nutukimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nutukimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nutukimas“.
Statistika šokiruoja: moterys Kaune pradėjo daugiau rūkyti, o vyrai – nutuko
Įvertinius lėtinių ligų rizikos veiksnių paplitimą tarp 45–64 m. Kauno miesto gyventojų, nustatytą, kad per 1982–2024 m. laikotarpį išaugo nutukusių vyrų skaičius ir perpus sumažėjo nutukusių moterų. Rūkančių vyrų skaičius per šį laikotarpį beveik nepakito, o rūkančių moterų padaugėjo net keturis kartus, nustatė naujausią epidemiologinį tyrimą atlikę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai.
Ragina apeiti šiuos produktus parduotuvėje: jie – tikra cukraus bomba
Ne paslaptis, kad per didelis cukraus kiekio vartojimas žmogaus sveikatai gali turėti neigiamų pasekmių. Medikai visame pasaulyje kalba apie tai, kad perteklinis cukraus vartojimas gali lemti II tipo cukrinio diabeto rizikos padidėjimą, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus ir nutukimą. Tad svarbu žinoti, kokie maisto produktai savyje turi daugiausiai cukraus.
Pasikalbėti šia tema sutiko vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Gabija Kruopytė.
Šis gėrimas žarnyną išvalys lyg šluota: organizmas jums padėkos
Balkšvojo gysločio sėklų luobelės yra maistinių skaidulų bomba, todėl jos dar dažnai vadinamos organizmo šluota. Šis produktas dažnai naudojamas kaip švelni vidurius laisvinanti priemonė.
Kai balkšvojo gysločio sėklų luobelės susijungia su vandeniu ir patenka į skrandį, jos išsipučia ir skatina žarnyną susitraukti.
Tai pagreitina išmatų judėjimą virškinimo sistemoje ir padeda sumažinti vidurių užkietėjimą, taip pat išvalo žarnyną, padėdamas šalinti toksinus ir šlakus.
Ekspertai perspėja: gamintojai keičia tų pačių prekių sudėtį, nukenčia neturtingų šalių gyventojai
Pranešama, kad didžiausios pasaulio maisto ir gėrimų bendrovės mažas pajamas gaunančiose šalyse parduoda mažiau sveikus produktus nei tose šalyse, kurios gauna dideles pajamas, rašoma „Reuters“.
Įmonių, pavyzdžiui „Nestle“, „Pepsico“ ir „Unilever“, parduodami produktai buvo vertinami pagal pasaulinį indeksą, kurį pirmą kartą nuo 2021 m. paskelbė „Mitybos prieigos iniciatyva“ (angl.
60 kg per metus numetęs Lukas stebina visus: atskleidė, kaip pavyko
25-erių vilnietis Lukas Petrovas pirmiausia gali pasirodyti kaip laimingas ir sėkmingas jaunas vyras, dirbantis asmeniniu treneriu, padedantis žmonėms ne tik kovoti su antsvoriu, bet ir stiprinti savo sveikatą bei gerinti fizinę būklę. Visgi, nedaugelis žino, kad vos prieš kelis metus Lukas pats kovojo su antsvoriu ir sugebėjo per nepilnus metus atsikratyti beveik 60 kilogramų.
Šiuo metu Lukas sveria 76 kilogramus ir gali pasigirti dailiu, tvirtu kūnu.
Kuo skubiau išmeskite šiuos produktus: jie pilve virsta grynu cukrumi
Maisto produktuose ir gėrimuose, kurių galbūt nelaikote saldžiais, galima atrasti daug pridėtinio cukraus. Tad pasižymėkite 9 maisto produktus ir gėrimus, kuriuose tikra galybė cukraus.
Per didelis cukraus kiekis gali stipriai pakenkti jūsų sveikatai. Tai susiję su padidėjusia daugelio ligų, įskaitant nutukimą, širdies ligas, 2 tipo diabetą ir vėžį, rizika.
Dietologas pusryčiams kasdien suvalgo po 3 kiaušinius: pasakė, kiek pagrįsta baimė dėl cholesterolio
Ar gali nuo kiaušinių didėti cholesterolis? „Gali, bet priklauso nuo sumos“, – taip atsako gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, pats pusryčiams kasdien suvalgantis po 3 kiaušinius.
Apie mitybą, nutukimo gydymą ir ketogeninę dietą papasakojęs gydytojas pasidalino ir savo asmeninė patirtimi.
Paklaustas, ką prieš atvykdamas į pokalbį valgė, dietologas pasakojo, kad jo rytas praktiškai visada prasideda tradiciškai ir nesikeičia labai ilgus metus.
Gydytojai dega įspėjimo signalą dėl vaikų būklės: kyla didelė grėsmė sveikatai
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, per pastaruosius keturis dešimtmečius perteklinė kūno masė arba kitaip vadinamas nutukimas pasaulyje išaugo daugiau nei penkis kartus. 1990 metais su nutukimu gyveno 31 milijonų vaikų ir paauglių, 2022 – daugiau kaip 160 milijonų pasaulio vaikų ir paauglių turėjo antsvorį ar buvo nutukę. Nerimą kelia ir Pasaulio nutukimo atlaso (World Obesity Atlas) prognozė, jog 2035 metais nutukimu gali sirgti daugiau nei 4 mlrd. žmonių.
Akmenis inkstuose išduoda šie ženklai: pajutus skubėkite pas gydytoją
Inkstai – nedidelis, bet gyvybiškai svarbus organas, atsakingas už ne vieną funkciją. Tačiau nė vienas nesame apsaugotas nuo inkstų akmenligės, kuri pasireiškia nemaloniais simptomais, o negydoma gresia komplikacijomis.
Apie inkstų akmenų atsiradimą ir jų prevenciją komentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė, ir budinčios „Benu“ vaistinės vedėja vaistininkė Laura Kairiūkštienė.
Medikai perspėja: ši liga ir rizikos veiksniai sukels didžiulę grėsmę – kuo skubiau reikia stabdyti
Vis daugiau Lietuvos vaikų susiduria su problemomis dėl augančio svorio ir sumažėjusia fizine ištverme. Tuo tarpu, gydytojai beda pirštu į tėvus ir švietimo sistemą bei perspėja, kad mažėjantis jaunuolių fizinis aktyvumas gali turėti itin rimtų sveikatos padarinių ateityje.
Klinikos „Armedika“ šeimos gydytoja Austė Gudelevičienė tvirtina, kad siekiant naudos sveikatai, fizinis aktyvumas turėtų būti vykdomas bent 90-120 minučių per dieną.
REKLAMA
REKLAMA
Pavalgius geriau pajudėti ar pasėdėti? Urbonas atskleidė, kas didesnis svorio kaltininkas – riebalai ar angliavandeniai
Neseniai pristačius naujausius Lietuvos vaikų sveikatos rodiklius, didžiausią nerimą ekspertams kelia vaikų laikas, praleidžiamas prie ekranų, nejudrumas, mitybos įpročiai.
Pacientai su žiburiu ieško būtino vaisto – sugalvoję su juo mesti svorį jį vežasi net iš Lenkijos
Jau kuris laikas sergantieji cukriniu diabetu iš vaistinių priversti grįžti tuščiomis arba ieškoti jiems reikalingo vaisto alternatyvos. Gydytojai neslepia – vaisto trūkumą sąlygoja ne tik besitęsiantys tiekimo sutrikimai, bet ir tai, kad šis preparatas aktyviai medžiojamas žmonių, kovojančių su per dideliu svoriu. Tiesa, medikai pažymi, kad tam šis vaistas nėra skirtas.
Gera žinia pacientams: nutukimo operacijas šioje ligoninėje atliks visai nemokamai
Antrą dešimtmetį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje taikoma chirurginė bariatrija, skirta nutukimui ir su juo susijusiems sveikatos sutrikimams valdyti. Nutukimas – opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Su šia problema kasmet susiduria vis daugiau žmonių. Nutukimas gali sukelti įvairias sveikatos problemas: arterinę hipertenziją, cukrinį diabetą, sąnarių problemas, kurios ilgainiui invalidizuoja žmones ir tai tampa našta jiems patiems, sveikatos apsaugos sistemai.
Profesorius patarė, ką valgyti, kad neaugtų svoris: skrandis už tai padėkos
Mitybos vaidmuo organizmo sveikatai ir nutukimo, antsvorio prevencijai yra didžiulė. Ypač ji svarbi ir gerai mikrobiotos, kuri siejama su vis daugiau ligų vystymusi, būklei palaikyti. Vaikų gydytojas gastroenterologas prof. Vaidotas Urbonas patarė, kokį maistą ypač rekomenduotų įtraukti į kasdienį racioną.
Apie žarnyno mikrobiotos (tai yra mikroorganizmų – bakterijų, virusų, pirmuonių, grybų j – visuma) reikšmę mokslininkai ir gydytojai kalba vis garsiau.
Šie ženklai rodo, kad jums gresia diabetas: nenumokite ranka
„ProLongevity“ įkūrėjas Grahamas Phillipsas, daugiau nei 35 metus dirbantis vaistininku, ragina neignoruoti penkių įspėjamųjų ženklų, kurie rodo, kad jums gali grėsti diabetas ir reikia pakeisti savo mitybą.
Vaistininkas perspėjo dėl nutukimo epidemijos – daugiau nei milijardas žmonių pasaulyje oficialiai priskiriami nutukusiems. Vien Jungtinėje Karalystėje sergančiųjų prediabetu skaičius sparčiai auga ir siekia daugiau nei 15 mln. žmonių.
Gydytojas apie 60 kg atsikratančius pacientus ir šio amžiaus rykštę: „Šiais laikais mūsų skrandžiai yra per dideli“
Chirurgo skalpelį jau 14 metų laikantis, o nutukimo operacijas bent penketą metų atliekantis gydytojas dr. Donatas Danys pasakoja, kad po tokio gydymo dalies pacientų neįmanoma atpažinti. Ne tik gerėja jų sveikata, bet gyvenimas apskritai pražįsta naujomis spalvomis. Tiesa, chirurgas apgailestauja, kad Lietuvoje šios ligos pavojų ir sukeliamas lėtinius susirgimus dar suvokia ne visi.
Vargina nereikalingi kilogramai? Specialistė atsakė, kas dėl to kaltas
Ar kada susimąstėte, kodėl vieniems atsikratyti papildomų kilogramų sekasi lengvai, o kitiems svoris krenta itin lėtai net ir imantis drastiškų priemonių? „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytojos Eglės Marciuškienės teigimu, kartais dėl viršsvorio gali būti kalta ne valios stoka ar netinkama mityba, o medžiagų apykaitos sutrikimai ir ligos.
Kodėl priaugame svorio?
Jeigu turite keletą ar kelias dešimtis papildomų kilogramų, vertėtų susimąstyti, kokios to priežastys.
Skambina pavojaus varpais: kas penktas lietuvis nutukęs, tačiau blogiausia ne tai
Tarptautinės organizacijos skambina pavojaus varpais – antsvorio ir nutukimo mastas įgauna pagreitį. Ne ką geresnė situacija ir Lietuvoje – kas penktas žmogus yra nutukęs. Gydytojų žinia visuomenei – nutukimas yra tokia pati liga kaip visos kitos, tad ją būtina gydyti, o ne stigmatizuoti nutukusį žmogų net pavadinant jį apsileidusiu ar tinginiu.
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, Europoje antsvoris ir nutukimas pasiekė epidemijos mastą – serga jau beveik 60 proc. asmenų.
Tyrimas: šiuo metu daugiau nei milijardas žmonių pasaulyje kenčia nuo nutukimo
Šiuo metu pasaulyje nuo nutukimo kenčia daugiau nei milijardas žmonių, o nuo 1990 metų šis skaičius išaugo daugiau nei keturis kartus, teigiama medicinos žurnale „Lancet“ paskelbtame tyrime.
Ši „epidemija“ ypač smogia skurdesnėms šalims, o nutukusių vaikų ir paauglių skaičius auga sparčiau nei suaugusiųjų, teigiama kartu su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atliktame tyrime.
Ar protarpinis badavimas gali padėti numesti svorio? Gydytojas rėžia tiesiai
Protarpinis badavimas yra mitybos praktika, kurios metu žmogus laikinai riboja maisto suvartojimą arba tam tikrą laiko tarpą visiškai susilaiko nuo valgymo.
Gydytojas apie operacijas, kurios keičia gyvenimus: pacientai grįžta švytėdami, o vaistus net iškeičia į vitaminus
Nors nutukimas yra sparčiai auganti viso pasaulio problema, gydytojai konstatuoja, kad pas juos pacientai kitą kartą prisiverčia ateiti tik jau dėl per didelio svorio prispyrus sveikatos bėdoms. Modernias skrandžio mažinimo operacijas atliekantis chirurgas Donatas Danys pasakoja, kad pasiryžusiųjų kovoti su šia liga gyvenimas keičiasi iš pagrindų.
Plačiau apie chirurgines nutukimo gydymo galimybes papasakojęs pilvo (abdominalinis) chirurgas dr.
Pasakė, kiek valandų būtina miegoti naktį: kitaip laukia liūdnos pasekmės
Miego kiekis, kurio reikia kiekvieną naktį, keičiasi kintant gyvenimo aplinkybėms ir augant. Todėl jūsų amžius gali padėti išsiaiškinti, kokiu laiku turėtumėte eiti miegoti, kad dieną jaustumėtės žvalūs ir galėtumėte tinkamai funkcionuoti.
Nacionalinis miego fondas (National Sleep Foundation) teigia, kad dauguma suaugusiųjų turėtų siekti miegoti septynias-devynias valandas arba vidutiniškai aštuonias valandas.
Nutukimo pažabojimas: vien dietologo neužtenka, o komplikacijos gali pasireikšti ir po dvidešimties metų
Nutukimas – tiek fiziškai, tiek emociškai nemalonus ir daug jėgų reikalaujantis sveikatos sutrikimas. Negana to, kartais vienas specialistas problemos pažaboti nepadės, o numetus svorio jis lengvai gali sugrįžti. Santaros klinikų vyresnioji gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė ir pilvo chirurgas dr. Donatas Danys ne tik pasidalino rekomendacijomis, kaip reikėtų gydyti nutukimą, bet ir papasakojo apie tai, kodėl svarbu, kad prie paciento dirbtų specialistų komanda.
Šis grybas padeda išvengti vėžio ir diabeto: ragina valgyti kuo dažniau
Anksčiau grybų vartojimas būdavo apribotas sezoniškumo: šiomis miško gėrybėmis buvo galima mėgautis tik vasaros ir rudens metu, esant palankioms oro sąlygoms. Šiais laikais tokią problemą galima efektyviai išspręsti į racioną įtraukus pievagrybius, kurių parduotuvėse galima rasti ištisus metus.
Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, priklausomai nuo to, kaip bus paruošti, šie grybai naudingi vėžio, diabeto ir nutukimo prevencijai.
Apie šią epidemiją prabylama retai – serga daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų
Nors vis dar dažnai manoma, kad nutukę žmonės tiesiog neturi valios laikytis dietų, vis dėlto, PSO pripažįsta, kad nutukimas, tai ne valios stoka, o pati tikriausia liga, kurią reikia gydyti. Šiuo metu Europoje su nutukimu kovoja maždaug 23 proc. moterų ir 20 proc. vyrų, o per metus su nutukimu susijusių mirčių skaičius jau perkopia 330 tūkst. Lietuva yra tarp penkių labiausiai Europoje nutukimu sergančių valstybių – čia serga apie 27 proc. gyventojų.
8 iškreipto požiūrio į maistą priežastys
Daugelis iš mūsų sau užduoda klausimą: kodėl nesiseka numesti svorio, kodėl taip sunku pakeisti mitybą, apriboti suvartojamų kalorijų skaičių ir gyventi sveikiau? Esmė ta, kad „santykis“ su maistu kartais gali būti iškreiptas – kaip alkoholikų, darboholikų ir kitų priklausomų žmonių. Kol nesuprantame savo tokio elgesio priežasčių, tol negalime atsispirti maistui.
Kultūros normų įtaka. Dar niekada niekas taip iš kailio nesinėrė, norėdamas parduoti kokį nors skanėstą, kaip dabar.
Sąžiningai sportuoju ir sveikai valgau, bet svoris toliau auga: apie kokias sveikatos problemas tai įspėja?
Pradėjus augti svoriui daugelis gali susimąstyti, kad turbūt valgo per daug ir sportuoja per mažai. Tačiau ką daryti tiems, kurie sąžiningai užsiima aktyvia fizine veikla ir sveikai maitinasi, bet toliau stebi augantį svorį? „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad dažnai didėjantis svoris gali būti ligų pasekmė, kurias įveikus gali sugrįžti ir normalus svoris. Jis dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.
Šiuos produktus valgykite kasdien: padės išvengti nutukimo
Norite atsikratyti pilvo riebalų ir išvengti nutukimo? Reikėtų į valgiaraštį įtraukti daugiau tam tikrų maisto produktų, rašoma dailystar.co.uk.
Sveika, subalansuota mityba ir reguliarus sportas – tai geriausias būdas palaikyti formą ir gyventi sveikai, tačiau kai kurios maisto produktų grupės gali padėti efektyviau numesti svorio ir palaikyti gerą savijautą visus metus.
Sportuoju ir sveikai valgau, bet svoris toliau auga: apie kokias sveikatos problemas tai įspėja?
Pradėjus augti svoriui daugelis gali susimąstyti, kad turbūt valgo per daug ir sportuoja per mažai. Tačiau ką daryti tiems, kurie sąžiningai užsiima aktyvia fizine veikla ir sveikai maitinasi, bet toliau stebi augantį svorį? „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad dažnai didėjantis svoris gali būti ligų pasekmė, kurias įveikus gali sugrįžti ir normalus svoris. Jis dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.
Vaistininkas apie svorio metimo padarinius: nuo nusilpusio imuniteto iki psichologinių problemų
Nors apie sveiką gyvenimo būdą ir meilę savo kūnui kalbama vis daugiau, įvairių dietų populiarumas neblėsta. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas sako, kad slenkantys plaukai ir lūžinėjantys nagai dažnai yra tik pirmieji simptomai, kurių nepastebėjus galima sulaukti ir dar skaudesnių sveikatai padarinių.
Viduržemio jūros, keto, protarpinis badavimas, paleo mityba – tai tik keletas iš populiarių dietų ir mitybos principų, kuriais eksperimentuoja visas pasaulis.
Kaip padėti sau, jei dėl nutukimo negelbsti nei dietos, nei sportas?
Paradoksalu, kad šiuolaikiniame pasaulyje, kur dominuoja grožio ir sveikatingumo kultas, nutukimo statistika nedžiugina – pagal nutukusių žmonių skaičių Europoje esame penktoje vietoje, nes antsvorio turi daugiau nei pusė visų Lietuvos gyventojų. Tai reiškia, jeigu jums yra daugiau nei 45 metai, tikėtina, kad turėsite antsvorio.
Kaluginas atsakė: nutukimas – valios stoka ar liga?
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo nutukimo arba antsvorio kenčia net 40 proc. suaugusiųjų. Lietuvos sveikatos statistikos duomenimis 2021 metais nutukimo liga (TLK kodas E66) buvo diagnozuota virš 70 000 Lietuvos gyventojų ir šis skaičius kasmet didėja. Rodos, problema išties opi, tačiau gauti reikalingą pagalbą ir efektyviai valdyti ligą pavyksta ne kiekvienam.
Nusprendęs pajuokauti Dulkys pats apsijuokė? Po Kepenio klausimo – kalbos apie cukraus fabriko uždarymą
Išgirdęs Seimo nario Dainiaus Kepenio klausimą apie perteklinio cukraus vartojimą sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys jį pamėgino nuleisti juokais pasiūlydamas uždaryti cukraus fabriką. Tačiau ar perteklinio cukraus vartojimas – juoko verta reikalas?
Per Vyriausybės valandą ministro dažnai nevengiantis paklausti politikas šįkart teiravosi dėl vis didesnį ir gydytojams susirūpinimą keliančios problemos.
Nutukimui gydyti pakaks tik adatos? Gydytojai įspėja „nepasimauti“ ant tokio reklaminio triuko
Paskelbus apie Jungtinėje Karalystėje registruotą naują vaistą – injekcijas nutukimui gydyti medikai ragina netikėti viena visagale „stebuklinga“ priemone šiai ligai įveikti. Nors pasakojama, kad minimą preparatą siekdamos sulieknėti vartoja ir Holivudo žvaigždės, raginama „nepasimauti“ ant tokio reklaminio triuko.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, Mitybos sutrikimų prevencijos ir gydymo poskyrio vyresnioji gydytoja dietologė dr.
Gąsdinanti prognozė: 2035 m. kas ketvirtas žmogus bus nutukęs – gydytojai pataria, kaip apsaugoti vaikus
Sergančiųjų nutukimu skaičiai pasaulyje drastiškai auga, o bene labiausiai medikus gąsdina būtent vaikų nutukimo skaičiai. Gydytojai nesibaigiantį vaiko norą valgyti net palygina su priklausomybe narkotikams ar alkoholiui, tačiau konstatuoja, kad noro nenustojamai valgyti priežastys dar nėra iki galo išaiškintos.
Nutukimu sergančiųjų skaičiai didėja visame pasaulyje – Pasaulio nutukimo federacija prognozuoja, kad iki 2035 m. vienas iš 4 žmonių sirgs nutukimu.
Įsidėmėkite: šis maistas gali lėtai žaloti organizmą jums nieko neįtariant
Mityba yra tiesiogiai susijusi su mūsų sveikata, tačiau tai nereiškia, kad turime laikytis alinančių dietų ir neleisti sau pasimėgauti patinkančiu maistu. Svarbiausia – subalansuotas, visų reikalingų maisto medžiagų turintis valgiaraštis, kurio didžiąją dalį sudarytų šviežias, neperdirbtas maistas.
Anglijoje patvirtintos injekcijos svorio metimui: teigiama, kad tai itin populiaru Holivude
NHS Anglijoje patvirtino JAV išpopuliarėjusį svorio metimo vaistą. Nacionalinis sveikatos ir priežiūros institutas (NICE) padarė išvadą, kad semaglutidas – vaistas, parduodamas kaip „Wegovy“, yra saugus, veiksmingas ir prieinamas, rašo BBC.
Vaistas, švirkščiamas į odą, leidžia žmonėms jaustis sotesniems, todėl jie valgo mažiau. Jį vartojo tokios žymios asmenybės, kaip Elonas Muskas, teigiama, kad vaistas – labai populiarus ir Holivude.
Kovoti su nutukimu padedantis mokslininkas tapo laidos vedėju: pasakos, kaip sveikai atsikratyti antsvorio
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ – džiaugsmingi pokyčiai. Prisijungti prie laidos vedėjų komandos buvo pakviestas žinomas farmacininkas, mokslininkas, funkcinio maisto kūrėjas Mantas Jakimavičius.
16-metė mirė nuo nutukimo: dėl to apkaltinti jos tėvai
Didžiojoje Britanijoje dėl netyčinio nužudymo dėl didžiulio aplaidumo nuteisti tėvai, kurie leido numirti savo smarkiai nutukusiai 16-metei dukrai.
Kaip skelbia šalies spauda, neįgali mergina buvo smarkiai nutukusi ir svėrė 145 kilogramus (jos kūno masės indeksas buvo 70). Ji buvo rasta negyva šeimos namuose Newtown, Powys, 2020 metų spalio, praneša Anglija.lt.
Gydytojai įspėja: nenuvertinkite žarnyno siunčiamų signalų – jame prasideda daugelis lėtinių ligų
Esant antsvoriui ar nutukimui, žmogus rizikuoja susirgti išemine širdies liga, cukriniu diabetu, patirti insultą ir kitas sunkias sveikatos būkles, tačiau nutukimo gydymas, svorio mažinimo strategijos dažniausiai būna gana mažai efektyvios ir trumpalaikės.
Gelbėjant moterį nuo mirties jai buvo persodintos dukros išmatos: vėliau ligoninę ji padavė į teismą
Daugėja įrodymų, kad pakitusi žarnyno mikrobiota sukelia ne tik ligas, ji gali veikti ir žmogaus nuotaiką, darbingumą, net miego kokybę. Mitybos specialistai atkreipia dėmesį ir į tai, kad vieni žmonės yra labiau linkę nutukti, o kiti ne, nors tiek vienų, tiek kitų kasdienis aktyvumas ir mityba beveik nesiskiria.
Statistika atskleidė opią problemą: du iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų yra per didelio svorio
Du iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų yra per didelio svorio, tarp ikimokyklinukų ši dalis beveik perpus mažesnė, rodo antradienį paskelbti Higienos instituto duomenys.
2021–2022 mokslo metais apie 63 proc. 2–6 metų vaikų buvo normalaus kūno svorio. Tarp 7–17 metų vaikų ši dalis sudarė apie 64 procentus. Antsvorio turi arba nutukę yra 9 proc. ikimokyklinukų ir 21 proc. moksleivių.
Specialistė pasakė, kokia juosmens apimtis įspėja apie sunkių ligų grėsmę: štai, kaip siūlo maitintis
Nutukimo ir antsvorio problema – šio amžiaus rykštė. Dėl to žmonės kenčia ne tik emociškai, bet ir didina mirtinų ligų riziką. Vienas svarbių tą sąlygojančių veiksnių yra mityba, tačiau neretas sunkiai gali prisiminti, ką lėkdamas kiaurą dieną valgė ar užkandžiavo.
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimu, nutukimas – tai perteklinis ir nenormalus riebalų susikaupimas organizme, kuris kelia pavojų žmogaus sveikatai.
Unikalias nutukimo operacijas be pjūvio Šiauliuose darantis gydytojas: nežinau, ar kitur galėčiau tiek daug pasiekti
Į gimtuosius Šiaulius po studijų dirbti grįžęs 35-erių gydytojas gastroenterologas Justas Birutis įsitikinęs: geriausia dovana medikui – laimingas iš jo kabineto išėjęs pacientas. Neeilines operacijas nutukimui gydyti atliekantis gydytojas sako abejojantis, ar kažkur išvykęs būtų galėjęs savo srityje tiek daug pasiekti kaip dirbdamas Šiauliuose.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje jau kurį laiką atliekamos unikalios endoskopinės skrandžio mažinimo operacijos.
Gydytojos perspėjimas būsimoms ir jaunoms mamoms: privalote tai žinoti
Penktadalis pacientų – vaikai. Daugėja nutukusių, mažėja jų amžius. Gausybė ligų – nuo dermatito iki astmos, nuo ausų skausmo iki žvynelinės.
Natūralios medicinos pradininkė Lietuvoje gydytoja ir sveikos mitybos specialistė Jelena Tulčina ragina garsiai skambinti pavojaus varpais. Ir pirmos juos turėtų išgirsti besilaukiančios ir jaunos mamos.
Vaikų gydytojas Urbonas prabilo apie ekranų epidemiją: suaugusieji tingi užsiimti su vaikais
Nors ypač po pandemijos ir ilgai trukusių karantinų gydytojai stvėrėsi už galvos dėl visokeriopai suprastėjusios vaikų sveikatos, profesorius Vaidotas Urbonas kaip didžiausią blogybę šiandien įvardija ekranų epidemiją. Jo teigimu, besaikis sėdėjimas prie įvairių ekranų sukuria virtinę kitų vaiko sveikatos problemų.
Gydytojas teigia, kad per ilgas panirimas į virtualų pasaulį vaikams nieko gero neatneša – dėl to tiek auga svoris, prastėja mityba, mažėja fizinis aktyvumas, veikiama jų psichika.
Vaikų gydytojas Urbonas pasakė, kodėl daugėja alergijų – šio maisto namuose šiukštu neturėtų būti
Kasmet vis garsiau kalbama apie prastėjančią vaikų mitybą ir su tuo susijusias sveikatos problemas. Nors informacijos, koks turėtų būti vaikų valgiaraštis apstu, sunku atsirinkti, kokius mitybos įpročius turėtume įdiegti dar mažumėje. Vaikų gastroenterologas profesorius Vaidotas Urbonas pataria, kokių mitybos principų reikėtų laikytis, kad mūsų vaikai augtų sveiki, energingi ir jų nekamuotų įvairūs raidos sutrikimai.
Po Šiauliuose atliktos neeilinės operacijos Marius neteko 19 kilogramų: sunkiai pažino net gydytojas
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje prieš pusantro mėnesio atliktos trys pirmosios endoskopinės skrandžio mažinimo operacijos. Kaip pavyko operacija ir kokie jos rezultatai kalbamės su vienu iš pirmųjų pacientų Mariumi (nepanorusiu skelbti savo pavardės), operaciją atlikusiu gydytoju chirurgu endoskopuotoju Justu Biručiu bei gydytoja dietologe Kristina Kurganoviene.
Troškulys ir nuovargis išdavė klastingą ligą: diagnozė nesustabdė 23-ejų jaunuolio svajonės
Liepos 1–ąją sostinės gatvėmis riedėjo šimtai Lietuvos, Danijos ir Ukrainos vėliavų spalvomis pasipuošusių dviratininkų – tokia sveikatingumo akcija Danijos Karalystės Lietuvoje ambasada paminėjo tądien Kopenhagoje prasidėjusias jau 109–ąsias „Tour de France“ lenktynes.
„Norėjome parodyti, kad minti dviratį gali kiekvienas – jaunas, senas, sveikas ar net turintis ligų bagažą.
JK teismas atmetė „Kellogg's“ skundą dėl vyriausybės kovos su vaikų nutukimu strategijos
JK Aukščiausiasis Teismas pirmadienį atmetė dribsnių milžinės „Kellogg's“ apeliaciją dėl naujųjų JK taisyklių, ribojančių saldžių maisto produktų pasiūlą Anglijos parduotuvėse, tokiu būdu siekiant kovoti su vaikų nutukimo problema.
Balandžio mėnesį vykusiame teismo posėdyje gamintoja mėgino užginčyti vyriausybės strategiją skaičiuoti riebalų, druskos ir cukraus kiekį sausuose, o ne pienu užpiltuose dribsniuose.