvyksta dehidratacija – odos sausumas, šerpetojimas, tempimo jausmas, raudomis ir sudirgimai.
– Kokias kremus, kitas priemones rekomenduotumėte naudoti žiemą?
– Tokiu laikotarpiu tinkamiausias odai yra riebesnės konsistencijos kremas, kurio didžiąją dalį sudaro aliejus. Toks tirštas ir riebus kremas odos paviršiuje sukuria apsauginę plėvelę ir tokiu būdu išsaugo odos drėgmę. Tokį kremą
rekomenduočiau tempti likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką. Visgi, prisiminkite, kad būnant šiltoje ir sausoje patalpoje toks kremas netinka, jis tik apsunkins odą, užkimš poras ir sukels kitų problemų. Dėl šios priežasties parėjus iš lauko, kuriame žiemą patartina būti užsitepus riebaus kremo, jį nusivalykite toniku ir namuose naudokite, tiesiog, drėkinamąjį kremą.
– Kokių priemonių vertėtų žiemos metu atsisakyti?
– Nepatarčiau naudoti lengvų, vandens pagrindu pagamintų drėkinamųjų kremų, kurie nors ir greitai įsigeria į odą, tačiau itin trumpai ją aprūpina drėgme bei nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės. Būtent dėl to gaunamą drėgmę oda labai greitai praranda, sutrinka barjerinės funkcijos ir oda dar labiau išsausėja.